Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

BC


Jóska

Recommended Posts

Ez a computer méri azt is hogy hány km-t tudok még menni ugye?Ahhoz a tankba kell valami külön érzékelő,vagy másfajta üzemanyagszint-jelző kell bele?Van egy másik szintjelzőm,(ha az kéne bele)de nem tudom,hogy az méri-e.Ezért szeretnélek megkérdezni bennetek,hogy mi kell bele.Ha másik szintjelző akkor légyszi írjátok le kb hogy néz ki.Köszi szépen!!!

Link to comment
Megosztás:

Ez a computer méri azt is hogy hány km-t tudok még menni ugye?Ahhoz a tankba kell valami külön érzékelő,vagy másfajta üzemanyagszint-jelző kell bele?Van egy másik szintjelzőm,(ha az kéne bele)de nem tudom,hogy az méri-e.Ezért szeretnélek megkérdezni bennetek,hogy mi kell bele.Ha másik szintjelző akkor légyszi írjátok le kb hogy néz ki.Köszi szépen!!!

Igen, a BC méri a még megtehető távolságot, de ehhez nem kell semmiféle másik szintjelző, az egészet a tankban levő üzemanyag mennyiségéből és a motorvezérlő computer adataiból számolja ki. Viszont szerintem nem szentírás amit mutat, én még nem mertem úgy kihasználni a benyát, hogy a BC tényleg csak pár kilómétert mutasson megtehető távnak.

Link to comment
Megosztás:

Viszont szerintem nem szentírás amit mutat, én még nem mertem úgy kihasználni a benyát, hogy a BC tényleg csak pár kilómétert mutasson megtehető távnak.

én rendszeresen kihasználom a lehetőségeket

a rekordom eddig a villogó 0-val megtett 5 km :-)

Link to comment
Megosztás:

én rendszeresen kihasználom a lehetőségeket

a rekordom eddig a villogó 0-val megtett 5 km :-)

A benzinkút körül körbe-körbe, vagy tarcsi kannával a csomagtartóban? De neked gyári a BC-d, nem? Én utólag raktam be, és a múltkor 228km-t mutatott, amikor kigyulladt a pici sárga lámpa az órában, én meg bef.stam és félreálltam tankolni...

Link to comment
Megosztás:

A benzinkút körül körbe-körbe, vagy tarcsi kannával a csomagtartóban? De neked gyári a BC-d, nem? Én utólag raktam be, és a múltkor 228km-t mutatott, amikor kigyulladt a pici sárga lámpa az órában, én meg bef.stam és félreálltam tankolni...

nekem gyári

kanna nincs, benzinkút meg mindenhol van 8)

általában 10-15-nél szoktam tankolni, kétezerér 8)

inkább a zsebemben legyen pénz, mint az autóban benzin :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A Szomszédomnak 91'-es Vectrája van.C20NE.Bele akartuk rakni a BC-t összehasonlítás képpen.A kapcsolójának megvan a csatlakozója,de a sárga nagy csatlakozó sehol.Ilyen lehetséges???De akkor miért van bent a kapcsolóé???Vagy máshova van eldugva???Szerintetek???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A Szomszédomnak 91'-es Vectrája van.C20NE.Bele akartuk rakni a BC-t összehasonlítás képpen.A kapcsolójának megvan a csatlakozója,de a sárga nagy csatlakozó sehol.Ilyen lehetséges???De akkor miért van bent a kapcsolóé???Vagy máshova van eldugva???Szerintetek???

Ha a kapcsoló be van vezetékelve, akkor tutira benne van a BC sárga csatija is, csak keresni kell. Nekem is szét kellett dönteni a fél műszerfalat hozzá...

Link to comment
Megosztás:

Elvittem a kocsit szervizbe,hogy beállítsák a BC-t.Most már méri,hogy mennyit mehetek még,de szerintem igen rossz programot tettek bele(talán valami kis Corsáét)mert a városi fogyasztásom 5 liter.Meg olyan átlagsebességeket mér amennyivel nem is mentem.

Link to comment
Megosztás:

Elvittem a kocsit szervizbe,hogy beállítsák a BC-t.Most már méri,hogy mennyit mehetek még,de szerintem igen rossz programot tettek bele(talán valami kis Corsáét)mert a városi fogyasztásom 5 liter.Meg olyan átlagsebességeket mér amennyivel nem is mentem.

Nekem van egy jó hosszú listám (vagy 3 oldal) tele ilyen BC-hez való kódokkal, ebből valahogy ki lehetne bogarászni hogy melyik kód is kell neked, mert ez függ motortípustól, váltófajtától meg ezer más dologtól. Ha érdekel írjál PÜ-t, aztán kitalálunk egy módot hogy hogyan jut el hozzád.

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.