Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Lajosnak nincs?

Én meg közben rájöttem, miért nyikorogtam... mert 1 csavar laza volt...

Úgy emlékszem, ami neki van az is elég ramaty állapotban.

Beszéltem vele és szól, ha szembe jön egy ...

Durva hogy milyen világot élünk - már a csavarok sem lazulhatnak. ;) :omg:

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy a laza csavar miatt úgy néz ki, most megint szedhetem szét az elejét, mert valami más is szétment közben.

Jah, és öröm és boldogság, hogy a hátuljában kicserélt csapágyak 2 hónapot bírtak... ennyit arról, hogy máskor inkább kérjem az SKF-et, 2 napra, vagy elfogadjam a polcon lévő qwp-t.... az utóbbi nem jött be...

Viszont lassan sikerül eljutnom oda, hogy meglesz a kasztnizáshoz az emelő/forgató szerkezet, már csak egy meleg fedett hely kéne... mert hideg fedetlen, és hideg fedett van... csak ezekben nem jó télen dolgozni a kocsin.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Köszönöm!

Közben szereztem Lemmerz 5,5*13 ET 18 felnit, használható állapotú téliekkel.

Most az van fent.

Jah, meg vettem megint hátsó csapágyakat, mert a (megnéztem a dobozát) QWP kitudja milyen csapágy 3 hónapot bírt.

Most mivel sem SKF, sem FAG nem volt készleten, így kap Koyo csapágyakat hátra. Ha ez is 3 hónap, akkor kap SKF vagy FAG csapágyakat.

Meg szereztem egy emelő+forgató szerkezetet a kasztnizáshoz.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 1985-ös, 1,2-es benzines Corsa A-m, F10/4 váltóval. Mivel a kocsiban iszonyatos tartalék van még negyedikben, szeretnék bele tenni egy öt sebességes váltót. Aki tudja, árulja el nekem, hogy elegendő e csak arra figyelni, hogy F10/5 legyen a váltó, vagy egyéb dolgokra is figyelni kell? Például a Kadett F10-es váltója kompatibilis a Corsa-val?

Előre is köszi.

Módosítva : Lacaa
Link to comment
Megosztás:

Arra figyelj, esetemből okulva, hogy OHV, vagy OHC a motor.

Vagyis a láncos vezérlésű 1.2, vagy szíjas 1.2.

A láncoshoz nehezebb találni váltót ( kisebb a lendkerékháza ), a szíjashoz szinte gyakorlatilag bármit fel lehet tenni.

Szíjas vezérlésű 1,2-es. Most találtam jó olcsón egy Kadett váltót, az jó lehet bele? Állítólag 86-os évjáratú kadettben volt. (ha jól sejtem ez a D )

Módosítva : Lacaa
Link to comment
Megosztás:

Szíjas vezérlésű 1,2-es. Most találtam jó olcsón egy Kadett váltót, az jó lehet bele? Állítólag 86-os évjáratú kadettben volt. (ha jól sejtem ez a D )

Most írta a tulaj, 1,3-as benzines 86-os Kadett E- ben volt. jó lehet bele? F10-esnek F10-es, csak nekem ez nem sokat mond.

Link to comment
Megosztás:

Ha már váltó cserére adod a fejed, akkor azért ellenőrizd a végáttételeket is szerintem. Nehogy úgy járj majd, hogy nem lesz meg a kívánt eredmény, azaz a hosszabb 5 fokozatú váltó.

http://www.opel-infos.de/getriebe/f10_5.html

Na pont az a bajom, hogy nem teljesen világosak előttem a váltók adatai. Én bárhogy erőlködök, az F10-es négy és öt sebességes váltók között, mindössze annyi különbséget vélek fölfedezni, hogy az F10/5-ben van egy plusz fokozat, de a többinél ugyanaz az áttételezés.

F10/4 3,55 1,96 1,30 0,89 - - 3,31

F10/5 3,55 1,96 1,30 0,89 0,71 -3,31

http://www.opel-corsa-a.com/index.php?seite=Getriebe.htm

Módosítva : Lacaa
Link to comment
Megosztás:

Épp ez a lényeg! Amit írtál, aszerint az első négy fokozat megegyezik mindkét váltóban, csak az 5 sebességesben van egy hosszabb, kímélő ötödik fokozat. Tehát pont az ami neked kell. ;)

Köszönöm!

És ez tuti biztos? A megvenni szándékozott váltó ugyan F10/5-ös, csak épp egy Kadett E-ből származik, nekem meg Corsa A-ba kell. Tehát ha F10-es, akkor passzolni fognak a féltengelyek is, és minden más? Nagyon tutira kell mennem, mert bár olcsón adja a tulaj, de elég messzire kell érte autóznom.

