Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Már régóta cicergett a befúvó venti, és astrás koromból tudtam ( sejtettem) hogy a kenés hiányzik a motor tengelyének. Most volt egy kis időm, így kibontottam az egészet. 

http://992P1010565_4_.jpg

Egyből meg is találtam a hang forrását egy falevél volt a kerékben, hogy hogyan jutott be a pollenszűrőn keresztül, rejtély. Utólag ugyan nevet az ember saját hülyeségén, de a bontóban amikor kiszereltem a belső levegő keringtetés állító motorját majd amikor itthon beszereltem sokat kínlódtam a motor hátsó csavarjával. Akkor még nem tudtam arról a két kis fülről, ami a képen be van karikázva és a csavarok kiszedése után sem tudtam miattuk kivenni a komplett szerkezetet. 

Azért letakarítottam a port a lapátról, és kapott némi kenőanyagot ha már asztalon van a szerkezet.

http://203P1010567_3_.jpg

Mondtátok hogy az állító motor leégésének az oka hogy gyujtás kikapcsolásáig marad fesz a motoron, hát tényleg így van:

http://998P1010566_4_.jpg

Terveztem hogy a nemrég vásárolt endoszkóp kamerável körbenézem a rádiót, hátha rá van írva a kódja, de nem volt, illetve nem találtam rajta semmit. Ugye akku cserekor vagy esetleges hegesztéskor szükségem lesz rá. Bár az előbbi némi ügyességgel megoldható. 

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2019‎.‎09‎.‎28‎. at 17:17, zotya975 írta:

 

Terveztem hogy a nemrég vásárolt endoszkóp kamerável körbenézem a rádiót, hátha rá van írva a kódja, de nem volt, illetve nem találtam rajta semmit. Ugye akku cserekor vagy esetleges hegesztéskor szükségem lesz rá. Bár az előbbi némi ügyességgel megoldható. 

Számtalanszor vettem le az aksi sarut de soha nem kellett a rádiót mókolni. (Car 300)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gyurigyerek írta:

Számtalanszor vettem le az aksi sarut de soha nem kellett a rádiót mókolni. (Car 300)

Elméletileg akkor nem kell, ha úgy van beállítva hogy ne kérje a kódot az F astrában nekem így volt. Itt viszont szerintem kérné legalábbis a használati utasítás szerint ha villog a piros led a rádió kikapcsolt állapotában akkor "aktív" a kódolás.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 09. 30. at 15:21, zotya975 írta:

Elméletileg akkor nem kell, ha úgy van beállítva hogy ne kérje a kódot az F astrában nekem így volt. Itt viszont szerintem kérné legalábbis a használati utasítás szerint ha villog a piros led a rádió kikapcsolt állapotában akkor "aktív" a kódolás.

Esetemben villog a piros led kikapcsolt állapotban, de ugye az azért villog hogy vegyem le a gombsort...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Janó32 írta:

Esetemben villog a piros led kikapcsolt állapotban, de ugye az azért villog hogy vegyem le a gombsort...

Aha, levehető gombsor ugye nekem is van, én erre alapozva gondolom hogy a villogó led aktív kódolást jelent:

https://kepkuldes.com/image/eZy8EB

Próbálgatni meg nem akarom amig nincs rá valóban szükségem, hogy ki legyen véve az akku. 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2019‎.‎09‎.‎30‎. at 15:21, zotya975 írta:

Elméletileg akkor nem kell, ha úgy van beállítva hogy ne kérje a kódot az F astrában nekem így volt. Itt viszont szerintem kérné legalábbis a használati utasítás szerint ha villog a piros led a rádió kikapcsolt állapotában akkor "aktív" a kódolás.

Nekem az F astrában mindíg kérte de ebben meg nem. Nekem nincs led. Vagyis eddig még nem tűnt fel hogy lenne.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Aha, levehető gombsor ugye nekem is van, én erre alapozva gondolom hogy a villogó led aktív kódolást jelent:

https://kepkuldes.com/image/eZy8EB

Próbálgatni meg nem akarom amig nincs rá valóban szükségem, hogy ki legyen véve az akku. 

