Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Levente

Recommended Posts

Hát vedd úgy hogy nem is írtam semmit a múltkor! Tegnapelőtt tankoltam a kocsiba, így megvan az új fogyi adatom! Eddig ez a leges-legjobb mióta megvan!

46,57liter benya 759,7km-re! Ez akárhogyan is számolom 6,13/100km! Ez állati jó! <_< Imádom ezt az autót! :D

C16NZ :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ma kíváncsiságból vettem univerzális benzincsapot amit a cső közé kell betenni. Visszafolyó ág csövébe betettem, megpróbáltam nagyobb üzemanyag nyomást előhozni(hátha jólenne és tisztán is menne etanollal) hát, csalódtam. Havernak mondtam üljön be, figyelje az alapjárati fogyit(gyári nyomással így 50-50% benzin-etanol keverékkel 1,2liter/óra) Kezdtem elzárni a csapot, motornak picivel másabb hangja lett, és lement az alapjárati fogyi 0,9-1,0literre. Hát, az autó még talán szarabbul is ment, pedig magasabb nyomás=több üzemanyag.. Hát, ez nem jött be:(

Szerk.: Bár jobban belegondolva, hiába adok több üzemanyagot, lambda észleli, és vissza is veszi.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma kíváncsiságból vettem univerzális benzincsapot amit a cső közé kell betenni. Visszafolyó ág csövébe betettem, megpróbáltam nagyobb üzemanyag nyomást előhozni(hátha jólenne és tisztán is menne etanollal) hát, csalódtam. Havernak mondtam üljön be, figyelje az alapjárati fogyit(gyári nyomással így 50-50% benzin-etanol keverékkel 1,2liter/óra) Kezdtem elzárni a csapot, motornak picivel másabb hangja lett, és lement az alapjárati fogyi 0,9-1,0literre. Hát, az autó még talán szarabbul is ment, pedig magasabb nyomás=több üzemanyag.. Hát, ez nem jött be:(

Szerk.: Bár jobban belegondolva, hiába adok több üzemanyagot, lambda észleli, és vissza is veszi.. :lol:

Ha szűkíted a keresztmetszetet valóban nő a nyomás, de a szállított mennyiség nem változik. Olyan, mint amikor befogod a slag végét, faca messzire sprickol, de csak permetez :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma kíváncsiságból vettem univerzális benzincsapot amit a cső közé kell betenni. Visszafolyó ág csövébe betettem, megpróbáltam nagyobb üzemanyag nyomást előhozni(hátha jólenne és tisztán is menne etanollal) hát, csalódtam. Havernak mondtam üljön be, figyelje az alapjárati fogyit(gyári nyomással így 50-50% benzin-etanol keverékkel 1,2liter/óra) Kezdtem elzárni a csapot, motornak picivel másabb hangja lett, és lement az alapjárati fogyi 0,9-1,0literre. Hát, az autó még talán szarabbul is ment, pedig magasabb nyomás=több üzemanyag.. Hát, ez nem jött be:(

Szerk.: Bár jobban belegondolva, hiába adok több üzemanyagot, lambda észleli, és vissza is veszi.. :lol:

Ha ilyen egyszerűen át lehetne vágni a motorvezérlőt, akkor nem lenne piaca az etanol átalakítóknak...

A Vectra motorjában tudtommal amúgy is van benzinnyomásszabályzó gyárilag (az injektorhíd környékén keresd, egy 200Ft-os nagyságú henger alakú valami), azt satuban összelapítva növelheted a benzinnyomást, de értelemszerűen utána nem tudod visszaalakítani ha mégse lenne jó, cserélni kell. Azonkívül a benzinnyomás féktelen növelésének amúgy is gátat vetnek az injektorok, azok ugyanis csak adott mennyiségű üzemanyagot képesek átengedni, szóval akkor azokat is cserélned kell C20LET injektorokra. Ettől már jobban megy az autó, de a fogyasztás is megnövekszik majd, ellenben az etanol használatát a computer ezután is hibakóddal fogja honorálni az üzemanyag sajátosságai miatt. Ez ellen annyit tehetsz hogy a motorhőfok jeladót kell becsapni ami így egyfolytában hidegnek érzékeli a motort, amitől az ECU túldúsít, így értelemszerűen annak "jóváhagyásával" történik a többlet üzemanyag befecskendezés, de ez házilag jóformán kivitelezhetetlen, viszont - milyen meglepő - éppen erre vannak az etanol átalakítók. :lol: Szóval a spanyolviaszt ne akard feltalálni, azt már mások feltalálták előtted.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog tűnt fel a múltkor.

