Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Belső keringtetés nélkül, illetve azzal is mérjed, motor legalább mondjuk 2000-en forogjon, csak pofára fújjon, venti mondjuk 2-esen, levegő hőmérséklet szabályzó minimumon és vmelyik középső nyílásba rakd a hőmérőt. Esetleg még a szélső befúvókat is mérd meg.

Én csak itt olvasgatok, mert a saját "tapaszatalatszerinti" használatom eltér ettől. Nem mértem hány fokos levegőt fúj, de hogy nem rám irányítom az biztos. Csak középső fúvók és felfelé plusz belső keringetés. Az ablakfelőlieket is kifelé, véletlenül sem rám v. az utasra. A hőmérséklet elég alacsony ahhoz, hogy fázós legyen így vissza fűtéssel állítom be a kellemes hőmérsékletbefúvást. Ezzel a motor is visszakapja a felesleges hűtésből származó energiát. Ne sajnáljátok használni a fűtés gombot mikor nagyon hideg levegőt fúj. Az így beállított kellemes levegő páratartalma is jobb.

Link to comment
Megosztás:

Én csak itt olvasgatok, mert a saját "tapaszatalatszerinti" használatom eltér ettől. Nem mértem hány fokos levegőt fúj, de hogy nem rám irányítom az biztos. Csak középső fúvók és felfelé plusz belső keringetés. Az ablakfelőlieket is kifelé, véletlenül sem rám v. az utasra. A hőmérséklet elég alacsony ahhoz, hogy fázós legyen így vissza fűtéssel állítom be a kellemes hőmérsékletbefúvást. Ezzel a motor is visszakapja a felesleges hűtésből származó energiát. Ne sajnáljátok használni a fűtés gombot mikor nagyon hideg levegőt fúj. Az így beállított kellemes levegő páratartalma is jobb.

KoPi!

Ezzel szerintem kár indokolni, hogy ezzel hűtöd vissza...gazdasági szempontból és persze a mocinak is jobb, ha nincs mindíg leterhelve, ezért jobb a digit klíma, mert az meg csinálja helyetted, hogy ki be kapcsolgat, amit neked kellene manuálisnál.

Az tuti, hogy az a legkényelmesebb amit írtál :lol:

Link to comment
Megosztás:

KoPi!

Ezzel szerintem kár indokolni, hogy ezzel hűtöd vissza...gazdasági szempontból és persze a mocinak is jobb, ha nincs mindíg leterhelve, ezért jobb a digit klíma, mert az meg csinálja helyetted, hogy ki be kapcsolgat, amit neked kellene manuálisnál.

Az tuti, hogy az a legkényelmesebb amit írtál :lol:

Mivel csak erre fussa ill. adták így érdemes beállítani, ahogyan írtam. Egyébként megfázás a következménye, ha direktbe hideg levegőt fújsz. A párát a hűtés kivonja és csekély visszafűtéssel a telített levegő már is nem lesz "párás". Nem véletlenül ajánlott a klima használata a szélvédő lefúvatásánál is. Itt a nedvesség kicsapatás effektus érvényesül. Egyébként a digit klíma árához képest nem hiszem, hogy sokat teljesít. Nem azért, mert nincs. :wink:

Nem tudom, hogyan működik,de én a folyamatos üzem mellett inkább a fűtéssel szabályoznám a hőmérsékletet. A ki-be kapcsolás sokkal jobban megviseli a kompresszorokat.

Link to comment
Megosztás:

Soha nem volt klímám, de most van. Egy hónapja vettem, Astra G Classic. Most van először igazán meleg. Normális az, hogy ebben a melegben csak teljesen hidegre csavarva a hőfokszabályzót, 4-es ventillátorral tudok valami enyhülést elérni? Városi, rövid útról van szó, kb. 15 perces. A beömlő levegő hűvöske, de nem mellbevágóan hideg. Dideregni pedig egész biztosan nem tudnék, még így maximum hűtésre csavarva, akkor sem, a a benti levegőt áramoltatom vissza. Ennél sokkal erősebb hűtésre számítottam. Azt hallottam, hogy ha maximumra állítok mindent, akkor hideg lesz - hát erről szó sincs. Hibás a klíma, vagy ez így jó?

