Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

2004.12.28-an hoztam el a kereskedesbol (egy nappal a szulinapom elott :-)) azota mentem vele ~3900 km-t :)

es _nagyon_tetszik.

ha mar itt tartunk akkor kicsit bovebben:

Astra Classic II, 5 ajtos, 1.6 16v z16xe.

klima, elektromos ablak-tukor , kozponti zar, allithato kormany, allithato magassagu ules,

forgalmi alapjan 1205 kg. (csakhogy ebbe isz beleszoljak :-))

Az enyém szintén Astra Classic II, 4 ajtós, 1.6 16v z16xe.

klíma, elektromos ablak-tükör , központi zár, állítható magasságú ülés, kormányvezérlésű CAR400.

Forgalmi szerint 1130 kg. Megengedett legnagyobb össztömeg 1670kg.

2004.07.01. átvétel. 22.000 km mai napig.

Neked mennyi a megengedett össztömeg? :partyman:

Link to comment
Megosztás:

Az enyém szintén Astra Classic II, 4 ajtós, 1.6 16v z16xe.

klíma, elektromos ablak-tükör , központi zár, állítható magasságú ülés, kormányvezérlésű CAR400.

Forgalmi szerint 1130 kg. Megengedett legnagyobb össztömeg 1670kg.

2004.07.01. átvétel. 22.000 km mai napig.

Neked mennyi a megengedett össztömeg? :partyman:

passz, mert nincs nalam a forgalmi, de jovo heten megnezem.

Link to comment
Megosztás:

passz, mert nincs nalam a forgalmi, de jovo heten megnezem.

megenztem. es neked van igazad a gepkonyv irt 1205kg-ot.

forgalmi: 1130kg, megengedett ossztomeg 1670.

azert erdekes hogy a 4- es az 5/ajtos is ugyanolyan nehez... pedig a 4 ajto hosszabb meg minden

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az idei 2005. évi 1.6 G Astra motorokban van e változás a tavalyiakhoz képest?

Én azt halottam, hogy ezekben is van már Twinport.

Üdv! Xavér

Én már láttam G Astra Caravant "1.6 twinport" felirattal egy Tesco-nál, úgyhogy nagy valószínűséggel van már TWP... :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Azt halottam, hogy 1.6-os motoroknak egy kicsit magasabb az olaj fogyasztása! Érdeklődnék, hogy a 1.6 Twinport motoroknál is fennáll-e ez? Esetleg ha van valakinek tapasztalat (igaz nem rég jöttek ki ezek a motorok), vagy tud róla, kérem írjon.

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Azt halottam, hogy 1.6-os motoroknak egy kicsit magasabb az olaj fogyasztása! Érdeklődnék, hogy a 1.6 Twinport motoroknál is fennáll-e ez? Esetleg ha van valakinek tapasztalat (igaz nem rég jöttek ki ezek a motorok), vagy tud róla, kérem írjon.

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

A tapasztalatok szerint a normál 1.6 valóban többet fogyaszt, mint pl az 1.2 vagy az 1.4. De sajnos az 1.6 twp-ről sztem még nem sokan tudnak tapasztalatot mondani... tudomásom szerint te lennél az első itt, akinek Z16XEP-je lenne... :roll: De aztán lehet, hogy tévedek. Vki esetleg 1.6 twp-al? Én is kíváncsi lennék.

Link to comment
Megosztás:

ŐŐŐŐŐŐŐŐ... Xavér: törölted a hozzászólásod? Vagy csak én vagyok vak....

úúúúúúúúúúúúú. bazzzzzzzzzzzzz. asszem én voltam.......... véletlenül.......... azt hittem duplikálta a hozzászólásást, igy az alsót töröltem. És nem is ugyanaz volt a hozzászólás....

:oops: :oops: :oops:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy nagy gondom volna... Elszakadt vezérműszíj miatt bontott motort keresek sürgőssen, Budapesten. (a benne lévőre hihetetlen árat mondtak..:D ) Astra G.-be való 1,4-es. 90 lovas Ecotec motort (GLX14XE), töröttből volna jó, aminek szervízkönyve is van. 120 e. Km.-ig érdekel kb. Ha tudok valami ilyet, vagy bontót, ahol vannak jó motorok, köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

úúúúúúúúúúúúú. bazzzzzzzzzzzzz. asszem én voltam.......... véletlenül.......... azt hittem duplikálta a hozzászólásást, igy az alsót töröltem. És nem is ugyanaz volt a hozzászólás....

