Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

120 ért szerintem jó. bát itt azt irja, hogy 60 LE motor....

szerintem megéri, ennél olcsobban autot venni lehetetlen. de csak akkor ha nincs nagyon elrohadva...

13N motor 60 LE

13S motor 75LE én ugy tudom, hogy az 13St szerelték ebbe...

Lehet, hogy csak nem ismeri a verdáját! :(

Link to comment
Megosztás:

Warwolf:

Mostanában típusismereti órákat veszel, a lexikális tudásodat bővíted, vagy csak szimplán érdeklődsz, amikor mindenféle linkeket raksz be, és kikéred róla a típustársak véleményét? Nem mintha baj lenne, csak kérdeztem. Azért meg irigyellek, ami az aláírásodban van, én is szeretnék egyszer egy másik Opelt télre, ráadásul ebbe az 1.3S motorba meg szerelmes is vagyok, ilyen volt az első Kadettemben.

Link to comment
Megosztás:

Warwolf:

Mostanában típusismereti órákat veszel, a lexikális tudásodat bővíted, vagy csak szimplán érdeklődsz, amikor mindenféle linkeket raksz be, és kikéred róla a típustársak véleményét? Nem mintha baj lenne, csak kérdeztem. Azért meg irigyellek, ami az aláírásodban van, én is szeretnék egyszer egy másik Opelt télre, ráadásul ebbe az 1.3S motorba meg szerelmes is vagyok, ilyen volt az első Kadettemben.

Nem mondom, hogy ha összejön a pénz, akkor nem veszem meg csont nélkül! :wink:

Egyébként a kérdések azért vannak, mert bár lelkes vagyok, de elég sok a homályos pont!Aztán ugye ha valamit nem tudsz, hát kérdezz.Itt hál'Istennek van kitől! :(

A téli járgány meg azért kellene, mert mostmár a nagylányom ovis, anyuka viszi, hozza, én meg ugye külön utakon motorozok a melóhelyre, és ennek köszönhetően a mai nap egy szép SUX lesz az eső miatt.Viszont télen nem akarok a hóban motorozni.Mert ugye az nemjó.Senkinek. :(

Link to comment
Megosztás:

Hemi

Nem tudom ki lehet az szerintem kever habár a ringen találkoztam corvettel és talán beszéltem is valamelyikkel.

:lol:) Okéy. Túl leszek az esküvőmön foglak keresni, mert Corsa projekt indul nálam:))

Milyen árban mozognak GSi féltengelyek? Illetve F13Cr váltó?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Corsa A-hoz keresnék pár alkatrészt. Egyenlőre érdeklődés szinten, mert ártól függ, de kellene nekem egy csomagtér ajtó 3 ajtóshoz, egy szemből nézve jobb oldali indexbúra, és egy vezető oldali ülés.

Ha lenne valakinek ezek közül hibátlan, az mondhatna nekem árakat hogy mennyit kér érte, és megbeszélnénk.

Üdv: Fecka!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Corsa A-hoz keresnék pár alkatrészt. Egyenlőre érdeklődés szinten, mert ártól függ, de kellene nekem egy csomagtér ajtó 3 ajtóshoz, egy szemből nézve jobb oldali indexbúra, és egy vezető oldali ülés.

Ha lenne valakinek ezek közül hibátlan, az mondhatna nekem árakat hogy mennyit kér érte, és megbeszélnénk.

Üdv: Fecka!

ezeknek a helye keresek - be....... :roll:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hát sok boldogságot meg minden :lol:

Féltengely a pár úgy 15. Váltó meg szerintem 20-35ig max. De azt jól kell kifogni.

Akkor majd beszélünk. 8)

Módosítva a hozzászolásom, mert az Astrám beadta a klucsott:)) Most ode megy a pénz:))

Ha tudsz jó áron F13Cr váltót +GSI féltengyelekkel szólj.

Üdv

hemi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most regiszráltam... de ez nem téma. Egy Corsa A 1.5 tulaj vagyok!

