Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

12 perce, kingblue írta:

Hali.Motorháztető felnyit.Klímakompresszornál figyeld a külső tárcsát forog-e ha nem forog akkor nem működik.Az ékszij forgatja a szijtárcsát ha bekapcsol a klíma akkor a külső tárcsát berántja és együtt forognak ekkor hajtja a kompresszor dugattyúit.

Köszönöm, nem néztem a tárcsát még! De ez esetben ha berántja a külső tárcsát akkor úgy gondolom annak valamilyen hangja kellene, hogy legyen illetve az alapjáratnak biztosan meg kell emelkednie valamennyit, viszont ilyeneket nem tapasztaltam, pedig a motortérben hallgatóztam amikor a segítőm az utastérben kapcsolta a klímát...

Elképzelhető, hogy a külső 5-8 C fokos hőmérséklet miatt nem kapcsol? (tudom, hogy +3-4 C fokot mondanak ami alatt nem kapcsol szóval elvileg mennie kéne)

Módosítva : Mr.Cobb
Link to comment
Megosztás:

7 perce, Mr.Cobb írta:

Köszönöm, nem néztem a tárcsát még! De ez esetben ha berántja a külső tárcsát akkor úgy gondolom annak valamilyen hangja kellene, hogy legyen illetve az alapjáratnak biztosan meg kell emelkednie valamennyit, viszont ilyeneket nem tapasztaltam, pedig a motortérben hallgatóztam amikor a segítőm az utastérben kapcsolta a klímát...

Elképzelhető, hogy a külső 5-8 C fokos hőmérséklet miatt nem kapcsol? (tudom, hogy +3-4 C fokot mondanak ami alatt nem kapcsol szóval elvileg mennie kéne)

Elvileg mennie kéne.Attól függ milyen állapotban van a kompresszor.Ha még jó ill.ujszerű szinte semmi hangja nincs de idősebb példánynál már lehet hallani.De legjobban jobb ha szemrevételezéssel megnézed.Esetleg a külső tárcsán egy kis kréta vagy valamilyen jelölést csinálsz és ugy könnyebben meglátni hogy forog-e.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

Az autómban a fűtés/szellőzés gombok világítása megszűnt. Biztosítékok átnézése után az égő kiégése egyértelművé vált.  Utána olvastam és videón is láttam, hogy a középső tekerőgomb leszedésével a rizs izzó kicserélhető egyszerűen. A tekerő gombom nem akart lejönni, a feszegetés hatására egy kis oldalsó darab le is tört belőle (működik, csak esztétikai a hiba).  Ezután derült ki számomra, hogy csak a Behr-es rendszernél ez a megoldás,  a Delphi-nél szét kell szedni az egész középkonzolt az izzócseréhez.

Tekerő gombot külön nem valószínű, hogy tudok venni a sérült helyett, viszont egy ismerősömnek van Behr bontott Hűtés / Klíma vezérlő panelje.  Valahogy átszerelhető a gomb a Behr-ből az autómba, vagy  keressek bontott Delphi Panelt ?   Esetleg tekerő gombot szerzett már be valaki külön ?

Köszönöm előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Tomyyy írta:

Sziasztok,

 

Az autómban a fűtés/szellőzés gombok világítása megszűnt. Biztosítékok átnézése után az égő kiégése egyértelművé vált.  Utána olvastam és videón is láttam, hogy a középső tekerőgomb leszedésével a rizs izzó kicserélhető egyszerűen. A tekerő gombom nem akart lejönni, a feszegetés hatására egy kis oldalsó darab le is tört belőle (működik, csak esztétikai a hiba).  Ezután derült ki számomra, hogy csak a Behr-es rendszernél ez a megoldás,  a Delphi-nél szét kell szedni az egész középkonzolt az izzócseréhez.

Tekerő gombot külön nem valószínű, hogy tudok venni a sérült helyett, viszont egy ismerősömnek van Behr bontott Hűtés / Klíma vezérlő panelje.  Valahogy átszerelhető a gomb a Behr-ből az autómba, vagy  keressek bontott Delphi Panelt ?   Esetleg tekerő gombot szerzett már be valaki külön ?

