Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Helló mindeniknek!

Hát sajnos nem tudok semmi jóról beszámolni. A Klímás pasi nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Felhívtam, erre elkezdett hebegni-habogni, hogy nem ér rá, sok a dolga, és amúgy sem tud mit csinálni vele, mert 3 dolgot lehet megnézni: a kis és nagy nyomást meg a visszahűtést, és az ő gépük csak leszedni tudja a gázt vissza rakni nem, tehát akkor bukom a gázt, és szerinte 90% hogy az expanziós szelep a rossz, de azt nem tudja megnézni, meg amúgy is több fajta létezik belőle. Inkább cseréltessem ki azt, de ahoz ő nem kell, mert csak 2 csavar fogja. /Expanzós szelep ára opel szalon szerint 40.000 FT/

Szóval ennyit a berényi ople szervízről. Tehát ott tartunk, hogy el kéne mennem a citroen szervízbe itt gyöngyösön, mert nekik jó a gépük a klímagáz le és feltöltéséhez, és cseréltessek ki 1 alkatrész amiről senki sem tudja, hogy mi a helyzet vele. Ha nem az volt a rossz, akkor bukok minimum 50.000-et /munkadíj stb/ és még mindig nem tudta senki megnézni, hogy mi van a nyomással meg a visszahűtéssel.

Nincs valakinek egy jó klímaszervízről tudomása pesten? Olyanról, ahol nem csak az EPC-ben láttak eddig klímát! :-)

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem a Schillerrel meg az M3-as opelszalon/szervízzel. Mind a 2 helyen azt mondták, hogy van gépük és meg is tudják nézni a klímát. Korrektül álltak a kérdéshez mind a 2 helyen. (Legalábbis akivel beszéltem, de lehet, hogy Ő csak a munkafelvevő volt :-)

Az lenne a kérdésem, hogy van-e itt valaki, aki ismeri ezeket a szervízeket, melyikbe érdemes vinni a vasat?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Vettem egy 2001-es 2.0 DTL astra kombit. Alapból nem müködött a klima benne. Elvittem 1 klimáshoz aki feltöltötte és visszaadta, hogy most már jó, de figyeljem nem szivárog-e a gáz 14.000 Ft. Hát nem volt jó a klima ezért visszavittem. Azt mondták, hogy valami kis kütyü elromlott amit ki kell cserélni, de nekik olyan nincs, vigyem el az Opelhez. Ok elvittem. A kis kütyüt kicserélték 34.000,-Ft, de vigyem vissza mert a hütöm közben kilyukadt. Ok visszavittem a klimáshoz, hütö ki gáz be 60.0000,-Ft. Miután készen lett figyelmeztettek, hogy a hütö ventillátora miután bekapcsolom a klimát 2 másodperc mulva leáll tehát valami elektromos vezérlés baja lehet az autónak vigyem vissza az Opel szervizbe mert ezt csak ott tudják megcsinálni. Tehát elvittem vissza a szervízbe ahol kicseréltek rajta 1 szüröt és szerintük így már biztosan jó lesz. Ezek után a hétvégén boldogan kipróbáltam a klimát ami hütött is annak rendeje és módja szerint, de csak kb 5 percig mert utána a klimagáz fehér füstként távozott a motorház elején. Most itt tartok. Az Opel márkakereskedés miután jeleztem nekik ujfent a hibát megigérték, hogy ránéznek, de csak 1 hét mulva mert nagyon sok a dolguk. Most itt tartok és nagyon csalodott vagyok. Igaz, hogy a klima csak egy kényelmi extra és lehet, hogy idén már nem is lesz rá szükség de ez a herce hurca eléggé megviselte a márkába vetett hitemet. :lol: :) :(

A kérdésem a következö: Tényleg ennyire bonyolult ez az autóklima szerelés vagy csak én fogtam ki egy rossz szériát?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Vettem egy 2001-es 2.0 DTL astra kombit. Alapból nem müködött a klima benne....

A kérdésem a következö: Tényleg ennyire bonyolult ez az autóklima szerelés vagy csak én fogtam ki egy rossz szériát?

Ha pesti vagy, keresd fel uhuhu-t privátban. Szerintem első körben hozzájuk kellene vinned az autót... átnézik, aztán majd uhu megmondja neked jól, mi a további teendő.

Nagyon sajnálom, hogy így kifogtad... :? Remélem hamarosan megjavul az autód, és újra boldog tulaj leszel!

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy sokan nem is értenek hozzá, nem értik, hogy működik, csak csípőből cserélgetnek, próbálkoznak.

Mondjuk, nem értem, miért nem kértél vissza pénzt vagy miért hagytad ennyiben. Kifizettél egy valag pénzt és mégse működik??

Dehogynem kértem vissza. Erre azt válaszolták, hogy amit ök cseréltek az mind rossz volt. Tehát azért jogossan kértek pénzt. A hütö tényleg lyukas volt. Legalábbis amit nekem mutattak az az volt.

Most, hogy visszaviszem valószínq, hogy nem fogom megkérdezni a végén, hogy mivel tartozom.

Link to comment
Megosztás:

Dehogynem kértem vissza. Erre azt válaszolták, hogy amit ök cseréltek az mind rossz volt. Tehát azért jogossan kértek pénzt. A hütö tényleg lyukas volt. Legalábbis amit nekem mutattak az az volt.

Most, hogy visszaviszem valószínq, hogy nem fogom megkérdezni a végén, hogy mivel tartozom.

Mondjuk a G Astra hűtők állítólag tényleg szoktak lyukadni... Enyémet is elvileg cserélték már, még rögtön az elején.

