Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok! 

Van egy 2004-es 1.6, 8 szelepes kombi g astrám. A kérdésem pedig az: mi lehet a baj, ha a motor felmelegszik üzemi hőmérsékleten túlra, ebben a pillanatban visszaesik a vízhőfok mutatója nullára, bekapcsol a ventillátor és utána csak akkor áll le, ha már megálltam az autóval és lehűlt a motor - bár még indítás után pár másodpercig bekapcsol?! 

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Remélem ez a jó téma a kérdésemhez. Nem rég vettünk egy 2005-ös 1.6-os G Astrát Z16XEP motorral. Eddig nagyon szépen teljesít, vétel után vezérműszíj / szűrők / olaj cserélve lett.

A következő a probléma: a motor 3-as és 4-es fokozatban rángat, amikor a gázpedál csak nagyon kicsit van lenyomva és a fordulat is alacsonyan van, mintha a pedálnak lenne holtjátéka. Alapjáraton üresben viszont ez nem tapasztalható, egyből felpörög a motor a legkisebb gázadásra is.

Olvasgattam a fórumot, meg külföldi oldalakat is, ami eddig megvolt:

  • Benéztünk a pillangó-szelepházba, fentről patyolattisztának tűnik, azért nagyjából kitöröltük karbitisztítóval
  • Kipucoltuk az EGR szelepet, elég kormos volt, illetve leteszteltük, hogy működik-e (rákötve 12V-ot) és nyitott-zárt
  • Ellenőriztem a vákuumcsöveket, mintha újak lennének, olyan jó állapotban vannak

A probléma ezek után is fennáll, noha a rángatás picit rendszertelenebb lett, mintha véletlenszerű lenne és csak bizonyos fordulaton jön elő, a pedál kis benyomására.

A következő a gyertyák ellenőrzése lenne, illetve gyertyacserét tervezek, de gondoltam kikérem a profik véleményét előbb :) egyébként ezzel együtt is bőven használható az autó, amint az említett 3-as 4-es sebességekben picivel beljebb toljuk a gázt, máris megszűnik a rángatás. Csak egyszerűen nem hagy nyugodni a dolog. (3-asban olyan 40 km/h környékén jelentkezik, 4-esben pedig 50 környékén - 3-asban 50-el nem, illetve 4-esben 50 fölött sem)

Mit gondoltok, mi lehet a gond?

Még annyit tennék hozzá, hogy volt egyszer egy check engine világítás, szerelő ismerős ránézett a hibakódokra, azt mondta, lambda szonda gyanús, de kitörölte, azóta (hetek teltek el) nem jött elő újra.

Módosítva : K86Opel
Link to comment
Megosztás:

2 órája, K86Opel írta:

Sziasztok,

Remélem ez a jó téma a kérdésemhez. Nem rég vettünk egy 2005-ös 1.6-os G Astrát Z16XEP motorral. Eddig nagyon szépen teljesít, vétel után vezérműszíj / szűrők / olaj cserélve lett.

A következő a probléma: a motor 3-as és 4-es fokozatban rángat, amikor a gázpedál csak nagyon kicsit van lenyomva és a fordulat is alacsonyan van, mintha a pedálnak lenne holtjátéka. Alapjáraton üresben viszont ez nem tapasztalható, egyből felpörög a motor a legkisebb gázadásra is.

Olvasgattam a fórumot, meg külföldi oldalakat is, ami eddig megvolt:

  • Benéztünk a pillangó-szelepházba, fentről patyolattisztának tűnik, azért nagyjából kitöröltük karbitisztítóval
  • Kipucoltuk az EGR szelepet, elég kormos volt, illetve leteszteltük, hogy működik-e (rákötve 12V-ot) és nyitott-zárt
  • Ellenőriztem a vákuumcsöveket, mintha újak lennének, olyan jó állapotban vannak

A probléma ezek után is fennáll, noha a rángatás picit rendszertelenebb lett, mintha véletlenszerű lenne és csak bizonyos fordulaton jön elő, a pedál kis benyomására.

A következő a gyertyák ellenőrzése lenne, illetve gyertyacserét tervezek, de gondoltam kikérem a profik véleményét előbb :) egyébként ezzel együtt is bőven használható az autó, amint az említett 3-as 4-es sebességekben picivel beljebb toljuk a gázt, máris megszűnik a rángatás. Csak egyszerűen nem hagy nyugodni a dolog. (3-asban olyan 40 km/h környékén jelentkezik, 4-esben pedig 50 környékén - 3-asban 50-el nem, illetve 4-esben 50 fölött sem)

Mit gondoltok, mi lehet a gond?

