Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok!

A láb alatti fűtéscsövet szeretném levenni. Kivettem a patentot, ami alul (a biztosítéktábla alatti részen) fogta. Kivettem a középkonzolt. Látom és elérem a csatlakozási pontot, ahol bele van toldva a másik csőbe. De nem engedi el. Hogyan lehetne kíméletesen lehúzni? (Behr klíma, ha lényeges.)

Szerk.: Kinyomtam a kuplungpedált, hogy több hely legyen forgatni. Izomból húztam (téptem), tekertem,  minden irányból próbáltam. Meg sem mozdul. TIS szerint le kell venni hozzá a műszerfal burkolatot, előtte a fél autót lebontani.

Link to comment
Megosztás:

On 6/17/2013 at 9:37 PM, kobraCode said:

Sziasztok a következőt találtam a 40es biztosíték ki van égve az egyik oldalán 12v van a kimenő oldalon 5v nem tudom hogy mit lehetne ezzel kezdeni gondolom ezért nem kapcsok a kompresszor. 

Valamiért nem kap jelet -.-" 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

 

Sajnos a tanácsok ellenére sem jutok előrébb a klímámmal kapcsolatban.

AC gomb megnyom, nagyon halk kattanás, visszajelző led kigyullad de semmi.

Mértem feszültséget a kompresszor csatiján ott volt 12 V... ezek szerint a biztosítékok és a klíma relé jó ( egyébként a klíma relét hol találom a motortérben ? ).

Mértem ellenállást a behúzótekercsen 3,5 -4 Ohm volt, ezek szerint az is jó. ( a komentek alapján már tekercset is tudnék cserélni de addig amíg biztosan nem tudom, hogy az a baj addig nem bontanám meg a rendszert)

Mi lehet még a baj?

Tud esetleg valaki egy jó klímás szakembert Szigetszentmiklóson vagy környékén, aki nem csak a pénzt látja bennem?

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv! Sz

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!  

Ma rászántam magam és elmentem egy klímáshoz.

Nyomáspróbázta a rendszert és kiderült a lényeg, egy gramm gáz nem volt a rendszerben ezért nem indult. Nyomás alatt azonnal indult és kiderült, hogy a tavaly  cserélt szárítószűrő mellett ereszt de rendesen.

Mondta a szaki hogy megpróbálhatja megcsinálni és feltölteni de valsz mivel a szárítószűrő háza fel van puposodva az a hűtő kuka.

Megrendeltem a unixba a hozzávalót és szeretném a beszerelést magam elvégezni hogy csak töltetni keljen szerelőhöz vinnem.

Tudnátok tanácsot, tippeket adni mik a buktatók, esetleg szerelési trükköket mire figyeljek. A két csatlakozó klímacső pl. hogyan csatlakozik?

Megoldható a szerelés házilag vagy hagyjam szerelőre?

A válszokat köszönöm és üdv!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, vaszabi79 írta:

Sziasztok!  

Ma rászántam magam és elmentem egy klímáshoz.

Nyomáspróbázta a rendszert és kiderült a lényeg, egy gramm gáz nem volt a rendszerben ezért nem indult. Nyomás alatt azonnal indult és kiderült, hogy a tavaly  cserélt szárítószűrő mellett ereszt de rendesen.

Mondta a szaki hogy megpróbálhatja megcsinálni és feltölteni de valsz mivel a szárítószűrő háza fel van puposodva az a hűtő kuka.

Megrendeltem a unixba a hozzávalót és szeretném a beszerelést magam elvégezni hogy csak töltetni keljen szerelőhöz vinnem.

Tudnátok tanácsot, tippeket adni mik a buktatók, esetleg szerelési trükköket mire figyeljek. A két csatlakozó klímacső pl. hogyan csatlakozik?

Megoldható a szerelés házilag vagy hagyjam szerelőre?

A válszokat köszönöm és üdv!

Minden megoldható otthon, ( szinte) de lehet azért jobb lenne rá bízni, mert akkor fog rá garanciát vállalni ha minden részét ő építette be. Sőt azt sem árt előre tisztázni hogy ha te veszed meg az alkatrészt, akkor hogy alakul a garancia. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 07. 05. at 8:07, bucynus írta:

Kiszedtem a zsalut (Delphi). Nem tört el teljesen, javíthatónak tűnik. Tudtok tippet adni a megerősítő bilincsre, miből legyen, hirtelen nem találtam semmit?

Valami ilyesmire gondolok: o8gubaziv6zyvb575yljihuenpxpvk.jpg 

Kellene egy áramkorlátozó is, rajz is jó lenne, most kezdek nyomozni az ügyben.

A legegyszerűbb megoldás lenne egy újat venni, ha már ennyire szét van szedve.

