Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Azt hiszem hogy el fogtok szomorodni: a klimas Kolozsvaron van a helyi Renault szervizben..... Ha erre jartok szivesen segitek elintezni a dolgot, de azt hiszem hogy csak ezert nem erdemes idaig autozni (foleg klima nelkul ).

Talan off:

Poen: az illeto megkerdezte hogy a szamla milyen cegre lesz kiallitva; mondtam hogy nem szukseges nekem szamla.... :wink: ; akkor az egesz muvelet csak felebe kerul - mondta. Hat igy mennek itt a dolgok...

on

Qpack: valoban igazad van... a szamok szazas nagysagrenduek, (nem emlekeztem hogy 30, vagy 300)(haromszazezer,vagy harmincezer :lol: ) de nem akartam nagy hulyeseget mondani, inkabb a kisebbet mondtam.... :lol:

OK 8)

Csak gondoltam pontosítok sorry ha esetleg a hangnem nem olyannak tűnt.... :lol: :wink: azt a cetlit lassan újra kell ragasztanom, mert az egyik nagy takarításnál "meglöktem" erre a fele levált.... :oops: de épp ma néztem még meg van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem pár héttel ezelőtt feltűnt, hogy a klíma nem úgy hűt, ahogy kellene (később elkezdett szuszogó hangot is adni), gondoltam, valamelyik tömítés kiszáradt és ott szökött el a gáz (noha télen is be szoktam indítani). Elmentem egy szerelőhöz, a szaki leszívta és megmérte a gáz súlyát… kevés volt. Hibakeresés (hol is szökik a gáz?), szaki leveszi a klímahűtő ventillátorát (a leggyakoribb hibaforrás helye, szerinte)… ott volt lyukas a hűtő.

A ventillátortest mögött nem tud tisztulni a hűtő, viszont telirakódik mindenféle mocsokkal, télen a sós lé is rásegít, és eloxidálódik az alumínium tőle. Érdemes időnként levenni a ventit (2db csavar), és úgy átmosni a hűtőt, hogy ez ne tudjon kialakulni. Utángyártott klímahűtő ára: 49000 HUF + áfa! Viszonylag szerencsém volt, csak egy ág volt lyukas így nem vettem másikat, hanem a lyukas ág ki lett zárva.

Ne sajnáljátok rá az időt, vegyétek le a ventit és mossátok át a hűtőt, megéri :!:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem pár héttel ezelőtt feltűnt, hogy a klíma nem úgy hűt, ahogy kellene (később elkezdett szuszogó hangot is adni), gondoltam, valamelyik tömítés kiszáradt és ott szökött el a gáz (noha télen is be szoktam indítani). Elmentem egy szerelőhöz, a szaki leszívta és megmérte a gáz súlyát… kevés volt. Hibakeresés (hol is szökik a gáz?), szaki leveszi a klímahűtő ventillátorát (a leggyakoribb hibaforrás helye, szerinte)… ott volt lyukas a hűtő.  

A ventillátortest mögött nem tud tisztulni a hűtő, viszont telirakódik mindenféle mocsokkal, télen a sós lé is rásegít, és eloxidálódik az alumínium tőle. Érdemes időnként levenni a ventit (2db csavar), és úgy átmosni a hűtőt, hogy ez ne tudjon kialakulni. Utángyártott klímahűtő ára: 49000 HUF + áfa! Viszonylag szerencsém volt, csak egy ág volt lyukas így nem vettem másikat, hanem a lyukas ág ki lett zárva.  

Ne sajnáljátok rá az időt, vegyétek le a ventit és mossátok át a hűtőt, megéri   :!:

Nekem már nincs ilyen hűtőventim (2003-as széria), de én is szoktam tisztítgatni a hűtőt, persze csak óvatosan. Lehetett látni szemmel is esetleg, hogy lyukas a hűtő? Mit jelent az, hogy "1 ág volt lyukas"? Az egyik vízszintes lapos "cső" volt lyukas?

Link to comment
Megosztás:

Elég kis lyuk volt rajta, megtalálni is úgy sikerült, hogy be lett vizezve a hűtő. Igen, az egyik vízszintes lapos cső volt lyukas. Ennek a csőnek a két vége lett kivágva és a helye beforrasztva.

Arra a ventire gondolsz, ami a lökös irányából van fent ugye? :?:

Link to comment
Megosztás:

Voltam!

Megérkeztem, megnézte= kevés a gáz, feltöltötte.

Vártunk, néztük a müszert, vártunk, a műszer szerint valahol szökik a gáz.

Olaj, festőanyag, feltöltés, el.

Visszakell menne kábé 2hét múlva és akkor megmondja hogy hol szökik a gáz, addig nyomatni kell a klímát. Most hűt mint állat!

Két lehetőség van :

1. Az olajtól és a használattól rendbejönnek a dolgok ( gumi...stb)

2. Valamit cserélni kell ( 1ft--tól--100k-ig bármit lehet )

A csávó profinak tünt, csak nagyon negatív volt a hozzáállása. Beestem mint laikus,láma user és rögtön fikázta a klímát, dobálta a 10-20-50 ezres javítási díjakat. Nemtom visszamegyek-e vagy elviszem máshová?!?!