Még annyit tennék hozzá, hogy volt egyszer egy check engine világítás, szerelő ismerős ránézett a hibakódokra, azt mondta, lambda szonda gyanús, de kitörölte, azóta (hetek teltek el) nem jött elő újra.

Alapvetően pont az a baj, hogy alacsony fordulaton erőlteted, tehát nem az ideális terhelésen használod az autód, ettől bizony rángathat. Te is rángatóznál, ha a bicódón a legnagyobb fokozatba tenném a sebességet és kis fordulaton kellene megoldanod a feladatot (terhelést)...  :icon13: (A legtöbben akik ezen az oldalon előfordulunk, 50 környékén még 3. fokozatban használjuk az autót.) Ettől függetlenül egy belevaló gyertya mindenképpen jó ötlet. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Janó32 írta:

Alapvetően pont az a baj, hogy alacsony fordulaton erőlteted, tehát nem az ideális terhelésen használod az autód, ettől bizony rángathat. Te is rángatóznál, ha a bicódón a legnagyobb fokozatba tenném a sebességet és kis fordulaton kellene megoldanod a feladatot (terhelést)...  :icon13: (A legtöbben akik ezen az oldalon előfordulunk, 50 környékén még 3. fokozatban használjuk az autót.) Ettől függetlenül egy belevaló gyertya mindenképpen jó ötlet. 

Köszönöm szépen a gyors választ! Akkor nem aggódom túl ezt a dolgot, valószínűleg más a váltó osztása, mint amihez eddig szoktunk. Mondjuk a fordulatszám sem igazán indokolja a 4-esbe váltást 50-nél, ez feltűnt. Rossz beidegződés lehet :) Ellenben azért a 3-asban 40-nél jelentkező rángatás annyira nem tetszik, ezt a rossz váltás sem indokolja. A gyertyacserét mindenképp meg fogom ejteni.

Módosítva : K86Opel
Link to comment
Megosztás:

17 perce, K86Opel írta:

Köszönöm szépen a gyors választ! Akkor nem aggódom túl ezt a dolgot, valószínűleg más a váltó osztása, mint amihez eddig szoktunk. Mondjuk a fordulatszám sem igazán indokolja a 4-esbe váltást 50-nél, ez feltűnt. Rossz beidegződés lehet :) Ellenben azért a 3-asban 40-nél jelentkező rángatás annyira nem tetszik, ezt a rossz váltás sem indokolja. A gyertyacserét mindenképp meg fogom ejteni.

Hajtsd meg egy kicsit 4000 fordulat fölött 25-30km-t.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, K86Opel írta:

Köszönöm szépen a gyors választ! Akkor nem aggódom túl ezt a dolgot, valószínűleg más a váltó osztása, mint amihez eddig szoktunk. Mondjuk a fordulatszám sem igazán indokolja a 4-esbe váltást 50-nél, ez feltűnt. Rossz beidegződés lehet :) Ellenben azért a 3-asban 40-nél jelentkező rángatás annyira nem tetszik, ezt a rossz váltás sem indokolja. A gyertyacserét mindenképp meg fogom ejteni.

A rossz beidegződés lehet az ok, valóban.

Sajna Magyarországon még mindig az van a köztudatban, hogy egy autónál azonnal fel kell váltani a következő sebességi fokozatba amint a motor azt "elbírja", mert így a legtakarékosabb, csakhogy ez hülyeség. Egyfelől amikor ezt az aranyszabályt kitalálták, még nem léteztek hengerenként négyszelepes motorok amik jellemzően magasabb fordulatszámtartományra vannak tervezve, a legnyagobb nyomatékukat is a hasznos fordulatszámtartományuk felén túl adják le, a Z16XEP konkrétan 3600 és 4000 fordulat között. Elvileg a motor szempontjából a leginkább kímélő üzem az lenne, hogy gyorsítani mindig ebben a fordulatszámtartományban gyorsítsunk, ez alá csak konstans, tartott sebességnél menjünk. Furán hangzik, de akár 80-nál is vissza lehet rakni  harmadikba ha előzni akarunk... nem csak rugalmasabb lesz tőle a vezetés, de a motor élettartamának is használ.

