Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

26 perce, Gabeszka írta:

Sziasztok Márkatársak !

Klemm Gábor vagyok Százhalombattáról, teljesen új vagyok itt, ma regisztráltam. Ha valaki erre jár vendégem egy kávéra, üdítőre !  Már is egy problémám van sajnos. Bele szerettem egy "A" Zafira 1,8 OPC Line  típusba. Kb. három hónapja meg is vettem egy Németből érkezett példányt. Nagyon jó állapotban van, de ma klímaszerelőnél kötöttem ki. Nem tudom, hogy ide írhatom a kérdéseimet ha nem szóljatok.  A probléma : Kevés volt a gáz, csináltak Nitrogénes nyomáspróbát, az jó lett, sehol szivárgás. 96 gramm gáz volt csak benne, amit lefejtettek és feltöltötték 600 grammra. (16.000 Ft. )  És jöttek a problémák.  Digit klíma van benne, ha bekapcsolom jó hideget fúj, jól működik, DE sajnos a hűtő ventilátorom csak majdnem 25 Bárnál kapcsol be ( Nagy fordulaton) és kb. ha visszahűti a gázt kb. 5 mp. alatt, akkor kapcsol ki 21-22 Bár nyomásnál. A szerelő azt mondta, hogy a ventilátor előtt van egy ellenállás, valószínűleg az a rossz, mert alacsony fordulat fokozatra alacsonyabb nyomásnál nem kapcsol be a ventilátor. Meg is találtam otthon a ventilátor keret belső oldalán bal oldalon alul az ellenállást. Nem látok semmi problémát rajta (de attól még rossz lehet) Irány az Unix, ill. a bárdi Bosch  szám alapján    nem találtak alkatrészt. A Bárdiban lenne, de csak egyben a kerettel és a vent. motorral együtt, kúrva drágán. Kérdésem : Bontottat érdemes-e beszerezni, vagy van-e valakinek 5lete, hogy hol tudnék külön vásárolni újat?  Szerintem a G. Astráké ugyan ez lehet.  Ez egy 1 hűtős típus, az ellenállás csatlakozója 4 pólusú. egy porcelán testű ellenállással.  Másik kérdésem : Valahol olvastam, hogy másnak is van olyan problémája, hogy a klíma használatakor erős búgó hangot lehet hallani, olyan mintha gerjedne valami. Először azt hittem, hogy egy Kombíno jön mellettem.   A fordulatszámra változik és nagyon búg. Kérdés : Mi okozhatja ezt a hangot ? Illetve igaz-e, hogy a kompresszor hangja a nagy nyomás miatt ? Ha szerintetek is lehet ez az ok, akkor megoldódna-e az ellenállás cseréje után ? Véleményem szerint ha az alacsony fordulat fokozat is működne a ventilátor motorban, akkor már valahol tizenegy-néhány  Bárnál kapcsolnia kéne a ventinek, így nem engedné a gázt túlmelegedni, így a nyomás sem mehetne feljebb a meleg oldalon.   Szerintetek ?   Bocsi, hogy túl hosszú voltam, de ki kell írnom magamból az ideget :) , ill. csak akkor kaphatok pontos választ ha leírom a pontos részleteket.

Ha valaki megtisztelne válaszával, főleg ha építő jellegű, azt nagyon megköszönném, főleg ha barátságok is kialakulnak. Találkozókon meghívnám egy pár sörre.

 

Köszönettel : Gabeszka

Szia Gábor, üdv köztünk!

Nem erre lenne szükséged véletlenül?  

https://cromax.hu/hutorendszer/huto_ventilator_keret_es_resze/hutoventilator_alkatreszei/hutoventilator_ellenallas_astra_g_zafira_a_2_0_2_2+diesel_49156

 

Link to comment
Megosztás:

Szia Janó 32 !

 

Köszönöm, hogy elolvastad az írásomat ! Vendégem vagy egy sörre ! :)   Sajnos nem így néz ki, de megnéztem a cromax oldalát és találtam egy hasonlót, igaz azt írják, hogy Meriva  az aonosítója :42758 . Holnap felhívom őket.  

