Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

On 2019. 03. 25. at 18:12, mokamiki írta:

Sziasztok!

Egy G Astrát szeretnék venni, kérdésem, hogy az első évjáratokból és még szíjas motorokból, vagy inkább a Classic előtti, de még német és már láncos vezérlésű gépekből válogassak???

Eddig a futásteljesítmény volt számomra a legfontosabb (150e km alatt kerestem), de a mai napon kapott 125ezres szíjas vezérléscserére kapott árajánlat elbizonytalanított. Megvétel után valszeg egyből cserélem és max. 4 év múlva ismét! Akkor lehet jobban megérné egy fiatalabb, de többet futott (180-200Ekm) példány beszerzése, ahol nem kell a vezérléscserével foglalkozni mert láncos!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Egy hamarosan Apukává váló és remélhetőleg leendő G Astra tulaj is. :)

Üdv!

Szia! Én kb. 3.5 éve vettem az enyémet, 2005, 139e.km, Z16XEP. Most 223e.km-nél tart. Volt vezérlés csere Opel szervízben 75e. Ft-ért. Szíjas, 150e.km/10 év a periódus. Nem tudom, hogy milyen motorkódra kaptad az ajánlatot és miket akartak cserélni. Pl: ennél a motornál nem kell cserélni a vízpumpát sem a vezérléssel, mert nem onnan kapja a hajtást!! Ha a szerelő mást mond, mutassa meg!

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 02. at 11:47, freddy_ írta:

Nekem a magyar forgalmiban benne volt. A Car Pass tartalmazza. Eseteg nincs a motorháztető alatt található kis fémtáblán? EPC-ből lehetne még kikeresni alvázszám alapján. Márkaszervizben alapból kell lennie EPC-nek, de üzletekben is előfordul.

Szerintem a motorblokkon szeretné látni a saját szemével.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. 66 kw-os opel Astra g kombim van 19 éves. Mostanában megtartott gázpedál állásnál rángat a gép főleg hidegen, de üzem meleg állapotban is előjön.x14xe. Hiba jelet nem ad, gázadásra azonnal reagál, akkor nem csinálja. Gyertyák szépek, EGR tiszta. Mi lehet a baj?

Módosítva : takika7
Link to comment
Megosztás:

7 órája, takika7 írta:

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. 66 kw-os opel Astra g kombim van 19 éves. Mostanában megtartott gázpedál állásnál rángat a gép főleg hidegen, de üzem meleg állapotban is előjön.x14xe. Hiba jelet nem ad, gázadásra azonnal reagál, akkor nem csinálja. Gyertyák szépek, EGR tiszta. Mi lehet a baj?

A gyertyákat esetleg érdemes lenne kicserélni (nem egy nagy összeg). Gyújtótekercs vagy annak a csatlakozásai rendben vannak, tiszták? Ha van lehetőség kölcsönvenni, érdemes lenne másik gyújtótekerccsel megpróbálni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Van egy astra G Z16XE motor dübörög benne . Viszont nem is igazán ez a lényeg ,hanem az hogyan tudnám a váltórudazatot be állítani. Sajnos nem találom az a kis műanyag pöcköt amit kilehetne húzni és egy 5 fúrószárat berakni és rögzíteni. Ebben kérném a segítségeteket.

Módosítva : Kzsbike
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy astra G Z16XE motor dübörög benne . Viszont nem is igazán ez a lényeg ,hanem az hogyan tudnám a váltórudazatot be állítani. Sajnos nem találom az a kis műanyag pöcköt amit kilehetne húzni és egy 5 fúrószárat berakni és rögzíteni. Ebben kérném a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Kzsbike írta:

Sziasztok! Van egy astra G Z16XE motor dübörög benne . Viszont nem is igazán ez a lényeg ,hanem az hogyan tudnám a váltórudazatot be állítani. Sajnos nem találom az a kis műanyag pöcköt amit kilehetne húzni és egy 5 fúrószárat berakni és rögzíteni. Ebben kérném a segítségeteket.

Keres a váltót tetején egy rugós benyomható biszbaszt, lehet hogy az van. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2004. 04. 07. at 21:07, Qpack írta:

Szevasztok!