Volt erről egy jó cikk néhány éve a Totalcaron: https://totalcar.hu/magazin/technika/2012/05/15/a_nyomatek_ol_nem_a_fordulat/

(Egyébként mostanában nekem is kivillan a check engine koszos fojtószelepházat jelezve a papás közlekedés miatt, pedig én prémium benzinnel járok, de a tempomat 110 kilométerek tucatjain át nem jó ennek az autónak. Vagy hát jó lenne, csak nem ötödikben, hanem négyesben ;) )

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Mányák Dávid írta:

Sziasztok szeretném kérdezni hogy 1.6 os 8 szelepes x 16 SZR G-s astram van és ebben van e EGR szelep? mivel ha jobban megnyomom neki vagy 110 - 120-ig akkor kivillan a check engine lámpa . és ha van benne akkor e miatt lehet esetleg? de a teljesitmény viszont nem romlik? köszii... :D

Van, pont középen a szelepfedélen található Opel jeltől kábé 10 centire a szélvédő felé....ha van ott műanyag burkolat akkor alatta van. A hibakódot ki kell olvasni-olvastatni, mert sok mindentől lehet.

Link to comment
Megosztás:

  1. Üdv. Mindenkinek!

Újra itt, újra új (legalábbis nekem) problémával. 98-as X14XE motorú Astra G normál gyorsításkor dadog, intenzív gyorsításkor semmi probléma. 1500-2500 közötti fordulaton bármikor előjön.

Cserélve üzemanyagszűrő, gyertyák, EGR szelep kitakarítva, fojtószelep részlegesen tisztítva, hibajelenség maradt, trafóhidat még nem tudtam tesztelni, tárolt hibakód nincs. Bármilyen építő jellegű hozzászólást szívesen fogadok.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Big írta:
  1. Üdv. Mindenkinek!

Újra itt, újra új (legalábbis nekem) problémával. 98-as X14XE motorú Astra G normál gyorsításkor dadog, intenzív gyorsításkor semmi probléma. 1500-2500 közötti fordulaton bármikor előjön.

Cserélve üzemanyagszűrő, gyertyák, EGR szelep kitakarítva, fojtószelep részlegesen tisztítva, hibajelenség maradt, trafóhidat még nem tudtam tesztelni, tárolt hibakód nincs. Bármilyen építő jellegű hozzászólást szívesen fogadok.

Szia!

Nekem mikor ezt csinálta  trafócsere volt a megoldás. Persze hol máshol kezdte mint külföldön, magas fordulatnál nem volt gond. A 2-es henger hagyott ki nálam....

Hibakód nálam sem volt.

Üdv: Robi

Módosítva : hood 21
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 09. at 13:06, K86Opel írta:

Sziasztok,

Remélem ez a jó téma a kérdésemhez. Nem rég vettünk egy 2005-ös 1.6-os G Astrát Z16XEP motorral. Eddig nagyon szépen teljesít, vétel után vezérműszíj / szűrők / olaj cserélve lett.

A következő a probléma: a motor 3-as és 4-es fokozatban rángat, amikor a gázpedál csak nagyon kicsit van lenyomva és a fordulat is alacsonyan van, mintha a pedálnak lenne holtjátéka. Alapjáraton üresben viszont ez nem tapasztalható, egyből felpörög a motor a legkisebb gázadásra is.

Olvasgattam a fórumot, meg külföldi oldalakat is, ami eddig megvolt:

  • Benéztünk a pillangó-szelepházba, fentről patyolattisztának tűnik, azért nagyjából kitöröltük karbitisztítóval
  • Kipucoltuk az EGR szelepet, elég kormos volt, illetve leteszteltük, hogy működik-e (rákötve 12V-ot) és nyitott-zárt
  • Ellenőriztem a vákuumcsöveket, mintha újak lennének, olyan jó állapotban vannak

A probléma ezek után is fennáll, noha a rángatás picit rendszertelenebb lett, mintha véletlenszerű lenne és csak bizonyos fordulaton jön elő, a pedál kis benyomására.

A következő a gyertyák ellenőrzése lenne, illetve gyertyacserét tervezek, de gondoltam kikérem a profik véleményét előbb :) egyébként ezzel együtt is bőven használható az autó, amint az említett 3-as 4-es sebességekben picivel beljebb toljuk a gázt, máris megszűnik a rángatás. Csak egyszerűen nem hagy nyugodni a dolog. (3-asban olyan 40 km/h környékén jelentkezik, 4-esben pedig 50 környékén - 3-asban 50-el nem, illetve 4-esben 50 fölött sem)

Mit gondoltok, mi lehet a gond?

