Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tigra A - Általános -


tourist

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Sziasztok!

Egy hibajelensegre keresem a választ: este inditanam az autót de semmi gyujtas van,de az onindito nem teker. Tolasra indult. Másnap reggel poc-rof. Azóta semmi ezidáig, most megint ugyan az. mi lehet s hiba forrása? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hibajelensegre keresem a választ: este inditanam az autót de semmi gyujtas van,de az onindito nem teker. Tolasra indult. Másnap reggel poc-rof. Azóta semmi ezidáig, most megint ugyan az. mi lehet s hiba forrása? Köszi!

önindítóra vagy aksira gondolnák ...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Pár hónapja vett a család egy tigrát,én szinte alig használom de a mai napon mentem vele egy kicsit. Délelőtt leesett a hó tehát csúszik az út, és amikor rálépek a fékre amint megcsúszna az autó a fékpedál úgy kerreg,beremeg mint amikor az ember kuplung nélkül akar váltani,mintha két fogaskerék darálná egymást. Semmi hibát nem jelez az autó,mitől lehet ez?

Köszi

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Pár hónapja vett a család egy tigrát,én szinte alig használom de a mai napon mentem vele egy kicsit. Délelőtt leesett a hó tehát csúszik az út, és amikor rálépek a fékre amint megcsúszna az autó a fékpedál úgy kerreg,beremeg mint amikor az ember kuplung nélkül akar váltani,mintha két fogaskerék darálná egymást. Semmi hibát nem jelez az autó,mitől lehet ez?

Köszi

Üdv

ABS

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

Kb 2 hónapja tilajdonomba került egy Tigra.

Karácsonyra kaptam bele egy autórádiót, amit el is kezdtem beszerelni.

A problémám csak az, hogy a gyári csatlakozót vagy az előző tulaj, vagy a kereskedő lecsipegette, így egyesével megkéne keresnem, hogy a csatlakozó kábelek és a műszerfal alól kilógó kábelek hogyan

passzolnal.

Ha valaki tudna erről infót, azt megköszönném... :/

Üdv.

Killerman

Link to comment
Megosztás:

sziasztok lenne egy oriási problémám, nem tudom ki tud segiteni. A barátnőmnek vettem egy Tigrát, 1.4 16v de olyan gyenge szegény mint a harmat...

Mindent megprobáltam, h esetleg javitsak a helyzeten, de hiába.

felpörög ha kell, de nem ugrik vagy harap mint normálisan kéne neki. (volt már 1.4 16v tudom milyen)

ha finoman nyomom a gázt, lehet vele haladni de csak ovatosan gyorsit. lámpátol elindulni csak ha 3000 ig pörgetted h kicsit összeszedje magát :S

a Check engine nem villan fel.

amiket megvizsgáltam:

EGR \ AGR szelep

az összes szenzor leszimulálva

gyertyák vadonat ujak

gyujtotrafo és kábel cserélve-tesztelve

block-hengerfej nyomástesztelve (nem hengerfejes)

üzemanyagszivattyú teszi a dolgát

üzemanyagszűrő cserélve

légszűrőház leszerelve hátha az, de nem...

vezérműtengelyek, főtengely minden jelen

marad:

talán a katalizátor be van tömődve

esetleg motorvezérlő computer

vagy a befecskendezők (bár ez egy opel nem szokott tönkremenni)

ha vkinek van vmi ötlete és megsoztaná velem megköszönném.

Üdv tibarna

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
  • 5 months later...

C20XE.

A legáltalánosabban használt és ár/teljesítményarányban is megfelelő tuningmotor, ami olyan kis autókba mint a Corsa vagy a Tigra, teljesen megfelelő, ráadásul nem utolsósorban olcsóbb, és talán még a beépítése is egyszerűbb mint a C Corsa GSi Z18XE motorjának. Arról nem is beszélve hogy 25LE-vel erősebb is annál.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

hello

milyen féket érdemes szerelni tigra 1998 1.6 16V XE-re ?

brembo vagy ate-ben gondolkozok, jól teszem?

Jól gondolod, viszont javaslom, ha tárcsa és pofa cserét csinálsz egyszerre, ne egy márkájút vegyél, tehát a tárcsa és a pofa is különböző márka legyen, tapasztalat, hogy az azonos márkák nagyon eszik egymást.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.