Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

mi az, hogy "minden" a régi fórumon? :shock:

amúgy majd tájékoztatlak a hatásról 8)

Sietve villámgépelés végeredménye..... :wink:

Ezt akartam kérdezni:

mióta lett ismét mindenki számára használható a fórum? mert 1-2 hónapja erősen leredukálták a hozzáféréseket...."Csak klubtagoknak" dolgokra gondolok... :smt021 és ebbe a topicomba sem tudtam beírni semmit illetve válszolni.... :chain:

Link to comment
Megosztás:

mióta lett ismét mindenki számára használható a fórum? mert 1-2 hónapja erősen leredukálták a hozzáféréseket...."Csak klubtagoknak" dolgokra gondolok... :smt021 és ebbe a topicomba sem tudtam beírni semmit illetve válszolni.... :chain:

minden le van irva a fórum változtatások topikban :idea:

előzmények, időpontok, okok, minden

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Vissza a Prolonghoz!!!! :)

Azóta van olyan emberfia, aki kipróbálta ezt a csodaszert?

Elég sokat olvastam ezzel kapcsolatban, meg láttam sokmindent is a TV-ben, de azért szkeptikus vagyok. Viszont valami tapasztalati dolog érdekelne (mondjuk a "beletöltöttem ezt és azóta olaj nélkül legyorsulom a WRX Sti-t és ráadásul csak 1,2öt fogyaszt 100on!!!" sztoriknál valami reálisabb)! Legjobb tudomásom szerint nem szerencsés megváltoztani az olaj összetételét, illetve csak valamilyen másik tulajdonság rovására javíthatók az egyes tulajdonságok! Vagy sok 10ekm után van értelme hozzáönteni ilyet? Akkor már inkább valami minőségi olaj, nem?

Prolongosok írjatok!!!!! :) :D

Üdv

Tom

Link to comment
Megosztás:

Én azt hallottam, hogy németeknél kipróbáltak két autót olaj nélkül,az egyiket prolongal kezelték.Az utóbbi csak pár km-mel ment többet.Engem igazán nem győztek meg, de attol lehet ha nem ilyen extrém (olaj nélküli) helyzetben van értelme.Én még nem próbáltam.

Link to comment
Megosztás:

Én sem olaj nélkűli üzemre gondoltam....ha benne lenne a prolong ha nem, ha nincs olaj Én nem megyek vele 1cm-t sem!

Nem azért próbálnám ki, hogy olaj nélkűl mehessek, hanem mert állítólag jót tesz a mocinak... :wink:

Elég neki az is ha 10 e ként teszel bele normális olajat... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Elég neki az is ha 10 e ként teszel bele normális olajat... :roll:

Te már kipróbáltad azért írod? Mármint a prolongot...mert olajat mindenki cserél csak nem mind1 mikor, de ez olyan mint a 99-es benzin....általában nem azt tankolsz, de egyszer szinte mindenki kipróbálja! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Te már kipróbáltad azért írod? Mármint a prolongot...mert olajat mindenki cserél csak nem mind1 mikor, de ez olyan mint a 99-es benzin....általában nem azt tankolsz, de egyszer szinte mindenki kipróbálja! :wink:

Nekem csak abból van elegem, hogy hülyeséggel akarnak meggyőzni arról hogy jó a Prolong: egy olyan súrlódásmérő gépen tesztelik ami a tejet jobbnak mondja a sima olajnál, bezzeg a Prolong... :) :) :D szal én itt mondom azt, hogy hagyjuk...

A 99-es benzin mellett (és ellen is) normális érvek vannak legalább.

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak abból van elegem, hogy hülyeséggel akarnak meggyőzni arról hogy jó a Prolong: egy olyan súrlódásmérő gépen tesztelik ami a tejet jobbnak mondja a sima olajnál, bezzeg a Prolong... :) :) :D szal én itt mondom azt, hogy hagyjuk...

A 99-es benzin mellett (és ellen is) normális érvek vannak legalább.

éppen ezért mondom, hogy gyakorlati tapasztalatok érdekelnének, mert ha vissza nézel a topic elejére ott írtam, hogy szervízben javasolták a szakik gyakorlati tapasztalatuk alapján, dehát jobban bíznék benne ha közülünk is vki megerősítené/cáfolná ezt a tapasztalatot!