Még annyit tennék hozzá, hogy volt egyszer egy check engine világítás, szerelő ismerős ránézett a hibakódokra, azt mondta, lambda szonda gyanús, de kitörölte, azóta (hetek teltek el) nem jött elő újra.

Szia! Én ugyan ilyen motorral 50 körül kapcsolom a 3., 70 körül a 4. sebességet. Az átlagfogyim így lett az utolsó alkalomra 7,9 L/100 Km (Bp. sok kemény dugóval, Szigetszentmiklós és környéke felesbe)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Z14XE, benzinpumpa csere volt már nem először.

Gond nincs, csak kanyarban, ott "kapaszkodnak a zenészek" :D

Szóval bedadog, éles kanyar után eltűnik a rail nyomás.

A pohár lenne üres, létezik ilyen? Mást nem tudok elképzelni. Mondjuk kb 1/3ig van a tank de hát na.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, panizzi írta:

Sziasztok.

Z14XE, benzinpumpa csere volt már nem először.

Gond nincs, csak kanyarban, ott "kapaszkodnak a zenészek" :D

Szóval bedadog, éles kanyar után eltűnik a rail nyomás.

A pohár lenne üres, létezik ilyen? Mást nem tudok elképzelni. Mondjuk kb 1/3ig van a tank de hát na.

Nálatok nem  a visszafolyó ág tölti a poharat? Azon rajta van a cső? 

2835185-20180515-8NyKCv.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 09. at 15:19, Janó32 írta:

Alapvetően pont az a baj, hogy alacsony fordulaton erőlteted, tehát nem az ideális terhelésen használod az autód, ettől bizony rángathat. Te is rángatóznál, ha a bicódón a legnagyobb fokozatba tenném a sebességet és kis fordulaton kellene megoldanod a feladatot (terhelést)...  :icon13: (A legtöbben akik ezen az oldalon előfordulunk, 50 környékén még 3. fokozatban használjuk az autót.) Ettől függetlenül egy belevaló gyertya mindenképpen jó ötlet. 

Üdv!

A Z16XEP-be az 1 pólusú NGK V-line gyertya jó választás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ötleteket várnék mert én kifogytam.

Történt, hogy soknak találtam az olajfogyasztást( két olajcsere közt beleöntöttem egy harmadikra valót).
Autószerelő cimbinek mondtam hogy cseréljük le szelepszár szimeringet, mert biztos kikeményedtek már és azért eszi az olajat. Meg is csináltuk, két napig jó is volt majd egyre jobban elkezdett füstölni. Annyira hogy már nem láttam a mögöttemjövőket. Biztos nem jó a szimering hiszen máshoz nem nyúltunk, lecseréltük még egyszer de most más fajtára.
A helyzet nem változott, kb 50km alatt beszívott 6dl olajat.
Ezen a ponton azt mondtam hogy jó ne szarakodjunk vele, biztos mi rontottunk el valamit, adjuk le a hengerfejet gépmühelybe, csinálják meg profin.
Mikor levettük a hengerfelyet mind a 4 henger le volt kokszosodva egyformán.

Meg is csinálták, szelepek beköszörülve, fészkek bemarva, vezetők cserélve.
Összeraktuk.
Megint rosszabb lett mint volt.
Most kb 10 perc járatás alatt állóhelyben megevett 4 dl olajat.
A fél udvaron nem lehetett látni.

A dugók nem töröttek, a hüvelyben még látszik a hónolás, kaztelgáz nincs.
Motorkód:Z16XE
Bár üzemszerűen nem szoktam ledugózva hagyni az EGR-szelepet, de most míg meg nem oldódik a probléma  lezártam.

Mi lehet a baj?

Módosítva : kahon
Link to comment
Megosztás:

1 óra, kahon írta:

Sziasztok!

Ötleteket várnék mert én kifogytam.

