Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

2 órája, Pepe80 írta:

Nagyon jó a kép! Gyárilag nincs ellenállás, az tuti. Itt van elöttem szétborítva. A történet röviden: pár hónapja amikor akadozott az ablakemelő, szétszedtem ezt az egész cuccot, hátha kontaktos. Nem kellett volna mert sajnos letörtem mindkét led mindkét lábát, szerencsére csak a forrasztások dobták el magukat. Visszarakhatnám őket de ha már így alakult, kicserélném kékre. Ledboltban: ilyen pici méret nincs 12 esben csak kevesebb voltosban de ad hozzá ellenállást. Ezekszerint akkor ez lesz és kár keresnem ebben a méretben 12-est. 6v. + ellenállás mondjuk. Amúgy érdekesen gyárthatták ezeket, mert az "alapműanyag" egyik oldalán ül a led, a lábai átmennek a túloldalra és plusz lábanyag nélkül vagy hogy mondjam, oda vannak forradva a réz érintkezőkhöz...na de hogy, amikor azt már csak akkor érik el a lábak, ha össze van pattintva minden?! :) Érdekes.

Ezt nem tudom, csak a képen látható állapotig bontottam. 

Link to comment
Megosztás:

Na visszatért a XER hengerfejem a gépműhelyből. Felhegesztették a víz- és olajjáratokat amit a hűtőfolyadék megmart az érintkezési felületnél, le lett síkolva belőle egy óvatos 0.2mm, kapott új vezérműtengelycsapágyakat, kipufogóoldali hidrotőkéket, fel lettek csiszolva a szelepek és a szelepfészkek, és minden nyomatékra van húzva, mindez összesen 75e-ért. Ha minden jól megy, jövő héten össze is lesz rakva, épp ma mentem el egy zsák további alkatrészért ami ehhez kellhet. Amúgy tényleg nem éri meg szívót tuningolni, ennél mindennel együtt (leömlő, tömítések, hengerfejcsavarok, olaj, olajszűrő, gyetyák, a hengerfej vételára és a felújítás) tartok picivel 200e felett, és még ugye kell vennem egy vezérlésszettet, rájön a szerelő munkadíja és majd egyszer a motorvezérlő megírása is. Tételesen nem összesítettem még, de valahol 300-350e Ft közötti összegbe fog kerülni az a plusz 25-30 lóerő a végére.

xer_hengerfejem_felujitva_2.jpg

xer_hengerfejem_felujitva_1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szép, és ugye nem lett olyan durva az ár! (legalábbis ez a tétel) És ez így komplett. Összesen sem olyan vészes azért a jópár + paciért! Jó, ez hülyén hangzik a mai világban de akkor is. Van aki felnit vesz ennyiért, nem is kevesen és akkor még sehol a gumi.

Megéri-neméri...turbót szinte bárki tud tuningolni, az nem kunszt...ez az igazi. Ebbe kell beletenni a melót, egy jól összerakott szívó nálam mindent visz és az az igazán elismerésre méltó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

A feljövős fajta :-) De még nem jött fel 30 évesen. Viszont kicsit megszítta' a Nap az első kárpitok tetejét és gondoltam, mivel sokkal könnyebb szép hátsó kárpitot szerezni mint elsőt, abból kárpitoztatnám át. Mert ugye ilyen szövet nincs (pontosabban ilyen sincs) újban.

Link to comment
Megosztás:

Én azt javasolnám inkább hogy próbálj szerezni hátsó ülést, akár csa az egyik felét, háttámlát vagy ülőlapot. Egyrészt azon sokkal több kárpit van, biztosan kijön belőle egy ajtókárpitra való, másrészt meg tapasztalatom szerint sokkal több is van belőle a piacon, mert a hátsó ülés önmagában a kutyának se kell (amikor én vettem a Linse belsőmet, én is kaptam hozzá egy komplett hátsó ülést ajándékba, igaz kicsit napszítta, de pontosan azért tartom meg hogy legyen anyagom ha egyszer kelleni fog)

Link to comment
Megosztás:

Aha...hm. De mintha az ülés anyaga más lenne, puhább szövet, az ajtókárpit meg vastagabb szálból szőtt, nem? (bár lehet hogy csak azért tűnik sprődebbnek mert sokszor átkefélgették már és megbolyhosodtak a szálak)

Módosítva : Pepe80
Link to comment
Megosztás:

Szerintem ugyanaz, nem hinném hogy adott mintájú anyagból kétféle szálvastagságút is használt az Opel... És ez nem is fog kiderülni mert az Opel gyár által használt textileket sajnos nem lehet méterben megvenni úgy mint pl. a Mercinél... :( Vagy az lesz amit te mondasz, vagy az hogy sz ajtón a szövet rá van ragasztva valamiféle papundekli szerű anyagra ami az ajtókárpit valójában, és talán attól érzed sprődnek hogy a ragasztó beette magát a szövet szálai közé...

 

Link to comment
Megosztás:

Ráadásul nekem eléggé szét is vannak zuhanva a kárpitok, a patenttartók sok helyen elváltak, vissza kell ragasztani + a szövetes rész a műbőröstől...az két külön papundeklis darab, össze is vannak tűzve meg ragasztva is. Kivűlről viszont teljesen jó, leszámítva a napszítta részt. Ezért is gondoltam, hogy most lenne kézenfekvő kárpitozni mert jelenleg tökegyszerű lenne. Ha van anyag. Nem szívesen mondanék le a mexico antracitról, ezzel autentikus. Hát igen, én is kerestem méterben de biztos voltam benne hogy felesleges időtöltés. Ez nem merci. Mondjuk azokról is lehetne írni pár mondatot, hogy sokszor az az anyag valahogy nem az az anyag mint amit vártál volna, hanem csak valami OLYASMI. Messziről és hunyorítva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na összeállt az autó az új hengerfejjel (részletek később), viszont adódott egy hiba ami eddig nem volt. A lényeg annyi hogy furán viselkedik az olajnyomásmérőm: a kiegészítő műszer konstans 3,5bar-t mutat fordulatszámtól (terheléstől) függetlenül és az sem számít hogy hideg-e a motor vagy sem, a műszerfali olajnyomásvisszajelző lámpa (kis piros olajoskanna) meg úgy viselkedik mint ha az lenne az olajnyomásmérő nagy fordulaton folyamatosan világít, alapjáraton szép lassan elhalványul. Mivel le volt szedve a karter, én arra gondolok hogy a szerelőnek útban lehettek a gombára csatlakozó vezetékek, ezért lehúzta őket és esetleg felcserélve dugta vissza. Lehetséges ez, okozhat ez ilyen jelenséget? Amúgy az olajszint rendben, és a motornak sincs semmi gyanús, alacsony olajnyomásra utaló hangja (nem csattognak a tőkék vagy ilyesmi)

Link to comment
Megosztás:

Hm. Elméletileg nem lehet elnézni és felcserélni...van egy ilyen gombám vadi új, dobozban, megnézem holnap.

Az biztos, hogy ha nem jól van bekötve, mindig a maxot mutatja, merthogy "fordítva" működik mint gondolná az ember. Lehet, hogy valamikor felcserélődött. 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Pepe80 írta:

Hm. Elméletileg nem lehet elnézni és felcserélni...van egy ilyen gombám vadi új, dobozban, megnézem holnap.

Az biztos, hogy ha nem jól van bekötve, mindig a maxot mutatja, merthogy "fordítva" működik mint gondolná az ember. Lehet, hogy valamikor felcserélődött. 