Link to comment
Megosztás:

Az előző autómba két olajcsere intervallum erejéig használtam Metabond féle adalékolt olajat. Igazából semmi különbséget nem éreztem az utána használt Valvoline Durablend 10W40-hez képest. (A metabond adalék is mindenféle csuda dolgot ígér, részecskéi beépülnek a henger falába, javítja az olaj viszkozítását, de szerintem ez humbug. Ha figyelsz az olajcsere intervallumra és rendes olajat teszel az autóba akkor ott nemigen lehet gond... Igaz, ismerek olyan embert is aki elhiszi, hogy az ezeréves dízel Nissan Urvanja a Metabond miatt ment el 400k km-t... )

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

ECOTECH olajfogyasztás megállítása:

-lehetőleg keveset forgassuk 6500 fölött :)

-néha a kevesebb több: használjunk gyatrább olajat; 5w-st vedeli, 10w-s olajat issza, 15w-st már alig.

10w40: Nekem a z16xe, ha rendesen használtam, nem gyulladt ki a fedélzeti két szerviz között, hogy "hé pubi tölsél mégegy fröccsöt", de ha 180km/h felett mentem végig Balatonra, leérve a pályáról egy litert beletölthettem gondolkodás nélkül (valószínűleg nem mind ott fogyott el, elötte már a határérték alatti mennyiség hiányzott).

Nem való parasztnak a csokoládé: nem azt mondom,hogy olyan neki a 10w40, mint trabantnak a shell v-power, de a 15w40-re áttérés után semmi sem változott, leszámítva az olajfogyasztást. Nem robbant fent, sült be...

TEHÁT: kedves Ecotechesek. Az olajfogyasztást két helyen kéne keresni:

a.) viszkozitás

b.) jobbláb....

Link to comment
Megosztás:

ECOTECH olajfogyasztás megállítása:

-lehetőleg keveset forgassuk 6500 fölött :)

-néha a kevesebb több: használjunk gyatrább olajat; 5w-st vedeli, 10w-s olajat issza, 15w-st már alig.

10w40: Nekem a z16xe, ha rendesen használtam, nem gyulladt ki a fedélzeti két szerviz között, hogy "hé pubi tölsél mégegy fröccsöt", de ha 180km/h felett mentem végig Balatonra, leérve a pályáról egy litert beletölthettem gondolkodás nélkül (valószínűleg nem mind ott fogyott el, elötte már a határérték alatti mennyiség hiányzott).

Nem való parasztnak a csokoládé: nem azt mondom,hogy olyan neki a 10w40, mint trabantnak a shell v-power, de a 15w40-re áttérés után semmi sem változott, leszámítva az olajfogyasztást. Nem robbant fent, sült be...

nézz be ide:

TEHÁT: kedves Ecotechesek. Az olajfogyasztást két helyen kéne keresni:

a.) viszkozitás

b.) jobbláb....

Köszi az értékes infókat!

2. Jobb láb..6500...6500-nál tilt a masina...nehéz fölé pörgetni :wink:

1. viszkozítás...tudod állítólag ott a gond ezzel, hogy bizonyos olajok ezt sokkal hamarabb elveszítik mint kellene és hiába 10-es vagy 15-ös vagy 40-es vagy 50-es ha 1000km után elveszíti viszkozitási index számát és onnantól keneget, de olyan vékony mint a pisihttp://www.opelforum.hu/viewtopic.php?p=32263#32263

Link to comment
Megosztás:

ECOTECH olajfogyasztás megállítása:

-lehetőleg keveset forgassuk 6500 fölött :)

-néha a kevesebb több: használjunk gyatrább olajat; 5w-st vedeli, 10w-s olajat issza, 15w-st már alig.

10w40: Nekem a z16xe, ha rendesen használtam, nem gyulladt ki a fedélzeti két szerviz között, hogy "hé pubi tölsél mégegy fröccsöt", de ha 180km/h felett mentem végig Balatonra, leérve a pályáról egy litert beletölthettem gondolkodás nélkül (valószínűleg nem mind ott fogyott el, elötte már a határérték alatti mennyiség hiányzott).

Nem való parasztnak a csokoládé: nem azt mondom,hogy olyan neki a 10w40, mint trabantnak a shell v-power, de a 15w40-re áttérés után semmi sem változott, leszámítva az olajfogyasztást. Nem robbant fent, sült be...

TEHÁT: kedves Ecotechesek. Az olajfogyasztást két helyen kéne keresni:

a.) viszkozitás

b.) jobbláb....

