Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Pár év kihagyás után ismét kérdezek...

Adott ez az Ist**verte német szar, pontosabban egy 2003-as Corsa C 1000-es motorral, és tele problémával.

Szóval van ez az autónak nevezett valami, VALÓS(!) 8200 Km-rel, 13 évesen, mert egyszerűen nem lehet használni. Évek óta csak porosodik a garázsban, mert nincs értelme még beindítani sem.

Eleinte ugye volt az elektromos hiba (pár éve itt a fórumon részleteztem bőven..), ami tulajdonképpen máig meg van, de aztán pár éve kezdődött ez a bizonyos szelephimba lefordulás is, amit korábban szintén részleteztem itt a fórumon.

Na, most ismét műszakiztatni kéne egy hónap múlva, hát gondoltam ráállok az ügyre, és életet lehelek belé. Ami ugye állt elsőkörben egy lemosásból, tankolásból, vadiúj akksiból (mert az előző 4 éves kb egy hónap alatt hirtelen halált lelt), vadiúj 3 liter Dexos 2 olajfeltöltésből (szűrőcsere nélkül, kizárólag átmosási céllal, mert rögtön 6 litert vettem új szűrővel), amit majd kis kilométer "betáplálás" után töltök fel egyéves életciklusára (amúgy feleslegesen, mert úgysem fog menni a kocsi), és egy új olajleeresztő csavar csere, amit az előző olajcserénél úgy betéptek, hogy csak hidegvágóval bírtam kiszedni, így most kétszer annyi ősz hajszálam van, mint pár nappal ezelőtt.

Na szóval....

A tragacs kb. fél éve nem volt beindítva. Miután a fenti felsoroláson túl voltam, leszámítva ugye az akkumulátor problémát, mert az csak indítózáskor derült ki, hogy 12,5V mellett (mert ugye elektromos szakember lévén azért ezt megmértem, mielőtt indítottam volna), a kapacitás=zérus, így a gyújtáskulcs elfordítása után kihunytak a fények a gépjármű minden szegletében.

Na, sebaj, uccu töltőre, szinte egész nap, majd indítózás, de ezek után is sitty-sutty fények kihunytak, tehát akksi kuka...

Na, úgyhogy vadiúj akksi be, fél év után cucc pöccre indul, szépen jár a motor, mentem is vele hirtelen felindulásból 31,5 Km-t, ami ugye jelen esetben elég brutális mennyiség, így hirtelen tízórai előtt, tekintve a 13 év alatt megtett, szinte már-már Sci-Fi kategóriába sorolható 8200 Km-t.

Autó garázsba be, majd pár óra múlva mondom ismét bepöccintem, had járjon, meg az új akksi had töltődjön, stb.

Persze kb. tíz éve ezek a "beindítom, oszt uccu megyek..." nálam a parás témák közé tartoznak, mert szinte rettegek tőle, mert kb. 10-ből 6x leugrik valamelyik szívószelep himba.

Most ugyanez történt! Még a motor szinte meleg volt, és a megtett 31,5 Km is problémamentes volt, amiben egyébként több indítás is volt gond nélkül, de pár óra múlva indítok, és rögtön két-három főtengelyfordulat után nagy csatt, aztán ütemes csattogás, motorjárás olyan mint egy földdöngölő gépé, és persze le is áll. Mivel a jelenséget már álmomból felriadva is ismerem, értelemszerű, hogy valamelyik, vagy több (mert ilyen is volt), himba leugrott.

Szét még nem szedtem, mert ez tegnap délután történt, és még sokkhatás alatt vagyok, meg a mimóza kis lelkemnek ez így egyszerre nagyon sok volt, így most erősen rá kell pihennem, nincs lelkierőm ismét szétkapni a fél motort, ami egyébként nálam már rutinfeladat.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy tudja valaki a megoldást erre a folyamatos szelephimba leugrálásra?

Foglalkozott már ezzel sok szerelő, sajnos már szelepeket is kellett cserélni két éve, mert elgörbítette őket a dugattyú, amikor beszorult a szelepek mellé a himba, de a jelenség a mai napig megvan.

Eddig csak a szívóoldali szelephimbák ugráltak le, de azok össze-vissza, tehát már mind a hat vegyesen.

Tud valaki segíteni, hogy mit kezdjek ezzel a Német bosszúval (nem Trabant), de már ráillik ez a szlogen.

Vagy adjam oda egy filmes csapatnak, hogy látványosan robbantsák fel egy akciófilmben?

