Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

9 órája, BAlazs_26 írta:

Sziasztok. Ha leveszem a hővédő lemezt a kipufogó leömlőről és így használom a kocsit  akkor lehet valami baja a klimának ? 

Lehet. De nem biztos hogy lesz, neked kell eldönteni hogy vállalod-e a kockázatot.

Nem tudom hányan veszik le a hővédő lemezt, de egy embert ismerek akinek ennek következtében durrant el a klímacsöve. Abban ugyanis nyomás van, és ha nagyobb hőhatásnak teszed ki (pl. mert leveszed a hővédő lemezt), akkor ez a nyomás még inkább megemelkedik, és a cső már lehet hogy nem erre lett tervezve, azaz el fog durranni. Én nem kockáztatnék. De ha mindenáron le akarod venni a hővédőt, akkor a leömlő bebandázsolása segíthet helyette.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :-)
Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy mitől van az, hogy a klíma lassan hűti le az autót? Ezt a jelenséget már hosszú ideje csinálja. Akár árnyékos helyen parkolok, akár napon. Igazából akkor épül fel a rendszer normálisan, hogyha megyek vele kb, 10 km-t. Mert más autóban, már ott meg lehetne fagyni, de a sajátomban alig. 2 hónapja volt klímatöltésen. Volt-e bárkinek hasonló tapasztalata és mi volt a megoldás.
Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

36 perce, Krovamat írta:

Sziasztok! :-)
Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy mitől van az, hogy a klíma lassan hűti le az autót? Ezt a jelenséget már hosszú ideje csinálja. Akár árnyékos helyen parkolok, akár napon. Igazából akkor épül fel a rendszer normálisan, hogyha megyek vele kb, 10 km-t. Mert más autóban, már ott meg lehetne fagyni, de a sajátomban alig. 2 hónapja volt klímatöltésen. Volt-e bárkinek hasonló tapasztalata és mi volt a megoldás.
Válaszotokat előre is köszönöm!

Gyorsan le is kopogim 3x h nekem még nem volt ilyen. Egyébként nem lehet h amiatt érzed, így mert hőségrekordok vannak és nem mindegy h egy 35 fokos beltért vagy egy 65 fokost kell lehűtenie? Egy cimborának a Focus-a csinált hasonlót, városi használatban gyakorlatilag semmit nem hűtött csak nagyobb fordulaton-városon kívül... Klíma kuplung majd kompresszor csere oldotta meg, most valóban tökéletesen teszi a dolgát... 

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórumozók!

Behr típusú hűtő fűtő rendszerrel akadt egy kis gondom. Pár napja szétszedtem tisztítás miatt a fűtőegység alsó részét, a középkonzol alatt legalul. Sikerült picit megmozgatni a fűtőradiátort is ami be van kötve a motor hűtővíz rendszerébe. Valószínűleg a mozgatás hatására kialakult egy kis tömítetlenség a fűtőradiátornál ahol a csövek belecsatlakoznak. Tegnap emiatt szépen elkezdett befolyni a hűtőfolyadék az utastérbe. Leengedtem az összes hűtőfolyadékot a rendszerből, most ki kellene belezzem a fűtőradiátort, hogy ki tudjam javítani a hibát. A kérdésem a következő, a motortérből a homlokfalon keresztül vezet be két hűtőcső az utastérbe, ezeket a csöveket hogyan lehet szétcsatlakoztatni? A képen látható bekarikázott részről lenne szó. A gumi csövek végén a műanyag csatlakozókkal nem boldogulok. Tud valaki segíteni, hogy tudnám ezeket szétbontani? kép

Link to comment
Megosztás:

On 8/3/2018 at 8:36 PM, tgabika76 said:

Lehet. De nem biztos hogy lesz, neked kell eldönteni hogy vállalod-e a kockázatot.

Nem tudom hányan veszik le a hővédő lemezt, de egy embert ismerek akinek ennek következtében durrant el a klímacsöve. Abban ugyanis nyomás van, és ha nagyobb hőhatásnak teszed ki (pl. mert leveszed a hővédő lemezt), akkor ez a nyomás még inkább megemelkedik, és a cső már lehet hogy nem erre lett tervezve, azaz el fog durranni. Én nem kockáztatnék. De ha mindenáron le akarod venni a hővédőt, akkor a leömlő bebandázsolása segíthet helyette.