De ettől függetlenül úgy tűnik, itt vmi más baj is van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szegedi vagyok.

Viccen kívül lehet hogy jobban jársz ha felhozod pestre egy megbízható szerelőhöz az autót, mint hogy hozzá nem nem értő szakihoz viszed és az lehúz sok-sok pénzzel. A márkaszervíz az más tészta, ha ott valamit cseréltek, akkor az valószínűleg hibás is volt, csak az áraik magasak "kissé"...

Link to comment
Megosztás:

Kösz a tanácsokat, de tényleg.

A dolog úgy kezdödött, hogy csak feltöltik a rendszert. Tehát most még amíg látok reményt addig nem akarok még bevonni 1 harmadik személyt is. Próbálok bízni a szakszervízben. A maszek klímást se tudom szidni mert amit bevállalt az ö is megcsinálta, csakhát még mindíg ott tartok, hogy nem jó az autóm és a béketürésem is fogytán. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kösz a tanácsokat, de tényleg.

A dolog úgy kezdödött, hogy csak feltöltik a rendszert. Tehát most még amíg látok reményt addig nem akarok még bevonni 1 harmadik személyt is. Próbálok bízni a szakszervízben. A maszek klímást se tudom szidni mert amit bevállalt az ö is megcsinálta, csakhát még mindíg ott tartok, hogy nem jó az autóm és a béketürésem is fogytán. :lol:

Majd írj, hogy mi a fejlemény az üggyel kapcsolatban, OK?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Vettem egy 2001-es 2.0 DTL astra kombit. Alapból nem müködött a klima benne. Elvittem 1 klimáshoz aki feltöltötte és visszaadta, hogy most már jó, de figyeljem nem szivárog-e a gáz 14.000 Ft. Hát nem volt jó a klima ezért visszavittem. Azt mondták, hogy valami kis kütyü elromlott amit ki kell cserélni, de nekik olyan nincs, vigyem el az Opelhez. Ok elvittem. A kis kütyüt kicserélték 34.000,-Ft, de vigyem vissza mert a hütöm közben kilyukadt. Ok visszavittem a klimáshoz, hütö ki gáz be 60.0000,-Ft. Miután készen lett figyelmeztettek, hogy a hütö ventillátora miután bekapcsolom a klimát 2 másodperc mulva leáll tehát valami elektromos vezérlés baja lehet az autónak vigyem vissza az Opel szervizbe mert ezt csak ott tudják megcsinálni. Tehát elvittem vissza a szervízbe ahol kicseréltek rajta 1 szüröt és szerintük így már biztosan jó lesz. Ezek után a hétvégén boldogan kipróbáltam a klimát ami hütött is annak rendeje és módja szerint, de csak kb 5 percig mert utána a klimagáz fehér füstként távozott a motorház elején. Most itt tartok. Az Opel márkakereskedés miután jeleztem nekik ujfent a hibát megigérték, hogy ránéznek, de csak 1 hét mulva mert nagyon sok a dolguk. Most itt tartok és nagyon csalodott vagyok. Igaz, hogy a klima csak egy kényelmi extra és lehet, hogy idén már nem is lesz rá szükség de ez a herce hurca eléggé megviselte a márkába vetett hitemet.  :)  :(  :D  

A kérdésem a következö: Tényleg ennyire bonyolult ez az autóklima szerelés vagy csak én fogtam ki egy rossz szériát?

Hát jól kifogtad…talán tényleg érdemes lenne másik szerelő v. szerviz után nézned, mert ennek nagyon olyan kinézete van, mintha csak találgatnának :D

Árakról annyit, hogy ha tényleg lyukas volt a hűtő, és ha azt kicserélték, akkor ott nem volt lehúzás, mert nettó 45-50k egy új hűtő. Nekem legalábbis ennyi lett volna, Én inkább 5k-ért megforrasztattam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Az Opel márkaszervíz feltette a Tech2 müszerét és megállapították, hogy a nyomás felmegy vagy 17 bárig a rendszerben és ez csakis valami dugulás miatt lehetséges. Egyébként amikor kikapcsolom a klimát a nyomás visszamegy 5 bárra. Most azt ajánlották, hogy takarítassam ki az egész klimát amit úgy 60.000,-ft-ért nekem kedvezményesen megcsinálnának.

Ja és az normális, hogy a 700g gázzal feltöltött rendszeremböl csak 580g gázt tudtak lefejteni??? Ezt nem nagyon értem mert ha ez teljesen zárt rendszer akkor nem kellene közel annyit kivenni belöle amennyit beleraktak?

Most hétvégén elviszem és kitakaríttatom a klímát. Lesz ami lesz. Lassan ott vagyok, hogy ennyiért már új klimát is szereltetthettem volna az autóba. :lol:(

Link to comment
Megosztás:

Viszont nekem is lenne kérdésem:

Az előzőekben leírtak alapján gombátlanítottam a klímát. (Delphi)

Tuti jól sikerült, szag megszűnt.

Klímával vagy klíma nélkül, sík terepen, emelkedőn, nem fékezve, külső vagy belső levegőnél semmi szag. Viszont, ha meg kell állnom - mondjuk lámpánál - vagy lejtőn megyek lassan (az orra alacsonyabban van az autónak), iszonyú szagot fúj be az utastérbe.

Mintha valami folyadék folyna "előre" és ennek a szagát fújná be.

Lehetséges ez? Lehet ez az összegyűlt kondenzvíz szaga? Vagy eldugult a kondenzvíz-elvezetésem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.