Történt, hogy soknak találtam az olajfogyasztást( két olajcsere közt beleöntöttem egy harmadikra valót).
Autószerelő cimbinek mondtam hogy cseréljük le szelepszár szimeringet, mert biztos kikeményedtek már és azért eszi az olajat. Meg is csináltuk, két napig jó is volt majd egyre jobban elkezdett füstölni. Annyira hogy már nem láttam a mögöttemjövőket. Biztos nem jó a szimering hiszen máshoz nem nyúltunk, lecseréltük még egyszer de most más fajtára.
A helyzet nem változott, kb 50km alatt beszívott 6dl olajat.
Ezen a ponton azt mondtam hogy jó ne szarakodjunk vele, biztos mi rontottunk el valamit, adjuk le a hengerfejet gépmühelybe, csinálják meg profin.
Mikor levettük a hengerfelyet mind a 4 henger le volt kokszosodva egyformán.

Meg is csinálták, szelepek beköszörülve, fészkek bemarva, vezetők cserélve.
Összeraktuk.
Megint rosszabb lett mint volt.
Most kb 10 perc járatás alatt állóhelyben megevett 4 dl olajat.
A fél udvaron nem lehetett látni.

A dugók nem töröttek, a hüvelyben még látszik a hónolás, kaztelgáz nincs.
Motorkód:Z16XE
Bár üzemszerűen nem szoktam ledugózva hagyni az EGR-szelepet, de most míg meg nem oldódik a probléma  lezártam.

Mi lehet a baj?

Neked nincs a szelepfedélben kartergáz szellőztető szelep? Annak a hibája is szokott magas olajfogyasztást okozni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 5/21/2018 at 12:17 PM, zotya975 said:

Neked nincs a szelepfedélben kartergáz szellőztető szelep? Annak a hibája is szokott magas olajfogyasztást okozni. 

Köszönöm a választ.

Nincs.
De lehúztuk a csövet is hogy ne juthasson vissza a szívótorokba semmi.

Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de olyan helyzet tud előállni, hogy nem folyik le elég olaj a hengerfejből és a szelepszár szimering fölé emelkedik az olajszint?
Olyan mintha valahol a szelepszárnál nyomná be az olajat, de az a rész most lett rendberakva.
 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kahon írta:

Köszönöm a választ.

Nincs.
De lehúztuk a csövet is hogy ne juthasson vissza a szívótorokba semmi.

Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de olyan helyzet tud előállni, hogy nem folyik le elég olaj a hengerfejből és a szelepszár szimering fölé emelkedik az olajszint?
Olyan mintha valahol a szelepszárnál nyomná be az olajat, de az a rész most lett rendberakva.
 

Ez olyan szintű olajfogyasztás, hogy én nem gondolnám hogy a hengerfejben lenne probléma. Én a dugattyúgyűrűkre néznék rá.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, kahon írta:

Köszönöm a választ.

Nincs.
De lehúztuk a csövet is hogy ne juthasson vissza a szívótorokba semmi.

Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de olyan helyzet tud előállni, hogy nem folyik le elég olaj a hengerfejből és a szelepszár szimering fölé emelkedik az olajszint?
Olyan mintha valahol a szelepszárnál nyomná be az olajat, de az a rész most lett rendberakva.
 

Szelepszár szimeringről ugye az az olajmennyiség tud lejutni ami a szelepszáron,-rugókon van. Jellemzője hogy hosszabb állás után nagy  füstpamacsot nyom ki a kipufogó amikor elég ami a hengerbe, szívó-kipufogó csatornákba jutott.Olyat láttam már hogy felcsúszott a szimering a rugó belsejébe és együtt mozgott a szeleppel, az nagyon füstölt menet közben is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, HaPetya said:

Ez olyan szintű olajfogyasztás, hogy én nem gondolnám hogy a hengerfejben lenne probléma. Én a dugattyúgyűrűkre néznék rá.

Értem én, de egyszerre mind a 4 henger?

Ráadásul ugye nem is ott "piszkáltuk".
Mitől változott volna ott bármi, mikor a korábban minden rendben volt. 

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, zotya975 said:

Szelepszár szimeringről ugye az az olajmennyiség tud lejutni ami a szelepszáron,-rugókon van. Jellemzője hogy hosszabb állás után nagy  füstpamacsot nyom ki a kipufogó amikor elég ami a hengerbe, szívó-kipufogó csatornákba jutott.Olyat láttam már hogy felcsúszott a szimering a rugó belsejébe és együtt mozgott a szeleppel, az nagyon füstölt menet közben is.