Ok, Köszi a segítséget. Majd ha újra tudom használni a klimát akkor majd  figyelek rá.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 04. at 8:17, Krovamat írta:

Sziasztok! :-)
Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy mitől van az, hogy a klíma lassan hűti le az autót? Ezt a jelenséget már hosszú ideje csinálja. Akár árnyékos helyen parkolok, akár napon. Igazából akkor épül fel a rendszer normálisan, hogyha megyek vele kb, 10 km-t. Mert más autóban, már ott meg lehetne fagyni, de a sajátomban alig. 2 hónapja volt klímatöltésen. Volt-e bárkinek hasonló tapasztalata és mi volt a megoldás.
Válaszotokat előre is köszönöm!

Nekem olyan problémám volt, hogy csak teljesen üzem meleg motornál, (min 10 km) indult be a klíma. Valami komolyra gyanakodtam, de csak kevés volt a gáz és így egy töltés meg is oldotta a bajt.

Link to comment
Megosztás:

On 6/14/2018 at 11:26 AM, buszvezeto said:

Sziasztok!

 

Az alábbi problémára keresném a választ. Adott egy 1999 es Astra G 1.416V. Feltöltettem a klímát miután a kompresszorban behúzó tekercset cserélt  a szaki. Leellenőrzött mindent és azt mondta jó. Igen ám csak nem fújt elég hideget és egy idő után a műszerfalon megjelent a hűtés fűtés hibáját jelző piktogram. Újra leellenőrzött mindent és ismét mindent jónak talált. Ezután elkezdtük vizsgálgatni és a következőre jöttünk rá. A klíma bekapcsolása után elindult a klímahűtő ventilátora ahogy kell. Igen ám de amikor a motor hűtőventilátorának megemelkedett a fordulata a klíma ventilátora leállt a helyett, hogy ő is felgyorsult volna. Azt mondta valami elektromos hiba lehet, de ő azt nem tudja orvosolni. Az volna a kérdésem, járt e már így valaki, ha igen hogy oldották meg? 

Előre is köszönöm a válaszokat.

Valószínű hogy előtét ellenállás. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Múlt héten voltam klímásnál, feltöltötték a rendszert meg fertőtlenítették - jól megy, hűt rendesen. Viszont olyan hibánk van, hogy huzamosabb használat után az anyósoldalon lábnál csöpög a kondenzvíz a szőnyegre. Van egy fekete burkolat, ami csavarokkal és fém patentokkal van rögzítve a kesztyűtartó alatt/mögött - annak az aljából csöpög a víz. Ahogy néztem, kell ott lennie egy vékony csatornának, ami a tűzfalon át kivezeti a kondenzvizet. Hogy álljak neki a javításnak? Mi lehet a gond? Tippem, hogy ereszt valahol az illesztés, vagy megeshet, hogy elzáródott a kivezető nyílás és azért folyik az utastérbe a víz? Nem szeretném, ha emiatt rohadna a szőnyeg a kocsiban :(

Link to comment
Megosztás:

18 órája, K86Opel írta:

Sziasztok,

Múlt héten voltam klímásnál, feltöltötték a rendszert meg fertőtlenítették - jól megy, hűt rendesen. Viszont olyan hibánk van, hogy huzamosabb használat után az anyósoldalon lábnál csöpög a kondenzvíz a szőnyegre. Van egy fekete burkolat, ami csavarokkal és fém patentokkal van rögzítve a kesztyűtartó alatt/mögött - annak az aljából csöpög a víz. Ahogy néztem, kell ott lennie egy vékony csatornának, ami a tűzfalon át kivezeti a kondenzvizet. Hogy álljak neki a javításnak? Mi lehet a gond? Tippem, hogy ereszt valahol az illesztés, vagy megeshet, hogy elzáródott a kivezető nyílás és azért folyik az utastérbe a víz? Nem szeretném, ha emiatt rohadna a szőnyeg a kocsiban :(

 

On 2018. 07. 23. at 17:11, Fulmen írta:

Nálam meglett a kivezetés. 