Módosítva : Lacaa
Link to comment
Megosztás:

Maga a váltó háza és a sebességfokozatok áttétele megegyezik mindegyikben. Végáttételből viszont többféle van, Corsánál 3,74:1; 3,94:1; és 4,18:1 míg Kadett E-nél csak a két utóbbi. Végáttételnél amúgy az a lényeg hogy minél kisebb az első szám, annál hosszabb áttételű a váltó, azaz annál kevesebbet fog forogni a motor nagyobb sebességnél, viszont annál rosszabb lesz a gyorsulás. Például 3,74:1-es áttétel esetén 120km/h-nál mondjuk csak 2500-at forog a motor, egy 4,18:1-es áttétel esetén lehet hogy már 3500-at. A féltengelyeket sztem a Corsából kéne átraknod, mert a Kadettnek szélesebb a nyomtávja...

Update: az F10/4-nél csak a két hosszabbik végáttétel van (3,74:1 és 3,94:1), szóval ha kifejezetten a fordulatszámcsökkentés a célod, akkor lehet hogy át kell rakni az 5 sebességes váltóba a négyes végáttételi fogaskerékpárját, próba szerencse. De ha átrakod, akkor viszont a zöld lámpánál egy biciklis legyorsul majd...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Maga a váltó háza és a sebességfokozatok áttétele megegyezik mindegyikben. Végáttételből viszont többféle van, Corsánál 3,74:1; 3,94:1; és 4,18:1 míg Kadett E-nél csak a két utóbbi. Végáttételnél amúgy az a lényeg hogy minél kisebb az első szám, annál hosszabb áttételű a váltó, azaz annál kevesebbet fog forogni a motor nagyobb sebességnél, viszont annál rosszabb lesz a gyorsulás. Például 3,74:1-es áttétel esetén 120km/h-nál mondjuk csak 2500-at forog a motor, egy 4,18:1-es áttétel esetén lehet hogy már 3500-at. A féltengelyeket sztem a Corsából kéne átraknod, mert a Kadettnek szélesebb a nyomtávja...

Update: az F10/4-nél csak a két hosszabbik végáttétel van (3,74:1 és 3,94:1), szóval ha kifejezetten a fordulatszámcsökkentés a célod, akkor lehet hogy át kell rakni az 5 sebességes váltóba a négyes végáttételi fogaskerékpárját, próba szerencse. De ha átrakod, akkor viszont a zöld lámpánál egy biciklis legyorsul majd...

Köszönöm a részletes leírást! Mostmár csak arra kellene rájönnöm, hogy a végáttétel adatai hol vannak feltüntetve a váltón, és hogy kell értelmezni. Ha sikerül ugyanolyan végáttétellel rendelkező váltót szereznem mint a jelenlegi, akkor ha jól gondolom, akkor negyedikig maradnak az eddigi gyorsulási és egyéb paraméterek, csak lesz egy ötödik fokozatom, kevesebb erővel, de kisebb fordulattal?

Kiss

Link to comment
Megosztás:

Így van, jól gondolod.

A váltó végáttétele pedig a váltóház oldalába beütött számból ( a bal első kerék mögött) derül ki, a segítségül beillesztett képen a 6-os és 7-es számmal jelölt rész (W372) az:

Ismét csak köszönöm a részletes magyarázatot.

Nos, ha jól nézem az én váltómba W394 van beütve. Abban mennyire vagy biztos, hogy a végáttétel átszerelhető egy másik váltóba? Mert úgy tűnik, nehezen, vagy egyáltalán nem fogok, vagy csak csillagászati áron, találni 5 sebességesben ilyet.

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Corsa A 1985-ös autómmal kapcsolatban kérdeznék tőletek.

Egyik nap indultam volna de nem indult. a jelenség a következő: gyujtást rá adom, indulnia kéne de helyette minden fény kialszik müszerfal+ belső világitás minden

Porbáltuk másik akkuval ugyan ez a jelenség, a legelején még furcsa kattogo hang volt hallhato mint ha egy relé kapcsolna folyamatosan.

Hol keressek hibát mi lehet a baja mert nem indul és az inditómotor sem tesz semmit.

Előre is köszönöm :)

Módosítva : Torzi
Link to comment
Megosztás:

Megvan a hiba, az akkumulátorom rossz.

Lehet nem fogalmaztam elég körültekintően az első kérdésnél másik akku az bika kábelel volt rá kötve az enyémre.

Hivatalosan nem tudom mi a jelenség neve talán "cellazárlat".

Inditózásnál elveszett a feszültség és ezért nem járt az inditómotor, bika kábeles megoldásnál az én rossz akkum nem engedte tovább és igy sem indult.