Köszönöm előre is a segítséget.

Szerintem létezik külön a gomb is, ( bár amit találtam azt pont Behr) de valószinűleg egyszerűbb-könnyebb bontózni egyet.

https://www.google.com/search?q=90437536&sxsrf=ALeKk02wdhH9_F7JtjWV07E_856TOP3vyw:1584189520805&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjVu5Pt_ZnoAhVq_SoKHQfrBLEQ_AUoAnoECAsQBA&cshid=1584189653973100

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...
5 órája, kelly írta:

Sziasztok.

Klímagázt szeretnék tölteni a kocsiba. Meg tudná valaki mondani,  hogy melyik a szívó ág? Ha jól tudom ott kell rátölteni. 1.4 16 v benzin.

Köszönöm.

 

Hát, így néz ki, ha ezzel segítek: https://opeleseknek.hu/opel-klima-tolto-szelep-1851000-gm-13277003

Ezen az ábrán meg szerintem be lehet azonosítani hogy merre van: https://opel.7zap.com/hu/car/j96/c/7/16-1/

Link to comment
Megosztás:

Tavaly júniusban töltettem a klímát, majd 1 hónap múlva ránézettem UV lámpával, hogy látszik-e valahol szivárgás (mivel 2 évente már töltetni kellett a rendszert). Nem látszódott semmi, pedig használtam az autót, klímát. Most, 1 év múltán ismét klíma nélkül vagyok, csak búgó hang van, ez szokott lenni, ha üres a rendszer. Hol lenne érdemes megnézetni (Bp-Szfehérvár környéke)? Egyáltalán el lehetne csípni, hogy hol szivárog (valószínűleg minimális mennyiség, csak hát 1 év alatt lenullázódik)? Feltöltéskor a próbanyomás természetesen nem mutat semmi hibát. Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

2004-es 1.6 z16xep astrámmal küzdök a  manuál klímával. Klima hűtő már cserèlve, rendszer feltöltve gázzal, olajjal, nyomás kapcsoló újra cserèlve, de a hiba maradt. Mègpedig, hogy csak meleg motorral hajlandó működni. De előfordul ha sokat megy, akkor is lekapcsol. Ventillátor kapcsol amikor működik mind2 fokozat hallható. 

Valami tanács esetleg, köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Zsoltey84 írta:

Sziasztok!

2004-es 1.6 z16xep astrámmal küzdök a  manuál klímával. Klima hűtő már cserèlve, rendszer feltöltve gázzal, olajjal, nyomás kapcsoló újra cserèlve, de a hiba maradt. Mègpedig, hogy csak meleg motorral hajlandó működni. De előfordul ha sokat megy, akkor is lekapcsol. Ventillátor kapcsol amikor működik mind2 fokozat hallható. 

Valami tanács esetleg, köszönöm!

Üdv, a klíma egy bizonyos külső hőmérséklet ( 3-5 Fok)alatt nem inditható. Nem tudom hol van ez az érzékelő,  de érdemes lenne megnézni, ha nem olyan drága kicserélni. 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok.

Az alábbiakban kérném a segítségeteket.

2003-as Opel G Astra 1,6 benzines kombi 101LE; Z16XE autóm van.
Büdös, savanykás levegő jön a kocsi szellőző rendszeréből, de ha bekapcsolom a klímát akkor viszont megszűnik a büdös levegő, ha vissza kapcsolom a klímát akkor pár másodperc után megint szag mentes levegő áramlik be. MIÉRT???

Amit idén megtettem az ügy érdekében, de nem segített:
- a pollenszűrőt kivéve az ott található hűtő/fűtő bordát telenyomtam fertőtlenítő habbal (2020.06.05)
- használtam utastér fertőtlenítő bombát (2020.06.08)
- autó kozmetikában teljes belső tisztítást kértem (2020.06.10)
- volt ózonos fertőtlenítésen (2020.06.11)
- idén már másodszorra cseréltem ki benne az aktív szenes pollenszűrőt (2020.05.20; 2020.09.13.)
- a pollenszűrő helye teljesen tiszta, nincsen ott látható szemét
- a külső levegő beszívónál is teljesen tiszta
- kondenz víz kicsöpög belőle
Szerintem mindenféle fertőtlenítést megpróbáltam, amit csak lehet...

