Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tigra A - Általános -


tourist

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
mert remélem lesz B is :)

Friss hír a totalcar-on

Hivatalosan is bejelentették, hogy az új kupé-kabrió 2004 tavaszán, Genfben mutatkozik be. Az Opel szóvivője megerősítette, hogy az új modell a Tigra nevet fogja viselni, akárcsak a cég 1996 és 2002 (1994 és 2000) :? között gyártott apró kupéja. Az is kiderült, hogy a típus egy ideje már készen van, és az eredeti tervek szerint már az idén ősszel Frankfurtban bemutatták volna, de - ahogy az Opel szóvivője elmondta - attól tartottak, hogy az új Astra mellett mellékesnek tűnt volna a sportos kis kétüléses bemutatója, amit semmiképp nem szerettek volna. Sajnos műszaki adatokat még mindig nem közöltek, így csak annyi biztos, hogy a Tigra a jelenlegi Corsa alapjaira épül, és összecsukható keményteteje lesz, amelyet a francia Henri Heuliez készít. A forgalmazás kezdetének időpontját viszont már most megjelölték: az új Tigra első példányait 2004 júliusában vihetik haza boldog tulajdonosaik.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Eretnekség vagy formatervezési bravúr??

Íme néhány kép-link:

tetővonal: http://www.hurstpark.co.uk/images/Xk120.jpg

hátsóablak: http://www.daves-world.org/images/79_Corvette_rear.jpg

cserébe a tigra odaadta a hátsó lámpáit a Callaway C12-nek:

http://www.1-18thmodelcars.co.uk/Chevrolet...earatbridge.gif

aki nem hiszi járjon utána :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Szevasztok!

:)

Nos. Lenne egy dolog, ami mostanában nem hagy aludni. 1,4-es a Tigra és nem rég költöttem tuningoltatására kisebb vagyont :twisted: Teljesen jól sikerült minden, érezhető az erőnövekedés, brutális hang meg minden. Viszont így is csak 1,4-es maradt :? Szóval az jár a fejemben, hogy előbb-utóbb motorcserét kéne rajta csináltatni, mondjuk egy 2000-es Cali mocival ki is békülnék. Neten láttam már ilyet - persze német oldalon :? Tudna nekem írni valaki valamit arról, hogy szerény hazánkban a jogszabályok engednek ilyen mértékű átalakítást? Ha nem, akkor valamilyen módon ki lehet kerülni őket 8) ? Illetve ha valakinek van hasonló tapasztalata, akkor nagyságrendileg mekkora keretből oldható meg a csere? :?: :?: :?:

Ja, és persze a hátsó dobfékeket is cseréltetném tárcsára, mert lehet, hogy néha meg is kell állni.

Pls, akinek van tapasztalata, írjon valamit! :rr:

Köszke

Link to comment
Megosztás:

Hát ember kemény fába vágod a fejszédet.... Valaki írta nemrég, hogy motorcsere esetén ki kell fizetned a regisztrációsadó-különbözetet (ami kemény százezrekre rúghat), bár talán ez csak akkor van, ha nem magyarországi a motor. Ellenben átalakítási engedély mindenképp kell, (már ha megadják olyan motorra, amivel sosem gyártották a Tigrát) és ha hozzávesszük az olyan dolgokat, mint futómű, fék, egyéb költségek, szerintem a végösszeg még óvatos becsléssel is 1milla felett van. De kérdezd Atommanót, neki mennyibe van az Astra, pedig még motort sem cserélt :wink:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Még az is eszembe jutott, hogy talán kinnt (németeknél) kéne venni egy eleve átalakított Tigrát és így talán olcsóbban kijönnék, még ha a reg.díjat számolom, akkor is. Bár ennek még nem néztem utána...

Teljesen véletlenül nem tud v.ki mondani net-címet, ahol használt autókat árulni?

Csáó

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Hát, kicsit ijesztő ez a reg.díj, de lehet, hogy még így is olcsóbban megúsznám egy kinti kész autóval, mintha vennék itthon egy komplett motort, ami ki tudja milyen állapotban van, aztán még valakivel ugye be is kell építtetnem, plusz kis tuning, cserealkatrészek, stb...

Tényleg, amúgy milyen árban mozognak a Cali motorok itthon?

És mi történik akkor, ha mondjuk németeknél csináltatom meg az autót? Akkor is van reg.díj? Vagy el lehet sumákolni? Ha a műszakiba bevezetik az új paramétereket, akkor mindenképpen kell reg.díjat fizetni?

Utólag lehet ABS-t, meg kipörgésgátlót, meg ilyen elektromos bizgentjűket szereltetni?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hi Mindenki!

Még eléggé újonc vagyok ebben a körben, de azt már most tudom biztosra, hogy egy Tigrát akarok venni, viszont nem tudom, hogy mi az, amire figyelnem kell a kocsi kiválasztásakor. Jó lenne, ha segítenétek ebben és megírnátok, h mik a típus gyengéi.

Előre is kösz: Beni

Link to comment
Megosztás:

Hali DjBeni!

Ugyan Tigrám van, de sajnos hasznos dolgokat nem tudok írni, hogy mire kell odafigyelni vásárláskor, viszont érdemes megnézned az Indexen a Tigra fórumot, mert ott elég sok hozzászólás született a témával kapcsolatban. Szerencsére egyelőre semmi gondom nem volt Kicsikémmel, sikerült egy nagyon jó állapotú autót vennem. A Használtautó.hu-n is nézz körül, mert most rengeteg eladó Tigra van ott is (enyém is onnan való).

Warwolf!

Nagyon köszönöm dícsérő szavaidat, igazán jól esett az elismerés, na de a Te géped se kutya ám!!!

:) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Tourist! Ezt nem mondod komolyan, hogy csak ketten vagyunk Tigrások az egész klubban??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt011

Micsinál a többi tigrás az országban? Azt eddig is sejtettem, hogy nem lehetünk sokan, mert nagyon ritkán jár valaki ebben a topicban és azok sem Tigrások. De persze szeretünk minden Opelost!!! :love4: :love4: :love4:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.