És akkor - "Kellene egy áramkorlátozó is, rajz is jó lenne, most kezdek nyomozni az ügyben"
Én úgy oldottam meg a kérdést - a folyamatosan áram alatt, ámde végállásában folyamatosan befékezett szervomotor kártevéseinek megelőzését - hogy a kismotorban magában csak átvágtam a fóliát és áthidaltam egy 330 ohmos ellenállással. Ha a kismotor "kényszermegállási" pozicióba kerül (valamelyik zsalu végállás), a terhelését egyből átveszi az ellenállás.
1eb555c97e873b89c3e58612fdfd5fbd.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

A legegyszerűbb megoldás lenne egy újat venni, ha már ennyire szét van szedve.

És akkor - "Kellene egy áramkorlátozó is, rajz is jó lenne, most kezdek nyomozni az ügyben"
Én úgy oldottam meg a kérdést - a folyamatosan áram alatt, ámde végállásában folyamatosan befékezett szervomotor kártevéseinek megelőzését - hogy a kismotorban magában csak átvágtam a fóliát és áthidaltam egy 330 ohmos ellenállással. Ha a kismotor "kényszermegállási" pozicióba kerül (valamelyik zsalu végállás), a terhelését egyből átveszi az ellenállás.
1eb555c97e873b89c3e58612fdfd5fbd.jpg

Egy 2016-os bejegyzésre válaszoltál-reagáltál (On 2016. 07. 05. at 8:07, bucynus írta:)... Talán már nincs is meg az autója, de azért biztos örülni fog így lassan két év elteltével a tanácsodnak... 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 04. at 7:28, Janó32 írta:

Egy 2016-os bejegyzésre válaszoltál-reagáltál (On 2016. 07. 05. at 8:07, bucynus írta:)... Talán már nincs is meg az autója, de azért biztos örülni fog így lassan két év elteltével a tanácsodnak... 

Csatlakozót le tudom szedni a motorról anélkül, hogy kiszedném? Csak, hogy ne járjon folyamatosan.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Bmájki írta:

Nekem Delphi van és le tudtam szedni. Kesztyűtartót kiszeded és hozzáférsz. Jól fel kell nyúlni.

Nálam is Delphi van. Az jó akkor ezt is megejtem hamarosan ne búgjon feszt.

8 órája, Janó32 írta:

Tudtommal le... 

Nemrég olvastam, hogy ennek a javítása pár ezer forintos tétel. No én nem lelem ezt a pár ezres tételt. Ellenben találtam 8 ezres szettet amivel ki lehetne ezt a hibát javítani. Szóval nem túl olcsó dolog :blink:

Link to comment
Megosztás:

18 órája, AstryG írta:

Nálam is Delphi van. Az jó akkor ezt is megejtem hamarosan ne búgjon feszt.

Nemrég olvastam, hogy ennek a javítása pár ezer forintos tétel. No én nem lelem ezt a pár ezres tételt. Ellenben találtam 8 ezres szettet amivel ki lehetne ezt a hibát javítani. Szóval nem túl olcsó dolog :blink:

A pár ezres megoldáson valami házi barkácsos (ragasztás és szegecselés vagy egyéb) megoldást kell érteni. A csere az csere, annak vannak költségei. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

A pár ezres megoldáson valami házi barkácsos (ragasztás és szegecselés vagy egyéb) megoldást kell érteni. A csere az csere, annak vannak költségei. 

Á vagy úgy. Nem gondoltam, hogy a totalcar-on ezt értik a ,,vidd el szerelőhöz mer neki rutin munka" alatt. Kendácsul csak nem az igazi azért.

Link to comment
Megosztás:

53 perce, AstryG írta:

Á vagy úgy. Nem gondoltam, hogy a totalcar-on ezt értik a ,,vidd el szerelőhöz mer neki rutin munka" alatt. Kendácsul csak nem az igazi azért.

Lehet jobb/tartósabb mint a gyári egy-egy ilyen megoldás. A baj az, ha a gyárit megveszed bele, azt a terhelést (folyamatos feszítést) egy idő után pont ugyanúgy nem fogja bírni. Körbe lehet pl lemezelni (attól függ mi tört el és hol) és mondjuk valami brutál erős ragasztóval kiönteni vagy egyéb ötlet, leleményes nép a magyar. (Pl vannak munkahelyek ahol a fő technológiai profil a ragasztás, ahol fémet-fémmel, gumit fémmel és műanyagot gumival ragasztanak, ott nem akármilyen ragasztók léteznek. Képzelj el egy olyan kétkomponensű Henkel terméket, amivel fémet lehet egymáshoz ragasztani. A 2"-os felületre 0,04g kell mindegyikből és néhány óra száradás után a szakító vizsgálati érték 15000-17000N. Na ha pl ilyennel ragasztod, az örök lesz mint a nyomorúság... Tehát a házi barkács erről szól, h ki-mihez fér hozzá, mit talál a ház körül és egyebek...)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Egy kis segítséget szeretnék kérni, járt-e már valaki így ?