Link to comment
Megosztás:

15 perc alatt nem hűti le a felforrósodott autót

az max hűsítés

menj így vele egy órát, akkor már megfagysz :lol:

Akkor tehát ez így van jól. De azért a bejövő levegőnek nem kellene kellemes hűvös helyett kifejezetten hidegnek lenni? (Maximális húsítésnél). Lehet, hogy nem, csak kérdem... :?:

Link to comment
Megosztás:

Gondold el, hogy a kaszni 70fokos, ilyen levegőt szív be és ezt kell 15 perc alatt lehűteni. Eznem fog menni. Ha belső keringetésre teszed, akkor is szívás, mert belül is kb. ennyi a hőmérséklet. Én most a Soltvadkerti le-föl úton tökéletessen meg voltam elégedve a klímával. 15-20 perc után , 1-es ill. 2-es fokozaton kellett csak használnom, 32 fokban.Az autóm sötét kék, ez is sokat számít.

Link to comment
Megosztás:

Gondold el, hogy a kaszni 70fokos, ilyen levegőt szív be és ezt kell 15 perc alatt lehűteni. Eznem fog menni. Ha belső keringetésre teszed, akkor is szívás, mert belül is kb. ennyi a hőmérséklet. Én most a Soltvadkerti le-föl úton tökéletessen meg voltam elégedve a klímával. 15-20 perc után , 1-es ill. 2-es fokozaton kellett csak használnom, 32 fokban.Az autóm sötét kék, ez is sokat számít.

Pontosan erről van szó a műszerfal és az egész befúvás útja felhevül ha napon állsz, ezt is mind le kell hűteni. Azért kb öt perc után már kell érezni a hatást. Nem árt bertartani a gépkönyvet ami azt írja, hogy a kocsiban lévő forró levegőt lehúzott ablakok mellet kell kifúvatni. Saját tapasztalat szerint a 3-as fokozat elég, hosszab úton már a 2-es is, sőt a hőfokszabályzót a kék mező közepéig szoktam állítani, de ez egyéntől függ. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha garis akkor nézesd meg, mert nem kizárt a gázszivárgás. A klímát mindenképpen érdemes mindig (még ha nem is kell) pár percre beindítani, mert a korrózióvédő anyag így tud eljutni a hűtőbe, különben két év alatt búcsú. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért a Focusban izmosabb volt a klíma... :?

Bár ez sem rossz, csak meg kell szokni. Egyébként egyetértek az előttem szólókkal. Pont ma néztem meg. Egész nap napon állt az autó. Fóliázott az üveg, de még így is alig lehetett a kormányt megfogni. 10 perc alatt kellemessé hűtötte az utasteret.

Egy javaslat. Az első 3-5 percben használd úgy, hogy az ablakokat kb.arasznyira leengeded. Mivel a hideglevegő lefelé, a meleg meg fölfelé száll, így gyorsabban tudnak helyet cserélni. Az elején akár fújthatod az utastér aljába is a hideg levegőd. Max lefagy a csülköd :wink: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lemértem a kijövő hőmérsékletet. Van egy pontos műszerem, melyet hosszan, mélyen be lehet dugni a levegőkifúvóba. Nos, 5.7 C fok volt a legkisebb hőmérséklet, kb. 15 perces út után, 28 fokos külső hőmérsékletnél: 5.2 C fok pedig 26 fokos külső hőmérsékletnél (este). Érdekes, valóban kettes fokozatban hidegebb jön ki, mint négyesben. Tehát megnyugodtam, és nagyon köszönök minden segítséget. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én csak itt olvasgatok, mert a saját "tapaszatalatszerinti" használatom eltér ettől. Nem mértem hány fokos levegőt fúj, de hogy nem rám irányítom az biztos. Csak középső fúvók és felfelé plusz belső keringetés. Az ablakfelőlieket is kifelé, véletlenül sem rám v. az utasra. A hőmérséklet elég alacsony ahhoz, hogy fázós legyen így vissza fűtéssel állítom be a kellemes hőmérsékletbefúvást. Ezzel a motor is visszakapja a felesleges hűtésből származó energiát. Ne sajnáljátok használni a fűtés gombot mikor nagyon hideg levegőt fúj. Az így beállított kellemes levegő páratartalma is jobb.

