Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok. Egyik ismerős kapott ajándékba egy A corsát. C14NZ motor van benne. Átnézette egy autószerelővel, de mivel jövő évtől én is autószerelőnek tanulok így megkért, hogy az autószerelő által felírt dolgokat én cseréljem ki neki. Van a listán gömbfej, kézifék kötél, rohadás(az a karosszériás dolga én nem tudok mit kezdeni vele) ékszíj és olajcsere. Namost itt akadtam el. Ilyen motoron még nem cseréltem eddig vezérlést. Más motorokon igen, de így ismeretlenül ez megfogott. Ugye egy vezérmű tengely van a vezérlés hajtja a vízpumpát is. És van egy feszítő görgő. Namost ami motorokkal találkoztam eddig ott vagy csak a feszítő görgő feszíttett vagy maga a vízpumpa volt a feszítő, de akkor ott nem volt külön feszítő. Itt viszont ha jól látom van feszítő és a vízpumpa is excenteren van? Akkor ott hogyan működik? Másik, hogy a vízpumpa hogyan van a házba rögzítve? Azt látom rajzokon van egy tömítőgyűrű, de semmi furatot nem látok a csavarnak. Ha esetleg valakinek van egy képe a vezérlés résztől az nagyon jól jönne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Egyik ismerős kapott ajándékba egy A corsát. C14NZ motor van benne. Átnézette egy autószerelővel, de mivel jövő évtől én is autószerelőnek tanulok így megkért, hogy az autószerelő által felírt dolgokat én cseréljem ki neki. Van a listán gömbfej, kézifék kötél, rohadás(az a karosszériás dolga én nem tudok mit kezdeni vele) ékszíj és olajcsere. Namost itt akadtam el. Ilyen motoron még nem cseréltem eddig vezérlést. Más motorokon igen, de így ismeretlenül ez megfogott. Ugye egy vezérmű tengely van a vezérlés hajtja a vízpumpát is. És van egy feszítő görgő. Namost ami motorokkal találkoztam eddig ott vagy csak a feszítő görgő feszíttett vagy maga a vízpumpa volt a feszítő, de akkor ott nem volt külön feszítő. Itt viszont ha jól látom van feszítő és a vízpumpa is excenteren van? Akkor ott hogyan működik? Másik, hogy a vízpumpa hogyan van a házba rögzítve? Azt látom rajzokon van egy tömítőgyűrű, de semmi furatot nem látok a csavarnak. Ha esetleg valakinek van egy képe a vezérlés résztől az nagyon jól jönne.

Innen tudsz meríteni szerintem :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Kedves A Corsasok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy most volt hengerfejezésen a Corsám, csak tömítést kellett cserélni.

Viszont most olyat produkál, hogy 95-105 között jelez a motor kontroll lámpa kb. 5-7 másodpercig aztán elalszik.

Mi lehet a baj?Gondolom vigyem vissza a szerelőhöz, hogy oldja meg!

Üdv

Mikee

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Corsás élményemet akartam képekben megmutatni nektek, de nem enged a rendszer. Így csak írásban és profil képben tudok beszámolni, hogy sikerült szert tennem egy A Corsa GSI-re! :D

Néhányan, ha minden igaz ismeritek a gépet - nem egyszerű darab - érdekes élete lehetett eddig. Ha valamit tudtok róla, ne tartsátok magatokban!

Kicsit össze kell pofozni, de rendben lesz. Jelenleg úgy néz ki, hogy az 1.4-es is megmarad. Képpel majd még próbálkozok. Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kellene nekem SOS-ben egy sebességjeladó Pesten, akinek van az ne tartsa magában és már megyek is érte!

Köszi!

Találtam itt nem messze tőlünk egy bontóban komoly 2000 Ft-ért, megérte elmenni, komoly kincseket tartogat az a bontó még, egy hét múlva le is csapok pár jó cuccra! :D

Módosítva : GyG_C16Si
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kellene nekem SOS-ben egy sebességjeladó Pesten, akinek van az ne tartsa magában és már megyek is érte!

Köszi!

Találtam itt nem messze tőlünk egy bontóban komoly 2000 Ft-ért, megérte elmenni, komoly kincseket tartogat az a bontó még, egy hét múlva le is csapok pár jó cuccra! :D

Szia!

Melyik bontó is ez? :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Ez a kecskeméti Gsi ? képeket ! élményeket :D

Igen, talált. No mesélj, mit tudsz róla!?

Fotót valamiért megint nem tudok feltőlteni.

Hát élményekben gazdag a vele való közlekedés.

