Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Levente

Recommended Posts

Ajha. Nekem olyan 20ezer km lehet a szűrőbe, és jártam sokat etanollal én is. Szerinted akkor érdemes lenne nekem is kicserélni?

Hát amúgy is kell 30000-ként cserélni, szóval ártani nem árt...

Nálam még a légszűrőcsere volt hatalmas minőségi változás, pedig 10000 volt benne csak.

Link to comment
Megosztás:

Hát amúgy is kell 30000-ként cserélni, szóval ártani nem árt...

Nálam még a légszűrőcsere volt hatalmas minőségi változás, pedig 10000 volt benne csak.

Enyémbe már kb. 20ezer is van(légszűrőbe) :D Gyári gm betét, direkt x20xev hez való, 4500ft volt, aztán inkább kiszoktam fújatni kompresszorral.. De nemigen koszos.. :lol: Kövi olajcserénél úgy is veszek bele újat.

Link to comment
Megosztás:

Enyémbe már kb. 20ezer is van(légszűrőbe) :D Gyári gm betét, direkt x20xev hez való, 4500ft volt, aztán inkább kiszoktam fújatni kompresszorral.. De nemigen koszos.. :lol: Kövi olajcserénél úgy is veszek bele újat.

Van x20xev-hez való betét? Miben különbözik a többitől?

Link to comment
Megosztás:

Fogalmam nincs. A vectrához lehet kapni, gyárilag x20xev és turbós blokkhoz való. Mérete ugyanaz, de árába duplája a simának. Fogalmam sincs mi lehet a különbség..

Szerintem csak az árában van :lol:

Persze csak akkor, ha szerkezetében ugyanaz a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Thor! Kicseréltem az üzemanyag szűrőt. kb. 25ezer km volt benn, ebből 5ezer km kb. etanollal. Szétvágtam, és érdekes látványban volt részem.. :lol: A szűrő alja belül tiszta rozsdavolt, meg vízdarabkák is jöttek ki belőle. Ja és totál fekete volt a papír is benn.

IMG_0035_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0037_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Thor! Kicseréltem az üzemanyag szűrőt. kb. 25ezer km volt benn, ebből 5ezer km kb. etanollal. Szétvágtam, és érdekes látványban volt részem.. :lol: A szűrő alja belül tiszta rozsdavolt, meg vízdarabkák is jöttek ki belőle. Ja és totál fekete volt a papír is benn.

http://kepfeltoltes.hu/111224/IMG_0035_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/111224/IMG_0037_www...ltoltes.hu_.jpg

Hát nem semmi :D

Nemhiába, többet ér az etanol akármelyik csoda üzemanyagrendszer pucolótól :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ja, csekély 160Eft benzinre + a járulékos költségek. :D

Ez már nem olyan szép! :devlish: Én ki se számolom inkább hogy mennyit költöttem idén benyára mert szerintem rosszul lennék! :devlish: Én kicsivel több mint 2szer annyi km-ert mentem mint te... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez már nem olyan szép! :D Én ki se számolom inkább hogy mennyit költöttem idén benyára mert szerintem rosszul lennék! :devlish: Én kicsivel több mint 2szer annyi km-ert mentem mint te... :lol:

Nekem is belecsúszott észrevétlenül valamivel több, mint 30k... :S

Link to comment
Megosztás:

Az... Vertem is a fejem a falba, h tavaly januárban nem léptem meg a gázosítást. De őszintén szólva, tartok tőle.

Miért? Mi az amitől félsz?

Egyik ismerősöm a tavaly vett B Vekit (X20XEV) azonnal gázosította. Majd rákérdezek, hogy van e árnyoldala (a pótkerék hiánya és a többletsúlyon kívül) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Miért? Mi az amitől félsz?

Egyik ismerősöm a tavaly vett B Vekit (X20XEV) azonnal gázosította. Majd rákérdezek, hogy van e árnyoldala (a pótkerék hiánya és a többletsúlyon kívül) :lol:

Megköszönöm. Megkérdeznéd azt is, hogy hol csináltatta, ill. milyen szettet használ?

Link to comment
Megosztás:

Megköszönöm. Megkérdeznéd azt is, hogy hol csináltatta, ill. milyen szettet használ?

Megkérdeztem.

Pécelen csináltatta, kb. 210-220000-ért.

Hátulütője csak a pótkerék van, meg a "kevés" gázkút :D Nem fér el máshol csak a csomagtartóban a pótkerék :devlish:

Amúgy egy percig sem bánta meg. Teljesen automata a rendszer, nem is érezni a "váltást". 40 fokos hűtővíznél vált át gázra. Most 215 környékén tankol :lol:

Én meg pont a duplájáért :devlish: Asszem végzek egy megtérülési időt...

Szerk.:

Durván számolva 17000 km alatt lenne o-ás a történet.

Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem.

Pécelen csináltatta, kb. 210-220000-ért.

Hátulütője csak a pótkerék van, meg a "kevés" gázkút :D Nem fér el máshol csak a csomagtartóban a pótkerék :devlish:

Amúgy egy percig sem bánta meg. Teljesen automata a rendszer, nem is érezni a "váltást". 40 fokos hűtővíznél vált át gázra. Most 215 környékén tankol :lol:

Én meg pont a duplájáért :devlish: Asszem végzek egy megtérülési időt...

Szerk.:

Durván számolva 17000 km alatt lenne o-ás a történet.

Csak idegesítő lenne, ha hírtelen a gáz árát is megemelnék, mint pl az etanolét... :S

Link to comment
Megosztás:

Csak idegesítő lenne, ha hírtelen a gáz árát is megemelnék, mint pl az etanolét... :S

Emelik azt is valamilyen szinten, de hírül sem annyira mint az etanolt. Valami miatt törvényileg nem vihetik fel az árát, legalábbis erről volt szó nemrég az E85 topicban.

Most 220 környékén van itt a legközelebbi Shell kúton.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
hali. nem rég vettem vectrát. c20ne nem közlekedek lassan, de nem is nyomom ki a szemét. a kérdésem az volna h kb nem városban, ha pirosba ér a mutató, akkor mennyi km-rel számolhatok még? nem mertem még kifogyasztani teljesen.

Pedig szerintem jó ha leteszteled, mert ugyanis minden kocsinál kicsit másképp lehetnek kalibrálva a dolgok. Mondjuk én én sem teszteltem le, pedig közel 2 éve van nálam az autó! :rolleyes: Szerintem tavasszal most már megejtem én is.. :huh:

Link to comment
Megosztás:

hali. nem rég vettem vectrát. c20ne nem közlekedek lassan, de nem is nyomom ki a szemét. a kérdésem az volna h kb nem városban, ha pirosba ér a mutató, akkor mennyi km-rel számolhatok még? nem mertem még kifogyasztani teljesen.

60-80km. De én nem próbálnám ki.

Mondjuk a lábadtól is függ, lehet több is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.