Csá KoPi! Jól eltűntél szlalom óta.... :roll:

Egyébként nem azt írtam, hogy így kell használni, hanem hogy így mérje a srác. Én sem így használom, csak talán így lehet lemérni a hűtési képességet a műszerfali befúvóknál a legjobban...

Azzal is egyetértek, hogy kb 10-15 perc után lesz igazán eredménye a hűtésnek... és ekkor kell mérni is. Egyébként nekem a mostani 32-33 fokban azért minimumra volt rakva a hőfokszabályzó. Nekem így volt kellemes és elviselhető a benti hőmérséklet. Soltvadkert fele az M5-ön lévő dugóban araszoláskor a 33-34 fok körüli tűző napsütésben bizony be kellett még így is kapcsolnom a belső keringtetést, hogy eléggé hűvősnek érezzem a befújt levegőt... Alapjáraton araszolgatásban vhogy nem éreztem elég erősnek a hűtést. Kifejezetten langyost fújt (nem volt hőmérőm, csak érzésre) még a középső beömlők közvetlen közelében is ha nem volt belső keringtetésen.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként nekem a mostani 32-33 fokban azért minimumra volt rakva a hőfokszabályzó. Nekem így volt kellemes és elviselhető a benti hőmérséklet.
Ezért is írtam, hogy egyéni. Azért arra vigyázni kell, hogy a nagy hőfok különbség kinn és benn megviseli a szervezetet.

Soltvadkert fele

Be akartam nézni, de megint közbeszólt az élet, a kutyusunkat megtámadta egy nagyobb kutya. Úgy tűnik nagyobb baj nem történt, de el kellet az állatklinikára vinni.

bizony az M5-ön lévő dugóban araszoláskor a 33-34 fok körüli tűző napsütésbenny be kellett még így is kapcsolnom a belső keringtetést, hogy eléggé hűvősnek érezzem a befújt levegőt...Alapjáraton araszolgatásban vhogy nem éreztem elég erősnek a hűtést. Kifejezetten langyost fújt (nem volt hőmérőm, csak érzésre) még a középső beömlők közvetlen közelében is ha nem volt belső keringtetésen.

Na így még nem volt szerencsém kipróbálni mit tud. A klíma ellenőrzésekor, hogy mérik a hatásfokot, vagy csak nyomást mérnek?

Link to comment
Megosztás:

Na én is megnéztem a hétvégén.

Nem volt szükségem hőmérőre, érezhetően alig valamivel hűvösebb levegőt nyomott mintha nem is lett volna bekapcsolva.

Tesztkörnyezet:

-belső keringetés+ klima, 2 fokozat, középen majd oldalt is, csak felül, országúton 60-120 km/h között.

Ezek után kérdezném tisztelettel: tud valaki megbízható jó klímást?

Off

Link to comment
Megosztás:

Ezért is írtam, hogy egyéni. Azért arra vigyázni kell, hogy a nagy hőfok különbség kinn és benn megviseli a szervezetet.
jaja...

Na így még nem volt szerencsém kipróbálni mit tud. A klíma ellenőrzésekor, hogy mérik a hatásfokot, vagy csak nyomást mérnek?

