Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Sziasztok,

2004-es CDTI 1.3-as C Corsam van.

vagy az én fülem túl érzékeny, vagy az indító.. dolgokkal van baj, de reggel és hosszabb állás után nem 3-4 pörgetés után indul be, anem kb 10et pörget az indító mire beröffen.

20 fokban ezt műveli, mi lesz télen.

most vettem újonnan a kocsit.

Új akksi van benne, és izzító gyertyákat is cseréltem már (lámpa hibát jelzett és ez volt a gond)

Elvileg Opel szalon cserélt előzőleg önindítót és talá n kompresszort, vagy mit?

Valaki segítene, aki CDTI vel jár, hogy ez normális?

köszi

sarzs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2004-es CDTI 1.3-as C Corsam van.

vagy az én fülem túl érzékeny, vagy az indító.. dolgokkal van baj, de reggel és hosszabb állás után nem 3-4 pörgetés után indul be, anem kb 10et pörget az indító mire beröffen.

20 fokban ezt műveli, mi lesz télen.

most vettem újonnan a kocsit.

Új akksi van benne, és izzító gyertyákat is cseréltem már (lámpa hibát jelzett és ez volt a gond)

Elvileg Opel szalon cserélt előzőleg önindítót és talá n kompresszort, vagy mit?

Valaki segítene, aki CDTI vel jár, hogy ez normális?

köszi

sarzs

Nyáron nem izzít,szal nem kell félni a téli indítástól szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

A középkonzol kijelzője normális estben a gyújtáskapcsoló elfordításánál bekapcsol és a kijelzőn megjelenik a pontos idő dátum ill. hőmérséklet.

Az én "drágám": 96-os Corsa B 1.4i kijelzője csak a világítás kapcsolóra reagál és nem tartja meg a beállításokat.

Mi lehet a gond? volt már valakinek hasonló problémája?

Segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

A középkonzol kijelzője normális estben a gyújtáskapcsoló elfordításánál bekapcsol és a kijelzőn megjelenik a pontos idő dátum ill. hőmérséklet.

Az én "drágám": 96-os Corsa B 1.4i kijelzője csak a világítás kapcsolóra reagál és nem tartja meg a beállításokat.

Mi lehet a gond? volt már valakinek hasonló problémája?

Segítséget előre is köszönöm.

Valszeg a TID hátsó panelén a forrszemek forrasztása elengedte.Ki kellene szedni és átforrasztani.

Link to comment
Megosztás:

Valszeg a TID hátsó panelén a forrszemek forrasztása elengedte.Ki kellene szedni és átforrasztani.

Átforrasztgattam, de a probléma továbbra is fenn áll.

Nem írtam, de nem gyári rádió van benne, ez okozhat gondot?

Ha találnák egy kapcsolási rajzot többet tudnák.

Köszi az infót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ismét itt vagyok,

1 hete corsa tulajdonos, és még ismerkedem az autóval.

Az önindítóval tuti gond van, pedig a kedves márkaszerviz azt mondta vétel előtt, hogy ök azt is cseréltek.. háát kiderül, viszem egy függetlenhez..

Autó:

Corsa C, 1.3CDTI, 5 ajtós, 4,5 éves 53 e Km.

egy érdekeset tapasztaltam ismét: nem vízszintesen áll a kocsi, hanem kicsit dől a kasztni mert mondjuk az egyik kerék lejjebb van, mint a többi, és nem tudom becsukni a hátsó ajtót (5.), csak ha beba..om.

Hátrébb gurultam ahol egyenes a platz, és ott simán csukódik.

ennyire csavarodik a kasztni?

Mindenkonek?

szokjam meg?

köszi

sarzs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ismét itt vagyok,

1 hete corsa tulajdonos, és még ismerkedem az autóval.

Az önindítóval tuti gond van, pedig a kedves márkaszerviz azt mondta vétel előtt, hogy ök azt is cseréltek.. háát kiderül, viszem egy függetlenhez..

Autó:

Corsa C, 1.3CDTI, 5 ajtós, 4,5 éves 53 e Km.

egy érdekeset tapasztaltam ismét: nem vízszintesen áll a kocsi, hanem kicsit dől a kasztni mert mondjuk az egyik kerék lejjebb van, mint a többi, és nem tudom becsukni a hátsó ajtót (5.), csak ha beba..om.

Hátrébb gurultam ahol egyenes a platz, és ott simán csukódik.

ennyire csavarodik a kasztni?

Mindenkonek?

szokjam meg?

köszi

sarzs

Semmi válasz?

Kövi probléma:

olvastam, hogy a CDTI Corsák fűtése alul van méretezve.

de: ma 16 fok volt, araszoltam be BP-re, és gondoltam bekapcsolom a fűtést, ileltve klímát, hogy a nagy esőben ne legyen párás az ablak.

Erre csak hideg jött.

Ennyire rossz a fűtés?

vagy elromlott valami?

kiegészítő fűtést tegyek bele?

köszi

várom a választ nagyon!

sarzs

Link to comment
Megosztás:

Hali sziasztok!!!!

Olyan problémám lenne hogy van egy 1.2-es C12NZ B Corsam és egy jó idelye nagyon megnőtt a fogyasztásom!Kontrollámpa működik hibakódot nemjelez.Bratyómmal megcsináltuk hogy a diagnosztikai csatinál összezártunk de nemjelez akkor se hibát!Szokott olyat csinálni ha megállok a piroslámpánál, az alapjárat visszaesik és ingadozik nagyon és motorféknél vagy hevesebb indulásnál rángat!Mondtak nekem ilyet hogy szonda problémája van de akkor világítani kéne a kontrollámpának de nemvilágit!!!Valami ötletetek van rá esetleg?