A klíma rendszerből ezek lettek cserélve:
- klíma hűtő, olaj klíma kompresszorhoz, klíma gáz, klíma kondenzátor (2017.07.07)
- klíma kompresszor csere + feltöltés (2017.02.09)
Szerintem mindent kicseréltem benne, amit lehet...

Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.: ÁdáM

Módosítva : adam2363
Link to comment
Megosztás:

3 órája, adam2363 írta:

Sziasztok.

Az alábbiakban kérném a segítségeteket.

2003-as Opel G Astra 1,6 Caravan kombi autóm van. (101Le; Z16XE)
Büdös, savanykás levegő jön a kocsi szellőző rendszeréből, de ha bekapcsolom a klímát akkor viszont megszűnik a büdös levegő, ha vissza kapcsolom, akkor megint jön ki belőle. MIÉRT???

Amit idén megtettem az ügy érdekében, de nem segített:
- a pollenszűrőt kivéve az ott található hűtő/fűtő bordát telenyomtam fertőtlenítő habbal (2020.06.05)
- használtam utastér fertőtlenítő bombát (2020.06.08)
- autó kozmetikában teljes belső tisztítást kértem (2020.06.10)
- volt ózonos fertőtlenítésen (2020.06.11)
- idén már másodszorra cseréltem ki benne az aktív szenes pollenszűrőt (2020.05.20; 2020.09.13.)
- a pollenszűrő helye teljesen tiszta, nincsen ott látható szemét
- a külső levegő beszívónál is teljesen tiszta
- kondenz víz kicsöpög belőle
Szerintem mindenféle fertőtlenítést megpróbáltam, amit csak lehet...

A klíma rendszerből ezek lettek cserélve:
- klíma hűtő, olaj klíma kompresszorhoz, klíma gáz, klíma kondenzátor (2017.07.07)
- klíma kompresszor csere + feltöltés (2017.02.09)
Szerintem mindent kicseréltem benne, amit lehet...

Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.: ÁdáM

Üdv. A befúvó venti lapátjai milyennek? Ha az nagyon dzsuvás-poros lett az évek alatt az tud büdös lenni melegen, és azt csak a fizikai takarítás ( mosás ) hozza le amihez ki kell szerelni a ventillátort. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék felétek. A szeretett kis G-m klímája rakoncátlankodni kezdett. Elvittem egy klímás műhelybe akik ki akarták cserélni jóformán az egész klíma rendszert (kompresszort, hűtőt, szűrőt, mindent) én ebbe nem mentem bele mert szerencsétlen annyit nem ér amennyit ezek le akartak húzni rólam. Aztán még aznap átvittem egy másikhoz, Ő azt mondta hogy olyan nagy gond nem lehet. Ma bevittem átvizsgálásra, és arra jutott a srác hogy kicsit kevesebb volt benne a gáz 300grammal amit pótolt, UV folyadékot tett bele, szivárgást keresett de nem talált. Beindította a klímát és működött viszont a ventilátorok nem kapcsoltak, se az első se a hátsó és azt mondta hogy ez így nem jó mert előbb utóbb a kompresszor is károsodik és ugye a motort is fel lehet forralni. Mindez a szemem előtt történt, szóval mondta hogy villamosság szerelő és nézze meg a ventilátorokat mert vagy a fokozatok nem működnek vagy nem is működnek egyáltalán.

Ma ugye melegebb volt, megálltam a ház előtt hogy kinyissam a garázs ajtót, megyek a kocsi fele és hallom hogy a ventilátorok szépen duruzsolnak ahogy 90 fokot ért a mutató. Meglepődtem nagyon, mondom rákapcsolom a klímát. és szépen hűtött is a klíma, ventilátorok forogtak elöl és hátul is a hűtőkön, lekapcsoltam a klímát szépen leálltak, vissza kapcsoltam és ismét szépen elindultak.