Hajajaj! Nekem Z14XE a motor és 5w40-es Opel olaj van benn. Kicsit rám ijesztettél, holnap asszem rá fogok nézni a szintre... Kb 1 hónapja néztem, akkor még max környékén volt. Idáig még egyszer sem kellett utántöltenem. Mondjuk nem is megyek vele 180-at tartósan (autópályán általában a sebességem 140-160). Városban nem szoktam 4000 fölé tartósan pörgetni, és főleg itt használom, de így is beparáztam most egy picit.

Link to comment
Megosztás:

ViSor annyira beparáztatott, hogy muszáj voltam menni egy kört a nemrég leparkolt autómmal, hogy bemelegedjen a motor és lemérhessem az olajszintet. Eredmény: szinte hihetetlen, de még mindig szinte a max-on van a szint ugyanúgy, mint az olajcsere után, ami kb 6500 km-el ezelőtt volt. De ebben a 6500-ban pl bennt van már egy nyári Horvátországi túra is végig autópályán tartós 140-160-al.

(szintmérés: meleg motornál 2 perc állás után, vízszintes talajon, pálcatörléssel)

Link to comment
Megosztás:

ViSor annyira beparáztatott, hogy muszáj voltam menni egy kört a nemrég leparkolt autómmal, hogy bemelegedjen a motor és lemérhessem az olajszintet. Eredmény: szinte hihetetlen, de még mindig szinte a max-on van a szint ugyanúgy, mint az olajcsere után, ami kb 6500 km-el ezelőtt volt. De ebben a 6500-ban pl bennt van már egy nyári Horvátországi túra is végig autópályán tartós 140-160-al.

(szintmérés: meleg motornál 2 perc állás után, vízszintes talajon, pálcatörléssel)

Ha vissza olvastál volna, akkor nem ilyedtél volna meg ennyire :) ugyanis ez az olajfogyi főleg az 1.6 16v-sekre igaz a Tied pedig 1.4-es moci...anno a téma indításánál még Én sem tudtam, ezért lett ez a címe, de ma már tudom, hogy nem így kellett volna... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ha vissza olvastál volna, akkor nem ilyedtél volna meg ennyire :) ugyanis ez az olajfogyi főleg az 1.6 16v-sekre igaz a Tied pedig 1.4-es moci...anno a téma indításánál még Én sem tudtam, ezért lett ez a címe, de ma már tudom, hogy nem így kellett volna... :wink:

Rémlett nekem is, hogy a jelenség inkább 1.6-ra jellemző, de úgy rémlett ez csak a régebbi 1.6-osoknál van. ViSoR viszont Z-s motorkódot említett, amiről úgy tudtam, viszonylag újabb széria, ezért ijedtem meg.

Mindenesetre azért figyelni fogom a fogyasztást a jövőben is, de most kicsit megnyugodtam.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Ha az avatarodon látható gép nem a tiéd, és nem versenyzésre használod a sajátod, normálisan szervizeled, hidegen nem pörgeted, nem nyírod, akkor még van kb. 200e. km, amit "gond nélkül" elautókázhatsz a gépeddel.Amúgy meg ha parázol, vidd el egy szervízbe motordiagnosztikára, és ott megmondják, hogy kell, vagy nem kell.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Most vettem nemrég..... 2 hónapja.... Nem hajtom törődök vele.... Im loven iT! Csak észrevette a haverom hogy a légbeömlő a pillangó szelepnél nem volt rendesen rögzítve és port is szívott a motor....... :-( De a kartel gáz köhögöt vissza egy kis olajat így a torok a pill. szelepnél olajos volt és megfogta a porszemeket..... De ha belenézek a torokba lent látok finom szemcséket!!!!! ÉS AZ GÁZ NEM....... ??????? :oops: :oops: :oops:

Link to comment
Megosztás:

Hát így már más a leányzó fekvése!Célszerű lenne megnézetni.Szerintem.Amúgy egy mocigenerál minimum 150-200e. ft, de lehet más azt fogja mondani, hogy nem vagyok teljesen képben.

Az egyik astrás ismerősöm generálja 320e. volt,bár gyakorlatilag csak a blokk maradt a régi.Viszont a gép nagyon állat lett!

Link to comment
Megosztás:

ÚRISTEN..... Hát nem örülök..... : :x :x Mi lesz így velem!

Félek hogy a serviz-ben beg átvernek!!! Sajna csak rosszat hallok!

Szerinted? A haver azt mondta ne foglalkozzak vele (aki +találta a bajt!) A dugatyú tetején van a por és csak annyi a baj hogy nem 300.000 hanem 200.000-nél kel majd service! Szerinted?????? :?:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.