A kérdésem az lenne, hogy peremezéssel és peremezés nélkül mekkora felniket mekkora gumival lehet feltenni a kicsike alá? Most találtam jó áron egy 15" 195/45 ET35 felnit... beleszerettem, de félek hogy itt-ott belelógna a kasztniba :lol:

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.:

Dömy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most regiszráltam... de ez nem téma. Egy Corsa A 1.5 tulaj vagyok!

A kérdésem az lenne, hogy peremezéssel és peremezés nélkül mekkora felniket mekkora gumival lehet feltenni a kicsike alá? Most találtam jó áron egy 15" 195/45 ET35 felnit... beleszerettem, de félek hogy itt-ott belelógna a kasztniba :lol:

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.:

Dömy

1.5 d VAGY 1.5 td???

Link to comment
Megosztás:

Az ET35 miatttt szerintem beleér. Ha ET49 lenne nem lenne gáz.

Csőváz:)

Hát nem tudom... A Corsa GTR-en (a sárga) ET35-ös van és nem ér bele... ET49-es felnit meg nem nagyon láttam 14" és 15"-ban... mekkora megy fel peremezve és anélkül ill. ki tud nekem ebben segíteni?

Cső :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom... A Corsa GTR-en (a sárga) ET35-ös van és nem ér bele... ET49-es felnit meg nem nagyon láttam 14" és 15"-ban... mekkora megy fel peremezve és anélkül ill. ki tud nekem ebben segíteni?

Cső :lol:

OK. Puding probája az evés:) Egyéb iránt nekem az Astrámon az ET13 volt ami rendesen beleért:)) Szerintem vedd meg és, ha nem OK peremezd .

Link to comment
Megosztás:

Na ne menjél már ilyen hamar el:) Alig vannak itt Corsa A-sok.

Kép a gépről?

Kép még nincs... kicsit rosszul sikeredett fekete festése van, színre fújt de már hámló újabb fajta lökhárítókkal, új műszerfallal... frissen adagolójavítva... fogyasztás 4,2 és 5,5 között évszak és láb függvénye... végsebesség 160 felett picivel (óra szerint), de ott már erősen lebeg :lol:

I'll be back :lol:

Link to comment
Megosztás:

OK. Puding probája az evés:) Egyéb iránt nekem az Astrámon az ET13 volt ami rendesen beleért:)) Szerintem vedd meg és, ha nem OK peremezd .

Még egy apróság a felnivel kapcs... Ha az ET szám nagyobb, akkor kerül beljebb a felni? Vagy pontosan mi is az az ET szám??? Meg még annyi hogy a KPM mennyire abajog ha a gyári 13-as helyett 15 van fent, tehát mennyivel szabad eltérni a gyáritól? (Hivatalosan)

Link to comment
Megosztás:

Még egy apróság a felnivel kapcs... Ha az ET szám nagyobb, akkor kerül beljebb a felni? Vagy pontosan mi is az az ET szám??? Meg még annyi hogy a KPM mennyire abajog ha a gyári 13-as helyett 15 van fent, tehát mennyivel szabad eltérni a gyáritól? (Hivatalosan)

Az ET szám a besajtolás mélysége, gyári felni esetén ez 49mm (a felni kerékagyhoz érő síkjának és a szélesség-középvonalától mért távolsága).

Minél kisebb ez a szám, annál kijjebb kerül a felni, tehát egy ET35-ös felni 14mm-rel van kijjebb a gyárinál. Elvileg a rendőrök és a KPM akkora kerék/gumiméretet engedélyez az autóra, amekkorával azt a típust valaha gyártották. Például nekem a Calibrára a 195/60R14-től a 205/50 R16-os méretig lehetne szabad gumit tennem, de még sehol nem hallottam, hogy ezt véresen komolyan vették volna. Viszont ha a gumi kilóg a sárvédő alól, azért ölnek, meg valszeg az extrém széles kerekekhez is átalakítási engedélyt fognak kérni tőled.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.