Előre is köszi a választ!!!Lázadó

Link to comment
Megosztás:

Semmi válasz?

Kövi probléma:

olvastam, hogy a CDTI Corsák fűtése alul van méretezve.

de: ma 16 fok volt, araszoltam be BP-re, és gondoltam bekapcsolom a fűtést, ileltve klímát, hogy a nagy esőben ne legyen párás az ablak.

Erre csak hideg jött.

Ennyire rossz a fűtés?

vagy elromlott valami?

kiegészítő fűtést tegyek bele?

köszi

várom a választ nagyon!

sarzs

A dízel alapból lassan melegszik,de ha egyátalán nem fűt,akkor termosztátcsere.

Link to comment
Megosztás:

Hali sziasztok!!!!

Olyan problémám lenne hogy van egy 1.2-es C12NZ B Corsam és egy jó idelye nagyon megnőtt a fogyasztásom!Kontrollámpa működik hibakódot nemjelez.Bratyómmal megcsináltuk hogy a diagnosztikai csatinál összezártunk de nemjelez akkor se hibát!Szokott olyat csinálni ha megállok a piroslámpánál, az alapjárat visszaesik és ingadozik nagyon és motorféknél vagy hevesebb indulásnál rángat!Mondtak nekem ilyet hogy szonda problémája van de akkor világítani kéne a kontrollámpának de nemvilágit!!!Valami ötletetek van rá esetleg?

Előre is köszi a választ!!!Lázadó

Nem törvényszerű a haldokló lambda szondánál,hogy kigyujtja a motorkontrolt.

Nagyobb kipuff műhelyekben kitudják mérni,hogy jó-e,de mivel a fogyid megnőt,tuti az lesz a gond.

12EFt körül van hozzá Bosch,én azt ajánlanám vagy a gyárit,bár az jóval drágább.

Más utángyártott univerzális szutykot ne vegyél,csak pénzkidobás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ismét itt vagyok,

1 hete corsa tulajdonos, és még ismerkedem az autóval.

Az önindítóval tuti gond van, pedig a kedves márkaszerviz azt mondta vétel előtt, hogy ök azt is cseréltek.. háát kiderül, viszem egy függetlenhez..

Autó:

Corsa C, 1.3CDTI, 5 ajtós, 4,5 éves 53 e Km.

egy érdekeset tapasztaltam ismét: nem vízszintesen áll a kocsi, hanem kicsit dől a kasztni mert mondjuk az egyik kerék lejjebb van, mint a többi, és nem tudom becsukni a hátsó ajtót (5.), csak ha beba..om.

Hátrébb gurultam ahol egyenes a platz, és ott simán csukódik.

ennyire csavarodik a kasztni?

Mindenkonek?

szokjam meg?

köszi

sarzs

Igen tekeredik,ez normális jelenség.

Link to comment
Megosztás:

Volna egy kérdésem:

Bocs a hosszú leírásért, de a kérdéshez sajna kell.

X10XE motor, hidrótőkés, néha kattog a szelep sor, majd gondol egyet és teljesen csendes lesz, majd megint csattog.. saját életet él. Főleg dögmelegben. Anno ez volt az egyik ok ami miatt minden létező hibáját kijavítattam.

Tőkék cserélve mindegyik, már 2. szor, jelenleg 11300 kmer van bennük. Ennél többet kell bírni egy htőkének!

Olaj rendben, cserélve 10000 kmként, nem gagyira Valvoline 10w-40 / majd agip 10w-40. Helyzet uaa. Nem befolyásolja az olaj fajtája.

A teljes hengerfej felújítva szelepcsiszolás, vez tengelyek, vezérlés új láncok stb, minden rendben. Olajnyomás szintén jó. Olaj nem hígul, nem fogy a csere periódus alatt.

A motorban a teljes felújítás óta 30000 kmer van, amit én hajtottam bele nem gyilkolva.

EGR hiba jelenleg fenn áll, MIL világít.

Okozhatja egr/agr hiba ezt a kattogó "hidrótőke hangot"??

Link to comment
Megosztás:

...

Nagyon hangos? Egy ismerősnek is ilyen motor van a Corsájában és amúgy sem annyira csöndes, lehet, hogy normális ez nem?

Alapjáratnál, ahogy finoman ingadozik, előfordulhatnak olyan alacsony fordulatszámtartományok, ahol kevesebb olajat hord fel és a tőkék kicsit hangosabbak. Esetleg még lehet, hogy egy 5W40-es olaj jobb lenne neki, főleg, ha fel lett újítva és egy kicsit még "szorosabb" a motor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2000-es 1.2-es Corsa C-m és a következő a gond vele:Valamitől egy éjszaka állás után az első indításnál kiakad vagy szétugrik az egyik hidrotőke és csak 3 henger indul be.Ír ki hibakódokat is a computet: P0300,03001,0303,0304 és P0170.

Ha leszedjük a szelepfedelet és újra a helyére rakjuk a hidrotőkét akkor hibátlanul működik a kocsi ,mindaddig amig megint nem pihen egy éjszakányit és ilyenkor megint csak 3 henger indul be és kiakad a tőke.

Van valakinek valami ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.