Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

ma feltöltettem a klimámat. 9,8 fokot fujt be, majd 5-7 grammot rátöltöttek. + slaggal kimosták a hütőimet, és a két hütő közötti részt. most 4,8 fokot hüt. jujjdeörülök.

még volt javitgatás, de az már nem ide tartozik.....

Nekem is régen a slaggot mondták... Asszem pont lehet, hogy te uhu.... :oops: Kijön vele a piszok? Nem gyenge az? A gőzborotva meg viszont már túl erős gondolom... elferdíthet lamellákat talán?

Link to comment
Megosztás:

legalább két köszönöm szépent adtam érte 8)

Hol van ez a cég?..ennyiért Én is megcsináltatom :lol: :twisted:

De tényleg házon most már bellűl vagy valahova vitted, mert megbízható helyet keres az ember ha lehet, úgyhogy ha tudsz ilyet ne kímélj minket :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hol van ez a cég?..ennyiért Én is megcsináltatom :lol: :twisted:

De tényleg házon most már bellűl vagy valahova vitted, mert megbízható helyet keres az ember ha lehet, úgyhogy ha tudsz ilyet ne kímélj minket :wink:

itt nálunk alvállalkozó javitja a klimákat.

és nekem dolgozói kedvezménnyel megcsinálta 8)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap voltam egy klímásnál. Egyik munkatársam egyeztetett vele időpontot mert az autójában nem működött a klíma /B Vectra/. Rászántam magam én is és elmentem vele mert bizonytalan voltam, hogy megfelelően hűt-e. Úgy voltam vele, hogy rászánom azt a pár ezer forintot és megnézetem a nyomást. A Vectrába tölteni kellett az volt a gondja, az enyémben /G Astra/ minden OK. A művelet úgy zajlott, hogy rácsatlakoztatta a mérőműszert és a motor föl kellett pörgetni kb. 2000-2200-as fordulatra. A szaki szerint ekkora fordulatnál kezd a klíma optimálisan működni. Így mérte meg nyomást és töltött is a rendszerbe.

Rákérdeztem a téli működtetésre is. Azért ell legalább hetente egyszer bekepcsolni mert a rendszerben olaj van ami keni a klímakompresszor tömítését. Ez egy spec tömítés ami ha kiszárad akkor itt szökik el a gáz. Én mondtam neki, hogy a kezelési utasítás azt írja,hogy +4 fok alatt a klíma be sem kapcsol. Azt válaszolta, hogy fűtsem föl az autót és utánna kapcsoljam be a klímát, ugyanis a hőmérséklet érzékelője az utastérben található!!!

U.i.: Szóval a "Mester" elég meggyőző volt. Ráadásul a Vectrát 7000ft-ért töltötte meg az én járgányomért pedig nem kért egy vasat sem!!!

Ha valakit érdekel a szaki telefonszáma akkor szívesen megadom. Egy hátránya van, hogy Szolnokon lakik.

Remélem tudtam hasznos infókat közölni.

Sziasztok! :oops:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én ma voltam klíma ellenőrzésen..akciósan csinálják OFF a Citroen-nél ON rá csatlakoztak a klímára teljesen állóhelyzetben(szívó és nyomó ág) egy méretes autómata masinával, ami:

1. előszőr leszívta a gázt belőle...

2. a leszívott gázt megmérte

3. az olajat leengedte belőle

4. levákumolta

5. az olaj mennyiségnek utánna töltöttek a masinába kiszívott mennyiségnek

6. ezután bepötyögték neki, hogy 700 gramm anyag kell bele...

7. vissza lett töltve

8. megfestették a gázt is, hogyha valahol szivárogna az látszódjon

Mint kiderűlt a gáz fele hiányzott, szóval egyet kell hogy értsek azokkal, akik azt mondják, hogy a nyomás nem mutatja meg mennyi gáz van benne. Sőt most mondta nekem a srác(és egyet kell hogy értsek vele), hogy a levegőt is tudja szállítani a kompresszor, azzal is tud szívó és nyomó oldali nyomást mérni mégsem lesz megfelelő a hűtési teljesítménye a klímának, mert klíma gáz szinte nincs benne. :wink:

A lényeg, hogy ez az egész meló 4000 Ft-omba és fél órámba kerűlt. ha az egészet újra kellett volna tölteni akkor lett volna 6990 Ft + a festés díja. Most már lefagyasztom az utasteret :twisted:

Link to comment
Megosztás:

...Én mondtam neki, hogy a kezelési utasítás azt írja,hogy +4 fok alatt a klíma be sem kapcsol. Azt válaszolta, hogy fűtsem föl az autót és utánna kapcsoljam be a klímát, ugyanis a hőmérséklet érzékelője az utastérben található!!!...

