Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Szerbusztok!

Voltunk kód olvasáson és egyrészről lesz majd lánccsere úgy néz ki, de a traktor hang lehet a csatolt videón lévő alkatrész hibája.

A videó nyelve számomra ismeretlen, de hátha...

Talákozott már valaki ilyesmivel?

Csak egy élményt osztanék okulásul a hozzám sanló buta embereknek.

Korábban a benzin szivatyú szivatott. Este elalvás előtt eszembe jutott a másnapi csere és, hogy kéne védő szeműveg, mert a szűrőt is cserélem (nehogy gond legyen).

Másnap cserélném, de nem jönn szét. Belepte a sár meg ki tudja még mi. Rángatom, feszítem a földön fekve és egyercsak... arcomba kb. 1liter benya (még jó hogy nem cigivel a számban csináltam :D ). Ekkor jutott eszembe :omg: a szeműveg ígyhát gyorsan el is mentem venni. A szerelés a továbbiakban rendben zajlott. És még mind a két szememre látok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ma lettem tulajdonosa egy C Corsanak, 2006-os, 1.2 twinport motorral. Segitseget kernek, tudna valaki kuldeni, adni, linkelni egy kezelesi utmutatot, hasznalati kezikonyvet.

Elore is koszonom

http://www.opel.hu/owners/kezikonyvek.html

válaszd a combo vagy combo tour tipusokat, alapnak jó . vagy irj egy szívhezszoló levelet az opelnek hátha küldenek.

kölcsönözni tudok, ha szeretnéd szkenelni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,hátha tud valaki esetleg valamit....

Van egy 2004 es C combo-m,elég rég óta kinlódok vele,ugyanis a check engine lámpa világít,és random mód berángat,leáll,nem indul.

Most megelégeltem,el vittem szerelőhöz,ő megállapított egy nyomásszabályzó szelep hibát,vettem egy használtat,bele tették,nem indult...hiba kódot nem dobott,de mégsem indult.

Majd kiszedtték,megtisztították (?),visszarakták,és egyböl indult....check engin lámpa nem világít...

Mikor elhoztam,már kicsit ingadozott az alapjárat,egyszer leállt,a villáskulcsos autós lámpa világít,de rendesen megy,és beindul...

...beindult ma reggelig,a boltig elment,onnan sehová.

A villogtatás,és egy kis program is P0335 öt dob,vagyis fötengely helyzet jeladó hibát...

Most munkábol hazafele megnéztem,hátha eltudom hozni a bolt elöl,és egyböl indult,lámpa nélkül...(?)

Na most a kérdésem az lenne,ha egy alkatrész rossz,jelen esetben az érzékelő,akkor az mindig rossz nem?nincs olyan hogy reggel rossz este meg már nem...vagy lehet teljesen rossz irányba kutakodok,és nem úszom meg a szabályzó cserét....(?)

Link to comment
Megosztás:

Na most a kérdésem az lenne,ha egy alkatrész rossz,jelen esetben az érzékelő,akkor az mindig rossz nem?nincs olyan hogy reggel rossz este meg már nem...vagy lehet teljesen rossz irányba kutakodok,és nem úszom meg a szabályzó cserét....(?)

Nekem igaz nem corsa, hanem H astra csinálta ugyanezt. Eleinte elmentem vele 100-200 km-t is gond nélkül, de utána már csak 30-40-et és végül lépten nyomon megállt. Ahogy bemelegszik a motor fals jeleket küld és ezért nem tudod indítani mikor egyszer leállt.

Cseréld ki más nem segít.

Link to comment
Megosztás:

Nekem igaz nem corsa, hanem H astra csinálta ugyanezt. Eleinte elmentem vele 100-200 km-t is gond nélkül, de utána már csak 30-40-et és végül lépten nyomon megállt. Ahogy bemelegszik a motor fals jeleket küld és ezért nem tudod indítani mikor egyszer leállt.

Cseréld ki más nem segít.

Szia,kicseréltem,hiba üzenet nincs,hideg a motor beindul,1,5 órán keresztül járattam alapjáraton,akkor sem volt gond...

Majd munkába menet 10 km után berángatás,majd leállás....először még ujra tudtam indítani,de a 4-ik leállásnál már se kép se hang...

És ami a legjobban bosszant,hogy ilyenkor sem dob semmi hibaüzenetet,hogy legalább tudjam mit cseréljek...ja,és ugye leállt reggel fél hétkor,és este hatkor már beindult,és rendesen haza tudtam hozni,...pfff

Link to comment
Megosztás:

Gyárit vettél motorkód alapján? Nálam csere óta tökéletes, ott valami más gebasz is lehet.

Gyárinak gyárit,de használtat egy ugyan ilyen isuzu motorból...de azt nem értem,ha valami rossz,akkor miért nem jelez a hibajelző...(?)

A következő az lessz szerintem,hogy kiszedem az adagoló vezérlőt,és elviszem beméretni...

Módosítva : dezs520
Link to comment
Megosztás:

Én használtat nem vettem volna, mert ki tudja mennyit futott.

