Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
3 órája, Torzi írta:

Felmerült egy kérdés a helyes gumiabroncs nyomásról, viszont nincs már rajt az ajtón a matrica amin rajta voltak az adatok :(

Ha valaki ismeri a megfelelő bar étkeket akkor szeretném megtudni.

Egy Corsa A (1985, három ajtós)

Pontosan én sem tudom de a hasonló mérető és kerékkel felszerelt autoknál elől 2, hátul 1.8 üresen. Ezt innen szedtem, de A corsa nincs a listában: https://www.oponeo.hu/gumi-abc/guminyomas-tablazat

Link to comment
Megosztás:

Szia Elzoo

A környékünkön van egy bontó :icon13:, van jó pár bontott Corsa A náluk

EuroAutó Hungary Kft.

Cím: 8600 Siófok, Papfődi u 11. térkép lent (Kiliti Iipartelep 091/15.)

Adószámunk: 12779376-2-14

NYITVA TARTÁS:
H-P: 8-17.ig
Szo: 8-12.ig

TELEFON:

Alkatrészértékesítés
06-30/46-222-39
06-84/322-634
06-84/322-757

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Torzi írta:

Szia Elzoo

A környékünkön van egy bontó :icon13:, van jó pár bontott Corsa A náluk

EuroAutó Hungary Kft.

Cím: 8600 Siófok, Papfődi u 11. térkép lent (Kiliti Iipartelep 091/15.)

Adószámunk: 12779376-2-14

NYITVA TARTÁS:
H-P: 8-17.ig
Szo: 8-12.ig

TELEFON:

Alkatrészértékesítés
06-30/46-222-39
06-84/322-634
06-84/322-757

Köszönöm! Elteszem, ha közelebbi nem akad (budapesti vagyok), nyerő lehet! 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni! Opel Tigrám van 1996 1.4 90le benzines és kiszeretném venni a gyújtáskapcsoló betétet de nem tudom hogy férek hozzá és milyen eszközzel tegyem. Hol férek hozzá a gombhoz amit lekell nyomni hogy kipattintsam? Elóre is köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, p.dori írta:

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni! Opel Tigrám van 1996 1.4 90le benzines és kiszeretném venni a gyújtáskapcsoló betétet de nem tudom hogy férek hozzá és milyen eszközzel tegyem. Hol férek hozzá a gombhoz amit lekell nyomni hogy kipattintsam? Elóre is köszönöm! 

Üdv...szerintem ez az a furat ahol egy célszerszámmal ( csavarhúzó, fémtüske...stb) beszúrva:

3009285-20181221-fBkQLD.jpg

Be kell nyomnod ezt a kis pöcköt:

3009286-20181221-nHVNJr.jpg

És a kulcsnál fogva a kulcs egy helyzetében ( valahol félúton a 0 és a gyujtás között emlékeim szerint)az egész zárbetét a zárhengerrel együtt kihúzható. 

A furatot lent a padlólemez felől keresd. Mivel nem gyakran van kiszerelve csavarlazítót érdemes nyomni a furatba. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...
1 órával ezelőtt, Opszifastra írta:

Sziasztok!

Oly kérdésem lene hogy A corsa 1.5 d Vs alternativ üzemanyag!? :-)

Mik a vélemények? 

Köszönöm :)

Ez eldönthetetlen kérdés, a dieselnek nagyobb a nyomatéka, jobban lehet vele autózni, de nincs szép hangja. Egy szívódiesel ha van izzítás meg gázolaj kimegy a világból. A benzinesben több a hibalehetőség, de ha már nem karbis hanem injektoros motor van benne akkor nincs olyan szakembert igénylő javítani való rajta mint pölö a dieselen az adagoló beállítás. 

Link to comment
Megosztás:

Akor ugy fogalmazok hogy kis használatra ( egy szivatyu halytására a kertvégében...) lene használva egy sima szivo 1.5 d a corsa (kis pénz nagy szerencse bontoszökevény) és a kérdés a kérdésben hogy altenativ üzemanyagot (1100/1200 fordulaton) a motor/ adagolo menyire birná hoszutávon!  (Alternativ= gázolaj,étolaj,fáradtolaj "imgoil" az utobi az teszt mert nem tudom hogy milyen)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Opszifastra írta:

Akor ugy fogalmazok hogy kis használatra ( egy szivatyu halytására a kertvégében...) lene használva egy sima szivo 1.5 d a corsa (kis pénz nagy szerencse bontoszökevény) és a kérdés a kérdésben hogy altenativ üzemanyagot (1100/1200 fordulaton) a motor/ adagolo menyire birná hoszutávon!  (Alternativ= gázolaj,étolaj,fáradtolaj "imgoil" az utobi az teszt mert nem tudom hogy milyen)

Ja értem, hát ezt nem tudom, szoktak menni ( bár nem sok) dieselek ilyen módban, de nem tudom hosszútávon mennyire tolerálná az adagoló-motor. Esetleg nem tisztán hanem gázolajjal pölö felesben keverve lehetne próbálkozni. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 07. at 19:14, Opszifastra írta:

Akor ugy fogalmazok hogy kis használatra ( egy szivatyu halytására a kertvégében...) lene használva egy sima szivo 1.5 d a corsa (kis pénz nagy szerencse bontoszökevény) és a kérdés a kérdésben hogy altenativ üzemanyagot (1100/1200 fordulaton) a motor/ adagolo menyire birná hoszutávon!  (Alternativ= gázolaj,étolaj,fáradtolaj "imgoil" az utobi az teszt mert nem tudom hogy milyen)

Tehát kvázi stabilmotorként lenne használva. A kérdésem nekem ebben az esetben az hogy megérné vajon egyáltalán alternatív üzemanyaggal kísérletezni? Menne olyan sokat az a szivattyú?

