Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

Ez nem így működik. Teljesen más a felfogatása, a kardán felfogatása, valszeg a féltengely is tök más, s akkor az már viszi magával a kerékagyat is.

Mi az rwd calit építesz? :D

Most nem a felfogatás érdekel... azt én is tudom, és nekem ezt gyerekjáték megoldani. Az egész kasztni át van vagdosva, alakítva.

Nem hiszem, hogy tök más lenne a féltengely, a calibráét ismerem, omegáét meg futtában már láttam, de teljesen ugyan úgy néz ki. Maximum a tengely végén a bordázás lehet több vagy kevesebb és a tengely hossza lehet más.

Igen RWD calibrát építek... de nem is akár milyet. :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Most nem a felfogatás érdekel... azt én is tudom, és nekem ezt gyerekjáték megoldani. Az egész kasztni át van vagdosva, alakítva.

Nem hiszem, hogy tök más lenne a féltengely, a calibráét ismerem, omegáét meg futtában már láttam, de teljesen ugyan úgy néz ki. Maximum a tengely végén a bordázás lehet több vagy kevesebb és a tengely hossza lehet más.

Igen RWD calibrát építek... de nem is akár milyet. :smartass:

Te az az "1000Le-s Tyson" vagy, aki a calibraclub fórumon is irogattál a tuning topikban?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Szerbusztok!
Hatalmas kérdéssel fordulok hozzátok. Van a kocsihoz a kulcs, de az elektronika belőle el lett hagyva előző tulaj által. Nem tudom van e az autóban riasztó, mert kulcsal zárva tetőn jobb oldalon villog egy piros led. ha van benne akkor csak örülök mert lakótelepen ki tudja ki nyúlkál hozzá. Központi zár teszi a dolgát. Kérdés a következő: Megoldható e a kulcsba az elektronika pótlása? Ha igen, hogyan a legegyszerűbb? (ár nem számít)
Köszönöm előre is a válaszokat!
Üdv McDeath

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Tervben van a jövö szezonra egy célgép épitése street kategoriába. C20xe alapmotorral.

A sperr difi alap. 200 paci alatt nem is érdemes odaállni. Csak hobbyból.

A szabályok elég jol beszükitik a könnyitési lehetöségeket, sztm 50 kg körül lehet a max könnyités.

Aerodinamika és müszaki megoldásokkal lehet sztm eredményes autot késziteni.

És akkor még mindig kérdés hogy a soför ki tudja e hozni a maximumot a kocsiból.

És ez még csak a felszin.

Sperr difi minek egy c20xe alapmotorhoz?. Az aerodinamikai megoldásokat meg felejtsd el. A Calibráé alapból jó. A másik, hogy le sem tudod mérni mit hozna egy-egy átalakítás. Az összes optikai tuningos Calibra cw értéke messze nem éri el a gyári 0,26-ot.

A műszaki megoldásokkal lehet csak eredményt elérni.

Link to comment
Megosztás:

Az alapmotor nyilván fel lesz hùzva. Startnál meg nem baj ha egyszerre tapad be mind a 2 kerék. Emiatt kell a sperr.

80 km/h tól négyzetesen nö a légellenállás. Böven 100km/h átlépösebességnél hozhat pár tizedet/századot az aerodinamika,ami összetett dolog, nem feltétlen kell azonnal hatalmas szárnyakra meg szpoilerekre gondolni ;-)

Link to comment
Megosztás:

Az alapmotor nyilván fel lesz hùzva. Startnál meg nem baj ha egyszerre tapad be mind a 2 kerék. Emiatt kell a sperr.

80 km/h tól négyzetesen nö a légellenállás. Böven 100km/h átlépösebességnél hozhat pár tizedet/századot az aerodinamika,ami összetett dolog, nem feltétlen kell azonnal hatalmas szárnyakra meg szpoilerekre gondolni ;-)

Ehhez csak annyit fűzök hozzá hogy aerodinamikát nem nagyon kell piszkálni. Indoka az hogy ha össze van rakva a gyári kinézet (lökős szoknyák) szpojler nélkül a Calibra légellenállási tényezője 0.26 ezen már nehéz javítani ugye bár... Nagyobb esélyel szúrjuk el a cw értéket ha hozzányúlunk mint hogyha nem... legalább is szerintem.

A meghajtásra 4 kereket javaslok inkább. Jobban rajtol az autó. C20XE akkor már érdemes turbót is rábökni (igen C20LET motort faraghatunk belőle akár. Szerintem ezzel már akkor nem hobbi szinten lehet gyorsulni :D

Link to comment
Megosztás:

Az alapmotor nyilván fel lesz hùzva. Startnál meg nem baj ha egyszerre tapad be mind a 2 kerék. Emiatt kell a sperr.

80 km/h tól négyzetesen nö a légellenállás. Böven 100km/h átlépösebességnél hozhat pár tizedet/századot az aerodinamika,ami összetett dolog, nem feltétlen kell azonnal hatalmas szárnyakra meg szpoilerekre gondolni ;-)

Nekem úgy 190le környékén van most a motorteljesítményem és még mindig nem kell bele sperr . Simán tudok elpörgés nélkül gyorsulni vele. Nem tudsz annyit emelni a nyomatékon, hogy gondot okozzon gyorsulásnál. Ez nem turbós motor.