 

Köszönöm : Gabesz 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, gezoli írta:

A bugó hang a hőmérséklet emelkedésével egyenes arányban növekszik. "természetes"

Köszönöm, neked is !   Én is így gondolom,  lehet, hogy csendesebb lesz ha cserélek ellenállást, hogy a ventilátor 1-es fokozata is menjen, talán akkor nem engedi annyira melegedni. Viszont ennyire búgó hang szerintem természet ellenes, tényleg olyan hangja van a kocsinak mint egy csapágyas villamosnak.  :)    

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés : Ha a fűtést kapcsolom be, szóval a digit klíma hőmérséklet tekerőjét maxra állítom, akkor is megy a kompresszor ?  Ezt azért kérdezem, mert ekkor is hallom a búgó hangot, de talán nem olyan erősen mintha hűtene.  

Bocsi, hogy ennyit kérdezgetek, de augusztusban megyek a családdal nyaralászni Montenegroba és pont a klíma, ill. a hűtő rendszernek kéne megbízhatóan működni.   

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Gabeszka írta:

Még egy kérdés : Ha a fűtést kapcsolom be, szóval a digit klíma hőmérséklet tekerőjét maxra állítom, akkor is megy a kompresszor ?  Ezt azért kérdezem, mert ekkor is hallom a búgó hangot, de talán nem olyan erősen mintha hűtene.  

Bocsi, hogy ennyit kérdezgetek, de augusztusban megyek a családdal nyaralászni Montenegroba és pont a klíma, ill. a hűtő rendszernek kéne megbízhatóan működni.   

Digithez nem tudok hozzászólni mert nem ismerem, de szerintem ha be van kapcsolva a klíma akkor halhatod ezt a hangot akkor is ha fűtésre van állítva. Ekkor megy a párátlanítás funkció.

Szerintem!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 17. at 11:42, DarthVödör írta:

Vedd le az ellenállást (egész egységet) és nézd meg a hőbiztosítékot. Valószínűleg az szakadt meg. Javítható. Kb 200 Ft.https://www.hestore.hu/prod_10023768.html

 

On 2018. 07. 17. at 11:42, DarthVödör írta:

Vedd le az ellenállást (egész egységet) és nézd meg a hőbiztosítékot. Valószínűleg az szakadt meg. Javítható. Kb 200 Ft.https://www.hestore.hu/prod_10023768.html

Sziasztok ! 

Köszönöm mindenkinek, megoldódott a probléma. Kapott egy új, komplett ellenálást a vas és minden működik. Igaz, Zafirába való nincs sehol külön, csak egyben a ventilátorrak, horror áron, így vettem a Cromax-ban Merivákba való egységet 4500 Ft-ért. Át kellett egy kicsit alakítani, de teszi a dolgát. Most tesztüzem van. 

Holnap dolgozom, majd pénteken beszámolok.

 

Gabesz

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tuti kondenzvíz? Mert az nem szokott befelé folyni... nedvesítsd meg vele az ujjad és szagold meg, ha édeskés, az bizony hűtőfolyadék, és azt jelenti hogy tönkrement az utastéri radiátorod. A megoldás a csere, de elég nagy szívás, amennyire emlékszem, le kell bontani a műszerfalat hozzá. 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, tgabika76 írta:

Tuti kondenzvíz? Mert az nem szokott befelé folyni... nedvesítsd meg vele az ujjad és szagold meg, ha édeskés, az bizony hűtőfolyadék, és azt jelenti hogy tönkrement az utastéri radiátorod. A megoldás a csere, de elég nagy szívás, amennyire emlékszem, le kell bontani a műszerfalat hozzá. 

Ha eltömődik a kondenzvíz kivezető cső, akkor "normális" ha az utastérbe folyik a víz. Sajnos én is így jártam most hétvégén, de még nem volt időm megtalálni és kipucolni a csövet.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 22. at 15:17, llaci89 írta:

Hello.

Astra g 2002 caravan-nál

  • Az anyós ülés felől befolyik a kond.viz., hogy tudom megtalálni és kipucolni azt a csövet a legegyszerűbben..
  • köszi a válaszokat előre is

 

Nálam meglett a kivezetés. 