Nem tudom igazából ez a téma hol lenne jó helyen, mert nem találtam megfelelő részt a fórumon hát ide írok...
 

Hasonló cipőben járok, mindenütt csak "Válasz erre a témára" rublika van, új kérdések felvetésére azonban sehol se láttam lehetőséget.

Opel Astrából az üzemanyagot hogyan lehetne eltávolítani? A hátsó ülés alatti benzintartály felső hozzáférést ebben hagyjuk ki. Más módszer?
Azt már tudom, hogy az AC nem adja ki, mert az érzékelten csakis járó motornál működik.
Majdnem tele van a tartályom de abból a benzinből most kellene nekem máshová. (a mai benzinárakon én nem hagynám benne)

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kipufogó leömlő hővédő lemez miatt kérnék segítséget.

Mikor vettem a kocsit, nem volt rajta a hővédő lemez.

Vettem egyet a neten, egy bontóból motorszám alapján. Próbáltam, nem jó.

A Cromax-nál érdeklődtem, a forgalmi alapján is ugyan azt a lemezt tudták volna adni, amit már megvettem, és nem jó nekem.

A lemezen ez a szám van: GM 09150182  (ezt adta volna a Cromax is. Ennek a lemeznek a felső két furat távolsága 260mm.

A kocsin a furattávolság: 215mm

Mellékelek képeket, ezeken megpróbáltam felrakni a lemezt, a szondánál beraktam egy csavart lent, de fönt sehogy sem stimm.

 Esetleg ha lenne valakinek eladó, vagy ha tudnátok cikkszámot, vagy valahonnan ahol tudnák rendelni jó méretet megköszönném.

35920190712_110435_tn.jpg

81320190712_110506_tn.jpg

57120190712_110514_tn.jpg

92520190712_110546_tn.jpg

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, OpelAtti írta:

Sziasztok!

Kipufogó leömlő hővédő lemez miatt kérnék segítséget.

Mikor vettem a kocsit, nem volt rajta a hővédő lemez.

Vettem egyet a neten, egy bontóból motorszám alapján. Próbáltam, nem jó.

A Cromax-nál érdeklődtem, a forgalmi alapján is ugyan azt a lemezt tudták volna adni, amit már megvettem, és nem jó nekem.

A lemezen ez a szám van: GM 09150182  (ezt adta volna a Cromax is. Ennek a lemeznek a felső két furat távolsága 260mm.

A kocsin a furattávolság: 215mm

Mellékelek képeket, ezeken megpróbáltam felrakni a lemezt, a szondánál beraktam egy csavart lent, de fönt sehogy sem stimm.

 Esetleg ha lenne valakinek eladó, vagy ha tudnátok cikkszámot, vagy valahonnan ahol tudnák rendelni jó méretet megköszönném.

 

 

 

 

Ezen a rajzon a 4-es alkatrész a 9158182 GM számú ami neked kell: https://opel.7zap.com/hu/car/t98/g/0/94-1/

Link to comment
Megosztás:

1 óra, OpelAtti írta:

Az nem jó nekem, ugyan ezt adta volna a Cromax

ez az ami nem jó, a felső részét már Én gyűrtem meg:

 

 

 

Hát pár héten belül készülök bontóba, nem túl nagy esély van rá hogy van pont ilyen motorkódú astra, de ha gondolod megnézem. Itt nézegethetsz ( most már a motorkódtól függetlenül, mert ugye az elvileg hozzá tartozó nem passzol) hátha látsz olyan ami szerinted neked jó, kábé az oldal 1/4-énél vannak a kipufogók és a hővédő lemezek: https://opel.7zap.com/hu/car/t98/g/0/

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, L.Fazakas írta:

Hasonló cipőben járok, mindenütt csak "Válasz erre a témára" rublika van, új kérdések felvetésére azonban sehol se láttam lehetőséget.