Valaki meg tudná ezt erősíteni? (mármint hogy az utastérben van az érzékelő, és itt most manuális klímára gondolok). Mert én a következők miatt nem ezt gondolnám:

1. télen nekem -5 fokban még sztem akkor sem kapcsolt be soha a kompresszor, ha az utastér pl 23 fokra fel volt fűtve

2. nyáron sem tapasztaltam olyat, hogy levett volna a teljesítményből a klíma, ha már lehűlt volna 21 fokra az utastér (külső hőmérséklet mondjuk 30 fok)

3. A kézikönyv is azt írja, idézem: "...A klímaberendezés csak abban a tartományban működik, ahol szükség van rá; kb +4C-os külső hőmérséklet alatt automatikusan kikapcsol".

Légyszi magyarázza meg nekem valaki, hogy ez most hogy is működik pontosan...

Link to comment
Megosztás:

"Sőt most mondta nekem a srác(és egyet kell hogy értsek vele), hogy a levegőt is tudja szállítani a kompresszor, azzal is tud szívó és nyomó oldali nyomást mérni mégsem lesz megfelelő a hűtési teljesítménye a klímának, mert klíma gáz szinte nincs benne."

Annyit azért ehhez hozzátennék hogy ha levegő kerül a rendszerbe akkor túlnyomás miatt meg fog állni a klíma mert a levegőt nem lehet annyira összenyomni mint a hűtőközeget.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor még 1-2 okosság:

A rendszerben be van építve egy fagyás érzékelő, amit uhuhu is írt és az az elpárologtatón található bent az utastérben, ezért van az, hogyha télen felfűtöd a kocsit és belső levegő keringetésre állítod(ez kell hozzá), akkor be kell tudni kapcsolni. de akkor is maradjon belső levegő keringetésen különben a ventillátor által kintről befájt hideg levegőt érzékelve ezen "szenzor" nem engedi működni a klímát. Ezen érzékelő azért van elvileg beépítve, hogy nehogy az elpárologtató lefaggyon(túlhűtsön) és emiatt a kompresszor túlterthelődjön, majd tönkre menjen.

Az általam említett súlyos klíma feltöltés esetén nem mérnek nyomást, legalábbis nálam nem mértek az tuti!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!Nekem egy 98-as Astra G-m van,gyári klímás,most vettem 3 hete!Ki akartam cserélni benne a pollenszűrőt,de az a helyzet,h sehol sem találom benne!Hol kellene keresnem?Vagy előfordulhat olyan,hogy nincs is benne pollenszűrő?A segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Nekem egy 98-as Astra G-m van,gyári klímás,most vettem 3 hete!Ki akartam cserélni benne a pollenszűrőt,de az a helyzet,h sehol sem találom benne!Hol kellene keresnem?Vagy előfordulhat olyan,hogy nincs is benne pollenszűrő?A segítségeteket előre is köszönöm!

Ki kéne szedned a kesztyűtartót (ha jól emlékszem 6 db T20 as torx csavar tartja)... Keresd a mögött a szűrőház fedelet. 2 gyártó (Delphi és Behr) is szállít szellőzőrendszert G astrához, ennek megfelelően szűrőfedélből is van vagy 4 fajta (mindkét gyártó gyárt 2 fajtát, asszem egyet a klíma nélküli verziókhoz, egyet a klímásokhoz, de ez nem biztos hogy így van, lehet, hogy összevissza alkalmazzák őket). A klímás verzióknál az egyik gyártónál (Behr) 5 fémpatent tartja a fedelet (npasi-nak van ilyen asszem), a másik gyártónál (Delphi) 3 csavar + 3 műanyagpatent. Nekem pl ez utóbbi 3+3-as Delphi van. A fedél leszedése után elvileg be kéne nyúlni és vhogy kihúzni a szűrőt. Ez nálam még viszonylag egyszerű a megfelelő technikával (leírtam ebben a topikban, keress vissza rá), a másik gyártónál nem tudom. A visszarakás kicsit nehezebb, de megfelelő technikával ez sem több, mint max 2 perc.