..........

Ja és egy másik kérdés. A hengerfejbe csak a láncnál spriccel fel az olaj? Máshol nem jön föl (leszámítva a vezérműtengelyek bilincseinél), a szelepek környezetében? Mert a lánc melletti szelepek, bilincsek, vezérműtengely azon fele szépen olajosak, de a biztosítékdoboz felőli rész (szemből nézve a motort a jobb oldal), nagyon száraz.

Sőt konkrétan vastagon meg van rohadva (rozsdás) a vezérműtengely nem súrlódó részei. Olyan vékonyan olajos csak az az oldal, hogy még olajfilmnek sem nagyon lehetne nevezni.

Mert a szelepfedél olyan idióta kialakítású, hogy a láncszemeknél feljövő ,amúgy brutál nyomású olaj, a fedél kialakítása miatt eléggé valószínűtlen, hogy elspriccelne oldalra a vezérműtengely felé is.

Aki ismeri, az tudja miért.

Ezt azért kérdezem, mert nem lehetséges, hogy az olajzás részleges hiánya miatt a szelepszárak túlmelegednek, és betapadnak, ergó a rugó nem tudja azonnal visszanyomni őket, ezért fordulnak le a himbák?

Mert az biztos, hogy a legutóbbi hasonló esetnél, (motor szépen pöccre indul, szépen kiegyensúlyozottan jár, majd leállít, kis idő múlva indít, és himba hopp, leugrik), a szelepet lenyomva, alig jött vissza alaphelyzetbe.

Módosítva : Quite
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 08. 24. at 6:55, egyhapsi írta:

Ennek az autónak az a baja, hogy nincs használva.
Add nekem ezt a corsát, én rakok bele naponta 200 km-et:-)

Üdv!

Vicces vagy! Nem kicsit!

Ez a kocsi már akkor ezer sebből vérzett, amikor napi szinten volt használva, melóba járásra. A melóhely a lakástól 8 Km-re volt, így napi 16Km ment a kocsiba, már amikor azzal mentem melózni, mert egyébként volt tök ingyenes buszjáratom a céghez. Erre lett véve, mégis hánykilméternek kéne benne lennie????? 500.000x egymilliónak? Hmmmmm????

Tehát mégegyszer leírom!!!

A rendszeres használat közben is szar volt, ezért is lett hanyagolva a tragacs, ugyanis van mellette egy családi egyterű, ami hibátlan, és nem szar német szutyok Opel, úgyhogy inkább azt használjuk.

A német barom legenda a minőségről az egy nagy parasztvakítás, ugyanis én a Boschban dolgoztam pár évet, és konkrétan ECU motor vezérlőket programoztam, javítottam, analizáltam. (ECU motorvezérlőkről beszélek !!!!). És ami ott megy, na az az igazi cigánykodás, kóklerkedés!!!

SOHA NE VEGYÉL MAGYAR BOSCH ECU-s AUTÓT!!!!!!!!!!! Én ezeket gyártottam, láttam mik mennek a cégnél!

A kínai Ching-Chang Chui-Klingcsengovi ratyi táskarádió is igényesebben van összedobálva.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On 2016. 08. 28. at 22:11, Quite írta:

Üdv!

...................................

Tehát mégegyszer leírom!!!

A rendszeres használat közben is szar volt, ezért is lett hanyagolva a tragacs, ugyanis van mellette egy családi egyterű, ami hibátlan, és nem szar német szutyok Opel, úgyhogy inkább azt használjuk.

A német barom legenda a minőségről az egy nagy parasztvakítás, ugyanis én a Boschban dolgoztam pár évet, és konkrétan ECU motor vezérlőket programoztam, javítottam, analizáltam. (ECU motorvezérlőkről beszélek !!!!). És ami ott megy, na az az igazi cigánykodás, kóklerkedés!!...............

Remélem minden rendben most már. Arra kérlek, legközelebb próbáld az indulataidat máshol levezetni. Semmi szükség erre a stílusra.   

Sok sikert és balesetmentes közlekedés kívánunk.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!
Corsa C 2005
Észrevettem, hogy nedves az anyósülés alatt a szőnyeg, és fogy a hűtővíz.
Olvasgattam és arra jutottam hogy a fűtőradiátor a ludas.
Szét kell bombázni hozzá a műszerfalat teljesen?

vagy honnan tudom megközelíteni

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek! Van egy Corsa-C-m. Az a gondom vele, hogy jobbra sokkal nehezebb tekerni a kormányt, és kanyarodás közben is nehezebb megtartani mint balra. Nem szorul, egyenletesen lehet tekerni. 2 hete volt felújítva a kormánymű mert már kopogott a persely benne, de a kopogás megszűnésén kívül nem változott semmi.