Probaképp került bele egy akkumulátor amit előtte feltöltöttünk rendesen.

Arégi kiszerelve, másik a helyére és már ment is az indtómotor.

Régi darab már és állt jó pár napot de elindult kézi szívatos kis Corsa.

Az akkumulátor sajnos nem az enyém vissza kellet adnom.

Ha ti vennétek akkor milyet érdemes venni egy 1985-ben gyártott Corsa A-hoz? :icon1:

Típusa, minden adata meg van a réginek.

Régi adatai: Perion P44R akkumulátor 12V/45Ah/400A(EN) J+

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Lassan 1 éve vagyok egy 91-es ferdehátú, 3 ajtós A corsa tulajdonosa. A motorja c12nz benzines ugye, 4 sebességes váltóval. Mind tudjuk, hogy a gyenge motor milyen jól húzza a könnyű karosszériát még tuning nélkül is, viszont túl nem szeretem pörgetni, mert félek még ártok szegény veteránnak. Nos az áttételek kifogástalanok, a motor is gyönyörűen jár(volt tesztelve, pár hónapja elhúzta 160 fölé is), viszont fordulatszámmérő nélkül nemigazán merem hosszabb távon 80 nál többel hajtani az előbb említett okból.

Szóval a segítségeteket és véleményeteket szeretném kérni, hogy érdemes lenne-e beruházni egy 5 ös váltóra a motor kímélése végett, vagy tudnátok-e mondani számszerű értékeket ami ezzel a gyári 4 es váltóval még túlpörgetés nélkül nyugodtan autózható.

A kocsi heti rendszerességgel mind rövid és hosszútávon is fut és még nem volt rá panasz.

A segítséget előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

corsa a 1.4i 40kw ferdehátú 91-es. nincs gyújtás... úgy kezdődött a dolog, hogy az ajtók, sárvédők be lettek foltozva. lámpák ki, ajtók le, lökhárító le. csak a lemezek lettek konkrétan eltávolítva elektronikához, mechanikus dolgokhoz nem lett nyúlva. rommá volt szedve a kocsi és működött. összeraktam, és azóta nem indul. (nem hiszem hogy van köze a lemezek javításához, csak épp most adta meg magát.) testkábeleket átnéztem nem maradt le egyik sem, nincsenek eltörve stbstb. konkrétan a trafóból nem jön ki áram... először trafó csere. nem indul. közbe megmértem a régit is és mindegyik lábán van ellenállás, tehát elvileg a régi is jó. áramot kap a trafó egyébként. trafó alatt gyújtásmodul is csere. szintén nem indul. megmértem elvileg van ellenállás. (persze ez semmit nem jelent, de a régivel és az újal sem indul). ami átvezeti az áramot a trafótól a gyújtáselosztóig szintén jó. gyertyák jók, de mivel trafó nem ad áramot így nincs szikra se. gyújtáselosztó is kitakarítva kicsit el volt oxidálódva. rotort is megtakarítottam. (de odáig el sem jut a feszültség, de azért megcsináltam.) egyedül a gyújtáselosztóban lévő jeladót nem cseréltem még. viszont ha cserélem akkor kompletten az elósztóval fogom. valakinek valami ötlet esetleg? már hetek óta szenvedek vele, és lassan eltüzelem inkább. benzint egyébként kap. pumpát megnéztem működik, gyújtásra zúg. gumi a tankban nincs szétszakadva, porlasztó, adagoló benzinszagú indítózás után. relék, biztosítékok jók. ami még viszont furcsa, hogy az alapjáratállító motor nem kapcsol ki 2-3-4 indítás után. nincs rajta gyújtás és zúg folyamatosan. ha nem veszem le az akuu.sarut leszívja reggelre. ez mi?

hab a tortán, hogy közbe lejárt a műszaki is. szóval nem elég hogy nem indul be, még műszakis sincs rajta már. :DD

Connecticut

Módosítva : Connecticut
Link to comment
Megosztás:

motorvezérlős igen, de nem volt heggesztve. gittelve lettek a lyukak. egy lemez lett becsúsztatva mindenhova, majd oda szegecselve vagy ragasztva. (ahol nem látszódott) gittelve. csiszolva. alapozva. megint csiszolva. festve. lakkozva.

gondoltam már rá hogy a motorvezérlő is megadhatta magát, de ezt nem igazán tudom megállapítani. rengeteg kábel megy bele, nem tudom mit mérjek. (de nézegettem már, kívülről semmi nem látszik, nincs égett szag.) tehát igazából bármi tönkremehetett konkrétan. :( viszont minden elekronika működik az autóban, a gyújtáson kívül. rádió, fények stb.

Módosítva : Connecticut
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.