Opel Astrából az üzemanyagot hogyan lehetne eltávolítani? A hátsó ülés alatti benzintartály felső hozzáférést ebben hagyjuk ki. Más módszer?
Azt már tudom, hogy az AC nem adja ki, mert az érzékelten csakis járó motornál működik.
Majdnem tele van a tartályom de abból a benzinből most kellene nekem máshová. (a mai benzinárakon én nem hagynám benne)

A: Egy vékony csövet ledugsz a tank betöltőn, megszívod, és egy vödörbe folyatod. (közlekedőedények elvén)

B: Golyósszelepes leszívócső. Nem kell szívni, csak rázogatni amíg letre jön a folyamat. Lehet hogy nem tudod letolni a betöltőn mert a lopásvédelem megakadályozza... (közlekedőedények elvén)

C: Az ülés alatti hozzáférésnél is lehet levenni. A csatlakozó bal oldalán jön ki az üzemanyag. A csatlakozó levéve, a piros/kék +12V, és a barna a test. (a többi a szintmérőé)

Link to comment
Megosztás:

18 órája, DarthVödör írta:

A: Egy vékony csövet ledugsz a tank betöltőn, megszívod, és egy vödörbe folyatod. (közlekedőedények elvén)

B: Golyósszelepes leszívócső. Nem kell szívni, csak rázogatni amíg letre jön a folyamat. Lehet hogy nem tudod letolni a betöltőn mert a lopásvédelem megakadályozza... (közlekedőedények elvén)

C: Az ülés alatti hozzáférésnél is lehet levenni. A csatlakozó bal oldalán jön ki az üzemanyag. A csatlakozó levéve, a piros/kék +12V, és a barna a test. (a többi a szintmérőé)

Ha jól látom, nektek is be van építve ez az alkatrész, (11-es) ami boruláskor megakadályozza, vagy legalábbis lassítja az üzemanyag kifolyását, és egyben komplikálttá teszi a lopást, vagy leszívást, sőt a 12-es számmal szerintem van a tanknál még egy.

http://5831960208_20150830_45QVo.jpg

Csak nektek a csőben van, nekem meg a tankban, nálatok hamarabb elakad a lopócső: https://opel.7zap.com/hu/car/t98/g/0/4-1/

Én inkább az AC-val szivatnám ki, szóval szerintem a C-válasz. AC-halál miatt egyszer szivtam ki csővel, akkor viszont a vékonyabbik csövet bontottam meg, nektek viszont nem látok ilyet külön. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 7/12/2019 at 12:32 PM, OpelAtti said:

Sziasztok!

Kipufogó leömlő hővédő lemez miatt kérnék segítséget.

Mikor vettem a kocsit, nem volt rajta a hővédő lemez.

Vettem egyet a neten, egy bontóból motorszám alapján. Próbáltam, nem jó.

A Cromax-nál érdeklődtem, a forgalmi alapján is ugyan azt a lemezt tudták volna adni, amit már megvettem, és nem jó nekem.

A lemezen ez a szám van: GM 09150182  (ezt adta volna a Cromax is. Ennek a lemeznek a felső két furat távolsága 260mm.

A kocsin a furattávolság: 215mm

Mellékelek képeket, ezeken megpróbáltam felrakni a lemezt, a szondánál beraktam egy csavart lent, de fönt sehogy sem stimm.

Üdv!

Van egy sanda gyanúm, hogy az autódon utángyártott katalizátor van fönt, azért nem stimmel a gyári lemez (és azért nem volt rajta, mikor vetted)...
A hővédő lemez mindhárom furatának a katalizátor leömlő öntvényének megfelelő furataihoz stimmelni kell. Nekem volt sajnos két és fél évig egy utángyártott kat., arra is nehéz volt feltenni, de ott csak 1-2 mm differencia volt a furatoknál.

Lásd a hosszúra sikeredett írásomat az utángyártott katalizátoros "kalandról" (ha érdekel – tanulságot le lehet vonni belőle):
https://www.opelforum.hu/topic/225-általános-műszaki-problémák/?&page=1747#comments

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hello!

 

Adott egy G Caravan, ami kettős üzemű (benzin, gáz), egr dugózva.

Kisebb motorgondja volt, miszerint indulás után kb. fél percig dadogott, majd ment rendesen.