Ha elengedem a kormányt nem húz se jobbra se balra, futóműben nem kopog semmi.

Lehet ez mégis futómű beállítás probléma, vagy az elektromos szervó hibája?

Segítséget előre is köszönöm!

Üdv.: Krissz

Link to comment
Megosztás:

3 órája, krissz7 írta:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek! Van egy Corsa-C-m. Az a gondom vele, hogy jobbra sokkal nehezebb tekerni a kormányt, és kanyarodás közben is nehezebb megtartani mint balra. Nem szorul, egyenletesen lehet tekerni. 2 hete volt felújítva a kormánymű mert már kopogott a persely benne, de a kopogás megszűnésén kívül nem változott semmi.

Ha elengedem a kormányt nem húz se jobbra se balra, futóműben nem kopog semmi.

Lehet ez mégis futómű beállítás probléma, vagy az elektromos szervó hibája?

Segítséget előre is köszönöm!

Üdv.: Krissz

Meg kell nézni járó motornál álló helyben a EPS értékeit, valószínűleg a nyomatékadót kell kalibrálni, mert egyik irányba nem segít rá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Davee írta:

Meg kell nézni járó motornál álló helyben a EPS értékeit, valószínűleg a nyomatékadót kell kalibrálni, mert egyik irányba nem segít rá.

Akkor is lehet ez a hiba, ha csak a szervohatás kb 50%-on működik egyik irányba? Mert valamennyi rásegítés van, csak jobbra jelentősen gyengébb mint balra.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, krissz7 írta:

Akkor is lehet ez a hiba, ha csak a szervohatás kb 50%-on működik egyik irányba? Mert valamennyi rásegítés van, csak jobbra jelentősen gyengébb mint balra.

Igen, nyomaték és szögadó is van bent, ha újra van kalibrálva tudni fogja. Feltéve ha a szenzorok rendben vannak.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Autópályán 120-nál a 4.2 az sok? Városban a 9liter ilyen mínuszokban rövid távon nem elképzelhetetlen (én 1.2-es benzinesből 12litert is ki tudtam hozni télen), menj vele hosszabb távokat (40-50km felett) országúton, ha olyankor is ilyen sok, akkor esetleg érdemes hibát keresni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Remélem nem gond, hogy itt kérdezek, de ezt találtam a legmegfelelőbb helynek. Röviden arra jutottam, hogy a jelenlegi autómat egy Corsa C-re cserélném, azon belül is leginkább az 1.2-es Twinport motorosra (Z12XEP). Leginkább az érdekelne, hogy mikre érdemes figyelni vásárlás során?

Azt olvastam, hogy a kormánymű kopoghat, de van gyári felújítókészlet. A vezérműláncról is írtak, hogy az is egy idő után csöröghet, zöröghet, illetve a vízpumpának valami csonkja készült műanyagból, de azt ki lehet cserélni fémre. Ha minden igaz a sebességváltóban is valamelyik alkatrész hajlamos a kopásra, mert műanyag, de ezt is lehet fémre cserélni, de ha minden igaz ezt már kijavították ezeknél a Twinport motorral szerelteknél. Olvastam még valamit a fényszórómagasság-állító motorokról, hogy néha önálló életre kelnek, de ha jól tudom ezt is orvosolták a késői modellekben. Meg voltak még zörejek a csomagtérajtó körül, amikről írtak. Végezetül itt a Fórumon olvastam, hogy a műszerfal lehet kontaktos, meg az immo képes rakoncátlankodni, de a késői modellekben (2004-es modellévtől) már javították, ha igaz, amit olvastam.

Ezeken kívül még vannak olyan hibák melyek jellemzően jönnek elő?

Jó tanácsként azt olvastam, hogy érdemes metál fenyezésűt vásárolni, mert az kevésbé érzékeny. Esetleg még szempont lehet nekem vásárlásnál, hogy gyári hi-fi legyen benne, de ilyenből keveset találtam, ennek van valami különös oka?