Aerodinamikáról: ha találsz olyan céget, aki ad hozzá bizonylatot, milyen +tapadást ad a spojlerei szóljál, mert ilyet még én nem találtam. A többi meg spekuláció csak mit hozhat.

Először a motortuningot csináld meg, azután érdemes majd a sperrel, aerodinamikával foglalkozni, ha úgy érzed ennél az erőnél nincs már tapadása az autónak. Mondjuk egy jó gumi sokat javít a tapadáson.

Egy komolyabb motortuning amúgy is igen nagy összegbe kerül.

McDeath: "C20XE akkor már érdemes turbót is rábökni (igen C20LET motort faraghatunk belőle akár. Szerintem ezzel már akkor nem hobbi szinten lehet gyorsulni :D"

Felesleges. Mire átépíted turbósra (és tartósra), minimum ugyanott vagy, mintha vennél bele egy LET motort.

Nyernbis szeretnék! :)

Valamire biztos szükségem lessz. :)

Ha nyerni szeretnél gyári c20ne motorral, nagyon sok önbizalomra lesz szükséged, meg óriási szerencsére. :D

A te (mi) kategóriádba vannak pl. a Honda 200le gyári Type R-jei is. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ehhez csak annyit fűzök hozzá hogy aerodinamikát nem nagyon kell piszkálni. Indoka az hogy ha össze van rakva a gyári kinézet (lökős szoknyák) szpojler nélkül a Calibra légellenállási tényezője 0.26 ezen már nehéz javítani ugye bár... Nagyobb esélyel szúrjuk el a cw értéket ha hozzányúlunk mint hogyha nem... legalább is szerintem.

A meghajtásra 4 kereket javaslok inkább. Jobban rajtol az autó. C20XE akkor már érdemes turbót is rábökni (igen C20LET motort faraghatunk belőle akár. Szerintem ezzel már akkor nem hobbi szinten lehet gyorsulni :D

Lehet cukrozni a végtelenségig.

Jó a 4wd csak sok a hajtáslánci veszteség. Jobb a rajt, ám utána érezhetöen fogja a kocsit. Nem beszélve a plusz tömegröl.

A turbos moci nem jöhetne szóba, más súlycsoport.

Link to comment
Megosztás:

Ehhez csak annyit fűzök hozzá hogy aerodinamikát nem nagyon kell piszkálni. Indoka az hogy ha össze van rakva a gyári kinézet (lökős szoknyák) szpojler nélkül a Calibra légellenállási tényezője 0.26 ezen már nehéz javítani ugye bár...

Ez csak a C20NE-re igaz, és arra is csak tükrök és díszlécek nélkül, valamint a gyári felnikkel. A C20XE légellenállási tényezője már 0.28 (bordázott az olajteknő), a C20LET-é pedig 0.29.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez csak a C20NE-re igaz, és arra is csak tükrök és díszlécek nélkül, valamint a gyári felnikkel. A C20XE légellenállási tényezője már 0.28 (bordázott az olajteknő), a C20LET-é pedig 0.29.

Nem is rossz :D Ezekről nem is tudtam :) Köszönöm az infókat :D

Én egyelőre örülök, hogy megy a kocsim :)

De majd elmegyek megnézni titeket a gyorsulásin ;)

Na az én autóm tuti nem lesz gyorsulásin :D ~285000 km-el már nem akarom széthajtani :) Én is örülök hogy megy a járgány csak annyi a bajom hogy nem volt vele foglalkozva így sok idő és sok pénz lesz mire rendbe kapom szegényt :/ De ha egyszer eljutok a jelenlegi lista végére akkor már egész jó állapotban lesz. :)

OFF: Apropó így a fórumos közösséggel kéne egy talit szervezni majd valamikor Calibrások :) de ezt a megfelelő topikban persze és nem pedig a műszaki részlegen :D ON

Link to comment
Megosztás:

OFF: Apropó így a fórumos közösséggel kéne egy talit szervezni majd valamikor Calibrások :) de ezt a megfelelő topikban persze és nem pedig a műszaki részlegen :D ON

Ez az "Egyebek" topik, úgyhogy ide mehet.

Igazán szép kezdeményezés amúgy, csakhogy a fórumon jelenleg aktív valódi és tiszteletbeli (én) Calibrások a szélrózsa minden irányában leledzenek. Edit pl. ha jól tudom kiskőrösi, én meg veszprémi vagyok... :blush:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma hosszab útra mentem a kocsival. Tegnap még izgultam,mert 500-as alapjáratom volt, de ma minden oké volt, szépen indult, jól ment. bár 100 felett 110 km/h ig rettentően ráz a kormány. Illetve nem tudom, hogyan lehet megoldani, hogy olyan rossz a világítás (mármint, működik, de elég gyéren világít).

http://kepfeltoltes.hu/view/130928/caliiii_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ami még furcsa volt, hogy nagyon erős a motorfék. Ezt eddig nem vettem észre. De nem hiszem, hogy ez hibajelenség. :) Csak a többi autómban nem volt ilyen feltűnő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.