Klíma rendszer lett cserélve tegnap és kíváncsiak voltunk, hogy ereszt-e valahol ezért kompresszorral 6 bar-ra felnyomattuk. Elinditottuk a kompresszort is, hogy megnézzük, az is működik-e.
A klímás ember csak hétvégén ér rá és elmondtam neki telefonba, hogy mit csináltunk és azt mondta, ezzel, hogy így indítottuk el a kompresszort elég nagy kárt okozhattunk a rendszernek mivel kondenzvíz kerülhetett a rendszerbe.
Valóban ekkora a baj szerintetek ?

KÖszi a segítséget :)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 09. at 20:02, Janó32 írta:

Lehet jobb/tartósabb mint a gyári egy-egy ilyen megoldás. A baj az, ha a gyárit megveszed bele, azt a terhelést (folyamatos feszítést) egy idő után pont ugyanúgy nem fogja bírni. Körbe lehet pl lemezelni (attól függ mi tört el és hol) és mondjuk valami brutál erős ragasztóval kiönteni vagy egyéb ötlet, leleményes nép a magyar. (Pl vannak munkahelyek ahol a fő technológiai profil a ragasztás, ahol fémet-fémmel, gumit fémmel és műanyagot gumival ragasztanak, ott nem akármilyen ragasztók léteznek. Képzelj el egy olyan kétkomponensű Henkel terméket, amivel fémet lehet egymáshoz ragasztani. A 2"-os felületre 0,04g kell mindegyikből és néhány óra száradás után a szakító vizsgálati érték 15000-17000N. Na ha pl ilyennel ragasztod, az örök lesz mint a nyomorúság... Tehát a házi barkács erről szól, h ki-mihez fér hozzá, mit talál a ház körül és egyebek...)

Igen ez a baj a típus hibákkal :( Valóban lehet jó a házi tuning is. Ennél az alkatrésznél mondjuk nem értem, hogy nem találtak ki pölö egy alu darabot cseréjét ami azért már szépen ellen állna a feszülésnek. Vagy gyártatni ilyet nagyobb teherbírású anyagból. Az még ki tudja milyen sok lenne :blink:

Link to comment
Megosztás:

On ‎2018‎.‎05‎.‎09‎. at 21:59, isuzuvectra írta:

Sziasztok ! Egy kis segítséget szeretnék kérni, járt-e már valaki így ?

Klíma rendszer lett cserélve tegnap és kíváncsiak voltunk, hogy ereszt-e valahol ezért kompresszorral 6 bar-ra felnyomattuk. Elinditottuk a kompresszort is, hogy megnézzük, az is működik-e.
A klímás ember csak hétvégén ér rá és elmondtam neki telefonba, hogy mit csináltunk és azt mondta, ezzel, hogy így indítottuk el a kompresszort elég nagy kárt okozhattunk a rendszernek mivel kondenzvíz kerülhetett a rendszerbe.
Valóban ekkora a baj szerintetek ?

KÖszi a segítséget :)

 

On ‎2018‎.‎05‎.‎10‎. at 9:08, Mixi88 írta:

Én is kompreszoral akarom csinálni a nyomáspróbát. Nekem is ereszt valahol hétvégén teszek bele uv olajat hogy lássam hogy hol enged 

A klíma nem véletlenűl van lezárva beszerelés előtt. Ha bejut a levegővel a nedvesség (mert ugye nem szárítós a kompresszorotok?) akkor az reakcióba lép a klímagázzal és savasodást okoz. A sav okoz kárt a fém alkatrészeknek? Én még úgy tanultam, hogy igen. Ezért nem szerelünk be bontott épületklímát sem, mert nem tudjuk, hogyan volt kibontva és tárolva, 2-3 év múlva pedig szétmegy az egész. Remélem, hogy a szerelőtök meg tudja oldani.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, jkornel írta:

Ez a 2 OP-COM adat az Engine Cooling Unitból mit jelent pontosan, segítsetek lszi megfejteni:

Power Stage,0
Telltale Feedback,On

 

illetve nekem ez a External Series Resistor  Voltage Return,0.0 V 

mindig nulla, ez nem baj?

 

köszi!

A Power Stage, azt jelenti, hogy hányas "munka fokozatban" van a vezérlő, ha jól emlékszem 1-től 5-ig lehet. Alapvetően a klímanyomás határozza meg, ahogy megy feljebb a nyomás értéke, kapcsolja az egyik ventit alacsony fokozatban, aztán ezt magasabbra, aztán a másikat is mellé, stb. 22 bar fölött lekapcsolja a kompresszort a vezérlő és maxon járatja mindkét ventillátor, 5-ös power stageben.

A Telltale Feedback a műszeregységen lévő visszajelző piktogram, Opcom fordítva írja, On esetén sötét, Off esetén világít.

Az External Series Resistor = Ventillátor előtét ellenálláson eső értékből számolja vissza a vezérlő, hogy tényleg forog-e a ventillátor, bekapcsolt venti esetén nem lehet nulla.

Módosítva : Krajcso
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.