Ennyi.

Off

Link to comment
Megosztás:

Voltam!

Megérkeztem, megnézte= kevés a gáz, feltöltötte.

Vártunk, néztük a müszert, vártunk, a műszer szerint valahol szökik a gáz.

Olaj, festőanyag, feltöltés, el.

Visszakell menne kábé 2hét múlva és akkor megmondja hogy hol szökik a gáz, addig nyomatni kell a klímát. Most hűt mint állat!

Két lehetőség van :

1. Az olajtól és a használattól rendbejönnek a dolgok ( gumi...stb)

2. Valamit cserélni kell ( 1ft--tól--100k-ig bármit lehet )

A csávó profinak tünt, csak nagyon negatív volt a hozzáállása. Beestem mint laikus,láma user és rögtön fikázta a klímát, dobálta a 10-20-50 ezres javítási díjakat. Nemtom visszamegyek-e vagy elviszem máshová?!?!

Ennyi.

Off

Hááát... első hallásra nem túl szimpatikus a csávó... Mit fikázott pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Mit fikázott pontosan?

Az Astrák klímáját úgy általánosan.

Olyan érzés volt mintha csak a feltöltés lenne a jó munka számára.

Gyors+tiszta munka= 8k

Ha már javítani kell az macerás, nehéz bontani, 10k alatt nincs semmi,még a legkisebb tömítés,gumi is minimum 15k.

Szóval nemtudom.

Most használom ,majd meglátom 2hét múlva mi lesz.

Off

Link to comment
Megosztás:

Az Astrák klímáját úgy általánosan.

Olyan érzés volt mintha csak a feltöltés lenne a jó munka számára.

Gyors+tiszta munka= 8k

Ha már javítani kell az macerás, nehéz bontani, 10k alatt nincs semmi,még a legkisebb tömítés,gumi is minimum 15k.

Szóval nemtudom.

Most használom ,majd meglátom 2hét múlva mi lesz.

Off

OK, én is kíváncsi vagyok... Majd írj, mi a helyzet!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok!

egy kis pontosításra lenne szükségem egy klima tisztításhoz. Mivel nemrég vette a kocsit (Astra G 1.6 16V Club Caravan '99) nem tudom pontosan milyen fajta szűrő kell bele. Ezért ma neki álltam megnézni hogy tudjam a boltba milyet kell majd kérnem. De sajna semmi azonosítót nem találtam rajta. A szűrőház ajtaját nekem 5 csavar és 5 kis fémpatent fogja. Viszont 2 fém patent és 2 műanyag kampó kiakasztása után már kivehető a szűrő. A többi részét nem vettem le mert ahogy néztem az vmi ragasztóval körbe is van kenve, és ezen a részén van az a lefagyás jelző kapcsoló is. Ha benyúltam azon a kis részen éreztem is a klíma párologtatóját (biztos a klímáé mivel érezni a rámanő nagynyomású csöveket). Kérdésem, a fertőtlenítéshez le kell e vennem mégis ezt a részt hogy hozzáférjek a párologtató másik oldalához, vagy elég a szűrőt kivennem és mehet is bele a hab?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

egy kis pontosításra lenne szükségem egy klima tisztításhoz. Mivel nemrég vette a kocsit (Astra G 1.6 16V Club Caravan '99) nem tudom pontosan milyen fajta szűrő kell bele. Ezért ma neki álltam megnézni hogy tudjam a boltba milyet kell majd kérnem. De sajna semmi azonosítót nem találtam rajta. A szűrőház ajtaját nekem 5 csavar és 5 kis fémpatent fogja. Viszont 2 fém patent és 2 műanyag kampó kiakasztása után már kivehető a szűrő. A többi részét nem vettem le mert ahogy néztem az vmi ragasztóval körbe is van kenve, és ezen a részén van az a lefagyás jelző kapcsoló is. Ha benyúltam azon a kis részen éreztem is a klíma párologtatóját (biztos a klímáé mivel érezni a rámanő nagynyomású csöveket). Kérdésem, a fertőtlenítéshez le kell e vennem mégis ezt a részt hogy hozzáférjek a párologtató másik oldalához, vagy elég a szűrőt kivennem és mehet is bele a hab?

Az a gyanúm, hogy a tied Behr tipusú lesz... A ragasztó (tömítő paszta), amivel körbe van véve a szűrőház fedél, erre utal... Ezt utána elvileg jól vissza kellene illesztgetned, mert állítólag különben beázhat az utasoldali lábtér. A szűrő alakjáról elvileg biztosan megállapítható, milyen fajta: ha minden igaz, akkor a négyzet alakú a Behr, a téglalap a Delphi. De ha beviszed a boltba és mutatod milyen kell, akkor olyat adnak...

