Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Levente

Recommended Posts

Msnen beszéltem Zotyával Soproni gyerek és kérdezösködtem a vectráról, neki is A vectrája van csak az övé V6 2,5 motorral.

Azt mondta a fogyasztásra hogy lehet a lamdba szonda meg katalizátor hiba is, van otthon neki lamdba szondája elküldi kiprobálni hogy jó-e és ha igen nekem is adja.

Ha azzal se javul meg nézzem meg a katalizátort, belezzem ki vagy csináltassak egy üres csövet oda

Sztetek??

De műszaki előtt csináld szépen vissza, mert nem megy át.

Link to comment
Megosztás:

De műszaki előtt csináld szépen vissza, mert nem megy át.

Van ismerősőm a müszakin (csak a fékek, lámpák meg alapvetőbb dolgok legyenek rendbe) meg csak jövö év decemberbe kell vinni, addig van idő, de katalizátor nélkül nem lesz semmi problémája igaz??

Katalizátor nélküli Vectrán mi van ott a helyén?? Gondolom hangosabb is lesz

Link to comment
Megosztás:

Van ismerősőm a müszakin (csak a fékek, lámpák meg alapvetőbb dolgok legyenek rendbe) meg csak jövö év decemberbe kell vinni, addig van idő, de katalizátor nélkül nem lesz semmi problémája igaz??

Katalizátor nélküli Vectrán mi van ott a helyén?? Gondolom hangosabb is lesz

Nem lesz baja. Sőt bizonyos esetekben még jobban is megy az autó. DE (!!!) ez csak akkor van, ha már nagyon el volt tömődve a katalizátor.

Hogy mi van helyette? Nekem ez volt, amíg nem raktam vissza a katalizátort:

DSCF1234.JPG

Igen, hangosabb lesz.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Megnéztem a lambda szonda kábelét, és a csatlakozóból kivan csúszva a kábel, visszadugtam majd összeszigeteltem. Lambdát nem vettem ki a helyéről mert nem volt nálam akkora kulcs, majd legközelebb. De sztem az sokat számít hogy a csatlakozóból csak úgy kicsúszott a kábele :S

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a lambda szonda kábelét, és a csatlakozóból kivan csúszva a kábel, visszadugtam majd összeszigeteltem. Lambdát nem vettem ki a helyéről mert nem volt nálam akkora kulcs, majd legközelebb. De sztem az sokat számít hogy a csatlakozóból csak úgy kicsúszott a kábele :S

Uhh... Akkor asszem megvan a magyarázat a túlfogyasztásodra <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor most cseréljem az egész lambda szondát, holnap csinálok róla képet.

De az fura, hogy hosszú távon nem eszik sokat, csak városba vagy ennek így kell lennie??

Ennek így kell lennie <_< Csak az nem mindegy, hogy mennyi az annyi.

Pl. nekem városban 8,5-12 liter között ingadozik a forgalom/üzemanyag minőség/láb függvényében. Országúton 6-7 liter

Link to comment
Megosztás:

Nekem városba 12 finoman menve, mig országúton finom 100as tempóval 6,5 körül. Városba meg a dupláját <_<

Itt forgalom nincs, mindig a shell 95-ből tankolok, és alig nyomom a gázt

Nincs vkinek kölcsön egy jó lambda szondája???

http://teszvesz.hu/item1217142019_lamb..._f_1_6_16v.html találtam ezt a lambda szondát, jó lenne az enyémbe??

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok (főleg Thor és Öcsibácsi) hogy az normális hogy a hidegebb, hűvősebb idők beálltával megugrott a fogyim?! :D Bár nem olyan vészesen, valamint még csak fél tanknál járok, szóval még csak részleges eredményem van de már azt látom hogy kb. 1 literrel többet eszik az autó mint szokott! Ez normális?? Vagy valami hiba kezdete ez.. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha rövid távokon használod ne lepődj meg ha nagyon megugrik a fogyasztásod!

Nekem télen nagy hidegben munkahelyre bejáráskor kb. 14 lityire jött ki! (1.8-as)

De mivel ezek automata szivatósak a motor felmelegedéséig igen csak torkosak tudnak lenni!