Én is azt néztem hogy elméletben nem lehet felcserélni mert nem egyforma a két csatlakozó, de nem tudok mást gondolni azok után hogy a műszer statikusan egy értéket mutat, a visszajelző meg úgy viselkedik mint ahogy a műszernek kéne: ha magas az olajnyomás, akkor elalszik, ha alacsony, akkor meg előbb parázslik, aztán teljes fényerővel világít. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Meg is néztem (bár nemtom' hogy kell képet közvetlenül betenni, tényleg, hogy?) és az egyik csati sarus, a másik csavaros. A sarusról jön egy 10 centis vezeték, annak a végén egy 1 pines csati van. Gondolom ez az a szál lenne, ami a hagyományos, kieg. műszer nélküli gombának a pozitívja, tehát ez megy piros kannácskához a műszerfalba. A test az test mindenhol, ez tiszta. A kieg. műszeres gombán ugye 1-el több az érintkező, ez pedig a csavaros. Ez neked gyárinak kell hogy legyen mert amúgyis benne volt a kocsiban, na ez megy a kieg. műszerre pozitívnak, máshogy nem logikus. Gondolom a műszer(ek) nem lett bolygatva sem a piroskannácskás műszerfalban sem a kieg. műszer mögött (ott sem lehet összekeverni mert egy 4-es sorcsati van és ez a tiedben felbecsülhetetlen gyári cucc) Egyszerűen hülyebiztos, nincs mit összekeverni, tehát egy választ látok racionálisnak: a nagy szerelgetések közepette a két + közül az egyik letestel, mondjuk egy alkatrész alá került vagy csavarfej alá, az meg jól meg lett tépve és nyekk.

 

Módosítva : Pepe80
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vagy: volt a környéken egy ugyanilyen egysarus csati bármi funkcióval és az lett idedugva, amaz meg oda. Amikor le volt kapva a h.fejem, én is dugdostam mindent ahogy kijött, ahogy elértek a vezetékek és még maradt is szabadon :whistle: Aztán csak sikerült kifésülni, ki-kivel van.

Amúgy minden rendszer működik az olajnyomásos cuccokon kívül?

Link to comment
Megosztás:

44 perce, Pepe80 írta:

Meg is néztem (bár nemtom' hogy kell képet közvetlenül betenni, tényleg, hogy?) és az egyik csati sarus, a másik csavaros. A sarusról jön egy 10 centis vezeték, annak a végén egy 1 pines csati van. Gondolom ez az a szál lenne, ami a hagyományos, kieg. műszer nélküli gombának a pozitívja, tehát ez megy piros kannácskához a műszerfalba. A test az test mindenhol, ez tiszta. A kieg. műszeres gombán ugye 1-el több az érintkező, ez pedig a csavaros. Ez neked gyárinak kell hogy legyen mert amúgyis benne volt a kocsiban, na ez megy a kieg. műszerre pozitívnak, máshogy nem logikus. Gondolom a műszer(ek) nem lett bolygatva sem a piroskannácskás műszerfalban sem a kieg. műszer mögött (ott sem lehet összekeverni mert egy 4-es sorcsati van és ez a tiedben felbecsülhetetlen gyári cucc) Egyszerűen hülyebiztos, nincs mit összekeverni, tehát egy választ látok racionálisnak: a nagy szerelgetések közepette a két + közül az egyik letestel, mondjuk egy alkatrész alá került vagy csavarfej alá, az meg jól meg lett tépve és nyekk.

 

A műszerek nem lettek bolygatva, viszont olajgombából az enyémben (alvázszám szerint) elvileg az újabb van, ott meg nem sarus a másik csatlakozó, hanem olyan mint a lentebbi képen, ezért gondolok arra hogy elvben össze lehet cserélni. Holnap ha minden jól megy sikerül bekönyörögnöm magam a céges emelőre, akkor kiderül. Ilyen az új gomba:

 olaj1.jpg

olaj2.jpg

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Pepe80 írta:

Amúgy minden rendszer működik az olajnyomásos cuccokon kívül?