Én csak a szűrő felőli oldalről haboztam be a párologtatót, mivel nekem nem nagyon lehetett a másik oldalához hozzáférni. Sztem elég ennyi is, de ha esetleg nálad könnyen elérhető a másik oldal, akkor onnan is tegyél rá egy kis habot.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na szóval,befujkáltam a klima minden elérhető részét úgy ahogy itt olvastam.A dobozon levő utasítás szerint csináltam mindent.Viszont klima kikapcs után rövid ideig igen furcsa szagot nyom ki!!Utána /pár perc/semmi.Kicsit kezd kiakasztani!Nincs valakinek ötlete hova nem jutott hab?A szellőzök,a polszürő helyét,kivül a belépőt befukáltam de nem jött be.Mi a bibi?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na szóval,befujkáltam a klima minden elérhető részét úgy ahogy itt olvastam.A dobozon levő utasítás szerint csináltam mindent.Viszont klima kikapcs után rövid ideig igen furcsa szagot nyom ki!!Utána /pár perc/semmi.Kicsit kezd kiakasztani!Nincs valakinek ötlete hova nem jutott hab?A szellőzök,a polszürő helyét,kivül a belépőt befukáltam de nem jött be.Mi a bibi?? :(

Ez a habos verzió ugye?

Hagytad száradni?(hatni)

Biztos, hogy minden csatornát befújtál vele? pl. szélvédőre lévő rostánál, oldal fúvók, lábra fúvók elől - hátul is!(a hozzá adott kb 1 méteres csövet tövig be aztán tele habbal a csatornát kifelé húzva! )

Aztán full fűtés max venti fordulattal és nem hűtés! szerintem el van fordítva ez a rész!

Egyébként nálam is 2 flakon ment bele pár nap szünettel, mire rendbe jött és már a második szezon, aminél nincs szaga, mert előírás szerint mielőtt megérkezem valahova klíma kikapcs és venti legalább 2-esre de inkább 4 esre!

Az első flakon után nekem is csak kicsit csökkent a szag, majd a második után OK lett! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Qpack!Köszi a tanácsokat.Minden lukat befujtam,amiről tudok.még az ülés alattit is.Utána várás,és fütés ezerrel! Én is azon gondolkodám,hogy

még egyszer megfuvatom a rendszert,hátha eltünik az a fránya szag. :?

Majd vmikor később én is megpróbálom még egyszer. Eddig már 2-szer csináltam kis kihagyással ugyan, de nem tűnt el a szag teljesen. Igaz nem fújtam másodszor már a szellőzőutakba a múltkori rádióbeázásom miatt...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

:(

Nekem egy lassan 3-3,5 hónapos Classic 2-őm van és már ennyi idő után is büdi lett a klíma, pegid használtam rendesen elhihetitek. A pollenszűrő kivétele az egy rémálom volt. Először azt sem tudtam mit bontsak meg. Nem lenne rossz egy olyan weblap, ahol képekkel illusztrált szerelési tanácsok vannak. Fordnál van ilyen és tetszene opelből is. Na mindegy. Sikerült kiszednem, de azért leizzadtam. Delphi cucc van benne, de miért is ne 3 hatlapfejű csavarral van berakva. Ráadásul 5-ös a fejnek a nagysága, amiből egy átlag "kezdő" szettben ugye naná, hogy nincs. Sikerült a klíma tisztítása, de a visszarakása a szűrőnek az megint nem volt leányálom. A csuklóm már nem is tudom hogy állt mire a helyére ment a pollenszűrő. Remélem hosszú ideig nem kell megint buherálni a kesztyűtartó mögötti környéket majd. Egyébként mindenki nyugodtan nekiállhat otthon is, csak olvassa el az itteni hozzászólásokat is figyelmesen, mert sok időt spórol magának.

Link to comment
Megosztás:

:(

Nekem egy lassan 3-3,5 hónapos Classic 2-őm van és már ennyi idő után is büdi lett a klíma, pegid használtam rendesen elhihetitek. A pollenszűrő kivétele az egy rémálom volt. Először azt sem tudtam mit bontsak meg. Nem lenne rossz egy olyan weblap, ahol képekkel illusztrált szerelési tanácsok vannak. Fordnál van ilyen és tetszene opelből is. Na mindegy. Sikerült kiszednem, de azért leizzadtam. Delphi cucc van benne, de miért is ne 3 hatlapfejű csavarral van berakva. Ráadásul 5-ös a fejnek a nagysága, amiből egy átlag "kezdő" szettben ugye naná, hogy nincs. Sikerült a klíma tisztítása, de a visszarakása a szűrőnek az megint nem volt leányálom. A csuklóm már nem is tudom hogy állt mire a helyére ment a pollenszűrő. Remélem hosszú ideig nem kell megint buherálni a kesztyűtartó mögötti környéket majd. Egyébként mindenki nyugodtan nekiállhat otthon is, csak olvassa el az itteni hozzászólásokat is figyelmesen, mert sok időt spórol magának.

Mert nem előírás szerint használod/használtad! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.