Jump to content
Sign in to follow this  
tourist

Corsa A - Általános -

Recommended Posts

Sikerült ajtót vásárolnom, ha esetleg van valaki aki Corsa A-hoz keres alkatrészeket most bontódik egy frissen.

Elejét törték, 3 ajtós kivitel piros az ajtókból már csak a csomagtér van meg

Szia! Örülök a sikeres alkatrésztalálásodnak, mert így csak életben marad a Corsád.

Ha már az alkatrészeknél tartunk, nekem benzinszint jeladó kellene, ami a tankban van, mert az enyémet már sokadszor próbálom reparálni, de úgy tűnik, hogy a végét járja, elkopott. Pedig elég szar úgy vezetni, hogy egyáltalán nem tudod hogy mennyi benzined van még. Szóval megköszönném ha megkérdeznéd hogy van-e és mennyiért. :icon1:

Lacaa

Sziasztok.

Tudom para, hogy nem az adokveszekbe irok, de régi A gsimrol van szó.

C16nz-hez kellene egy motorvezérlő kölcsön, próbára.

Tudtok segíteni?

Sziasztok,

Corsa A/B ECU diagnosztikához hol találok esetleg help-et ? (szoftvert, eszközt, embert, akármit ... )

Elképzelhető hogy ECU-cserés lesz az autó, viszont nem szeretnénk kidobni egy működő ECU-t, ha nem az a hibás, jó lenne egy diagnosztika előtte.

köszi és üdv

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

A hűtőventilátorom nem kapcsol be.

Hőkapcsolót cseréltem, de a régi is jó volt.

Ha rövidre zárom a hőkapcsolót a csatlakozónál akkor megy a ventilátor.

Megkapja a ventilátor az áramot.

A hűtőradiátor felmelegszik a víz kering rendesen.

Tehát minden jó, de a ventilátor az nem kapcsol be.

Valakinek van valami ötlete?

Köszönettel

Mikee

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

A hűtőventilátorom nem kapcsol be.

Hőkapcsolót cseréltem, de a régi is jó volt.

Ha rövidre zárom a hőkapcsolót a csatlakozónál akkor megy a ventilátor.

Megkapja a ventilátor az áramot.

A hűtőradiátor felmelegszik a víz kering rendesen.

Tehát minden jó, de a ventilátor az nem kapcsol be.

Valakinek van valami ötlete?

Köszönettel

Mikee

Szia. Mi a problémád? Felforr a víz? Hol áll a mutatód?

Szia. Mi a problémád? Felforr a víz? Hol áll a mutatód?

Szia!

Igen, elkezd forrni a víz, és nem kapcsol a ventilátor.

Ma megcsináltam azt, hogy beszereltem a műszerfalra egy kapcsolót és én fogom kapcsolni, de azért érdekelne valami ötlet!

Üdv.

Mikee

Szia!

Igen, elkezd forrni a víz, és nem kapcsol a ventilátor.

Ma megcsináltam azt, hogy beszereltem a műszerfalra egy kapcsolót és én fogom kapcsolni, de azért érdekelne valami ötlet!

Üdv.

Mikee

Szia. Ha a víz nem olajosodik és az olaj nem vizesedik, hűtőd tiszta és nincs eltömődve, a vízpumpád rendben van azaz nem forog meg a lapátja a tengelyen és kinyit a termosztát akkor cserélj hűtősapkát.

Sziasztok!

Egyszerű kezdő kérdésem lenne, autó egy Corsa A '85 ' 1.2-es benzines 12ST motorral.

A jelenség a következő: sebesség váltás után amikor gázt adok olyan mint ha semmi ereje nem lenne a motornak csak szépen lassan komótosan kezd el nyomatékot adni.Kicsi késésnél nem lenne gond de váltás után 5-8 másodperces is csak cammogásig jut a motor. Ez városi közlekedésnél elég nagy gond amikor lámpánál zöldet kapok és dinamikusan el kellene indulni mert ugye mindenki haladna legjobban 1-2 sebsebégnél zavaró. Összesen négy sebességes a jármű de a 3-4-nél már nem olyan vészes a helyzet. Nem igazán értem mi okozhatja ezt a problémát. Mit tudok le ellenőrizni esetleg van valami tippetek mi okozhat ilyet mert a kocsi súlya kicsit a karosszéria könnyű repülnie kellene.

Üdv. Torzi!

Lacca rég hallottam felőled

Edited by Torzi

Sziasztok!

A vízforralós dolog megoldódott, a hűtő el volt már annyira koszolódva belülről, hogy nem hűtött rendesen, így csere lett belőle.

Most egy olyan problémám van, hogy a belső ventilátor fokozat kapcsoló csak harmadik fokozatban működik, kicsit utána olvastam és az előtét ellenállás lehet ludas.

Kinek mi a tapasztalata?

Hol találom ezt az alkatrészt és hogy tudom kiszedni, hogy kicseréljem?

Üdv.

Mikee

Üdv!

Problémám a következő volna!!!2 napja reggel elindítom az autót (91-es 1.2-es 33kw) járt vagy 20másodpercig majd megállt,ezután nem lehetett elindítani.Szétszedtük a komplett gyújtást,megpucoltuk,összeraktuk elindult,tegnap elmászkáltam vele gond nélkül de ma reggel ugyan az...és már nem gyógyul meg attól hogy szétszed-összerak.Trafó oké,kábelek oké,rotor minden oké az autó mégsem indul.Talán MAP szenzor vagy Hall jeladó?Tapasztalt már valaki ilyesmit és ha igen mi volt a gáz?Ha valakinek van ebben tapasztalat kérem ossza meg velem!

