Jump to content

Recommended Posts

11 órája, zotya975 írta:

Szerintem nem nagyon csináltak ilyet talán még senki...csak simán cserélni szokták a folyadékot. 

Ok, köszi, akkor így cselekszem.

On 2017. 01. 01. at 6:28 PM, marton.csaba2 said:

Sziasztok!

a Cromaxnál azt mondták, hogy piros való bele a fentiek pedig zöld mind ha jól látom.

A legelső az a Cromaxnál kapható olaj amit én megrendeltem és arra azt mondták, hogy az zöld és piros való bele. 

Ezt ajánlotta helyette

https://cromax.hu/olajfolyadek/olaj/szervoolaj/szervo-_es_automata_valtoolaj_mobil_piros_1l_1288

Azt mondta, hogy lényeg, hogy ATF220-as legyen. De ez piros. Ez igaz?

A bárdi is ha rákeresek, hogy opel astra F motorkód stb.. akkor zöld-et ajánl fel de ha ott rákattintok, hogy mihez jó akkor G astrát mutatja.

Csergőtől kértem ajánlatot kíváncsi vagyok ők mit mondanak.

Köszönöm

Sziasztok!

Utánajártam. Csergő ezt ajánlotta:

AUTOMATA VÁLTÓ OLAJ DEXRON VI.

Megkérdeztem a Schiller Opelt ők ezt írták:

A levelében szereplő célra mi dexron VI-os gyári szervoolajat javaslunk, melynek ára br. 4154 Ft/liter.

Tehát ugyanaz ezek pedig piros olajat. Tehát ehhez ez kell.

5 órája, ftamas78 írta:

Sziasztok!

Utánajártam. Csergő ezt ajánlotta:

AUTOMATA VÁLTÓ OLAJ DEXRON VI.

Megkérdeztem a Schiller Opelt ők ezt írták:

A levelében szereplő célra mi dexron VI-os gyári szervoolajat javaslunk, melynek ára br. 4154 Ft/liter.

Tehát ugyanaz ezek pedig piros olajat. Tehát ehhez ez kell.

Így van. Piros automataváltó olaj kell bele. Más néven hajtóműolaj. Nem hidraulika olaj.

• Like 1

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni. A kormánynak van egy kis holtjátéka, és ha murvás úton megyek kicsit kopog a kormányoszlop. Ha jól megfeszítem akkor nem nagyon hallani. Az lenne a kérdésem szerintetek mi lehet kikopva? Segítségeteket előre is köszönöm. 92" ferdehátú.

23 perce, Csabesz400 írta:

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni. A kormánynak van egy kis holtjátéka, és ha murvás úton megyek kicsit kopog a kormányoszlop. Ha jól megfeszítem akkor nem nagyon hallani. Az lenne a kérdésem szerintetek mi lehet kikopva? Segítségeteket előre is köszönöm. 92" ferdehátú.

A kormányoszlop csapágyazása. Elég macerás javítani.

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/7/447/4374/24664/

Edited by HaPetya

17 órája, Csabesz400 írta:

Sziasztok! 

17 órája, HaPetya írta:

Ha befekszik az ember a lábtérbe és felnéz, lát egy megvezető perselyt a hálós megrogyó cső alatt, ha az kicsúszik a helyéről akkor is tud kopogni szar úton. Érdemes megnézni. 

23 órája, HaPetya írta:

Köszönöm a válaszokat, most voltam bontóban. Bele való kormányoszlopot adtak 4000-ért. Már csak ki kell majd cserélni.

Kedves HaPetya!

Multkori 42-es hibakóddal kapcsolatban igazad volt! Megnéztem a gyűjtásmodul kábeleit. Az előző tulaj össze-vissza kókányolta a kábeleket. A vezetékek közül volt amin nem volt szigetelés, és hozzá volt nyomva az elosztófedéllel a fém házhoz. Így letestelt. Kiszigeteltem a vezetékeket, És láss csodát elaludt a lámpa és egyenletes lett az alapjáratom is!

Köszönet érte neked! 

Jó ez a fórum Jó emberekkel!!!  :icon13:

5 perce, Csabesz400 írta:

Köszönöm a válaszokat, most voltam bontóban. Bele való kormányoszlopot adtak 4000-ért. Már csak ki kell majd cserélni.

Kedves HaPetya!

Multkori 42-es hibakóddal kapcsolatban igazad volt! Megnéztem a gyűjtásmodul kábeleit. Az előző tulaj össze-vissza kókányolta a kábeleket. A vezetékek közül volt amin nem volt szigetelés, és hozzá volt nyomva az elosztófedéllel a fém házhoz. Így letestelt. Kiszigeteltem a vezetékeket, És láss csodát elaludt a lámpa és egyenletes lett az alapjáratom is!

Köszönet érte neked! 

Jó ez a fórum Jó emberekkel!!!  :icon13:

Egészségedre!