Ha szemben állsz a kocsival, akkor bal oldalt lent a tűzfalon van. Nálam kereszt formájú gumiból készült. 

https://drive.google.com/open?id=18qE2m7AVBpf9QBt_0tsxw6ksRpGUqKOx

https://drive.google.com/open?id=1ekDiKul7s0XAjHR_eSefeM78PZQi6f66

 

Amint hozzáértem egyből elkezdett folyni több deci víz belőle. Utána feltoltam egy lefolyó tisztító drótot, de nem hozott ki sok mindent. Remélem ennyi elég is volt és ez után szépen elfolyik a kondenzvíz.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 17. at 8:14, kelemenkelo írta:

Sziasztok!Digitklimás behr klima egyik naprol a másikra csak a szélvédőre fujja a hideget hiába állitgatom mashol csak lágy szellő!klimás megnézte gáz van valami állitò lapát hibárol beszél de ő nemfoglalkozik szereléssel!:( merre induljak a hiba keresésével!?köszi

Hello,

Első körben tetesd rá TECH2 vagy más diagnosztikai műszerre. Lehet csak megkergült. Nővéremék digitklímás Astráján is volt valami hasonló hiba, talán akksi lemerülés vagy saru levételt követően.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Visszatértem !

No Zafira klíma jól működik, bekapcsolás után pár másodperc múlva el is indul a hőtőventilátor és jó hideget is fúj,  ma vissza mentem a klímáshoz és rámérettem, kb. 15 báron állt a mutató álló helyzetben alapjáraton.  Tettünk egy kartonlapot a hűtő elé, így nem volt elég a ventilátor alacsony fordulata a hűtéshez, ezért a nyomás felment kb. 19 bárra és ekkor kapcsolt be a ventilátor nagyobb fokozata, majd kartonlap elvétele után vissza hűtött, így ismét lement a nyomás 15 bár környékére és visszaállt alacsony fordulatra a venti.  Kérdésem, ez normális-e így. Azért kérdezem, mert  3250 fordulatszám környékén valami elkezd búgni, mint egy porszívó. Ez a hang a fordulatszám változással változik. A fordulatot 3000 felett fent tartom és kikapcsolom a klímát akkor a hang egyből elhallgat,  ahogy vissza kapcsolom azonnal búg.  Tényleg olyan hangja van mint egy porszívónak. Mi okozhatja ezt a hangot ?  Természetes-e ? El merjek-e így indulni Montenegróba ?      A klímás azt mondja vigyem szerelőhöz, vagy nézzem meg a generátorszíj által hajtott csapágyakat, mert szerinte nagyobb terhelésre valamelyik csapágy szólhat. A szerelő ismerőseim szerint meg biztosan a kompresszor ad ilyen hangot, de ne foglalkozzak vele.  Most már teljesen meghüjjjjültem.

Ha valakinek van ebben tapasztalata, azt szívesen olvasnám. 

 

Köszönettel : Gabesz 

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Urak...mi van akkor ha nekem nem a klímázás közbe érzek büdöset, hanem utána mikor kikapcsolom, és kb. 1 nap mulva érzem azt hogy jön a büdös a szellőző nyílásokból de ugy hogy nem megy a klíma sem sem pedig a ventillátor ami az utastérbe fujja a levegőt.

És javarészt akkor érzem ha az ablakok le vannak húzva, és a menetszél becsap az utastérbe és az oldalsó szellőző nyílásokat átjárja. Digit klimáról van szó, és egy B Vectra (bocsi az offért) Próbáljak meg egy klímabombát mondjuk egy olyat ami nem csak szagosít hanem fertőtlenít is, vagy habbal fújjam be a nyílásokat?? ( ettől félek, hallottam rossz tapasztalatokat )

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

Link to comment
Megosztás:

24 perce, Tomi81 írta:

sziasztok!

Urak...mi van akkor ha nekem nem a klímázás közbe érzek büdöset, hanem utána mikor kikapcsolom, és kb. 1 nap mulva érzem azt hogy jön a büdös a szellőző nyílásokból de ugy hogy nem megy a klíma sem sem pedig a ventillátor ami az utastérbe fujja a levegőt.

