Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Levente

Recommended Posts

Sziasztok.Nekem egy 1992-es Vectrám van,1.8-as benzines.Mikor megvettem,nem volt jó az üzemanyagvisszajelzője.Ezért hordanom kellett magammal a benzines kannát.üres tankba,21 liter benzin ment,és pontosan 330 kilómétert mentem vele mire megállt.Szerintem ez elsőosztályú.Ja,ez vegyes fogyasztásnál.Autópálya,és közút.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Nah voltam az előbb tankolni.

Most 898Ft-ot spórolt nekem a V-Power Racing.

47,95 liter 459,9Ft-20Ft smart kedvezmény, azaz 439,9= 21093Ft

Sima 95-el +10% ot eszik, tehát 52.75 litert 416,9 Ft-ért= 21991Ft

Még jobban is megy és a legfontosabb, hogy nincs kopogásos égés :)

Nem tudom hogy csinálod, de nekem V-Powerrel is ugyanannyit evett a járgány mint sima 95-el! Mondjuk így sem panaszkodhatok mert mindkettő jó eredmény! 6.3 liter :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy csinálod, de nekem V-Powerrel is ugyanannyit evett a járgány mint sima 95-el! Mondjuk így sem panaszkodhatok mert mindkettő jó eredmény! 6.3 liter :)

Felújított blokk (síkolt HF) + chip... lényegében ennyi a "titok". Sajnos sima 95-össel becsörög, emiatt így is úgy is legalább 98-as benya kell. A 100-asból pedig ki tud hozni ennyi plusszt amivel már spórolni is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Én ebbe a shel v powerbe hyperbe meg semmilyen lézer kabátba nem hiszek szerintem ez parasztvakítás!

Szíved joga.

Nekem bevált. Próbáltam etanolozni is, nah az viszont nem érte meg. Másnak, másik autónál más körülmények és felhasználás mellett meg bejött.

Ilyen ez a mocskos pop szakma :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy csinálod, de nekem V-Powerrel is ugyanannyit evett a járgány mint sima 95-el! Mondjuk így sem panaszkodhatok mert mindkettő jó eredmény! 6.3 liter :)

A fejlettebb elektronika miatt az X20XEV kitudja használni a magasabb oktánszám előnyeit. Kopogásérzékelő stb.

A mi motorjaink nem is voltak 98-as vagy 100-as benyához tervezve.

Link to comment
Megosztás:

A fejlettebb elektronika miatt az X20XEV kitudja használni a magasabb oktánszám előnyeit. Kopogásérzékelő stb.

A mi motorjaink nem is voltak 98-as vagy 100-as benyához tervezve.

Akkor így már mindent értek! :) Mondjuk így akkor nem is érdemes nekem ilyen V-Powerekkel szórakoznom, ha jól értelmezem!? Ártani gondolom nem árt, de igazából nem is túlzottan használ! Köszönöm Öcsibácsi a felvilágosítást, megint tanultam valamit tőled! :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor így már mindent értek! :) Mondjuk így akkor nem is érdemes nekem ilyen V-Powerekkel szórakoznom, ha jól értelmezem!? Ártani gondolom nem árt, de igazából nem is túlzottan használ! Köszönöm Öcsibácsi a felvilágosítást, megint tanultam valamit tőled! :)

Ártani semmiképp sem ártasz vele, de nem épp költséghatékony megoldás :)

Link to comment
Megosztás:

Ártani semmiképp sem ártasz vele, de nem épp költséghatékony megoldás :)

Az tudom hogy nem költséghatékony megoldás! Igazából most azért próbáltam ki egyszer,kétszer mert a Shell-nél volt/van ez a Smart kedvezményes akció, hogy olcsóbban lehet tankolni s majdnem ugyanannyira jött ki kedvezménnyel mint ha sima95-öt vettem volna. :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor így már mindent értek! :) Mondjuk így akkor nem is érdemes nekem ilyen V-Powerekkel szórakoznom, ha jól értelmezem!? Ártani gondolom nem árt, de igazából nem is túlzottan használ! Köszönöm Öcsibácsi a felvilágosítást, megint tanultam valamit tőled! :)

Abszolút felesleges. :) Különben is, szórakozásnak túl drága... <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Bp. Fogarasi út - Geleji pihenő - Bp. Fogarasi út

299,5km - 20,5 liter = 6,84 fogyasztás (BC szerint 6,8) 3 óra alatt megvolt, 20perc pakolással szép nyugis 120-140-es tempóval.

Széria motor 95-ös benyával.

90' C16NZ, 266.000.km, München-Gyula, fullra pakolva 9 óra, valós 130-al 6.4. Kevésbé megrakva kíméletesebben 5.2

Link to comment
Megosztás:

Nálam Szécsény - Veszprém amibe van: országút, autóút meg Budapest vegyesen, 2-3 személlyel 5,5 - 5,8. Télen 6,5-7. LPG-vel meg eddig 9, de már kész a programozókábelem :)

Az SE-re én is kíváncsi vagyok!

Szép napot4

Az lpg csinálod a programozót?

Hát nekem benzinel meg gázal is 9 liter mondjuk van a lábamon egy tégla de kicsit sokalom akkor az enyémet!!

de akkor mitől van több fogyasztásom:

Link to comment
Megosztás:

Szép napot4

Az lpg csinálod a programozót?

Hát nekem benzinel meg gázal is 9 liter mondjuk van a lábamon egy tégla de kicsit sokalom akkor az enyémet!!

de akkor mitől van több fogyasztásom:

Igen, saját gyártás. Ellestem a MedicCarosoktól, hogy mit hová, onnantól meg egyértelmű volt hogy mi a hardver rész. Csak csatlakozó kérdése, és bármilyen vezérlőhöz használható.

Fogyasztásra: lambda, motorhőmérséklet jeladó, MAP, könnyebb láb :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem hiszem el <_<

Nekem is volt már 5.8l C16NZ-vel. A 2L-es Hdi céges Berlingóval meg még kevesebb is. ;)

Igen, saját gyártás. Ellestem a MedicCarosoktól, hogy mit hová, onnantól meg egyértelmű volt hogy mi a hardver rész. Csak csatlakozó kérdése, és bármilyen vezérlőhöz használható.

Fogyasztásra: lambda, motorhőmérséklet jeladó, MAP, könnyebb láb :)

Ezekből a könnyebb láb az első. Lambda meg nincs is neki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.