Üdv. mindenkinek! Lassan egy ève hogy vásároltam egy 2001 f astra classic ot. Elkelne egy kis segítsèg amit előre köszönök! A kormánymű szervós ès el kezdte ereszteni az olajat. Amit látok az az hogy a lábtèrnèl ahol a kormányoszlop találkozik a kormányművel ott van egy gallèr szerű fèm ès ott látom az olajat ami már rácsepegett a szőnyegre. Kívül a motortèr felől is látom hogy a kormánymű alja is olajos, de sehol máshol. Amúgy a kormányom tökèletesen működik, nincs semmi hangja, nem akad. A szerelő azt mondta cserèlni kell! Valaki tud valami más megoldást. Olvasgattam ezt a fórumot ès sokat írtok az olajró. Lehet hogy nagyon règi már az olaj benne ès azèrrt van ez? vagy teljesen hülyesèg amit írok? Nèztem neten bontottan de furcsállom a nagy árkülömbsègeket, ha tènyleg cserèlni kel mit ajánlanátok? A szaki azt is mondta hogy ezeket kèt fajta k művel szereltèk nèmettel meg valami amcsiról beszèlt! Lètezne? Ha igen akkor honnan tudom h melyik kel bele? A válaszokat köszönöm! További szèp napot ès Kellemes Húsvèti Ünnepeket!

24 perce, S.I.76 írta:

Üdv. mindenkinek! Lassan egy ève hogy vásároltam egy 2001 f astra classic ot. Elkelne egy kis segítsèg amit előre köszönök! A kormánymű szervós ès el kezdte ereszteni az olajat. Amit látok az az hogy a lábtèrnèl ahol a kormányoszlop találkozik a kormányművel ott van egy gallèr szerű fèm ès ott látom az olajat ami már rácsepegett a szőnyegre. Kívül a motortèr felől is látom hogy a kormánymű alja is olajos, de sehol máshol. Amúgy a kormányom tökèletesen működik, nincs semmi hangja, nem akad. A szerelő azt mondta cserèlni kell! Valaki tud valami más megoldást. Olvasgattam ezt a fórumot ès sokat írtok az olajró. Lehet hogy nagyon règi már az olaj benne ès azèrrt van ez? vagy teljesen hülyesèg amit írok? Nèztem neten bontottan de furcsállom a nagy árkülömbsègeket, ha tènyleg cserèlni kel mit ajánlanátok? A szaki azt is mondta hogy ezeket kèt fajta k művel szereltèk nèmettel meg valami amcsiról beszèlt! Lètezne? Ha igen akkor honnan tudom h melyik kel bele? A válaszokat köszönöm! További szèp napot ès Kellemes Húsvèti Ünnepeket!

Nekem is ez volt. Semmi különös nincs benne, a tömítések elvesztik a rugalmasságukat, esetleg megkopnak. A vezérlőorsó felet van egy szimmering, valószínűleg az enged. Én nem ajánlom a bontottat, mi a garancia, hogy az jobb állapotban van.

Kétfajta kormánygéppel szerelték az astrakat. Az egyik a ZF (német), a másik a Saginaw (amerikai). Elviszed egy spéci műhelybe, ahol ezzel foglalkoznak és A-tól Z-ig felújítják, lesz egy tuti kormánygéped.

Edited by HaPetya

1 órával ezelőtt, HaPetya írta:

Nekem is ez volt. Semmi különös nincs benne, a tömítések elvesztik a rugalmasságukat, esetleg megkopnak. A vezérlőorsó felet van egy szimmering, valószínűleg az enged. Én nem ajánlom a bontottat, mi a garancia, hogy az jobb állapotban van.

Kétfajta kormánygéppel szerelték az astrakat. Az egyik a ZF (német), a másik a Saginaw (amerikai). Elviszed egy spéci műhelybe, ahol ezzel foglalkoznak és A-tól Z-ig felújítják, lesz egy tuti kormánygéped.

Köszönöm a gyors választ ès a tanácsot! Mibe fájhat egy ilyen felujítás?

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni a képen látható kormányt hogyan tudnám leszedni? Mire kel oda figyelni leszedés közben és milyen szerszámok kellenek hozzá.89657_source.jpg

1 órával ezelőtt, Kzsbike írta:

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni a képen látható kormányt hogyan tudnám leszedni? Mire kel oda figyelni leszedés közben és milyen szerszámok kellenek hozzá.

Mindenképpen az akkusarukat le kell venni a légzsák miatt. A légzsákot 2 csavar fogja ( ha jól tudom 30-as torx) a hátoldalról a műszarfal felől. Lejön a légzsák, széthúzod a csatiját, félreteszed. Középen van egy csavar azt meglazítod, innentől kezdve a kérdéses, hogy a kormány simán lejön, feszegetni kell, vagy csak lehúzatóval jön le. Azért kell csak meglazítani a csavart, hogy amikor cibálod ne vágd orrba magad a kormánnyal amikor lejön. 

• Like 1

6 perce, Kzsbike írta:

köszönöm a válaszodat Zotya!!! középen milyen csavar van?

Ezt nem tudom biztosan, mert itthon csak a kormány van, de ez szerint a rajz szerint a 19-es számú alkatrész egy sima 6 lapfejű anyacsavar. A kulcsnyílása nem derül ki. https://opel.7zap.com/hu/car/t92/l/0/5-1/

• Like 1

3 perce, Kzsbike írta:

köszönöm szépen !! 

Nincs mit!

Posted (edited)

Zotya  van egy gondom vissza raktam a Air Bag és a műszerfalon a kis Air Bag  jelző  világít.

Edited by Kzsbike

1 óra, Kzsbike írta:

Zotya  van egy gondom vissza raktam a Air Bag és a műszerfalon a kis Air Bag  jelző  világít.

Üdv! Lehet sérült a légzsák átvezető szalag szereléskor! Szakadás méréssel  megállapítható!

• Thanks 1

2 órája, Kzsbike írta:

Akksit lekototted?

• Thanks 1

Szia Aholy ! Igen le lett kötve csak közbe vissza raktam a sarut és emiatt jelzett a kis lámpa. De orvosolva lett. Köszönöm mindenkinek.