:?: Nem tudom, de én is gondolkozom, hogy majd megnézetem vmikor uhu-éknál az enyimét... majd talán akkor bővebb infóval szolgálhatok. Ez az M5-ösön való langyosság amit fújt, nem igazán volt meggyőző... De azért majd még méregetek egy párat előtte, lehet csak én éreztem rosszul.

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam a klimasnal:

hianyzott a hutokozegbol 30 gram, normalis ertek 70, nalam 40 volt. Kipotolta, ezutan megnezte allo motornal a nyomasvesztesseget, majd uv lampaval mindent a hotorendszer csovei korul, szinezett freon(?) utan kutatva.... szerencsere nem kapott semmit. Homerozes: 6.9 fok, es ereszkedett volna lennebb is csakhat ahoz ido meg fordulat kell. Mindez atszamolva kb 3500 huf.

Udv

Kobak

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam a klimasnal:

hianyzott a hutokozegbol 30 gram, normalis ertek 70, nalam 40 volt. Kipotolta, ezutan megnezte allo motornal a nyomasvesztesseget, majd uv lampaval mindent a hotorendszer csovei korul, szinezett freon(?) utan kutatva.... szerencsere nem kapott semmit. Homerozes: 6.9 fok, es ereszkedett volna lennebb is csakhat ahoz ido meg fordulat kell. Mindez atszamolva kb 3500 huf.

Udv

Kobak

Egy telefonszámot, vagy elérhetőséget tudnál mondani? Asszem sokakat érdekelne valami olcsó/jó klimás! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam a klimasnal:

hianyzott a hutokozegbol 30 gram, normalis ertek 70, nalam 40 volt. Kipotolta, ezutan megnezte allo motornal a nyomasvesztesseget, majd uv lampaval mindent a hotorendszer csovei korul, szinezett freon(?) utan kutatva.... szerencsere nem kapott semmit. Homerozes: 6.9 fok, es ereszkedett volna lennebb is csakhat ahoz ido meg fordulat kell. Mindez atszamolva kb 3500 huf.

Udv

Kobak

Hol ez a szaki? Telszám?

Nekem is kell, nagy a meleg!

Off

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam a klimasnal:

hianyzott a hutokozegbol 30 gram, normalis ertek 70, nalam 40 volt. Kipotolta, ezutan megnezte allo motornal a nyomasvesztesseget, majd uv lampaval mindent a hotorendszer csovei korul, szinezett freon(?) utan kutatva.... szerencsere nem kapott semmit. Homerozes: 6.9 fok, es ereszkedett volna lennebb is csakhat ahoz ido meg fordulat kell. Mindez atszamolva kb 3500 huf.

Udv

Kobak

Ennyivel másabb a klíma hűtőközeg mennyiség? :shock: Az enyémbe tábla szerint 700 gramm kell. Vasárnap...110-120-as tempónál elég volt az 1-es ventillátor fokozat és külső befúvás, amíg anno előtte/tavaly 2 es fokozat és belső levegő keringetés kellett ugyanezen hőfokhoz(mint írtam előrébb nem túl rég lett feltöltve, hiányzott belőle 350gramm)...garázsból indulva kb 2-3 perc múlva már érezhetően jól lehűtött levegőt fúj. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem hogy el fogtok szomorodni: a klimas Kolozsvaron van a helyi Renault szervizben..... Ha erre jartok szivesen segitek elintezni a dolgot, de azt hiszem hogy csak ezert nem erdemes idaig autozni (foleg klima nelkul ).

Talan off:

Poen: az illeto megkerdezte hogy a szamla milyen cegre lesz kiallitva; mondtam hogy nem szukseges nekem szamla.... :wink: ; akkor az egesz muvelet csak felebe kerul - mondta. Hat igy mennek itt a dolgok...

on

Qpack: valoban igazad van... a szamok szazas nagysagrenduek, (nem emlekeztem hogy 30, vagy 300)(haromszazezer,vagy harmincezer :lol: ) de nem akartam nagy hulyeseget mondani, inkabb a kisebbet mondtam.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.