Úgy adta ki a dolog, hogy nem tudtam a szokásos helyen tankolni, hanem a Pólusnál lévő OMW kúton tankoltam 10Ft/l pluszért. Tök fura volt már attól a 15 litertől is a verda. "Kisimult" és erősebb/nyomatékosabb lett. 10 forint különbség azért elég sok, így tankoltam a szokásos Avia kúton 95-öst Spuri-val felturbózva, majd amikor ez elfogyott, akkor az 5 Ft-al drágább Agip kúton szintén Spuri adalékkal. Majd végezetül megint az OMW-nél tankoltam, de itt már adalék nélkül és lőn világosság :)

Városban a 10 literből lett 8,5. Országúton meg 5,5-6 környéke a 6,5 ből. Szóval a több mégsem több, hanem kevesebb.

Mintha kicserélték volna kocsit. Addig sem volt rossz, de most fenomenális. 2 személlyel csomagokkal 3.ban visszalassulva 1100-as alapjárati fordulatra minden erőlködés nélkül húz húz és húz, és alig kell a gázra lépni.

Sajnos ki kell tapasztalni, hogy melyik kúton milyen a motyó, mert függ a kút vezetőségétől és az ott dolgozókon, hogy mi kerül bele (vagy milyen adalék nem) a tartályba. A szentmihályi úti OMW az nálam levizsgázott 5+ :D

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog tűnt fel a múltkor.

Úgy adta ki a dolog, hogy nem tudtam a szokásos helyen tankolni, hanem a Pólusnál lévő OMW kúton tankoltam 10Ft/l pluszért. Tök fura volt már attól a 15 litertől is a verda. "Kisimult" és erősebb/nyomatékosabb lett. 10 forint különbség azért elég sok, így tankoltam a szokásos Avia kúton 95-öst Spuri-val felturbózva, majd amikor ez elfogyott, akkor az 5 Ft-al drágább Agip kúton szintén Spuri adalékkal. Majd végezetül megint az OMW-nél tankoltam, de itt már adalék nélkül és lőn világosság :)

Városban a 10 literből lett 8,5. Országúton meg 5,5-6 környéke a 6,5 ből. Szóval a több mégsem több, hanem kevesebb.

Mintha kicserélték volna kocsit. Addig sem volt rossz, de most fenomenális. 2 személlyel csomagokkal 3.ban visszalassulva 1100-as alapjárati fordulatra minden erőlködés nélkül húz húz és húz, és alig kell a gázra lépni.

Sajnos ki kell tapasztalni, hogy melyik kúton milyen a motyó, mert függ a kút vezetőségétől és az ott dolgozókon, hogy mi kerül bele (vagy milyen adalék nem) a tartályba. A szentmihályi úti OMW az nálam levizsgázott 5+ :D

Hmm.. Én egy Oil neveztű kúton tankolok, ahol 10forintal olcsóbb a benzin az átlagnál. Nekem tökéletesen jó ezzel is, húz ez alapból is kis fordulaton :) Spuri az ér valamit?

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog tűnt fel a múltkor.

