Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Én ma probáltam bekapcsolni /-6fok/ , olyan volt mintha halott lenne. Szerintem rá sem huzta a kompresszorra.

Látod Én garázsból indulok akkor még engedi..utánna meg ha egy kicsit járt úgyislekapcsolom...mert ugye írják, hogy kell neki egy kicsit mennie télen is! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Látod Én garázsból indulok akkor még engedi..utánna meg ha egy kicsit járt úgyislekapcsolom...mert ugye írják, hogy kell neki egy kicsit mennie télen is! :wink:

Én is garázsból indulok, de nálam általában csak max 2 fokkal van ott melegebb, mint az utcán (kéne javítani a szigetelésen :wink: ). Szóval -6 fokban nálam még sajna a garázsban sincs +4 foknál melegebb, így ott sem tudom járatni a légkondimat :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Ha vki véletlenül klíma gombátlanításra adná a fejét (mint pl én ma), akkor figyelmeztetném, hogy ha habos állagú spray-t használ, vigyázzon, hogy ne nyomjon egyszerre túl sokat a levegőbeömlő nyílásokba, mert ha teljesen kijön a hab nyílások végéig (műszerfalig), ott nem teljesen jók a csatornák illesztései és pl a középfúvókáknál leszivároghat a hab a rádióhoz, illetve különböző elektromos vezetékekhez. Nálam valószínűleg ezért hülyült be a CAR300: vagy 4 óra hosszan nem írt ki semmit a központi kijelzőre csak néha 1 percig, kikapcsolt állapotban sercegett a bal hátsó hangszóró, volt olyan hogy időnként lenémította magát bekapcsolt állapotban, esetenként meg olyakat írt ki, amiket még sose láttam. Szóval behülyült rendesen. Szárítottam porszívóval vagy fél órán át, de még utána se javult meg rögtön, csak már összeszerelés után 3 órával.

Ezért vigyázni kell, óvatosan kell fújni a habot, kis lépésekben, és esetleg közben 1-esen járatni a ventit! A pollenszűrő kivétele után egy kevés mehet még magára a klímatestre is direktben a pollenszűrő oldala felől, de ott is csak óvatosan és nem túl sokat, ki tudja, a pollenszűrőház felett milyen elektromos vezetékek mennek, bár a ház csak nem ereszt az illesztéseknél sehol... de azért itt is csak óvatosan!

Viszont megtudtam végre, hogy nekem delphi szellőzőrendszerem van, úgyhogy annak idején jó fajta pszűrőt vettem... :wink: Ennél a rendszernél a kiszedésnél a szűrő mellett kell benyúlni kézzel egészen hátra, majd egy határozott mozdulattal kifele húzni. Múltbéli 2-szeri bátortalan kísérleteim után most végre rászántam magam és sikerült :roll:. Berakáskor ügyelni kell, hogy jó helyre menjen a szűrő, mert nekem elsőre nem ment bele a sínbe, hanem mögé ment. Picit irányítani kell az egyik kézzel, és lépésenként benyomni. Másodszorra már sikerült beraknom :D. A szűrőház fedéllel sem volt gond: nekem a 3 csavar + 3 patentos delphi megoldás volt benn, és ezt szerencsére nem kellett tömítgetni semmiféle pasztával, mint az egyik fajta Behr rendszernél...

Egyébként a régi pollenszűrőnek volt az a dohos szaga, amit hosszú állás után éreztem mindig az első pár percben.

Úgyhogy reméljük most már jó lesz a rendszer, és a rádió sem fog újra sz*rakodni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Előfordulhat-e, hogy a klíma nem megfelelő hőmérséklettel hűt /+6Cfok/ ha nem megfelelő a benne lévő gáz nyomása? Úgy érzem, hogy a tavaji használatkor mintha intenzívebben hűtött volna. Azt tudom, hogy ha a minimális érték alatt van a gáznyomás akkor a kompresszor kuplungja be sem húz. Az enyém mükszik csak abban nem vagyok biztos, hogy tökéletesen. Egyébként manuális klímáról van szó.

Köszi a segítséget :oops:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Előfordulhat-e, hogy a klíma nem megfelelő hőmérséklettel hűt /+6Cfok/ ha nem megfelelő a benne lévő gáz nyomása? Úgy érzem, hogy a tavaji használatkor mintha intenzívebben hűtött volna. Azt tudom, hogy ha a minimális érték alatt van a gáznyomás akkor a kompresszor kuplungja be sem húz. Az enyém mükszik csak abban nem vagyok biztos, hogy tökéletesen. Egyébként manuális klímáról van szó.