Ha szemben állsz a kocsival, akkor bal oldalt lent a tűzfalon van. Nálam kereszt formájú gumiból készült. 

https://drive.google.com/open?id=18qE2m7AVBpf9QBt_0tsxw6ksRpGUqKOx

https://drive.google.com/open?id=1ekDiKul7s0XAjHR_eSefeM78PZQi6f66

 

Amint hozzáértem egyből elkezdett folyni több deci víz belőle. Utána feltoltam egy lefolyó tisztító drótot, de nem hozott ki sok mindent. Remélem ennyi elég is volt és ez után szépen elfolyik a kondenzvíz.

Nálam ez tökéletesen megoldotta a problémát. Azóta szép nagy tócsákat hagy maga alatt a kocsi állóhelyzetben :)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 14. at 7:10, Fulmen írta:

 

Nálam ez tökéletesen megoldotta a problémát. Azóta szép nagy tócsákat hagy maga alatt a kocsi állóhelyzetben :)

Sajnos nálam nem. A kivezetés nem volt eldugulva. Viszont nekem esőben és ha lemosatom az autót, akkor is meg szokott jelenni a víz az anyós ülés előtt. Tudnátok segíteni, hogy merre keressem a hibát? Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémám lenne , hogy 2001-es  Opel G Astra 1.7Diesel (Y17DT) klíma fel lett töltve , két napig működött is.

Aztán olyat csinált egyik nap, hogy bekapcsoláskor egy pillanatra elindult az első klíma ventillátor, azóta semmi.

Klíma kompresszor bekapcsol, megy is, de a venti nem indul. :(

Tud ebben valaki segíteni, mit nézzek meg? Esetleg előtét ellenállás?

Elöre is köszönöm

Imi

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Az autó egy Astra G (2005) Z14XEP. A klíma tökéletesen hűt, azonban egy hete a hűtő amikor bekapcsol egyből maxon megy, olyan mintha egy helikopter menne.
Ha a klíma megy, akkor a külső hőmérséklet rohamosan elkezd felfele menni.
Olyan a szitu, mintha a hűtő ventillátor vagy maxon tudna menni, vagy sehogy.
Előre is köszönöm. Szép napot!
Üdv,
Imi

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kovacsocsi írta:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Az autó egy Astra G (2005) Z14XEP. A klíma tökéletesen hűt, azonban egy hete a hűtő amikor bekapcsol egyből maxon megy, olyan mintha egy helikopter menne.
Ha a klíma megy, akkor a külső hőmérséklet rohamosan elkezd felfele menni.
Olyan a szitu, mintha a hűtő ventillátor vagy maxon tudna menni, vagy sehogy.
Előre is köszönöm. Szép napot!
Üdv,
Imi

Ventillátor előtét ellenállás szakadt.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok. Egy olyan probléma adódott, hogy a fűtés néha magától megáll vagy elsem indul. (g astra 1.7 diesel) Például: reggel beindítom működik rendesen megyek vele néhány kmt és szép lassan megáll és nem indul újra. Olyan is volt hogy ment szépen de ha megállítottam nem indult újra vagy órákkal később. Valakinek valami ötlet hogy mi lehet a probléma? 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

 

nyáron cseréltettem a hűtőcomputert (gyári újra) mert a hűtőventit nem indította és hibakódozott  és most meg hűtéshibakódot dobál nekem:

OPCOM ezt mondja:

Engine: P1530 - A/C Clutch Relay Voltage Low (Air Conditioning)

Engine Cooling Module: 00057 - A/C Cutoff Request, no Signal

Ha bekapcsolom a klímát ég ugyan a visszajelzője, de mindta nem indulna el a kompresszor és a hűtőventi sem.

Törölni nem engedte az ECM-ből a hibát csak az Engine-ből, de az is visszajön inditáskor ujból és a műszerfalon is folyamatosan világit a hűtéshiba lámpa

Mi lehet a gond?

2001' Astra G Z16XE

köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Kérdésem a következő lenne hátha valaki találkozott már ilyen problémával.