Előre is köszönöm!!!

Edited by nawyy80

Üdv!

Problémám a következő volna!!!2 napja reggel elindítom az autót (91-es 1.2-es 33kw) járt vagy 20másodpercig majd megállt,ezután nem lehetett elindítani.Szétszedtük a komplett gyújtást,megpucoltuk,összeraktuk elindult,tegnap elmászkáltam vele gond nélkül de ma reggel ugyan az...és már nem gyógyul meg attól hogy szétszed-összerak.Trafó oké,kábelek oké,rotor minden oké az autó mégsem indul.Talán MAP szenzor vagy Hall jeladó?Tapasztalt már valaki ilyesmit és ha igen mi volt a gáz?Ha valakinek van ebben tapasztalat kérem ossza meg velem!

Előre is köszönöm!!!

Ha melegen csinálja, hidegen nem akkor HALL jeladó lesz...

Sziasztok!

Kis Corsa A megmenekült, sikeres műszaki :icon13:

Van valaki a fórumon aki tudna nekem segíteni egy kis hiba keresésben? Nem működik ugyanis a fűtés, sajnos. Levegőt azt fúj viszont csak hideget :(

1985-ös gyártmányú az autó 3 ajtós

Miket érdemes le ellenőrizni, hogy megtaláljam a hibát?

+ 2 piros ajtó komplett ( tükör, üveg, kilincs, kárpit ) jelképes áron "eladó" ha van érdeklődő csinálok képet is.

T Torzi!

"... hiba ..."

Termosztát 1:
GM alkatrész szám: 9020086
Opel katalógus szám: 13 38 052

Bármelyik szalonban rendelhető, vagy
csergo.hu, mullerautowebshop.hu ...

Vagy Wahler (BorgWarner) 3017,920:
unixauto.hu, alkatreszek.hu

Mivel a vezérlés alatt van. Nem egy könnyű menet.
A probléma megkerülésére egy megoldás.

Edited by marton.csaba2

Nem biztos hogy termosztát hiba. Nekem pl. a fűtőradiátor volt eldugulva. Átmostam ecettel, azota dögmeleg van a kocsiban.

• Like 1

Hali!

Keresek a képen pirossal begrétázott típusú vezérlés burkolatot. Csak C16NZ-n volt ilyen ~92-ig. A C20NE sajnos nemjó helyette :( Ascona C, Kadett E, Corsa A és Vectra A kapott ilyet még. Meg talán Astra is, ami még nem rugós feszítős viszont szervós.

vezbrk_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha valaki esetleg jár bontóba és lát ilyet és nincs széttörve/repedve továbbá nem a világ összes pénzét kérik érte akkor legyen oly szíves írjon nekem, vagy hozza el ;)
Igazából csak az alsó rész fontos, sajnos az enyém a főtengelynél mállik szét.

Van még itt élet?

Épp darabokban a TR.

Sok a rozsda, sok a munka vele. Van valakinek esetleg infója, milyen hosszú fékcsövek kellenek a kicsi kocsik alá?

Sziasztok!

olyan problèmám lenne hogy az A corsámnak be kellene állítani a szelephézagát mert kicsit csattog,de nem vészesen,valaki tudna segíteni hogy hogyan fogjak neki?

illetve olyan van még vele hogy a fűtésnél csöpög a víz az utastérben,lehet hogy valami tömítés?

Edited by RáczFerenc

Tudtommal az A Corsák már mind hidrotőkések, szóval nem kell szelephézagot állítani (nem is lehet). Ha a szelepek felől jön a csattogás, akkor elhasználódtak a hidrotőkék, cserélni kell őket (bár meg lehet próbálkozni tisztítással is, viszont mindegyiket ugyanoda kell visszarakni ahonnan ki lett véve!)

Hali. Ha a vas blokkod van akkor azt be kell állítani a szelephézagot, az OHC az alu H.fejes esetében nem lehet ott a vezérmű tengely szokott elkopni meg a himbák. 

A motorok amiknél lehet szelephézagot állítani: 10S , 12NC , E12gv3   ezek vas blokkos láncos motorok. Mi a motorkódod? a motorszám eleje?

On 2016. 11. 03. at 18:49, RáczFerenc írta:

Sziasztok!

olyan problèmám lenne hogy az A corsámnak be kellene állítani a szelephézagát mert kicsit csattog,de nem vészesen,valaki tudna segíteni hogy hogyan fogjak neki?

Sziasztok!

Sziasztok!

Ez a régebbi fajta 1983-as ....

és a fűtéshez valami tippetek van hogy miért ereszti a vizet?

2 órája, RáczFerenc írta:

Ez a régebbi fajta 1983-as ....

és a fűtéshez valami tippetek van hogy miért ereszti a vizet?

Szerintem a radiátor bilincsei itt is a motortérben vannak, de ezt látod ha benézel a szélvédő alá középre a tűzfalra. Ha ott ereszt akkor ugye a kocsi alatt középen van nyoma . Ha az utastérben jelenik meg akkor sanszos hogy lyukas a radiátor.