Amíg aktív a fejegység (tehát nem kér kódot), addig a legtöbb elektronikai szerelő (aki ilyesmi területtel is foglakozik) 3-5000Ft-ért kikapcsolja a kódkérést örökre (de át is tudja állítani más kódra). Rákérdezek egy ismerősnél ha gondolod, mert amikor vettem a kocsit nekem sem volt meg a kódkártya hozzá, ő beült és két perc alatt elintézte vigyorogva és azóta sem kér kódot... 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Janó32 írta:

Amíg aktív a fejegység (tehát nem kér kódot), addig a legtöbb elektronikai szerelő (aki ilyesmi területtel is foglakozik) 3-5000Ft-ért kikapcsolja a kódkérést örökre (de át is tudja állítani más kódra). Rákérdezek egy ismerősnél ha gondolod, mert amikor vettem a kocsit nekem sem volt meg a kódkártya hozzá, ő beült és két perc alatt elintézte vigyorogva és azóta sem kér kódot... 

Hát elvileg ahogy nézem szervíz 6000+Áfáért adja meg a kódot gyári szám alapján ha igazolom hogy enyém az autó. De ugye még nem adtam fel a reményt hogy rá van írva csak nem fértem hozzá körben a kamerával. Ha kihúzom kijön vele a csati vagy agyból leválasztom arról is, és a tápról is?  

Link to comment
Megosztás:

29 perce, zotya975 írta:

Hát elvileg ahogy nézem szervíz 6000+Áfáért adja meg a kódot gyári szám alapján ha igazolom hogy enyém az autó. De ugye még nem adtam fel a reményt hogy rá van írva csak nem fértem hozzá körben a kamerával. Ha kihúzom kijön vele a csati vagy agyból leválasztom arról is, és a tápról is?  

El nem tudom képzelni miért lenne ráírva a kód... Én még nem szedtem ki sosem, ha mégis ki kellett szedni (pl a hangerő szabályzás móka miatt), akkor az említett ismerős kikapta és javította. A videók szerint -amit találtam hirtelen Car300 és 400- amint kihúzód szét is húzod mert a keretben vannak a csatlakozási pontok integrálva.  

 

 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

El nem tudom képzelni miért lenne ráírva a kód... Én még nem szedtem ki sosem, ha mégis ki kellett szedni (pl a hangerő szabályzás móka miatt), akkor az említett ismerős kikapta és javította. A videók szerint -amit találtam hirtelen Car300 és 400- amint kihúzód szét is húzod mert a keretben vannak a csatlakozási pontok integrálva.  

 

 

Csak abból gondolom hogy talán rá van írva, mert amiket néztem eladókat, egy-kettőre rá volt írva, úgy árulták. Igen, sajna én is ilyen videókat néztem, ha kihúzom, le is választom az akkuról.

https://www.vatera.hu/opel-astra-g-1997-2010-radio-cd-lejatszo-cdr500-2742687635.html

De vehetek újat is: https://cromax.hu/radio_cdr_500_opel_37719:hehe:

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 09. 27. at 11:12, zotya975 írta:

Nem úgy van hogy csak egy izzó van a középső tekerő mögött, és fényvető plexi viszi el a fényt a gombokhoz? 

Csak akkor azt nem értem hogy a másik kettő kapcsolót meg nyomom azoknál világít,  a belső keringtetésnél meg nem jelez vissza :(:(

Link to comment
Megosztás:

13 órája, kzsbike69 írta:

Sajna nem tudom de holnap meg nézem mit lehet tenni vele. Köszönöm a segítséget!

Belső keringető nem minden állásban kapcsolható. Eddig azt hittük az ikonra gondolsz. De ha a led csíkra alatta, akkor az más.

Tekerd az ablakra a levegőt és úgy kapcsold be.

Link to comment
Megosztás:

31 perce, kzsbike69 írta:

Szia Stofl!! Igen a belső keringető zöld kis jelzésre gondolok.

