Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

nem fogjátok elhinni. elindult... tudjátok mit csináltam? semmit. :D
3 hete küzködök vele és nem akart szikrát adni. ma sem indult egész nap. gondoltam még utoljára kimegyek megnézem ad e szikrát és adott. visszadugtam a gyertyapipát és beindult.

ha megkínoznának se tudnám mi baja volt!!!

köszönöm a segítséget mackósajt!

update: az alapjárati motor sem megy úgy hogy le van véve a gyújtás. komolyan mondom nem értem...

Módosítva : Connecticut
Link to comment
Megosztás:

motorvezérlős igen, de nem volt heggesztve. gittelve lettek a lyukak. egy lemez lett becsúsztatva mindenhova, majd oda szegecselve vagy ragasztva. (ahol nem látszódott) gittelve. csiszolva. alapozva. megint csiszolva. festve. lakkozva.

gondoltam már rá hogy a motorvezérlő is megadhatta magát, de ezt nem igazán tudom megállapítani. rengeteg kábel megy bele, nem tudom mit mérjek. (de nézegettem már, kívülről semmi nem látszik, nincs égett szag.) tehát igazából bármi tönkremehetett konkrétan. :( viszont minden elekronika működik az autóban, a gyújtáson kívül. rádió, fények stb.

Ismerős probléma. A csatlakozók elértek.

Nálam jó ideig semmi baja nem volt, majd amikor megjártam vele a szervízt h azért tegyük már rendbe a gyertyák, meg a vezérműszíj környékét, az a kocsi ami a saját lábán érkezett a szervízbe, nem volt hajlandó beindulni a frissítés után.

2 órás keresgélés után kiderült h az az elosztó ért el, aminek a környékét meg se piszkálták, de a probléma pont akkor jelentkezett először.

Ajánlom nézesd meg, mert egyszer ott fog hagyni az úton.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ismét csak köszönöm a részletes magyarázatot.

Nos, ha jól nézem az én váltómba W394 van beütve. Abban mennyire vagy biztos, hogy a végáttétel átszerelhető egy másik váltóba? Mert úgy tűnik, nehezen, vagy egyáltalán nem fogok, vagy csak csillagászati áron, találni 5 sebességesben ilyet.

Szia!

Úgy néz ki, hogy lenne egy F10-es váltó, csak az a probléma, hogy nem teljesen biztos benne a tulaj, hogy 5 sebességes. Egy nem hozzáértő számára hogyan lehet kideríteni hogy négy vagy öt sebességes a kiszerelt váltó? Ő egy másik motorral együtt vette, de nem lett beépítve csak a motor. Arra meg nem emlékszik határozottan, hogy négy, vagy öt sebességesként adták. Van erre valamilyen jelzés a váltón?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv Cartársak!

Részben szomorúan kezdődött az új év, ugyanis tudatosult bennem hogy idén októberben csak akkor menne át a Táltos a vizsgán ha áttérnék az E85-re. ehhez ki kell cserélnem a beömlő fúvókát, de lehet hogy az alapjáratit is és az etanol koktélhoz kell állítanom a gyújtást... és így talán a szénmonoxid kipuffogása a határérték alá kerülne, megjegyzem passzív katalizátort már kapott szegényem. A karosszériát viszont csócsálja az idő vasfoga, legutóbb is grand javítást csináltattam alváz, küszöb és futóművek környékén. Viszont be kell látnom hogy semmi sem tart örökké, csak azt nem tudom hogy el merjem-e adni egyben, vagy alkatrésznek, vagy esetleg szimplán lökjem a dunába ha lejár a műszakija. Szívem szerint felajánlanám bármelyik Corsa rajongónak, de őszintén nem tudom... 993 cc 10S -es motorkód, 5 sebességes váltó, 13 -as felniken a pacskerok (téli és nyári abroncsok természetesen vannak, a nyári ARTEC felniken van). Ötlet, javaslat?.. esetleg felejtős?

További szép napot! Jah és B.Ú.É.K! mindenkinek :)

Link to comment
Megosztás:

Kár hogy már nincs meg a Corsám, donornak jól jött volna... (és Kádárta nincs is messze ;) )

Amúgy én nem hiszek a reménytelen dolgokban, a legnagyobb gond itt a karosszéria, motort szerintem gombokért lehetne szerezni hozzá, olyat amelyik egészséges.