Befecskendezők átmosva, gyertyák cserélve, javulás nem tapasztalható, így használom fél éve. Egyik napról a másikra elkezdett kopogni a motor minden előzmény nélkül. Gázzal kicsit jobb a helyzet, de ott is rémes. Egyetlen megoldás, hogy az 1-es hengerénél lehúzom a gáz befecskendező kábelét és aránylag szépen megy (ahogy 3 hengerrel szépen mehet), de legalább gyorsul rendesen. Ha az 1-es henger is megy, alig gyorsul és szét akar esni, ami nem is csoda, hiszen programmal megnézve a "kopogás késleltetés" a többi hengernél általában nulla, vagy maximum 4 gyorsításkor, menet közben, ám az 1-es henger eleve 6-8-at kap és 18 a maximum.

Próbáltam a tanult értékeket nullázni, de igazából semmi változás nem történt.

 

A gyújtótrafó jó, hiszen ha engedném a gázt az 1-es hengerre is, akkor visszafogná az autót a túlzott "kopogás késleltetés" miatt. A gyertya is tiszta volt (de felcseréltem őket, semmi változás) és ezek szerint kompresszió is van, ha vissza tudja fogni. Katalizátorra amiatt nem gyanakszom, mert csak az 1-es hengernél van a probléma, amit a gázüzemes kiiktatás meg is erősített. (A hengerenkénti lekapcsolásnál ez a kiesés nem volt észrevehető, ám ha a 3-ast kapcsoltam ki, akkor le is fulladt, tehát megvan a leggyengébb és legerősebb henger.)

 

A kérdésem az lenne...

-A kopogás érzékelő hol található?
-Kiiktatható-e az érzékelő? (pl. szimplán lehúzva róla a csatlakozót, mint akár az egr-ről és max "vészüzemben" dolgozik)
-Mitől hülyülhetett meg egyik napról a másikra előzmények nélkül?
-Törölhető-e ez az irreális érték? (3-4 értéket tud törölni a program, nem derült ki, hogy közte van-e, de nem is segített rajta... igaz régen állítható volt az alapjárat, most arra is hibát ír és a csúszkás fordulatszám szabályzás sem működik a programban, ezért akár ECU-ra is gyanakszom, bár autószerelő szerint az a legritkább esetben megy tönkre, ám most ugyanazzal a programmal nem állítható az, ami régen (alapjárat, csúszkás fordulatszám állítás/tartás teszt jelleggel). (Természetesen a gyári opel programot használom hozzá.)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kingblue írta:

Kopogás érzékelő a motor hátulján szívósor alatt van.Csak aknából lehet igazán hozzáférni.

Akusztikus érzékelő, ha lelazul a blokkról, vagy nem fémtiszta a felfekvő felülete, akkor rosszul " hall" ezt érdemes megnézni. Kiiktatni tudtommal nem lehet. 

Link to comment
Megosztás:

Leszedtem, a hiba ugyanúgy fenn áll, akár rajta van, akár nincs. Ellenállás nem mérhető rajta, de egy másik Opel-en is megnéztem, ellenállás ott sem mérhető.

A másik kocsiból a gyújtótrafó átkerült teszt jelleggel, amire mondhatni megjavult az autó, de leállítás és újraindítás után ugyanaz volt a helyzet.

Mindkét trafó hibátlanul működik a másik autóban.

Alapjáraton gázüzemben ha lehúzom az 1-es hengert, semmi változás nem történik, durván 2e fordulat után viszont enyhén érezhető, hogy működik a henger (terhelve kopog is).

 

Továbbá a program szerint a nullázott kopogás érték után első pár másodpercben visszaáll 10-re úgy, hogy le is van húzva róla az érzékelő (alapjáraton 0 kéne legyen a program szerint), továbbá az 1-es henger kopogásjelzése 0 ...egy darabig, de 2500-as fordulatot elérve 11-es lesz szintén úgy, hogy az érzékelő le van húzva.
Ezek úgy vélem nem jó hírek, de alátámasztják azt, hogy az érzékelő működik, hiszen rádugva 6-8 az érték alapon (és nem nulla), emelten 18.

A hengerbe világítva a dugattyú teteje nem kormos, inkább fényes, tiszta. Sajnos a szelepeket nem tudom kamerázni, de ha azok kormosak lennének, akkor a dugattyún is látszana legalább valamennyi kosz.