És javarészt akkor érzem ha az ablakok le vannak húzva, és a menetszél becsap az utastérbe és az oldalsó szellőző nyílásokat átjárja. Digit klimáról van szó, és egy B Vectra (bocsi az offért) Próbáljak meg egy klímabombát mondjuk egy olyat ami nem csak szagosít hanem fertőtlenít is, vagy habbal fújjam be a nyílásokat?? ( ettől félek, hallottam rossz tapasztalatokat )

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

Én a habot semmiképpen nem ajánlom... Inkább egy pollenszűrő csere és a szűrő környékének takarítása ill a kondenzvíz kivezető cső állapotának vizsgálata... Ezzel párhuzamosan akár egy ózon tisztítás sem lenne rossz ötlet h tényleg nem maradjon baktérium/gomba a rendszerben. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

25 perce, Janó32 írta:

Én a habot semmiképpen nem ajánlom... Inkább egy pollenszűrő csere és a szűrő környékének takarítása ill a kondenzvíz kivezető cső állapotának vizsgálata... Ezzel párhuzamosan akár egy ózon tisztítás sem lenne rossz ötlet h tényleg nem maradjon baktérium/gomba a rendszerben. 

A pollenszűrő vacsi új, cső tiszta, és a szűrő környéke is....az ózon tisztításon gondolkodtam én is, nem tudom mennyire éri meg illetve van e valakinek tapasztalata ezzel??

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Janó32 írta:

Én a habot semmiképpen nem ajánlom... Inkább egy pollenszűrő csere és a szűrő környékének takarítása ill a kondenzvíz kivezető cső állapotának vizsgálata... Ezzel párhuzamosan akár egy ózon tisztítás sem lenne rossz ötlet h tényleg nem maradjon baktérium/gomba a rendszerben. 

Miért nem ajánlod?

Semmi baj vele csak ésszel kell alkalmazni!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, gezoli írta:

Miért nem ajánlod?

Semmi baj vele csak ésszel kell alkalmazni!

Az ésszel alkalmazással az a baj, hogy ahhoz rutin kell és tudni hogy hol és miként és mennyit szabad belőle használni. A rendszer nem egy darabból van ugye, és az illesztéseknél-összeépítéseknél a sok habból kiváló folyadék  (vagy maga a hab) ha utat talál magának nagyon sok remek helyre be tud folyni. Egy volt kollégám ebből nyaranta szépen megél, mert javíthatja -ha lehet- a fejegységeket, klímavezérlő paneleket, biztosíték dobozokat, különféle relékel és komfort elektronikákat meg néhány típusnál (pl Scenic) akár az óracsoportot is... Ezért nem ajánlom a használatát, komoly kárt tud okozni vele aki nem tudja mit csinál... 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Az ésszel alkalmazással az a baj, hogy ahhoz rutin kell és tudni hogy hol és miként és mennyit szabad belőle használni. A rendszer nem egy darabból van ugye, és az illesztéseknél-összeépítéseknél a sok habból kiváló folyadék  (vagy maga a hab) ha utat talál magának nagyon sok remek helyre be tud folyni. Egy volt kollégám ebből nyaranta szépen megél, mert javíthatja -ha lehet- a fejegységeket, klímavezérlő paneleket, biztosíték dobozokat, különféle relékel és komfort elektronikákat meg néhány típusnál (pl Scenic) akár az óracsoportot is... Ezért nem ajánlom a használatát, komoly kárt tud okozni vele aki nem tudja mit csinál... 

Ezért írtam, hogy ésszel! Azért mert valaki nem előírásszerűen használja, nem a felhasznált klímatisztító a szar!

Soha semmi bajom nem volt vele! Sőt.......! Pedig évek óta használom.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, duke19@citromail.hu írta:

Kerdesem lenne.. biztivel kapcaolatban kuldok kepet.... melyim bizti hianyzik..?

F astra caravan 2001evj 1.6 8v klima nelkuli. Benzines.motorteben vann doboz. 6 nagy bizti van benne 1 hianyzik...uoltso elott talan..

Sargataol egyel visszabb...melyik lehet az? Koszi a valaszokat elore is!

Üdv, kicsit eltévedtél, ez a G astra szekció, itt nem valószínű hogy tudnak neked válaszolni, kérlek fáradj át az F asta topicba. ( elektromos, egyéb csevegés pölö) 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.