Vidd el egy márkaszervízbe és nézesd meg, hogy mi lehet a hiba. Ha megvan és nagyobb összegű árajánlatot kapsz rá, akkor fogod magad és nem kéred. A hiba feltárást meg kifizeted, de legalább tudod mi a baj, lehet-e szerelni vagy csak csere.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Csomagtér beázásával kapcsolatban tudtok-e segíteni? Sajnos kisebb esőnél is vizes lesz a csomagtér kárpitja. Szétszedtem most a csomagtér belsejét, a víz nyomát visszakövettem és egy réshez jutottam ahol megáll a víz. Készítettem néhány fotót:

http://kepfeltoltes.hu/141220/20141220_123148_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141220/20141220_123230_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A résben állt a víz, ez mindkét oldalon megtalálható, a hátsó lökhárító felől, csak azt nem tudom, hogyan került oda víz?! Locsoltam a kábelezést, ahol átjön a tetőn a csomagtartó ajtajába, de semm,i a lámpákat is locsoltam, de nem jelent meg a víz. Kipróbáltam, hogy tölcsérrel közvetlenül a résbe öntöttem vizet, ettől megtelt és kifolyt, szerintem innen áztathatja a kárpitot.

Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Honnan kerülhet oda víz? Mi oldaná meg a problémát?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Vennénk a páromnak egy C corsát.

Tudnátok tanácsot adni,hogy mire érdemes figyelni,mit nézzek meg rajta?

Szia!

Így hirtelen a leglényegesebb..

Elektromos kormányszervó. Nem húz-e jobbra, vagy balra.

A többi dolog, mint minden autónál.

Vezérműlánczaj, hidrotőkék, stb.

Üdv

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy 2003-as Corsa elektromos szervóval! Gondol egyet, kivillan a szervó lámpa és letiltja! Gyújtás le, újraindít, és ismét működik, lámpa már nem világít! Nagyon spontán csinálja és kiszámíthatatlan.

Ha valakinek van ötlete, ne tartsa magában!

Előre is köszönettel a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy 2003-as Corsa elektromos szervóval! Gondol egyet, kivillan a szervó lámpa és letiltja! Gyújtás le, újraindít, és ismét működik, lámpa már nem világít! Nagyon spontán csinálja és kiszámíthatatlan.

Ha valakinek van ötlete, ne tartsa magában!

Előre is köszönettel a válaszokat!

Hibakód kiolvasás és kiderül, vagy villogtasd ki.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok !

Szeretnék segítséget kérni tőletek!

Van egy Z10XE corsám és nem tudok rájönni , hogy a szívósor alatt a hengerfej hátulján van egy kis négyszögletes nyílás a jobb sarkon.

Amikor a múltkor EGR szelepet tisztítottam valamit leverhettem onnan mert összerakás után össze-vissza járt a motor és falsot szívott onnan, mert amikor egy szimpla műanyag darabbal ledugóztam ,rögtön megjavult.

Hiába voltam szerelőnél, bontósnál ,meg opelos boltban, senki nem tudja minek kéne ott lennie...

Azt kérném valaki olyantól akinek ilyen motorja van ,tegye meg nekem, hogy rápillant és megnézi, hogy mi van ott gyárilag.

Szemből nézve a motor jobb hátsó sarkában találja az Egr csövének magasságában.

Ez egy kinti fórumon is megfejtetlen maradtx10xe4e.jpg

Előre is köszönöm! Nagyon fontos lenne mert azért így nem szeretnék sokat járni vele

Illetve ha valakinek volt már hasonló problémája és megfejette a dolgot az kérem árulja el :)

a másik gondom , hogy elinduláskor valami zörög a motortérben csak abban a 800-1000 ig fordulatszám tartományban amíg felengedem a kuplungot.

Azt gondoltam a váltó fordító rudazat a hibás mert amikor egy kicsit megfeszítettem a sebváltót valamilyen irányba akkor nem csinálta, de kicseréltettem és nem változott :((

Ha valakinek van valami ötlete illetve tapasztalata annak nagyon örülnék

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok van egy 2002-es Z10XE motorkódú kis Corsám 172000km-el, sajnos egyre erősödő "traktor" hangja van jelenleg 10W40-es olaj van benne. Tegyek bele esetleg másmilyen olajat ( ha igen akkor milyet? ) vagy vezérmű lánc szettet cseréltessek?

Egy vezérlés csere kb mennyibe lenne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy 2002-es Z10XE motorkódú kis Corsám 172000km-el, sajnos egyre erősödő "traktor" hangja van jelenleg 10W40-es olaj van benne. Tegyek bele esetleg másmilyen olajat ( ha igen akkor milyet? ) vagy vezérmű lánc szettet cseréltessek?

Egy vezérlés csere kb mennyibe lenne?

Hát ez az.

Miért van benne 10w40 ?

Mindig is 10w40-t raktál bele ?

Hány km-t mentél vele?

Tegyél bele dexos2-es olajat..

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.