Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Öö... megnézve újfent a képet, az a gyanúm hogy amit te keresel azt takarja a szívósor, szóval ez bontás nélkül nem is fog kiderülni...

Nagyon köszönöm a képet! Bocs a késői reagálásért!

Szerintem a kép jó helyen készült, de szerintem neked más hengerfejed van, illetve nekem van más :(

Ha neked lenne ott luk illetve bármi ami oda megy az látszana a képen...

Minden estere most így ledugózva is üzemel, aztán ha megint előkerül a probléma akkor keresem tovább.

Üdv : Dénes

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Üdv Cartarsak!

Van egy 2005-ös 1.2Twinport Corsa -ám. Érdeklődnék, hogy az alap kormányt, le tudom-e cserélni valami multifunkciósra ( bontóban akadna multikormány ) úgy, hogy működjön is minden kapcsoló ??? ... - Amennyiben igen, akkor milyen alkatrészeket kell még elhoznom a donorból ? Valaki csinált már hasonló upgrade -et ? Computerrel ezt is fel kell "kódolni" ?

Másik kérdésem, hogy szintén utólagosan, tempomat beszereléshez mire van szükségem? Utólagosan, abszolvált valaki ilyet ?

Avagy, inkább cseréljem le a bogyóimat, és ne halucináljak ilyeneket ? :)

Előre is köszönök minden hasznos, építő infót!

Módosítva : Gaborca
Link to comment
Megosztás:

Multikormány nem nagy dolog. A légzsákátvezetőt kell elhoznod hozzá, és ha a gyári fejegység tudja kezelni akkor valszeg menni fog. Persze ha ki van kábelezve. Nekem ez ki volt. Ha nem gyári fejegységed van akkor kell közéjük egy adapter (~15eft) és utána majd menni fog.

Tempomathoz alapvetően fékpedál, kuplung, és bajuszkapcsoló kell. Valszeg neked nincs benne a kuplungkapcsoló, illetve kart is kell szerezzél. Bontott nagyon ritka, utángyári nincs, gyári drága. Illetve még utána marad a vezetékelés és a feltanítás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Multikormány nem nagy dolog. A légzsákátvezetőt kell elhoznod hozzá, és ha a gyári fejegység tudja kezelni akkor valszeg menni fog. Persze ha ki van kábelezve. Nekem ez ki volt. Ha nem gyári fejegységed van akkor kell közéjük egy adapter (~15eft) és utána majd menni fog.

Tempomathoz alapvetően fékpedál, kuplung, és bajuszkapcsoló kell. Valszeg neked nincs benne a kuplungkapcsoló, illetve kart is kell szerezzél. Bontott nagyon ritka, utángyári nincs, gyári drága. Illetve még utána marad a vezetékelés és a feltanítás.

Üdv!

Köfi az infókat!

A kormány upgrade esetében, a gyári kábelezés ellenőrzése azt jelenti, hogy a légzsák (spirál) átvezető steckeréig a kormányoszlopon a kábelköteg hány vezetékes? Vagy ez a CANBus miatt csak a TX / RX vezetékekre korlátozódik?

Módosítva : Gaborca
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Köfi az infókat!

A kormány upgrade esetében, a gyári kábelezés ellenőrzése azt jelenti, hogy a légzsák (spirál) átvezető steckeréig a kormányoszlopon a kábelköteg hány vezetékes? Vagy ez a CANBus miatt csak a TX / RX vezetékekre korlátozódik?

Passz, én egy gastra multis átvezetőt raktam bele. Szerintem a kormány még nem canbuson megy, mert a gastra nem canos és teljesen jól működik. Viszont ha van esp, akkor tök más az átvezető csatija.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Köfi az infókat!

A kormány upgrade esetében, a gyári kábelezés ellenőrzése azt jelenti, hogy a légzsák (spirál) átvezető steckeréig a kormányoszlopon a kábelköteg hány vezetékes? Vagy ez a CANBus miatt csak a TX / RX vezetékekre korlátozódik?

Passz, én egy gastra multis átvezetőt raktam bele. Szerintem a kormány még nem canbuson megy, mert a gastra nem canos és teljesen jól működik. Viszont ha van esp, akkor tök más az átvezető csatija.

Link to comment
Megosztás:

Passz, én egy gastra multis átvezetőt raktam bele. Szerintem a kormány még nem canbuson megy, mert a gastra nem canos és teljesen jól működik. Viszont ha van esp, akkor tök más az átvezető csatija.

Értem. ESP az nincs. EPS van. Ami azt illeti, nem vagyok benne biztos, hogy ez CANBus-os járgány, mert van ahol azt írják, hogy 2004-től, másutt pedig azt, hogy 2006-tól volt/van canbus.

Módosítva : Gaborca
Link to comment
Megosztás:

Értem. ESP az nincs. EPS van. Ami azt illeti, nem vagyok benne biztos, hogy ez CANBus-os járgány, mert van ahol azt írják, hogy 2004-től, másutt pedig azt, hogy 2006-tól volt/van canbus.

Szerintem ha elhozod a kormányt a szalagjával, akkor nem lesz gond és menni fog.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Értem. ESP az nincs. EPS van. Ami azt illeti, nem vagyok benne biztos, hogy ez CANBus-os járgány, mert van ahol azt írják, hogy 2004-től, másutt pedig azt, hogy 2006-tól volt/van canbus.

Az a bizonyos EPS az csupáncsak az elekromos szervó kontrollámpája, ami gyújtás ráadásakor világít, leellenőrízvén azt.

Link to comment
Megosztás:

Én csak figyelek és szívom magamba az információkat, mert abban a C Corsában amihez én hozzáférek, nincsenek ilyen világi hívságok mint ESP, EPS meg hasonlók. Még az ABS-hez se tudnék hozzászólni mert az sincs, csak tekerős ablak meg vonóhorog.

Csináltak szervó nélküli ccorsat? wow :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.