:oops: :oops: :oops:

Nem baj... :smt056

...az enyémben idézve van :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy nagy gondom volna... Elszakadt vezérműszíj miatt bontott motort keresek sürgőssen, Budapesten. (a benne lévőre hihetetlen árat mondtak..:P ) Astra G.-be való 1,4-es. 90 lovas Ecotec motort (GLX14XE), töröttből volna jó, aminek szervízkönyve is van. 120 e. Km.-ig érdekel kb. Ha tudok valami ilyet, vagy bontót, ahol vannak jó motorok, köszönöm.

olcsobb lett volna vezérmüszijjat cserélni :D

meg kell javittatni. szelepek csere, henfgerfej javitás, szerintem olcsobb, mint szarakodni a motorcserével....

Link to comment
Megosztás:

A tapasztalatok szerint a normál 1.6 valóban többet fogyaszt, mint pl az 1.2 vagy az 1.4. De sajnos az 1.6 twp-ről sztem még nem sokan tudnak tapasztalatot mondani... tudomásom szerint te lennél az első itt, akinek Z16XEP-je lenne... :roll: De aztán lehet, hogy tévedek. Vki esetleg 1.6 twp-al? Én is kíváncsi lennék.

Sajnos még nekem sincs, csak mostanában szeretnék venni, ezért az érdeklődés.

Valóban a G Astrához csak mostanában lehet rendelni, de ha jól tudom a H Asztrákban is teljesen ugyan az a 1.6 Twinport motor van.

Bízom, ha mások nem talán H Astrások tudnak válaszolni?

Xavér

Link to comment
Megosztás:

úúúúúúúúúúúúú. bazzzzzzzzzzzzz. asszem én voltam.......... véletlenül.......... azt hittem duplikálta a hozzászólásást, igy az alsót töröltem. És nem is ugyanaz volt a hozzászólás....

:oops: :oops: :oops:

Szia!

Egyébként, hogy lehet levelet törölni, mert van egy, amit szeretnék kitörölni!

Xavér

Link to comment
Megosztás:

olcsobb lett volna vezérmüszijjat cserélni :D

meg kell javittatni. szelepek csere, henfgerfej javitás, szerintem olcsobb, mint szarakodni a motorcserével....

naja, csak céges autó (senki nem figyelt rá), és nem márkaszervízben volt :P

és a javítás ára. 580+áfa..:D

mennyiért mennek a bontott motorok?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos még nekem sincs, csak mostanában szeretnék venni, ezért az érdeklődés.

Valóban a G Astrához csak mostanában lehet rendelni, de ha jól tudom a H Asztrákban is teljesen ugyan az a 1.6 Twinport motor van.

Bízom, ha mások nem talán H Astrások tudnak válaszolni?

Xavér

Bízzunk benne, hogy olvasnak minket ilyen H Astrások is... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Bikeman írta:és a javítás ára. 580+áfa..

:shock: :shock:

nem sok az egy kicsit?? Annyiért már majd egy komplett motort lehet kapni! :P

Nekem ugyanilyen kocsin volt szelepszárszimmering -cserem hengerfej síkbagyalulással, szelepdörzsárral 65 rugó (mert ismerősöm volt), de amúgy se lett volna több 80 rugónál!! ...szerinte.

Ha ki kell cserélni a vezérművet, meg szelepeket kell pótolni akkor se lehet szerintem 250 -nél több!! ...szerintem... :oops: :D :roll:

Link to comment
Megosztás:

580 ért motorgenerált csinálnának neked. erre csak akkor van szükség, ha megsérült a dugattyu. de nem szokott....

hengerfej javitás általában elég szokott lenni.

keress normális szervizt.

Helló !

Csak kérdezem, hogy le van-e szedve már a fej, vagy látatlanban mondtak árat? Tudod-e mik sérültek?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.