Mit mondtok, létezik ilyen hiba hogy szakaszosan hol működnek hol nem a ventilátorok? Mert tényleg a szemem előtt a klíma műhelyben nem működtek és a nyomás az egekbe szökött emiatt, itthon meg szépen mintha mi se történt volna elindultak.

Mi a véleményetek erről?

Köszönöm nektek ha van valami tapasztalatotok ezen a téren :)

2000 évjárat, X16XEL motor 1.6 benzin.

Link to comment
Megosztás:

58 perce, ftamas0201 írta:

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék felétek. A szeretett kis G-m klímája rakoncátlankodni kezdett. Elvittem egy klímás műhelybe akik ki akarták cserélni jóformán az egész klíma rendszert (kompresszort, hűtőt, szűrőt, mindent) én ebbe nem mentem bele mert szerencsétlen annyit nem ér amennyit ezek le akartak húzni rólam. Aztán még aznap átvittem egy másikhoz, Ő azt mondta hogy olyan nagy gond nem lehet. Ma bevittem átvizsgálásra, és arra jutott a srác hogy kicsit kevesebb volt benne a gáz 300grammal amit pótolt, UV folyadékot tett bele, szivárgást keresett de nem talált. Beindította a klímát és működött viszont a ventilátorok nem kapcsoltak, se az első se a hátsó és azt mondta hogy ez így nem jó mert előbb utóbb a kompresszor is károsodik és ugye a motort is fel lehet forralni. Mindez a szemem előtt történt, szóval mondta hogy villamosság szerelő és nézze meg a ventilátorokat mert vagy a fokozatok nem működnek vagy nem is működnek egyáltalán.

Ma ugye melegebb volt, megálltam a ház előtt hogy kinyissam a garázs ajtót, megyek a kocsi fele és hallom hogy a ventilátorok szépen duruzsolnak ahogy 90 fokot ért a mutató. Meglepődtem nagyon, mondom rákapcsolom a klímát. és szépen hűtött is a klíma, ventilátorok forogtak elöl és hátul is a hűtőkön, lekapcsoltam a klímát szépen leálltak, vissza kapcsoltam és ismét szépen elindultak.

Mit mondtok, létezik ilyen hiba hogy szakaszosan hol működnek hol nem a ventilátorok? Mert tényleg a szemem előtt a klíma műhelyben nem működtek és a nyomás az egekbe szökött emiatt, itthon meg szépen mintha mi se történt volna elindultak.

Mi a véleményetek erről?

Köszönöm nektek ha van valami tapasztalatotok ezen a téren :)

2000 évjárat, X16XEL motor 1.6 benzin.

A klímánál nem mindíg kapcsol be a venti azonnal, van hogy egy kicsit később. A vízhűtő venti meg ugye jóval kevesebbet megy, amig a termosztát nem nyit addig alpból nem is indulhat. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

A klímánál nem mindíg kapcsol be a venti azonnal, van hogy egy kicsit később. A vízhűtő venti meg ugye jóval kevesebbet megy, amig a termosztát nem nyit addig alpból nem is indulhat. 

Igen, ezt értem én, csak hogy a műhelyben rajta volt az a mérő eszköz és elvileg 25 bar nyomásnál kapcsol le a kompresszor védelme és eközelében volt már a nyomás és még ilyenkor sem ment egyik ventilátor sem. És igazából nem tudom hogy mi történik, itthon szépen ment mindkettő igaz már 90 fok volt a víz is és ilyenkor mindkettő bekapcsolt nálam mindig is és azt hiszem hogy a klímánál is ment mindkettő. Hogy ott miért nem kapcsolt a ventilátor azt én nem tudom megérteni sajnos. Hogy most mi ment tönkre vagy van-e valami hiba, egyszerűen már tök hülyének érzem magam mert mint az egészségügyben, itt is küldözgetnek össze vissza meg megpróbálnak lehúzni, igaz arra odafigyelek azért.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.