Úgy adta ki a dolog, hogy nem tudtam a szokásos helyen tankolni, hanem a Pólusnál lévő OMW kúton tankoltam 10Ft/l pluszért. Tök fura volt már attól a 15 litertől is a verda. "Kisimult" és erősebb/nyomatékosabb lett. 10 forint különbség azért elég sok, így tankoltam a szokásos Avia kúton 95-öst Spuri-val felturbózva, majd amikor ez elfogyott, akkor az 5 Ft-al drágább Agip kúton szintén Spuri adalékkal. Majd végezetül megint az OMW-nél tankoltam, de itt már adalék nélkül és lőn világosság :P

Városban a 10 literből lett 8,5. Országúton meg 5,5-6 környéke a 6,5 ből. Szóval a több mégsem több, hanem kevesebb.

Mintha kicserélték volna kocsit. Addig sem volt rossz, de most fenomenális. 2 személlyel csomagokkal 3.ban visszalassulva 1100-as alapjárati fordulatra minden erőlködés nélkül húz húz és húz, és alig kell a gázra lépni.

Sajnos ki kell tapasztalni, hogy melyik kúton milyen a motyó, mert függ a kút vezetőségétől és az ott dolgozókon, hogy mi kerül bele (vagy milyen adalék nem) a tartályba. A szentmihályi úti OMW az nálam levizsgázott 5+ :)

Hát nem tudom! Én az OMW-től azóta tartok télen mióta tavaly két haverom is csúnyán megjárta! Teletankolták a verdát este aztán reggelre már nem indult! Szétbontották s kiderült hogy vizes volt az anyag, ezáltal reggelre megfagyott a rendszerben! :D Az egyikőjük vissza is ment a kútra balhézni hiszen számlával tudta bizonyítani hogy előző este ott tankolt, de hát természetesen elhajtották! :D Szóval ilyen esetben se tud mit tenni az ember, ez a gáz.. :)

Link to comment
Megosztás:

Hmm.. Én egy Oil neveztű kúton tankolok, ahol 10forintal olcsóbb a benzin az átlagnál. Nekem tökéletesen jó ezzel is, húz ez alapból is kis fordulaton :) Spuri az ér valamit?

Én meg most a Petrol-nál! Ez a benzinkút is általában 10 forinttal olcsóbb mint más benzinkútak! Időnként Lukoil-nál is szoktam tankolni de ha lehet és a büdzsé is megengedi akkor Shell-nél tankolok mert akkor bizonyítottan jobbak a fogyi adataim! :D

Link to comment
Megosztás:

Hmm.. Én egy Oil neveztű kúton tankolok, ahol 10forintal olcsóbb a benzin az átlagnál. Nekem tökéletesen jó ezzel is, húz ez alapból is kis fordulaton :) Spuri az ér valamit?

Figyi, nekem is jó volt, ment mint a meszes, de ezzel a naftával non plus ultra.

Érni ér, de most számoltam ki, hogy 10Ft plusz költség literenként, ha visszaosztom a spuri árát :D

Ezért az OMW-vel még így is jobban járok, mert jobb mint az adalékolt 5-10Ft "olcsóbb"(adalék miatt drágább) benzin.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom! Én az OMW-től azóta tartok télen mióta tavaly két haverom is csúnyán megjárta! Teletankolták a verdát este aztán reggelre már nem indult! Szétbontották s kiderült hogy vizes volt az anyag, ezáltal reggelre megfagyott a rendszerben! :D Az egyikőjük vissza is ment a kútra balhézni hiszen számlával tudta bizonyítani hogy előző este ott tankolt, de hát természetesen elhajtották! :D Szóval ilyen esetben se tud mit tenni az ember, ez a gáz.. :)

Én meg most a Petrol-nál! Ez a benzinkút is általában 10 forinttal olcsóbb mint más benzinkútak! Időnként Lukoil-nál is szoktam tankolni de ha lehet és a büdzsé is megengedi akkor Shell-nél tankolok mert akkor bizonyítottan jobbak a fogyi adataim! :)

Ezért is emeltem ki egy OMW kutat. De pl. szerbiában is tankoltam egy OMW kútnál és ott is ugyanezeket tapasztaltam, de betudtam annak, hogy kinti üzemanyag... de szerencsére nem :D

Van innen nem messze egy másik OMW, nah azon semmi pénzért sem tankolnék, ott sz@rakodnak a naftával.