Link to comment
Megosztás:

Ugyan én egy korábbi, Z10XE (tehát még nem twinport motoros) példányt használok, de az általad írt hibák közül csak a "sebességváltóban is valamelyik alkatrész hajlamos a kopásra" probléma jött elő. Igazából ez nem is a sebességváltóban van, hanem a váltókulissza rudazatának egyik karja készült műanyagból, aminél hajlamosak kiverődni a gömbcsuklók fészkei, emiatt szétesik a kulissza. A tünet annyi hogy eltűnnek a sebességfokozatok a váltóból, csak az üres fokozat síkjában levőket (tehát a harmadik és a negyedik) tudod kapcsolni, az összes többi hiányzik. Nem nagy probléma, van hozzá javítókészlet 8000Ft-ért (ugyanúgy műanyag:(), motortérből könnyen hozzáférni, 10 perc a cseréje. Az enyém is láncos motor, de a vezérműlánc meghibásodását nem nevezném típushibának azért, nálam még 170e km-nél a gyári van. A vezérműlánc terhelésváltáskor hajlamos a nyúlásra, és értelemszerűen akkor csörög-zörög, ha meg van nyúlva. Aki gyakori terhelésváltással közlekedik (hirtelen gyorsítás és fékezés, le-fel ugrál a pedálokról) annak előbb előjön, van akinél mindössze 30e, másnál 300e km-t is kibír a vezérműlánc. Cserélni akkor kell ha megnyúlt, ezt meg hallani fogod. Fényszórómagasság-állító hibáról nem tudok semmit, nekem olyan nincs benne, és a kormánymű is még gyári, bár az enyém nem szervós, lehet ez csak azokra jellemző.

Egyébként érdekes hogy gyári hifis példányt nehezen találsz, mert amit te kinéztél (a twinport motorosak) már modellfrissítés utáni példányok (2003-), amikben dupla DIN méretű fejegység van gyárilag, ezt körülményesebb is cserélni, mivel beépítőkeret kell hozzá.

Hogy a fényezések mennyire érzékenyek azt nem tudom, az enyém sima fehér (nem metál), az csak arra érzékeny ha törik vagy karcolják, a napfénytől nem mattul.:-)

Link to comment
Megosztás:

23 órája, malark írta:

Sziasztok!

Remélem nem gond, hogy itt kérdezek, de ezt találtam a legmegfelelőbb helynek. Röviden arra jutottam, hogy a jelenlegi autómat egy Corsa C-re cserélném, azon belül is leginkább az 1.2-es Twinport motorosra (Z12XEP). Leginkább az érdekelne, hogy mikre érdemes figyelni vásárlás során?

Azt olvastam, hogy a kormánymű kopoghat, de van gyári felújítókészlet. A vezérműláncról is írtak, hogy az is egy idő után csöröghet, zöröghet, illetve a vízpumpának valami csonkja készült műanyagból, de azt ki lehet cserélni fémre. Ha minden igaz a sebességváltóban is valamelyik alkatrész hajlamos a kopásra, mert műanyag, de ezt is lehet fémre cserélni, de ha minden igaz ezt már kijavították ezeknél a Twinport motorral szerelteknél. Olvastam még valamit a fényszórómagasság-állító motorokról, hogy néha önálló életre kelnek, de ha jól tudom ezt is orvosolták a késői modellekben. Meg voltak még zörejek a csomagtérajtó körül, amikről írtak. Végezetül itt a Fórumon olvastam, hogy a műszerfal lehet kontaktos, meg az immo képes rakoncátlankodni, de a késői modellekben (2004-es modellévtől) már javították, ha igaz, amit olvastam.

Ezeken kívül még vannak olyan hibák melyek jellemzően jönnek elő?

Jó tanácsként azt olvastam, hogy érdemes metál fenyezésűt vásárolni, mert az kevésbé érzékeny. Esetleg még szempont lehet nekem vásárlásnál, hogy gyári hi-fi legyen benne, de ilyenből keveset találtam, ennek van valami különös oka?

Szia!

Én egy Z12XE motorral szereltet szereztem be két hónapja, talán valós 151.000 km-rel. Röviden összefoglalva a következő dolgok jöttek elő, ezek egy része talán típushibának is mondható:

- szelepfedél tömítés és váltókulissza szimering csere olajszivárgás miatt

- kormányrúd kardáncsukló csavarja lelazult, pont olyan kopogást okozott, mintha ki lenne kopva a kormánymű

- szervokormány kalibrálás, mert asszimetrikusan segített rá

- gyújtásmodul csere, az egyik hengerhez tartozó kimenet a modulon belül letestelődik ezért nem jut ki a szikra a gyertyáig

- AC pumpa relé csere

Ez metál fényezésű, de valószínűleg túl sokat állt napon, így a lakk lepergett a tetőről, ezt az elemet újra kellett fújni.

