Jump to content
Sign in to follow this  
Levente

Fogyasztás

Recommended Posts

Nálam 6,6 lityi (X20XEV), főképp országút(100) és autópálya(125), bár a GPS szerint 10-zel többet mutat a km-órám a valósnál.

Kollégám C16NZ-je 5 literrel beéri... :lol:

Üdv mindenkinek!

Asszony '94es Vekije X20XEV mocival 10-12 között eszik városban. Napi 2X9km. (Igaz 5-10 perc melegítés minden elindulás előtt)

Országúton 7-8 lityi.

Az én '95-ösöm szintén X20XEV városban 8-10 (2X7km), országúton 7- 7,5 átlagolva.

Mindkét autónál a tényleges km alapján számolom a fogyasztást, tehát a gumiméretből adodó csalás kizárva.

Uff,

Thor

Nah tegnap sikerült 61,49 litykót (3 pisztolykattanásig) tankolni a Lukoilos 98-asból :rolleyes:

December 5.-től Február 4.-ig 2398km-re tankoltam 216,54 liter 98-ast. Ez pont 9,03 liter/100km.

Én jónak értékelem, mert ebben a két hónapban volt minden.

70% város és ugye a jó kis téli időjárás, nah meg túl takarékosan sem mentem általában (élveztem a felújítás áldásait).

Minden "hidegindítás" után volt 5-15 perc melegítés és a hóban is volt pár játszós óra :D

Május óta a full átlagom 8,1 litykó/100kavics (70% város rövid távok).

Tetszik nekem ez az X20XEV :P

Másnak hogy alakul mindez?

Másnak hogy alakul mindez?

Nem sok válasz jött azóta :D

Sajnos elég sokat kellett mennem mostanában vidékre (család) és megszületett a legjobb fogyis adatom (1490kg összben):

15 literből 251km mentem, de csal az óra a téligumi miatt majdnem 10%-ot (185/60R14), bár a Totalcaros méretváltó szerint csak 6,1%-ot.

Én a GPS szerint számoltam, így 226km-re volt elegendő a 15 litykó, ami 6,63 L/100km (ha nem nézem a csalást 5,9L/100km :) )

Kevés város, főleg főutak és pár 150-160-as előzés új M0-on.

A 15 lityi tuti, már sikerült bekalibrálni a mutatót a benya mennyiséghez.

A legutóbbi: 26l / 394 km = 6.6l / 100 km, de most több volt az országút. Kb. 70-30 %.

Ha több a városi, akkor olyan 6,9l körül eszik.

Nagyon nyugisan vezetek. :D :)

C16NZ

50-50%os keveréssel etanol/benzin.

eddigi fogyasztásom:

városban szipkázott tiszta benzinnel: 8.4

---- I I ----- felesben: 6,8

autópályás mérésem nem volt még eddig remélhetőleg most már sor kerül rá. Bízom benne,hogy 5,5-re kijön a sztrádázás eddig 6,4ből állt meg tiszta benzinnel.

Igaz, hogy az elmúlt időben elég light-osan megyek..

Ugye milyen jó is ez a motor!

Kevesebbet eszik mint egy fakír. :)

Jaja láttam,hogy NEkedis az van :D imádom a gépsárkányt! Ma remélem már visszakerül hozzám a szerelőtől.. kerül ma bele elektromos ablak. ;)

Sziasztok!

Van egy 92-es c16nz vectrám megvan 7 éve nagyon a szívemhez nőtt csak a fogyasztásom megugrott 2-3L-el.

A fogyasztásom mondjuk 1 évvel ezelőtt a következő képpen nézett ki: város 8L országút 7L volt olyan is országút 120Km/h 6.5

nem tudom mi lehet a hiba,hibakód nyista lamdaszonda új gyertyák ilyenek rendben mindig minden szervíz normálisan elvégezve.

jelenség amit nem tudok hova tenni: néha enyhe benzinszagot érzek, minden csövet a-z ig átnéztem nincs repedés nem ereszt egyik

sem.

Kérdés: 1. A katalizátor ki lett ütve emiatt megugorhat-e ennyire a fogyasztás?

2. Létezik,hogy mivel nincs katalizátor a lamdaszonda össze-vissza jeleket küld és a befecskendező több üzemanyagot spriccol?

3. Lehet-e hogy ezáltal benzin jut a kipufogóba és mivel nekem a tűzkarikás résszel mindig gondom van(le is akarom cserélni 4 leömlőre) kifúj,nyikorog minden évben tűzkarika csere,hogy onnan érzem?

A válaszokat előre is köszi!

Sziasztok!