Ehh... nem. :( Megadta magát a centrálzár is pont most, a vezetőoldalon semmit nem csinál ha elfordítom a kulcsot, és mivel arról a zárról lehet vezérelni a többit, így természetesen se bezárni, se kinyitni nem tudom az autót. A többi zárról (anyósoldal, csomagtartó) kulccsal természetesen működik (B Vectra centrálvezérlőm van, amikor jó volt akkor ment távirányítóról is), viszont két dolgot nem néztem meg: egy hogy a tankajtó nyitva vagy csukva maradt-e (ha csukva akkor kárpitbontás a csomagtartó felől, másképp addig tankolni se tudok) és hogy a vezetőoldali ajtó vajon belülről zárható-e, mert ha igen akkor nem a komplett szerkezet romlott el, csak a mikrokapcsoló (állítólag nem lehet kapni faceliftesét, más meg nem jó helyette, szóval ha így van akkor szívás), vagy maga a cilinder. :(

Link to comment
Megosztás:

11 órája, tgabika76 írta:

Ehh... nem. :( Megadta magát a centrálzár is pont most, a vezetőoldalon semmit nem csinál ha elfordítom a kulcsot, és mivel arról a zárról lehet vezérelni a többit, így természetesen se bezárni, se kinyitni nem tudom az autót. A többi zárról (anyósoldal, csomagtartó) kulccsal természetesen működik (B Vectra centrálvezérlőm van, amikor jó volt akkor ment távirányítóról is), viszont két dolgot nem néztem meg: egy hogy a tankajtó nyitva vagy csukva maradt-e (ha csukva akkor kárpitbontás a csomagtartó felől, másképp addig tankolni se tudok) és hogy a vezetőoldali ajtó vajon belülről zárható-e, mert ha igen akkor nem a komplett szerkezet romlott el, csak a mikrokapcsoló (állítólag nem lehet kapni faceliftesét, más meg nem jó helyette, szóval ha így van akkor szívás), vagy maga a cilinder. :(

Akár az átvezetőnél is lehet kábeltörés, nem? Akkor sem adja a mikrokapcsoló a jelet a vezérlőnek hogy nyisson-csukjon. Az astrában én az anyósoldalra is 5 vezetékes zármotort tettem így onnan is tudtam kulccsal nyitni-zárni. Mivel távirányító nem volt , ennek akkor volt jelentősége ha nőt akartam beültetni a kocsiba és kinyitottam neki az ajtót . ( feleségemet vagy anyukámat, lányomat pölö))

Link to comment
Megosztás:

7 perce, tgabika76 írta:

Ez sajnos mechanikai probléma lesz... a tankajtó szerencsére nyitva maradt, de a vezetőoldalon a zárban eltörhetett valami mert kívülről a kulcs elfordítására sem csinál semmit, de belülről a gombot lenyomva sem lehet bezárni. :(

Nézd a jó oldalát legalább nyitva romlott el. Itt van függöny-oldallégzsák? Mert beszéltük hogy valamelyiket ( nem tudom már melyiket) az ajtóban lévő nyomásmérő indítja. Szóval ha van akkor csak óvatosan a bontással a fóliát meg ugye légmentesen kell visszarakni. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, zotya975 írta:

Nézd a jó oldalát legalább nyitva romlott el. Itt van függöny-oldallégzsák? Mert beszéltük hogy valamelyiket ( nem tudom már melyiket) az ajtóban lévő nyomásmérő indítja. Szóval ha van akkor csak óvatosan a bontással a fóliát meg ugye légmentesen kell visszarakni. 

Nem, ebben nincs, az csak az Astrában van (az oldallégzsákot indítja amúgy), de annak is szedtem már le a kárpitját... itt ilyemitől nem kell tartanom, bár amennyire emlékszem necces hozzáférni, és sokkal inkább félek attól hogy nem lesz már hozzá alkatrész, bár maga a kilincs ugyanaz mint a '95 utáni F Astrának vagy a B Vectrának.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Nem, ebben nincs, az csak az Astrában van (az oldallégzsákot indítja amúgy), de annak is szedtem már le a kárpitját... itt ilyemitől nem kell tartanom, bár amennyire emlékszem necces hozzáférni, és sokkal inkább félek attól hogy nem lesz már hozzá alkatrész, bár maga a kilincs ugyanaz mint a '95 utáni F Astrának vagy a B Vectrának.

Na igen Astrán is annyira takarva van hogy egyszer ki akartam venni átzsírozni, de aztán megelégedtem azzal hogy fújtam szórózsírt ahova gondoltam. A hátsót jóval könnyebb elérni. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.