Módosítva : Krajcso
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszaitokat! Tudom, kis millió dologtól - főleg az előzőt tulaj(ok)tól - is függ, de akkor ezek szerint nem szokott ezeknek az autóknak nagy baja lenni. Még a vásárlás előtt el kell adnom a jelenlegi járgányomat, úgyhogy van időm megtalálni az ideálisat. Jelenleg elég sokszor egyedül használom, és olyan 2/3 arányban városban (Budapest). A keretem kb. 1 millió forint (plusz papír, első szerviz, biztosítás), és olyanokat keresek, ami:

-5 ajtós, 1.2 Twinport motor, manuális váltó

-itthoni autó

-100 ezer km körüli a futásteljesítmény

-gyári hifi

-legyen meg a kezelési könyv, szervizfüzet

-metál fényezés

Ezek alapján hahu-n keresve hétfőn találtam 6 db (!) olyan autót, ami ezeknek megfelelt (kivéve a fedélzeti irodalom, az ugye nem mindig derül ki a hirdetésből). Ma megnéztem, már csak 4 volt fent, de hát valószínűleg április-május környékén jutok oda, hogy megvegyem akármelyiket is. Igazából ezen feltételekből nem nagyon szeretnék engedni, egyedül a futásteljesítmény az, ahol kicsit fentebbig is elmennék így első körben, olyan kb. 130-140 ezer km-ig.

Mit gondoltok mennyire reálisak ezek a feltételek?

Ja igen, és ha valaki esetleg jár valamikor errefelé (Budapest, III. kerület) és ráérne kicsit akkor örülnék neki, ha megnézhetnék közelebbről is egy ilyen vagy hasonló Corsát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Van egy 2001-es corsa 1.2 c típusú autó, amiben egy gyári blaupunkt radio car 2003 van. Azt szeretném megkérdezni tőletek, h csak ezt az egyfajta rádiót lehet beletenni? Mert bármilyen másfajta rádiót néztem arra az a válasz jött, h nem! Nem kompatibilis! Nem megoldhatatlan, de autóvillamossági szerelő kell hozzá stb. Ami szerintem kicsit vicc kategória.

Módosítva : Kriszmisz
Link to comment
Megosztás:

19 órája, Kriszmisz írta:

Sziasztok!

 

Van egy 2001-es corsa 1.2 c típusú autó, amiben egy gyári blaupunkt radio car 2003 van. Azt szeretném megkérdezni tőletek, h csak ezt az egyfajta rádiót lehet beletenni? Mert bármilyen másfajta rádiót néztem arra az a válasz jött, h nem! Nem kompatibilis! Nem megoldhatatlan, de autóvillamossági szerelő kell hozzá stb. Ami szerintem kicsit vicc kategória.

Fenét nem lehet. Csak annyi hogy kell hozzá venni egy beépítőkeretet hogy belemenjen a szabvány 1 (vagy akár 2) DIN méretű fejegység. A csatlakozója sima ISO csati, csak a felső, szélesebb részét le kell vágni róla (az amúgy is a kijelzőé). Azt viszont tudnod kell hogy ha lecseréled a gyári rádiót, akkor a középső kijelzőn az új rádió nem fogja kiírni az állomás nevét és hasonló infókat az alsó sorban, hanem alapesetben a dátumot, vagy semmit (ez utóbbit akkor, ha nem programoztad le előtte a kijelzőt a rádióról (kikapcsolt rádiónál akkor is mutatja a dátumot)

Link to comment
Megosztás:

Most próbaképp kihúztam azt a csatlakozót ami a rádióba megy és a dátum és idő működik. És ha levágom azt a szélesebb csatlakozót, akkor a benne lévő kis vezetékek hiánya, nem fog jelentkezni máshol? És van még egy kérdésem, h jelenleg SAFE módban van a rádió és nincs hang (nincs kód), hiába tettem be próbaképpen egy kazettát, h szól-e de nem. Ez a hiba egy új rádióval megoldódna? Vagy előbb meg kéne tudnom a kódot szervízből? Bocsi az amatőr kérdésekért, de nekem ez a dolog nagyon új.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.