Szerintem figyeld továbbra is mennyi üzemanyagot eszeget az autód, és közben figyeld milyen időben és milyen távolságokon használod a kocsit.

Ha úgy látod, hogy tovább nőne a fogyasztás, vagy ezektől függetlenül sok marad, akkor kell szerintem csak hiba után kutatni.

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok (főleg Thor és Öcsibácsi) hogy az normális hogy a hidegebb, hűvősebb idők beálltával megugrott a fogyim?! :D Bár nem olyan vészesen, valamint még csak fél tanknál járok, szóval még csak részleges eredményem van de már azt látom hogy kb. 1 literrel többet eszik az autó mint szokott! Ez normális?? Vagy valami hiba kezdete ez.. :)

Link to comment
Megosztás:

télen már produkáltam 11-12literes fogyasztást 1.6ossal mer csak rövid távokat tettem meg :D

Egyébként igen, a hidegben többet fogyaszt amig fel nem melegszik a motor :D

Ha rövid távokon használod ne lepődj meg ha nagyon megugrik a fogyasztásod!

Nekem télen nagy hidegben munkahelyre bejáráskor kb. 14 lityire jött ki! (1.8-as)

De mivel ezek automata szivatósak a motor felmelegedéséig igen csak torkosak tudnak lenni!

Szerintem figyeld továbbra is mennyi üzemanyagot eszeget az autód, és közben figyeld milyen időben és milyen távolságokon használod a kocsit.

Ha úgy látod, hogy tovább nőne a fogyasztás, vagy ezektől függetlenül sok marad, akkor kell szerintem csak hiba után kutatni.

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor most kicsit megnyugodtam, illetve akkor tudom hogy miért eszik többet az autó! :D

Amúgy utána gondolkodtam én is hogy mostanában sokkal több városi vezetés volt (mint általában szokott), szóval így akkor ne is csodálkozzak ha magasabb a fogyim.. :D :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok (főleg Thor és Öcsibácsi) hogy az normális hogy a hidegebb, hűvősebb idők beálltával megugrott a fogyim?! :D Bár nem olyan vészesen, valamint még csak fél tanknál járok, szóval még csak részleges eredményem van de már azt látom hogy kb. 1 literrel többet eszik az autó mint szokott! Ez normális?? Vagy valami hiba kezdete ez.. :)

Ha jól működik a termosztátod ( ha ezekben a hidegekben hosszabb úton is 90 környékén marad a motorhőfok az jó), akkor más nem nagyon függ össze hideggel, legalábbis túlfogyasztás terén.

Ha valóban több volt a város, akkor az az 1 liter még jó is :D

Link to comment
Megosztás:

Ha jól működik a termosztátod ( ha ezekben a hidegekben hosszabb úton is 90 környékén marad a motorhőfok az jó), akkor más nem nagyon függ össze hideggel, legalábbis túlfogyasztás terén.

Ha valóban több volt a város, akkor az az 1 liter még jó is :)

Az hála istennek jól működik, mert figyelgettem mostanában s 90 környékén van a hőfokom, ha fölé megy jóval akkor utána kis idő múlva lehet látni ahogy látványosan csökken a hőmérséklet! Szóval azzal minden ok!

Kb. 2 hét múlva már lesz végleges adatom, kíváncsi leszek rá, illetve majd megírom ide is! :D

Link to comment
Megosztás:

Az hála istennek jól működik, mert figyelgettem mostanában s 90 környékén van a hőfokom, ha fölé megy jóval akkor utána kis idő múlva lehet látni ahogy látványosan csökken a hőmérséklet! Szóval azzal minden ok!

Kb. 2 hét múlva már lesz végleges adatom, kíváncsi leszek rá, illetve majd megírom ide is! :)

Oksi :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Oksi :)

Hát vedd úgy hogy nem is írtam semmit a múltkor! Tegnapelőtt tankoltam a kocsiba, így megvan az új fogyi adatom! Eddig ez a leges-legjobb mióta megvan!

46,57liter benya 759,7km-re! Ez akárhogyan is számolom 6,13/100km! Ez állati jó! <_< Imádom ezt az autót! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.