Az 5-ös váltó amúgy nagy kincs, az enyém 3 évvel fiatalabb volt és 1.2-es, mégis négyes váltója volt...

Link to comment
Megosztás:

... A karosszériát viszont csócsálja az idő vasfoga, legutóbb is grand javítást csináltattam alváz, küszöb és futóművek környékén. ...

Kérdés, hogy rohad máshol is vagy ezekkel letudtad a rozsdát, illetve volt-e törve? Ha nem volt törve, és már nem maradt túl sok rozsda, ja és szakszerű volt az eddigi javítás, akkor érdemes menteni! Persze ki mennyire elfogult.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Kár hogy már nincs meg a Corsám, donornak jól jött volna... (és Kádárta nincs is messze ;) )

Amúgy én nem hiszek a reménytelen dolgokban, a legnagyobb gond itt a karosszéria, motort szerintem gombokért lehetne szerezni hozzá, olyat amelyik egészséges.

Az 5-ös váltó amúgy nagy kincs, az enyém 3 évvel fiatalabb volt és 1.2-es, mégis négyes váltója volt...

Igazából már Győrben lakom. Veszprém kicsit veszélyes város egy ilyen kis autónak... sok a figyelmetlen sofőr

Link to comment
Megosztás:

Szegényem foltosodik mindenhol, de megteszek mindent ami tőlem tellik... meg a pénztárcámtól :/ A nagyon durvák hibák szakszerűen ki lettek javítva. Sajnos az előző gazdája is törte, de nem szóltak róla és sajnos nekem is sikerült csattannom vele, de minden oszlop a helyén van, huzatópadon is volt. Van pár kép... Még nem küldtem így priviben soha, de megpróbálkozok vele. Osztani a fórumosok között ér :)

Hirtelen felindulásból fészbúkon csináltam egy albumot (nyilvános) < '89 Corsa A 993cc > néven... < Gergely Paulik > -ra rákerestek, meg is fogjátok találni, de friss képeket kell csinálnom róla. Megy szépen, kuplungtárcsa kinyomócsapánynak volt hangja, múlt héten állítottam rajta mert kosztatott... most kicsit tiptronic szerű a váltó, de old, lehet váltani és nem szól :D Komolyan kifogyott a kis táltosra szánt keretem, pedig volna még mit csinálni rajta.

Módosítva : Pogi
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Egy 1985-ös A Corsahoz keresek ajtókat mert sajnos az enyémek rossz állapotban vannak

Magánszemély és cég is szóba jön

Az autó színe piros :icon1:

Nekem ugyan nincs, de akinek lenne annak szerintem fontos info hogy 3 vagy 5 ajtós az a Corsa...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem az adok-veszek topic, de hátha jól jön közületek valakinek és az Adminok nem harapják le a fejem. Eladóvá vált a 284 mm-es első fékszettem. 1,5 évet szolgált nálam, amikor Demótól megvettem fel lettek újítva (karmantyúk, porvédők, gumivezetők cserélve), letakarítva, pirosra festve. 284 mm-es fúrt/mart tárcsa és 70 %-os Ferrodo betét és két új gumi fékcső is jár hozzá, tárcsa 4x100-ra alakítva. Felpattintod és kész. 15"-nál kisebb kerék nem játszik!

Az ár 25.000 Ft tokkal, vonóval.

Érdeklődni privátban tudtok, ékpeket küldök kérésre.

Link to comment
Megosztás:

Milyen tárcsa van átalakítva? Mármint eredetileg milyen autóé volt?

Amúgy aki idegenkedik ettől hogy tárcsákat alakítson át, annak létezik gyári megoldás is, nem is egy: a Renault Clio Sportnak és az Opel Meriva egyes változatainak van 4x100-as féktárcsája, igaz nem 284-es, csak 280-as.