Ja igen, azt elfelejtettem mondani, hogy a két gyártó különböző (más alakú) szűrőket alkalmaz, tehát nem csereszabatosak.

Link to comment
Megosztás:

Ki kéne szedned a kesztyűtartót (ha jól emlékszem 6 db T20 as torx csavar tartja)... Keresd a mögött a szűrőház fedelet. 2 gyártó (Delphi és Behr) is szállít szellőzőrendszert G astrához, ennek megfelelően szűrőfedélből is van vagy 4 fajta (mindkét gyártó gyárt 2 fajtát, asszem egyet a klíma nélküli verziókhoz, egyet a klímásokhoz, de ez nem biztos hogy így van, lehet, hogy összevissza alkalmazzák őket). A klímás verzióknál az egyik gyártónál (Behr) 5 fémpatent tartja a fedelet (npasi-nak van ilyen asszem), a másik gyártónál (Delphi) 3 csavar + 3 műanyagpatent. Nekem pl ez utóbbi 3+3-as Delphi van. A fedél leszedése után elvileg be kéne nyúlni és vhogy kihúzni a szűrőt. Ez nálam még viszonylag egyszerű a megfelelő technikával (leírtam ebben a topikban, keress vissza rá), a másik gyártónál nem tudom. A visszarakás kicsit nehezebb, de megfelelő technikával ez sem több, mint max 2 perc.

Ja igen, azt elfelejtettem mondani, hogy a két gyártó különböző (más alakú) szűrőket alkalmaz, tehát nem csereszabatosak.

:lol: Köszönöm szépen a segítségedet!Nagyon sokat segítettél!Azt tudtam,hogy 2 fajta van,csak egyszerűen nem találtam sehol sem!A kézi könyvben sem írtak róla semmit!

Köszi mégegyszer!

Link to comment
Megosztás:

Na kipróbáltam a klímát. ( 30C van ugye )

Nem vagyok megelégedve vele, nemigazán hideget fúj.

Hol lehet orvosolni  hibát? Tud valaki jó helyet ahol megnézik, megcsinálják és persze nem arany-árban.!!!

Köszi.

Off

Hány fokot fúj? Kb 7-8 fok normálisnak mondható. Belső keringtetésen lejjebb mehet még 1-2 fokkal.

Amúgy sztem uhu-t kérdezd meg, hogy náluk pl mennyit kóstál egy feltöltés (külsőssel dolgoztatnak, uhu-nak már megcsinálták jól)...

Link to comment
Megosztás:

A "nem fuj hideget" nalam is megvan, legnagyobb erolkodessel, 11 fokot tudott kinyomni (belso keringetessel, fordulaton hasznalva a motort, nem allo helyzetben), ugyhogy hetfore bejelentkeztem egy klimashoz. Az a visszas hogy egy masik "szakember" kb egy honapja mar feltoltotte...

Kivancsi vagyok hogy a tiedet hogy fogjak rendbevagni, majd en is leirom a fejlemenyeket.

Udv

Kobak

Link to comment
Megosztás:

A "nem fuj hideget" nalam is megvan, legnagyobb erolkodessel, 11 fokot tudott kinyomni (belso keringetessel, fordulaton hasznalva a motort, nem allo helyzetben), ugyhogy hetfore bejelentkeztem egy klimashoz. Az a visszas hogy egy masik "szakember" kb egy honapja mar feltoltotte...

Kivancsi vagyok hogy a tiedet hogy fogjak rendbevagni, majd en is leirom a fejlemenyeket.

Udv

Kobak

Igen, ez így már talán tényleg kevés.... Belső keringtetéssel elvileg akár 5-6 fokra is le lehetne vinni (mondjuk 2000-es fordulaton)...

Nem szinezték be neked, hogy lássák, hol szivárog a hűtőközeg?

Link to comment
Megosztás:

Holnap reggel megyek vidékre, útközben majd kibróbálom és vasárnap este írok.

Hogy teszteljem?

1. Klima+belső keringetés bekapcs

2. max hűtés

3. csak fölül fújjon

4. hőmérö a a középkonzolon levő nyíláshoz

Hányas fokozaton mérjem?

Off

Belső keringtetés nélkül, illetve azzal is mérjed, motor legalább mondjuk 2000-en forogjon, csak pofára fújjon, venti mondjuk 2-esen, levegő hőmérséklet szabályzó minimumon és vmelyik középső nyílásba rakd a hőmérőt. Esetleg még a szélső befúvókat is mérd meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.