Köszi a segítséget :oops:

Szerintem előfordulhat, sőt szokott is néha, ha télen nem nagyon kapcsolod be a klímát időnként egy kis időre a tömítések karbantartása végett. Uhuhu-nak is ha minden igaz pont ilyen gáznyomás problémája van most... De lehet, hogy tévedek... :oops:

Link to comment
Megosztás:

Jaaa, hogy +6 fokot fúj... Ezen vhogy átsiklottam. Ez sztem is teljesen jó!

Bocsi, félreértettük egymást. A hőmérsékletet még nem mértem meg /de ezután ez lesz az első dolgom/. Az lett volna a kérdésem, hogy előfordulhat-e , hogya klíma működik ugyan de nem elég hideget fúj. Esetleg két lehetőség van, vagy működik vagy nem a nem megfelelő gáznyomás miatt. Mert én úgy érzem mintha nem lenne elég hideg a levegő.

Elnézést ha egy kicsit értetlen vagyok.

Köszi, Zoli :oops:

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, félreértettük egymást. A hőmérsékletet még nem mértem meg /de ezután ez lesz az első dolgom/. Az lett volna a kérdésem, hogy előfordulhat-e , hogya klíma működik ugyan de nem elég hideget fúj. Esetleg két lehetőség van, vagy működik vagy nem a nem megfelelő gáznyomás miatt. Mert én úgy érzem mintha nem lenne elég hideg a levegő.

Elnézést ha egy kicsit értetlen vagyok.

Köszi, Zoli :oops:

Akkor viszont az első válaszomat tekintsd... Sztem előfordulhat ilyen köztes állapot (hűt ugyan, de nem eléggé) a nem elegendő nyomás miatt. Hozzáteszem, nekem még nem volt ilyen, ezért jó lenne, ha megerősítene vki...

Link to comment
Megosztás:

Hali Opelesek :(

Új vagyok itt nálatok, egy ideje olvasom a Fórumot,de most lenne egy "klíma kérdésem":decemberben vettem az autómat:Astra 1,7 DTI Caravan.A klímát a hideg miatt nem tudtam kipróbálni,de most ,hogy jobb idő lett,rájötem,hogy nem működik. :( A szervízes szerelő szerint van benne gáz,de kevés,és a kompresszor sem kapcsol be.Véleményetek szerint töltessem fel gázzal és hátha működik :?: :?:

Link to comment
Megosztás:

Hali Opelesek :(  

Új vagyok itt nálatok, egy ideje olvasom a Fórumot,de most lenne egy "klíma kérdésem":decemberben vettem az autómat:Astra 1,7 DTI Caravan.A klímát a hideg miatt nem tudtam kipróbálni,de most ,hogy jobb idő lett,rájötem,hogy nem működik. :( A szervízes szerelő szerint van benne gáz,de kevés,és a kompresszor sem kapcsol be.Véleményetek szerint töltessem fel gázzal és hátha működik :?:  :?:

a kérdésedre a válasz az írásodban. van benne gáz. akkor feltölteni jóötlet?

Link to comment
Megosztás:

a kérdésedre a válasz az írásodban. van benne gáz. akkor feltölteni jóötlet?

uhuhu de ha kevés van benne ugyanúgy tilt a klíma tudtommal :!: ..szóval autóklímáshoz be :arrow: ellenőriztet és szükség szerint utántöltet...az enyémbe azért kellett utántölteni, mert a kontár szerelő akihez először vittem le engedett belőle, mert szerinte túl sok a gáz és magas nyomásra is tilt a masina....erre kiderűlt az amit egy kicsit előrébb (első oldal) leírtam és után kellett tölteni épp azt a mennyiséget, amit szívbaj nélkűl lengedett a másik, aki igaz hogy nem kért érte pénzt de csinált nekem 1-2 ropogós plussz kiadást... :evil:

szerk: nem tudom hova valósi vagy de Dunakeszin csinálta meg nekem a srác (tel sz: 70-206-7408 már 1 éve nem jártam felé, remélem él még a száma..)

Link to comment
Megosztás:

Ákos

A Telo azt írta, hogy az ő autojában a kompresszor magas fordulaton indulásnál kikapcsol. Létezik ez?

nem magas forulaton, hanem teljes terheléskor.

és nem kikapcsol, hanem a teljesítménye csökken... azaz ha padlógázon gyorsulsz, és a computer ugy itéli meg, akkor a klima teljesítményét csökkenti, azért hogy a motort ne fogja nagyon vissza.

nem teljesen kikapcsol, csak majdnem nulla teljesítménnyel megy...

Link to comment
Megosztás:

és nem kikapcsol, hanem a teljesítménye csökken... azaz ha padlógázon gyorsulsz, és a computer ugy itéli meg, akkor a klima teljesítményét csökkenti, azért hogy a motort ne fogja nagyon vissza.

nem teljesen kikapcsol, csak majdnem nulla teljesítménnyel megy...

Valami ilyesmit akartam én is írni a másik topicban, csak nem sikerült ilíen szépen megfogalmazni :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.