X20dtl motoros, Astra g, hidegen gyújtás kapcsolás után a motorhűtés visszajelző ikon kint marad, és elindulnak a hűtő ventilátorok, (vészüzemmód) kb. 3-4 percig. Csak hidegen, melegen nem csinálja.

Hűtővíz jeladó cserélve, klíma nyomáskapcsoló cserélve, relék, vezetékek jók. Hűtő vezérlő cserélve, OPCOM hibát nem hoz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy az astrámban (Y17DT 2004)a klímakompresszor csapáfya búg! Érdeklődnék, hogy valaki tudja e milyen csapágy való bele? Illetve: mitől lehet az hogy tavaszal feltöltetem gázzal és tél végére annyit esik hogy mar nem húz be a tekercs de gáz van benne?(jelzem telen is rendszeresen használom a klímat hogy ne száradjon ki a tömítése)

Válaszokat előre is köszi

Üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Marha lassan melegszik a motor mostanában, ha fűtést használok, akkor vissza is hűlik, nem tudom ez mennyire jellemző másnál(a visszahűlés)? A vízhőfok egyébként óra szerint 85, a legnagyobb nyári melegben 90 fok, szerintem az mehetne magasabbra is, a 100 még nincs piros mezőben, lehet a műszer a szar? Mondom teszek a vízhűtő és a klímahűtő közé valamit, hátha segít, hogy kicsit jobban tartsa az üzemi hőfokot.. Ekkor látom, hogy a klímahűtő meg van hajolva, de annyira, hogy a két hűtő alul majdnem összeér. A vízhűtő csont egyenes. megjegyzem, 13. éves a gép, újkora óta nálam van és nem volt törve (elöl legalábbis). Próbáltam a klímahűtőről képeket keresni, nem úgy néz ki, hogy ez a gyári formája.

Próbálok róla képet beszúrni, hátha megy.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=333IMG_20181220_090532.jpg
 

 

Módosítva : vazul
Link to comment
Megosztás:

1 óra, vazul írta:

Marha lassan melegszik a motor mostanában, ha fűtést használok, akkor vissza is hűlik, nem tudom ez mennyire jellemző másnál(a visszahűlés)? A vízhőfok egyébként óra szerint 85, a legnagyobb nyári melegben 90 fok, szerintem az mehetne magasabbra is, a 100 még nincs piros mezőben, lehet a műszer a szar? Mondom teszek a vízhűtő és a klímahűtő közé valamit, hátha segít, hogy kicsit jobban tartsa az üzemi hőfokot.. Ekkor látom, hogy a klímahűtő meg van hajolva, de annyira, hogy a két hűtő alul majdnem összeér. A vízhűtő csont egyenes. megjegyzem, 13. éves a gép, újkora óta nálam van és nem volt törve (elöl legalábbis). Próbáltam a klímahűtőről képeket keresni, nem úgy néz ki, hogy ez a gyári formája.

Próbálok róla képet beszúrni, hátha megy.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=333IMG_20181220_090532.jpg
 

 

Lehet hogy még valamikor előtted cserélve volt a klímahűtő és bontóból ez a görbült, de amúgy működőképes került bele. Ha ennek az orra tört volna azért a javításnak lenne nyoma. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Lehet hogy még valamikor előtted cserélve volt a klímahűtő és bontóból ez a görbült, de amúgy működőképes került bele. Ha ennek az orra tört volna azért a javításnak lenne nyoma. 

Vadi újan vettem a kocsit, a Lagermax, vagy a Hödlmayr lehet max. a bűnös. de szállítási sérülésnek elég nehéz olyat elképzelnem, hogy a klímahűtő elhajoljon. Mindegy, gondolom akkor ennek egyenesnek kéne lennie.

Link to comment
Megosztás:

57 perce, vazul írta:

Vadi újan vettem a kocsit, a Lagermax, vagy a Hödlmayr lehet max. a bűnös. de szállítási sérülésnek elég nehéz olyat elképzelnem, hogy a klímahűtő elhajoljon. Mindegy, gondolom akkor ennek egyenesnek kéne lennie.

Hát ezt így már nem nagyon lehet kideríteni. Talán valamikor szállításkor nyomta be valami, a lököst meg kicserélték.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.