 

Na szóval. Gyárilag két féle fűtés van. Behr, Delphi. A Behrnél 1 izzó van középen, a Delphinél két izzó hátul. De ezek csak a piktogrammokat és a tekerőket világítják meg sárgán.

A kapcsolók piktogramjait is. Viszont a kapcsolók visszajelzéséért led felel. Sárga. Mindegyiknél. A belső keringetőt nem minden állásban lehet aktiválni. Ablakra kell irányítani, úgy biztosan be lehet kapcsolni. Mivel azt írtad, hogy zöld fényt vársz, akkor az neked már nem gyári. Tehát valaki átledezte, és az meghibásodott, vagy pedig nem megfelelő állásban próbáltad bekapcsolni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, Stofl írta:

A kapcsolók piktogramjait is. Viszont a kapcsolók visszajelzéséért led felel. Sárga. Mindegyiknél. A belső keringetőt nem minden állásban lehet aktiválni. Ablakra kell irányítani, úgy biztosan be lehet kapcsolni. 

Nem úgy van hogy pont ablakra állítva nem lehet? Pont azért hogy nehogy bepárásodjon? A többivel egyetértek.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 10. 02. at 15:00, zotya975 írta:

Hát elvileg ahogy nézem szervíz 6000+Áfáért adja meg a kódot gyári szám alapján ha igazolom hogy enyém az autó. De ugye még nem adtam fel a reményt hogy rá van írva csak nem fértem hozzá körben a kamerával. Ha kihúzom kijön vele a csati vagy agyból leválasztom arról is, és a tápról is?  

4,000ft csak a rádió oldalán lévő kod kell,én is innen vettem 5 perc https://www.radio-code.co.uk/vauxhall-radio-codes.html

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Engem is utolért a belső keringető csappantyú törés. Most ideiglenesen lehúztam az állítómotorról a csatlakozót. Viszont maga a fűtőmotor 3-4 fokozatban úgy megy, mint egy hoffer, majd szétrázza a műszerfalat. Bele kerülhetett valami vagy esetleg a csapágy? Egyáltalán lehet benne csapágyat cserélni?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, p.zolo írta:

Sziasztok! Engem is utolért a belső keringető csappantyú törés. Most ideiglenesen lehúztam az állítómotorról a csatlakozót. Viszont maga a fűtőmotor 3-4 fokozatban úgy megy, mint egy hoffer, majd szétrázza a műszerfalat. Bele kerülhetett valami vagy esetleg a csapágy? Egyáltalán lehet benne csapágyat cserélni?

Ha belső keringetésen van, akkor magas fokozaton erős hangja van, de nekem nem rázza a műszerfalat.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, p.zolo írta:

Sziasztok! Engem is utolért a belső keringető csappantyú törés. Most ideiglenesen lehúztam az állítómotorról a csatlakozót. Viszont maga a fűtőmotor 3-4 fokozatban úgy megy, mint egy hoffer, majd szétrázza a műszerfalat. Bele kerülhetett valami vagy esetleg a csapágy? Egyáltalán lehet benne csapágyat cserélni?

Csappantyú törés a Delphi rendszerre jellemző tudtommal, nekem Behr van és ott siklócsapágy van a légbefúvó motorjánál, ami nem nagyon romlik el, max csak kenés hiányában nyikorog, cserélni a csapágyat nem lehet. Szerintem a Delphinél is siklócsapágy van, de majd valaki megcáfol, ha nem így van. Inkább a lapátok közé került valami, vagy sérült-tört valamikor.

http://597P1010567_3_.jpg

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, p.zolo írta:

Igen, Delphi a rendszerem, csak azért kérdeztem mert azóta csinálja ezt a remegést mióta észrevettem a törést. Amint lesz időm szétbontom. Elég drága bele a csappantyú is. Köszönöm a válaszokat! 

Hát nem tudom pontosan hogyan helyezkedik el a csappantyú, esetlege gy darabja bekerült a ventilátor lapátjai közé. Drága a csappantyú, plusz mivel az alap probléma megmaradt, hogy nincs végállása, előfordul hogy az újat is eltöri. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.