De ahol rendesen teszik a dolgukat ott megéri akár 10Ft-al többért is tankolni, mert bőven megspórolja a kocsi.

Gyors fejszámolás:

Régi benya 349,9-ért 10 literes fogyasztással 3499Ft 100km-enként + az adalék 100Ft az annyi mint: 3599Ft

OMW Pólus 359,9-ért 8,5-es városi fogyival 3059Ft 100km-enként.

Szóval nekem ez az igazi spórolás :P 100km alatt 540Ft. Ha nagyon lesarkítanám a dolgot akkor a "régi benzinnel számolva" 305,9 Ft/literért tankolok :D

Link to comment
Megosztás:

Ezért is emeltem ki egy OMW kutat. De pl. szerbiában is tankoltam egy OMW kútnál és ott is ugyanezeket tapasztaltam, de betudtam annak, hogy kinti üzemanyag... de szerencsére nem :D

Van innen nem messze egy másik OMW, nah azon semmi pénzért sem tankolnék, ott sz@rakodnak a naftával.

De ahol rendesen teszik a dolgukat ott megéri akár 10Ft-al többért is tankolni, mert bőven megspórolja a kocsi.

Gyors fejszámolás:

Régi benya 349,9-ért 10 literes fogyasztással 3499Ft 100km-enként + az adalék 100Ft az annyi mint: 3599Ft

OMW Pólus 359,9-ért 8,5-es városi fogyival 3059Ft 100km-enként.

Szóval nekem ez az igazi spórolás :) 100km alatt 540Ft. Ha nagyon lesarkítanám a dolgot akkor a "régi benzinnel számolva" 305,9 Ft/literért tankolok :)

540ft, pont egy doboz cigi :D Sajnos itt nálunk csak Shell kút, Mol kút, és Oil kút van. Shell es vpower95 ről és a Mol os EvoNeo ról mi a véleményed?

Link to comment
Megosztás:

540ft, pont egy doboz cigi :D Sajnos itt nálunk csak Shell kút, Mol kút, és Oil kút van. Shell es vpower95 ről és a Mol os EvoNeo ról mi a véleményed?

Hehe, nem dohányzom :D

Figyi, ki kell próbálni. Nekem bevált ez az "üres tankra" tankolok 15 litert dolog. Nem nagy érvágás anyagilag és próbálni tökéletes. 20- 30 km után már úgyis érezni a kocsin, legalábbis az enyémen már lehetett. Kisebb gázállás és magasabb alapjárat volt ami feltűnt először.

Nagyon régen nem tankoltam Shellen, de még akár jó is lehet a vpower :) Bár ahogy ismerem magam, előbb a sima 95-össel kezdenék, ha nincs változás jöhet a vpower 15 literje :)

Link to comment
Megosztás:

Hehe, nem dohányzom :D

Figyi, ki kell próbálni. Nekem bevált ez az "üres tankra" tankolok 15 litert dolog. Nem nagy érvágás anyagilag és próbálni tökéletes. 20- 30 km után már úgyis érezni a kocsin, legalábbis az enyémen már lehetett. Kisebb gázállás és magasabb alapjárat volt ami feltűnt először.

Nagyon régen nem tankoltam Shellen, de még akár jó is lehet a vpower :) Bár ahogy ismerem magam, előbb a sima 95-össel kezdenék, ha nincs változás jöhet a vpower 15 literje :)

Omw ből melyikfajta benzint tankoltad?

Link to comment
Megosztás:

Én csak shellen tankolok, de sima 95öt. Próbáltam a vpowert, de én nem tapasztaltam különösebb változást.

Nyáron meg nagyrészt Agipos etanol, cirka 100ftal olcsóbb.

És gazdaságosabb is? Nekem a sok város miatt csak hosszútávon éri meg az etanol és ahogy írtad is, csak nyáron :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.