 

Tehát 1x volt fél perces javulás egy másik trafóval, de az is csak átmeneti. A trafó kábeleit megmozgattam, de látszólag nem az hibás.

Tehát kizárva a
-gyertya
-trafó
-kopogásérzékelő
-EGR

Itt van 3 kép az aktuális állapotról, ahol egyrészt jól látszik, hogy az előgyújtás 850-900-as fordulaton mindössze 3 fok... 2500-as fordulatnál bekapcsol a lehúzott kopogásérzékelő csak az 1-es hengernél. Több érték nem felel meg a tól-ig értékeknek, de ez talán a 3 hengeres működésnek tudható be és a 21 éves motornak.

https://mega.nz/#F!wm5QFY4D!YOa9bCH5iBA9WMNOFZKH3w

 

Végül sikerült az alapjáratot programozni, hogy ne fulladjon le... nem vártam meg a 90 fokos vizet, azért nem engedte tegnap.

 

Merre tovább?

 

Megfizethető szerelő jelentkezésének is örülnék BP környékéről, mert a saját (olcsó de jó) szerelőm hetekig nem ér rá és akkor is 1 hétig nála kéne hagynom az autót, mert nem tudja épp mikor jut ideje foglalkozni vele. Szóval ha valaki úgy érzi meg tudná oldani ezt a hibát és nem szakszerviz árat kérne érte, hanem barátit, kérem keressen meg!

Módosítva : Mr. V.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni a hozzáértő uraktól, X14XE Astra G ECU ügyben. Cserélni szeretném, de pár dolgot nem tudok....

1. kell e cserélnem az "imó" dolgokat is az ECU-val? -bár az imónak nincs baja.

2. mit jelent pontosan, hogy nullázott (resetelt) az ECU és taníttatni kell az autóhoz?

3. miért van pinkód az ECU-hoz? -és hogyan írom be? ODB-n keresztül?

4. milyet vegyek, ami csak simán ki lett szedve, vagy nullázottat?

Előre is köszönöm szépen a segítségeket!

(nem szükséges litániát írni, járatos vagyok a műszaki dolgokban, csak ilyennel még pont nem volt dolgom, és nem szeretném teljesen kinyírni az autót)

Sanyi

Link to comment
Megosztás:

Az immo ugye az ECU-t tiltja, így blokkolja az autó indítását. Emiatt az immobilizer hozzá van párosítva gyárilag az autó motorvezérlőjéhez, ezért ha csak új motorvezérlőt veszel, azt rá kell tanítani (ennek a mikéntjét sajnos nem ismerem). Elkerülhető ez a rátanításos procedúra, ha ugyanabból a bontott autóból veszed meg a motorvezérlőt és a gyújtáskapcsolót is a gyári immobilizerrel együtt (mert ezek ugye már össze vannak tanítva) és mindkettőt kicseréled, de akkor meg vagy lamelláznod kell a kulcsot, vagy ezután két külön kulcs lesz az autóhoz: egy a gyújtáskapcsolóhoz, egy meg a zárakhoz.

Link to comment
Megosztás:

A gyári Opel program képes 6 vagy 8 kulcs-chip-et is kezelni, így csak a programmal el kell fogadtatni az új kulcsot... de amúgy meg a chip simán kipöccinthető a kulcsból és berakható a másikba, így felesleges szoftverrel bajlódni, csak a kulcs alját kell lehúzni (a távirányítót sem kell szétszedni) és abban az aljában ott lesz a chip. Csak oda van szorítva, nincs ragasztva, 1 ujjal kiszedhető.

A tanult értékek, mint pl. kopogás, stb. elvileg nullázhatók, nálam semmi változást nem okozott, 2-3mp után újra vannak tanult értékek.

A KM-óra, egyéb azonosítószámok viszont már műszakin problémát fognak okozni, mert ha kevesebb, mint a legutóbbi vizsgán, az azonnal kiugrik majd.

 

Legritkább esetben romlik el egy ECU, miért akarod cserélni egy azonosra?

ECU-hoz tudtommal nincs pin kód, legalább is a szerviz szoftver még soha nem kért ilyet.

Módosítva : Mr. V.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.