Meghát pár év óta vágyom egy ilyenre, így azóta vigyorogva vezetek. Leszámítva a bosszúságokat.

Sajnos hülyegyereknek néznek benne, persze csak a szűk látókörűek. Talán. :icon1: Főleg, hogy egy 10-est letagadhatok.

A vásárlás kicsit érdekesre sikerült, de elfogadtam.

Most éppen bosszankodom, mert el akarom tűntetni belőle a sportlégszűrőt, de elődöm, vagy elötte, ugye kettévágták a légszűrőház utáni gumicsővet, és fogalmam sincs hogy szerzek be egy újat! Már nem gyártják, stb. Valakinek esetleg nincs elfekvőben egy?

Sorolhatnám a negatívumokat, de azokat majd megoldom, amit lehet. Lajos sokat segít! :icon1: A vezetési élményre szívesebben gondolok, főleg ahogy a kanyarokat veszi. :D

Környezetemben nem igazán láttak ilyet, nem tudják mi ez. Volt, hogy Golfos muksók majdnem keresztbe áltak meg mögöttem a pirosnál, hogy "körbe" nézhessék. Egy darabon elkísértek.

Kicsit újra élem a 20-as éveimet vele, és mókás.

A képekkel még próbálkozok!

Bocs! javítanom kell magam; már Szentendre-Bp-i! :icon10:

Módosítva : Fam
Link to comment
Megosztás:

Valakíííí!!!!! :o

Van felesleges szívócsövetek??? :blink:

Vagy mivel pótoljam? E16SE

Kb. 23 cm hosszú "S" alakban, 58-60 indulási átmérő, 65mm kimeneteli. :huh:

Megoldottam. :icon1:

Módosítva : Fam
Link to comment
Megosztás:

Nálam hibátlan.

Nálam felugrik a "Kép tulajdonságok" ablak, és se linkkel, se nélküle nem működik, se az ok gomb, se a mégse gomb. Kilépni is csak a böngésző vissza nyilával tudok. Júli. 14-én egy ízben működött, de most is lefagy.

Amúgy szép szőnyeg! :smartass:

Módosítva : Fam
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van nekem egy 91-es 1.2-esem. Nagyon szeretem. Gazdaságos kis autó, de nem sajnálnék plusz 1-2 litert, hogy kicsivel jobban menjen. :) tudom, ezt az autót nem arra tervezték, hogy menjen, de azért várom az ötleteket, hogy tudnék kicsalogatni belőle pár lóerőt. :)

Érdemes a régebbi hozzászólásokat átfutni, szinte minden le van már írva itt, amit ezzel a típussal kezdeni lehet.

Sokat lehet tanulni belőle! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nálam felugrik a "Kép tulajdonságok" ablak, és se linkkel, se nélküle nem működik, se az ok gomb, se a mégse gomb. Kilépni is csak a böngésző vissza nyilával tudok. Júli. 14-én egy ízben működött, de most is lefagy.

Amúgy szép szőnyeg! :smartass:

Akkor böngésző hibának tippelem.

Másik böngésző?

Amúgy a szőnyeg 31 éves, a gumiszőnyeg meg univerzális :)

a kép lényege a polc és az óra, meg a középbox

amit Stefánnak köszönhetek

Link to comment
Megosztás:

Akkor böngésző hibának tippelem.

Másik böngésző?

Amúgy a szőnyeg 31 éves, a gumiszőnyeg meg univerzális :)

a kép lényege a polc és az óra, meg a középbox

amit Stefánnak köszönhetek

No igen! :omg: Tényleg a böngésző! Pedig ezen már párszor átestem. Köszönet! :icon1:

A polc és a középbox megvolt, az óra nem.

De gondolom Stefán nem a cabrióját szedte szét!??? Illetve neki ott talán szürke a borítás.

Honnan volt neki ilyen szép állapotú?

Én annak örültem nagyon amikor az elektromos lámpa állítót beszereltem.

No de akkor kép a nekem új gépről:

IMG_1182_kv_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

mi a szép állapotú? :)

Inkább csak funkcionálisan működőnek nevezem a dolgokat.

A polcot makett ragasztóval igyekeztem összehozni, mint az a képen is látható, szépen el van reccsenve, de most szépen megállt.

Az óra meg eleinte kicsit döcögősen járt, vagyis többet nem járt, mint járt.

Most 2 napja megy szépen.

Gondolom a sok állás miatt kicsit beragadt.

Nem tudom, honnét szedte, de én nagyon köszönöm neki, hisz nekem eddig egyik sem volt meg.

Felnid méreteit elárulod? Ami az újon van?

Valami hasonlón gondolkozom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.