Stimmel, innen indult a dolog.
Piszkálta a csőröm az a pamacs, illetve a sok kisebb-nagyobb pamacs amit eregetett az autó.
Mióta nekiláttunk ez már a 4. garnitúra szelepszár szimering. Jó az ötlet, én is találkoztam már ilyennel, de nem. Valami más lesz, csak nem veszem észre. Ezt most a gépműhelyben rakták fel, de még nem ellenőríztem le hogy mind a helyén van e. Bíztam benne hogy rendben van. A korábbi 3 a helyén volt.

Szerintem meg pörgetem a motort szelepfedél nélkül :/
Hátha látok valamit.

Módosítva : kahon
Link to comment
Megosztás:

 

Sziasztok!
Van egy 1999-es 1,4 16v x14xe motorkódú g astrám hidrotőke gyanúval.
Rendeltem hozzá 6 db-ot kezdésnek, mivel azt hallottam, hogy csak a rosszakat kell cserélni....
Itt kezdődnek a problémák!A rendelt hidrotőke mérete 32 mm x 26,5 mm (minden oldal ezt adjamotorkód alapján),a bennlévők pedig 32mm x 26 mm-ek. Valakinek ötlet?????

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XE motorú Astrával lenne problémám.

A tünet a következő: "langyos" víznél rövid várakozás után nem akar indulni a motor, csak hosszú (5-10mp) indítózás után, és ekkor is csak fokozatosan jön meg az alapjárat. Ilyenkor viszont rettentő benzinszag jön a kipufogóból. Padlógázzal indítva hamarabb elkapja. Meleg motornál, és hidegben télen tökéletesen indul. A probléma nem újkeletű, már jópár éve együtt élek vele, de folyamatosan romlik az állapota, idén már 8 órás pihenő, a "nyári" melegben parkolás után is nehezebben indul a szokásosnál (2-3mp), eddig ilyen nem volt.

Pontosabb adatok: kb. 40 és 70 fokos vízhőmérséklet között szokott előfordulni a hiba, télen ritkábban. A beszívott levegő hőmérséklete tűnik gyanúsnak:ha 10, melegebb motornál kb 20 fokkal hűvösebb csak a hűtővíznél, akkor nem akar indulni. A mostani 30 fokban nem kell 5 perc várakozás meleg motorral, hogy az IAT elérje az 50 fokot. Ilyenkor még indul, mert meleg a motor, de ha az visszahűl valamennyire, kezdődik a szenvedés. A szenzor viszont jónak tűnik, első indításnál, és menet közben 5-8 fokkal tér el plusszban a külső hőmérséklettől.

Több ismerősömet is kérdeztem, akiknek ilyen motorja van/volt, és ők is találkoztak már a jelenséggel.

Aki már találkozott hasonlóval, és rájött a megoldásra, legyen szíves megosztani velem.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

38 perce, lunimaci írta:

Sziasztok!

Z14XE motorú Astrával lenne problémám.

A tünet a következő: "langyos" víznél rövid várakozás után nem akar indulni a motor, csak hosszú (5-10mp) indítózás után, és ekkor is csak fokozatosan jön meg az alapjárat. Ilyenkor viszont rettentő benzinszag jön a kipufogóból. Padlógázzal indítva hamarabb elkapja. Meleg motornál, és hidegben télen tökéletesen indul. A probléma nem újkeletű, már jópár éve együtt élek vele, de folyamatosan romlik az állapota, idén már 8 órás pihenő, a "nyári" melegben parkolás után is nehezebben indul a szokásosnál (2-3mp), eddig ilyen nem volt.

Pontosabb adatok: kb. 40 és 70 fokos vízhőmérséklet között szokott előfordulni a hiba, télen ritkábban. A beszívott levegő hőmérséklete tűnik gyanúsnak:ha 10, melegebb motornál kb 20 fokkal hűvösebb csak a hűtővíznél, akkor nem akar indulni. A mostani 30 fokban nem kell 5 perc várakozás meleg motorral, hogy az IAT elérje az 50 fokot. Ilyenkor még indul, mert meleg a motor, de ha az visszahűl valamennyire, kezdődik a szenvedés. A szenzor viszont jónak tűnik, első indításnál, és menet közben 5-8 fokkal tér el plusszban a külső hőmérséklettől.

Több ismerősömet is kérdeztem, akiknek ilyen motorja van/volt, és ők is találkoztak már a jelenséggel.

Aki már találkozott hasonlóval, és rájött a megoldásra, legyen szíves megosztani velem.

Köszönöm!

Folytószelep takarítás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.