Van egy 92-es c16nz vectrám megvan 7 éve nagyon a szívemhez nőtt csak a fogyasztásom megugrott 2-3L-el.

A fogyasztásom mondjuk 1 évvel ezelőtt a következő képpen nézett ki: város 8L országút 7L volt olyan is országút 120Km/h 6.5

nem tudom mi lehet a hiba,hibakód nyista lamdaszonda új gyertyák ilyenek rendben mindig minden szervíz normálisan elvégezve.

jelenség amit nem tudok hova tenni: néha enyhe benzinszagot érzek, minden csövet a-z ig átnéztem nincs repedés nem ereszt egyik

sem.

Kérdés: 1. A katalizátor ki lett ütve emiatt megugorhat-e ennyire a fogyasztás?

2. Létezik,hogy mivel nincs katalizátor a lamdaszonda össze-vissza jeleket küld és a befecskendező több üzemanyagot spriccol?

3. Lehet-e hogy ezáltal benzin jut a kipufogóba és mivel nekem a tűzkarikás résszel mindig gondom van(le is akarom cserélni 4 leömlőre) kifúj,nyikorog minden évben tűzkarika csere,hogy onnan érzem?

A válaszokat előre is köszi!

Igaz kicsit rossz helyen van a maga a kérdés (inkább Általános Műszaki Problémák), de ide válaszolok:

Termosztátod milyen állapotban lehet? Milyen gyorsan melegedig a víz és ha hideg időben mész vele, akkor meddig megy fel a hőfokmérő mutatója?

Nekem az injektorhídra menő üzemanyagcső bilincse mellett volt egy hajszálrepedés és onnan párolgott el egy kevés benzin. Sajnos sok időmbe telt megtalálni, de azóta nekem megszűnt a benzinszagos téma.

1, A mostani rendszeremet szerelhetősre csináltuk meg és most egy cső van a katalizátor helyett, de semmi gond nincs vele, a fogyi is tökéletes.

2, Én kizárnám. Lenne hibakód is, de az nincs. A gyertyáknak milyen színe van (fénykép esetleg vane)?

3, Ha a kipufogóba menne az a plusz benya, akkor durrogna mint a fene :)

Termosztátod milyen állapotban lehet? Milyen gyorsan melegedig a víz és ha hideg időben mész vele, akkor meddig megy fel a hőfokmérő mutatója?

Köszönöm a gyors választ,a termosztát az lehet,már megfordult a fejemben.Az autó a következőt csinálja: beindítás után normális ütemben megy a mutató 90 fokig,ahogy eléri visszaesik majdnem nullára,majd mondhatni normális ütemben felmegy 90 ig majd alatta egy kicsivel megáll.

Télen a hűtő elé kellett tennem egy takarót mert képtelen volt elérni az üzemi hőmérsékletet takaró nélkül épphogy a kék fölött volt.

A vízhőfok jeladót egy hónapja cseréltem, elméletileg jó.

Télen a hűtő elé kellett tennem egy takarót mert képtelen volt elérni az üzemi hőmérsékletet takaró nélkül épphogy a kék fölött volt.

A vízhőfok jeladót egy hónapja cseréltem, elméletileg jó.

Akkor ne is agyalj rajta többet. Egy normális termosztáttal megúszod a dolgot (Wahlert tudom ajánlani).

Nekem a hidegek beálltával 2-3 litert jelentett a sz@r termosztát 100km-enként pluszban.

Akkor ne is agyalj rajta többet. Egy normális termosztáttal megúszod a dolgot (Wahlert tudom ajánlani).

Nekem a hidegek beálltával 2-3 litert jelentett a sz@r termosztát 100km-enként pluszban.

Köszi Thor az infót mindenképpen kicserélem! :)

Nekem is termosztát baja volt a gépnek, most januárban cseréltettem ki, mert nem ment ki a mutato a kékből. vadi ujat raktam bele, viszont nekem sose megy fel 90 fokig, az első csik és a 90 fok közt megáll. ezt többen furcsálták.. hát én már gondolkodom esetleg egy uj müszerflaon, mert a benzin szintjelzőm se mér jol :) belerakok 40 liter bengát és épphogy felközdi magát a 30 lityóhoz.. ugy hogy még volt benne vagy 10 liter.

Nekem is termosztát baja volt a gépnek, most januárban cseréltettem ki, mert nem ment ki a mutato a kékből. vadi ujat raktam bele, viszont nekem sose megy fel 90 fokig, az első csik és a 90 fok közt megáll. ezt többen furcsálták.. hát én már gondolkodom esetleg egy uj müszerflaon, mert a benzin szintjelzőm se mér jol :) belerakok 40 liter bengát és épphogy felközdi magát a 30 lityóhoz.. ugy hogy még volt benne vagy 10 liter.

