Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

Akkor itt az ideje, hogy újra kezdjük, a nulláról. :)

Én szívesen megismerkednék élőben is a többi Calibrással és jó lenne egy jó csapatot összehozni ;)

Én is nagyon támogatom az ötletet! Nagyon jó lenne ha még egyszer sikerülne a felvonulás a calibrákkal. :)

Nekem már nincs Calibrám... :(

De volt! És ha jól tudom akkor neked most kupéd van tehát nagyon is szívesen látnánk téged. :)

Link to comment
Megosztás:

Az ülések nem annyira, az elsők legalábbis tuti nem: a Calibráé dönthető, a Vectráé fix. Sőt, a műszerfal sem egyezik meg az A Vectráéval, bár látszatra egyforma: be lehet ugyan szerelni a Calibrába a Vectra műszerfalát, de a szélvédő tövében levő műanyag elem (ami el szokott repedni) nem fog bemenni a helyére ilyenkor. Szóval nem véletlenül van a műszerfal aljába beleírva hogy Calibra...

Link to comment
Megosztás:

Az ülések nem annyira, az elsők legalábbis tuti nem: a Calibráé dönthető, a Vectráé fix. Sőt, a műszerfal sem egyezik meg az A Vectráéval, bár látszatra egyforma: be lehet ugyan szerelni a Calibrába a Vectra műszerfalát, de a szélvédő tövében levő műanyag elem (ami el szokott repedni) nem fog bemenni a helyére ilyenkor. Szóval nem véletlenül van a műszerfal aljába beleírva hogy Calibra...

vajon a B vectra kilincs egy az egybe passzol?

Link to comment
Megosztás:

Igen, nekem is az volt benne. ;)

Viszont ha ebből a záras verziót választod (az első ajtókét), akkor a zárhengereket is cserélni kell, mert a B Vectra kilincs domborúbb, a Calié meg sík, úgyhogy az eredeti zárak pár milliméterrel beljebb lennének és köztük meg a kilincs között csúnya rés maradna ha azokat nem cserélnéd. Szóval vedd meg a kilincshez a B Vectrából a zárakat is, és lamelláztasd át a mostani kulcsodra.

Amúgy nem csak a B Vectráé jó, ilyen a '95 utáni F Astra, Calibra, B Corsa kilincs is.

Link to comment
Megosztás:

Az ülések nem annyira, az elsők legalábbis tuti nem: a Calibráé dönthető, a Vectráé fix. Sőt, a műszerfal sem egyezik meg az A Vectráéval, bár látszatra egyforma: be lehet ugyan szerelni a Calibrába a Vectra műszerfalát, de a szélvédő tövében levő műanyag elem (ami el szokott repedni) nem fog bemenni a helyére ilyenkor. Szóval nem véletlenül van a műszerfal aljába beleírva hogy Calibra...

Az ülések hidd el egyformák, az alapja mindnek ugyanaz. :) Az hogy spec nincs benne az előrebuktató kar, az egy másik kérdés. De a helye megvan, át lehet csavarozni.

A műszerfal is ugyanaz, csak a szellőzőrostély más, amit te mondasz, a szélvédő dőlésszöge miatt, ellenben az is szintén cserélhető. Az opel egy rohadt nagy lego. :D

Link to comment
Megosztás:

Az ülések hidd el egyformák, az alapja mindnek ugyanaz. :) Az hogy spec nincs benne az előrebuktató kar, az egy másik kérdés. De a helye megvan, át lehet csavarozni.

A műszerfal is ugyanaz, csak a szellőzőrostély más, amit te mondasz, a szélvédő dőlésszöge miatt, ellenben az is szintén cserélhető. Az opel egy rohadt nagy lego. :D

Minden megoldható, de ülésdöntő kart átcsavarozni valamint bowdent befűzni némileg nehézkesebb mint egyből megfelelő ülést venni... ráadásul úgy emlékszem a Vectra 2000/GT kagylóülései deréktámasszal szereltek, ami a Calibrában nincs, szóval azt meg ki kéne építeni belőle... A műszerfalnál pedig tuti hogy van valami különbség azon kívül is amit említettél, mert teljesen más cikkszámon futnak a két típus műszerfalhéjai.

Link to comment
Megosztás:

Maga a műszerfalpárna egy és ugyanaz, ez 1000%.

Én elhiszem, de akkor miért csináltak belőle kétfélét? (Külön cikkszámon van, és a Calibráéba a vezetőoldalon, a térd feletti/kormány alatti résznél bele van írva hogy "Calibra" a Vectráéba meg gondolom akkor az hogy "Vectra")

Amúgy tegnap megnéztem EPC-ben, és érdekes hogy Vectránál külön cikkszámon van az utaslégzsákkal szerelt és az anélküli műszerfal, míg Calibra műszerfalból csak kétféle van: jobb- és balkormányos. Vectránál van jobb- és balkormányos, utaslégzsákos és anélküli, továbbá fekete, kék és szürke is, mind-mind más cikkszámon. És egyik cikkszám se egyezik meg a Calibra műszerfalának cikkszámával.

Link to comment
Megosztás:

ma eddigi leghosszabb túrán vagyok túl az autóval. :)

már megint kezdi a néha csak gázra indul című játékot, de nem vészes, kis gázra beindul, legtöbbször anélkül is. persze, ez így nem maradhat.

viszont a világításom annyira botrányosan semmi nem volt, hogy hazafelé töksötétben meg kellett állni Kecskeméten és az Auchanban venni bele új izzókat. (köszönöm a telefonos segítséget Englishman!) :) utána jobb lett a helyzet :)

Link to comment
Megosztás:

ma eddigi leghosszabb túrán vagyok túl az autóval. :)

már megint kezdi a néha csak gázra indul című játékot, de nem vészes, kis gázra beindul, legtöbbször anélkül is. persze, ez így nem maradhat.

viszont a világításom annyira botrányosan semmi nem volt, hogy hazafelé töksötétben meg kellett állni Kecskeméten és az Auchanban venni bele új izzókat. (köszönöm a telefonos segítséget Englishman!) :) utána jobb lett a helyzet :)

Igazán nincs mit ;-)

Link to comment
Megosztás:

1000%, hogy nem jó. :) Nem csak a szellőző rostély más, hanem a gyári magas hangszorók takarója is más, más az alak az üveg miatt. Ezért van ahogy TGabika írja Calibra és Vectra felirat ott lent. Ezt Én beszoptam 2005ben majdnem amikor raktuk vissza a Caliba a műszerfalat, mert volt egy nagyon jó A Vekiből.

A deréktámasz opcionális. De mondjuk nem értem miért kéne kiszedni? Jó dolog az.

Maga a műszerfalpárna egy és ugyanaz, ez 1000%.

Link to comment
Megosztás:

ÓÓó, hát persze, hogy bárki jöhet ;)

Kora délutáni időpontra gondoltam, hogy a vasárnapi ebéd miatt senki ne hiányozzon. Mondjuk kettő óra? :)

Jelenleg a karosszérialakatosnál van a kocsi, csütörtökre átnézi az ember és mond egy összeget, mibe lenne a felujítás...... :) (karosszéria, fék, futómű)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.