1796013-20150326-EfEgHE.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Még mindig a váltócserével próbálkoznék az egy 1985-ös, 1,2-es benzines Corsa A-mon. Sajnos a fellelhető váltók vagy drágák és nincs értelme ennyit költenem az autóra, vagy olcsóbbak, de nem pontosan olyanok mint kellene. Most az a dilemmám, hogy lenne egy F10/5-ös váltó tűrhető áron, csakhogy ennek meg a végáttétele nem jó. Az enyém 3,94:1 a másik 3,74:1. Azt lenne jó tudni, hogy tutira kicserélhető a két végáttétel? Nincs valami buktatója?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Úgy tűnik meglesz a váltócsere a 85-ös Corsa A-mon. Az megvan, hogy a váltóba 75w/90 olaj kell és egyben cserélném a motorolajat is, amibe ha jól tudom, 15w40 motorolaj kell. Az a nagy kérdés, hogy költsek sokat, és vegyek flikfangos drága olajakat vagy jók a GM Opel olajak.

Lacaa

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Úgy tűnik meglesz a váltócsere a 85-ös Corsa A-mon. Az megvan, hogy a váltóba 75w/90 olaj kell és egyben cserélném a motorolajat is, amibe ha jól tudom, 15w40 motorolaj kell. Az a nagy kérdés, hogy költsek sokat, és vegyek flikfangos drága olajakat vagy jók a GM Opel olajak.

Lacaa

Sziasztok!

Szintén 85-ös Corsa A van nekem is, 3 ajtós és ajtókat keresek hozzá esetleg valakinek van vagy tud helyet ahol lehet venni? ( elsó két ajtót )

Lacca esetleg van valami eladó Corsa A alkatrészed?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szintén 85-ös Corsa A van nekem is, 3 ajtós és ajtókat keresek hozzá esetleg valakinek van vagy tud helyet ahol lehet venni? ( elsó két ajtót )

Lacca esetleg van valami eladó Corsa A alkatrészed?

Szia!

Hát nem lesz egyszerű az biztos. A bontósokat nem értem, mert inkább ott rohad szét náluk, minthogy olcsóbban adnák. Némelyik iszonyatosan el van szállva. Nekem nincsenek alkatrészeim, úgy vadászgatok rá én is. Pedig még egy darabig szeretném megtartani, mert egyszerűen imádom az elektronikátlanságát, és hogy ezért azt csinálja amit én akarok nem azt amit az elektronika hagy. Mennyire vannak gallyon az ajtók? Mert ha a keretje ép, akkor ki lehet lakatolni. Az enyémnek is meg volt indulva az zár felőli alsó sarka, de megoldottam.

Kicsit túrtam a neten, esetleg ezeket talán érdemes megnézni:

http://www.jofogas.hu/pest/Opel_corsa_A_alkatreszek_25128955.htm

http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Opel_Corsa_alkatreszek_bontasbol_nagy_valasztekban_18049324.htm?first=1

http://www.jofogas.hu/baranya/Opel_Corsa_A_alkatreszek_23967269.htm

Találtam mégegyet:

http://olx.hu/hirdetes/opel-corsa-a-alkatreszek-ID1Vier.html#8d4815e6ec

Módosítva : Lacaa
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm Lacaa!

Átnézem őket :icon1:

3 ajtóshoz csak szintén 3 ajtós jó gondolom

Sajnos az én baloldali ajtóm egész eleje oda van és a jobb alsó sarka is :(

A jobb oldalit már javították de az volt törve is és hiányzik belőle egy darab ha gondolod küldök képet is vagy teszek fel ide is

Karosszériással is megnézettem azt mondta vegyek másika ( most vagy ennyire rosszak vagy nem akart vele dolgozni )

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Ha valakinek van szerelési könyve Corsa A-hoz valamilyen digitális formában, azt megköszönném a megosztaná velem.

Sajnos nincs, de ha lesz ígérem szólok.

Találtam bontóban ajtót nem a legjobbak üresen 8 000 ért adnák oda darabját megér annyit? ( kettő kell nekem )

Mielőtt véletlenül lehúznának

Én meg majd törlöm a hsz-okat egyből. Tilos a fórumon illegális terméket megosztani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én meg majd törlöm a hsz-okat egyből. Tilos a fórumon illegális terméket megosztani.

Bocsánat! Természetesen nem az illegális termékek megosztására gondoltam, csupán a Corsa-sok rendkívül jó segítőkészségére, amit már én is megtapasztaltam itt a fórumon.

Módosítva : Lacaa
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.