Arra gondolok hogy egy 1.5-ös szívó dízelmotor nem fogyaszthat olyan sokat alapjáraton (nem is értem az 1100-1200-as fordulatot, ha a szivattyúnak alapjáratnál nagyobb fordulat kell, azt áttételezéssel szokták megoldani) ha abból indulunk ki hogy egy kétezres benzinmotor 0,9-1,1 liter körül eszik ilyen körülmények között óránként. Számoljunk mondjuk a dízel esetében 0.6l/h fogyasztással, az nagyjából helytálló. Ha 10 órát megy az a motor naponta, akkor az pont 6 liter gázolaj egy nap, ami nincs 3000Ft. Ezt ha étolajra váltod, akkor is csak a negyedét tudod megspórolni nagyjából, szóval napi 6-700Ft megtakarításról beszélünk. Oké, ha minden áldott nap folyamatosan megy az a szivattyú, akkor az már havi szinten 20e Ft, évente (gondolom télen nincs mit öntözni, szóval csak 9 hónappal számoltam) meg 180e Ft. de ez tényleg extrém sok használat, és lehet hogy a motor pont ugyanilyen értékben kérne karbantartást a végén. Ezekkel érdemes számolni szerintem mielőtt döntesz.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, tgabika76 írta:

Tehát kvázi stabilmotorként lenne használva. A kérdésem nekem ebben az esetben az hogy megérné vajon egyáltalán alternatív üzemanyaggal kísérletezni? Menne olyan sokat az a szivattyú?

Arra gondolok hogy egy 1.5-ös szívó dízelmotor nem fogyaszthat olyan sokat alapjáraton (nem is értem az 1100-1200-as fordulatot, ha a szivattyúnak alapjáratnál nagyobb fordulat kell, azt áttételezéssel szokták megoldani) ha abból indulunk ki hogy egy kétezres benzinmotor 0,9-1,1 liter körül eszik ilyen körülmények között óránként. Számoljunk mondjuk a dízel esetében 0.6l/h fogyasztással, az nagyjából helytálló. Ha 10 órát megy az a motor naponta, akkor az pont 6 liter gázolaj egy nap, ami nincs 3000Ft. Ezt ha étolajra váltod, akkor is csak a negyedét tudod megspórolni nagyjából, szóval napi 6-700Ft megtakarításról beszélünk. Oké, ha minden áldott nap folyamatosan megy az a szivattyú, akkor az már havi szinten 20e Ft, évente (gondolom télen nincs mit öntözni, szóval csak 9 hónappal számoltam) meg 180e Ft. de ez tényleg extrém sok használat, és lehet hogy a motor pont ugyanilyen értékben kérne karbantartást a végén. Ezekkel érdemes számolni szerintem mielőtt döntesz.

Az 1100/1200 fordulat azért lene hogy ne dögöljön be az porlasztorésze! 

De kB igen stabilmotorként lene üzemeltetve. A fáradt olaj ingyenlene azért gondolgodtam bene (50/50be) 

És ugy hátha birja a kör adagolora vagyok kováncsi hogy az menyire "hisztis" a sürüb takarmányra :-)

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Opszifastra írta:

Az 1100/1200 fordulat azért lene hogy ne dögöljön be az porlasztorésze! 

De kB igen stabilmotorként lene üzemeltetve. A fáradt olaj ingyenlene azért gondolgodtam bene (50/50be) 

És ugy hátha birja a kör adagolora vagyok kováncsi hogy az menyire "hisztis" a sürüb takarmányra :-)

Ha a helyedben lennék, én eladnám a corsát és vennék az árából egy agregátort amiről tudok szivattyút is meg még sok minden mást is üzemeltetni. Csendesebb is, üzembiztosabb is, kisebb is mobil is..stb. Persze nem vagyok a helyedben és nem ismerem a pontos körülményeket sem. Eltöltöttem pár évet az építőiparban sokat használtunk benzines áramfejlesztőt többek között szivattyúhoz, betonkeverőhöz...stb olyan helyen ahol nem volt kiépítve hálózat. A csomagtartóban elfért, volt hogy ki sem vettem ha nem kellett sokat járatni, csak a "földet" szúrtam le. Ez már jó pár éve volt, ahogy most nézem már sokkal kisebbek is vannak 45-50-ért. Ugye attól függ hány Wattot akarsz kinyerni belőle a szivattyúhoz. 

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Sziasztok!

Mivel az adok-veszek rovat megszűnt és itt nem lehet hirdetni, így csak annyit tehetek hogy közzéteszem hogy sajnos eladóvá vált az Opel Corsa A-m. Amit egyébként mind a mai napig imádok, de a harmadik autó nekem már nagy luxus. Egyébként az autó remek állapotban van, mind motorikusan, mind karosszériailag. Akit esetleg érdekel, az keressen privátban, ott megadom a konkrét hirdetés címét.

  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.