Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy éves az autóm (Corsa C), igaz csak a legkisebb motorral. Szerintem a kormány kicsit nehéz, legalábbis a gyári gumikkal! Ha a télit felrakom, olyan, mintha szervót kapott volna az autó! A váltó nekem sem a legtökéletesebb. Egyébként annak ellenére, hogy a legkisebb motor van benne, szerintem nagyon fürge! Ha van valakinek ötlete a nehéz kormánnyal kapcsolatban, szívesen fogadom! Ja, a keréknyomás jó, tehát valahol máshol kellene kutakodni! Köszi, Doni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy éves az autóm (Corsa C), igaz csak a legkisebb motorral. Szerintem a kormány kicsit nehéz, legalábbis a gyári gumikkal! Ha a télit felrakom, olyan, mintha szervót kapott volna az autó! A váltó nekem sem a legtökéletesebb. Egyébként annak ellenére, hogy a legkisebb motor van benne, szerintem nagyon fürge! Ha van valakinek ötlete a nehéz kormánnyal kapcsolatban, szívesen fogadom! Ja, a keréknyomás jó, tehát valahol máshol kellene kutakodni! Köszi, Doni!

ha a váltónak nehéz a kapcsolása, vidd vissza, mert garanciába váltó rudazatot fel kell ujitani....

Link to comment
Megosztás:

És ha cserélik a váltórudazatot, próbáld meg kisírni, hogy a fémre (dízelekben az van) cseréljék, az sokkal jobb. Nekem műanyagot olyan 20-25 ezrenként kellett eldobni, a fém már 40-et bírt idáig. Viszont kb a duplája pénz:(

Én az 1.2-esemen inkább kifizettem a különbözetet, csak ne kelljen 3-4 havonta cserélni. Próba-szerencse...

A kormányra nem tudok mit mondani, mert az enyémek szervósak...

üdv

tfg

Link to comment
Megosztás:

És ha cserélik a váltórudazatot, próbáld meg kisírni, hogy a fémre (dízelekben az van) cseréljék, az sokkal jobb. Nekem műanyagot olyan 20-25 ezrenként kellett eldobni, a fém már 40-et bírt idáig. Viszont kb a duplája pénz:(

Én az 1.2-esemen inkább kifizettem a különbözetet, csak ne kelljen 3-4 havonta cserélni. Próba-szerencse...

A kormányra nem tudok mit mondani, mert az enyémek szervósak...

üdv

tfg

már mindenkiét fémre cserélik.....

ha nem fogadja el a szerviz, akkor irjál nekem PÜ-t. márha budapesti vagy.......

Link to comment
Megosztás:

Balassagyarmati vagyok, a városban van szervíz, majd próbálkozom. Lenne még egy kérdésem. Az én corsámon 155/80x13-as gumi van. Ennek mi a váltómérete? Tehát ha a két első gumit leakarom cserélni, lehet hogy azoktól nehéz a kormány, mit tudok helyette föltenni?

Köszi: Doni!

Ja és még valami! Egy kollégám most vett egy corsa B-t szervízkönyv kellene, hogy tudjon benne matatni. PDF ormátumban is jó lenne. Tegnap írtam a keresek rovatba is, de nem találom sehol!

Köszi: Doni!

Link to comment
Megosztás:

Balassagyarmati vagyok, a városban van szervíz, majd próbálkozom. Lenne még egy kérdésem. Az én corsámon 155/80x13-as gumi van. Ennek mi a váltómérete? Tehát ha a két első gumit leakarom cserélni, lehet hogy azoktól nehéz a kormány, mit tudok helyette föltenni?

Köszi: Doni!

Ja és még valami! Egy kollégám most vett egy corsa B-t szervízkönyv kellene, hogy tudjon benne matatni. PDF ormátumban is jó lenne. Tegnap írtam a keresek rovatba is, de nem találom sehol!

Köszi: Doni!

Doni,

Nemtudom szervokormány vagy nemszervokormány, de igazából mind1.

Ha nagyobb egészen pontosan szélesebb gumit szereltetsz fel, csak még nehezbb lesz forgatni.

A 155/80R13 az alapméret, és egyben a legkeskenyebb is ami szerelve lehet.

A kollégádnak, attól hogy lesz szervizkönyve még túl sok mindent nem fog tudni az autóban való matatásról.

A szervizkönyvbe az átvizsgálások megtörténtét jegyzik.

Inkább könyvesboltban próbáljon beszerezni a Corsa B-ről egy típusleíró illetve karbantartó kiadványt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Csütörtökön vette át egyik kolegám az új C Corsáját.A szín nem tom pontsan milyen, de valamilyen liláskék.Nagyon jól áll a verdának.Mielőtt megrendelte elég sok autót megnézett( Dacia,Chevrore az érd kékrlet,Renaeult,Peugeot),de ezt találta a legjobbnak és legreálisabb árunak. Csak azt rontotta el hogy mindjárt ez első ker.ben megrendelte.Még jó hogy csak 5e előleget kértek tőle,mert mikor 2 hét múlva bement már kicsit többe került az autó,többet kellett rá várni és a nagyon OFF suzukiját is olcsóbban vették volna be mint ahogy először megrendelte.Utána inkább átment másik kereskedésbe és ott az előzőnél kötött eredeti megegyezésnél is jobban kijött belőle.Igaz a színt később az aranymetálról erre a kékre változtatta,mert ez egy hó alatt megjött, a másikra 3 hót kellett volna várnia. :arrow: Köv:tényleg érdemes vásárlás előtt alaposan körülnézni.Most jut eszembe:a fóccvágennél nem is volt, pedig lehet hogy most egy gatyával,akarom mondani poloval járna.Na a végén vicc vót.De inkább abbahagyom mielőtt még kimoderálnak v. szétOFFolom ezt a topikot :)

Link to comment
Megosztás:

mivel nem tudtam mi is az a twinport íme egy rövid leírás (forrás:vezess.hu):

A Twinport eljárás részterhelésnél egy kis pillangószelep segítségével elzárja az egyik szívócsatornát. Ekkor a hengerben erőteljes áramlás alakul ki, ami növeli a motor hatékonyságát, és így jelentősen csökkenthető a fogyasztás. A másik csatornán az égéshez szükséges levegőt nagy részét visszavezetett kipufogógáz szolgáltatja. A közvetlen benzinbefecskendezéses motorokkal szemben a Twinport benzinesek nem igényelnek kénszegény benzint.

Remélem többünkben eloszlott a homály :idea:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.