Azt hiszem az F Astra topicban volt erről szó. Lehet nem a megfelelő óracsoport van a tiédben. Az az 5 karakteres "kód" árulkodik, hogy milyen is van a tiédben

Nekem W=1068. Sajna azt nem vágom, hogy hogy is lehetne ezt kifésülni, hogy melyik való a Tiédbe. :D

De fűtésed az "jó meleg", nem?

Azt hiszem az F Astra topicban volt erről szó. Lehet nem a megfelelő óracsoport van a tiédben. Az az 5 karakteres "kód" árulkodik, hogy milyen is van a tiédben

Nekem W=1068. Sajna azt nem vágom, hogy hogy is lehetne ezt kifésülni, hogy melyik való a Tiédbe. :)

De fűtésed az "jó meleg", nem?

Teljesen jó a fütésem.. Illetve nem teljesen. mert ha nullára letekerem(koppanásig balra) és ha középen áll akkoris ugyanaz az állapot. ha a 3-as csikra teszem akkor kezd el nyomni levegőt. addig semmit nem cisnál. Full gyári az egész autó! még a blokk se lett széthúzva! 204400km-nél járunk. Lassan már elkerülhetetlen lesz, mert kuplungcserés lesz.. Ez is ritka hogy egy auto a gyári kuplungjával illetve hozzátákolás nélkül 200e fölött elmegy. tény, nincs hajtva.. kb 10-12ezret adok még ennek a kuplungnak. számomra hihetetlen,hogy még ennyi km-nél is csak ezt kell benne cserélni.

Gondoltam megosztom én is veletek a fogyasztási adataimat, bár nem olyan régen (bő 1 hónapja vettem az autót), szóval még túl sok adatom nincsen de az első eredmények nem tűnnek olyan rossznak!

Gépezet jellemzői:

94' Vectra A 1.6 C16NZ

Fogyasztás:

928km/60l amit ha jól számolok olyan 6,5l/100km.

Ebben amúgy 90% vidék, a többi város volt. A vidéken (90%-on) belül kb. 10% autópálya volt.

Ez amúgy jó adatnak számít?

Én 6.8- al járok átlagban, de nekem ott a család is.

Szerintem korrekt a fogyasztás.

No ennek örülök, akkor ezek szerint jó a fogyasztásom! Mi asszonnyal amúgy általában ketten járunk a kocsival erre-arra.

Neked amúgy mekkora motor van a kocsidban? Ugyanakkora mint nekem?

No ennek örülök, akkor ezek szerint jó a fogyasztásom! Mi asszonnyal amúgy általában ketten járunk a kocsival erre-arra.

Neked amúgy mekkora motor van a kocsidban? Ugyanakkora mint nekem?

Már írtam régebben Öcsibácsinak, hogy milyen jó kis motorja van :rolleyes: Annyit eszik, mint egy öngyújtó <_< A tiéd is ilyen :) Gratula.

Nah mondjuk annyira nem vagyok elkeseredve, mert már nekem is volt 6,4-es fogyim hosszútávon agyig rakva csomagokkal.

61 litert tankoltam 948 km-re, ebből több mint 100km volt budapesti km. Meg sokszor nem spóroltam a gázpedállal sem (160 volt a plafon) -_-

Viszont szerintem városban napi 2*7km-en a C16NZ csúnyán agyonverné az X20XEV-met :D Képes 9-12 litert is beszürcsölni (igaz sok melegítéssel). Nah dehát valamit valamiért.

Már írtam régebben Öcsibácsinak, hogy milyen jó kis motorja van :rolleyes: Annyit eszik, mint egy öngyújtó <_< A tiéd is ilyen :) Gratula.

Nah mondjuk annyira nem vagyok elkeseredve, mert már nekem is volt 6,4-es fogyim hosszútávon agyig rakva csomagokkal.

61 litert tankoltam 948 km-re, ebből több mint 100km volt budapesti km. Meg sokszor nem spóroltam a gázpedállal sem (160 volt a plafon) -_-

Viszont szerintem városban napi 2*7km-en a C16NZ csúnyán agyonverné az X20XEV-met :D Képes 9-12 litert is beszürcsölni (igaz sok melegítéssel). Nah dehát valamit valamiért.

Ma jöttünk meg asszonnyal nyaralásból s számolgattam egy kicsit most 6,7-es fogyi jött ki de ebbe eléggé sok városi tötymörgés volt, szóval tényleg meg vagyok elégedve a gépezettel! B) B)