Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Hi!

Nekem már lassan 5 hónapos lesz és még nemigazán éreztem hogy lenne a rendszernek szaga, klíma használat után szokott ilyen jellegzetes szag lenni, de az el is tűnik utánna, a líma nélküli levegőfújás közben. Ehhez hozzá tartozik hogy megpróbálom az "előírás szerint használni".

Link to comment
Megosztás:

Én is szoktam klíma használat után valami ecetes jellegű szagot érezni, de majd jól megkérek valakit, hogy segítsen befújni azzal a csodahabbal. Ugye Telo? :wink:

Én csak a sajátoméhoz értek (Delphi rendszer). Neked, ha jól láttam másfajta van... :roll: De majd egyszer ránézhetünk (kiszedjük a kesztyűtartót, azt majd meglátjuk). Mer hát ugye a szűrőt elvileg ki kell venni a habozáshoz...

Link to comment
Megosztás:

:(

Nekem egy lassan 3-3,5 hónapos Classic 2-őm van és már ennyi idő után is büdi lett a klíma, pegid használtam rendesen elhihetitek. A pollenszűrő kivétele az egy rémálom volt. Először azt sem tudtam mit bontsak meg. Nem lenne rossz egy olyan weblap, ahol képekkel illusztrált szerelési tanácsok vannak. Fordnál van ilyen és tetszene opelből is. Na mindegy. Sikerült kiszednem, de azért leizzadtam. Delphi cucc van benne, de miért is ne 3 hatlapfejű csavarral van berakva. Ráadásul 5-ös a fejnek a nagysága, amiből egy átlag "kezdő" szettben ugye naná, hogy nincs. Sikerült a klíma tisztítása, de a visszarakása a szűrőnek az megint nem volt leányálom. A csuklóm már nem is tudom hogy állt mire a helyére ment a pollenszűrő. Remélem hosszú ideig nem kell megint buherálni a kesztyűtartó mögötti környéket majd. Egyébként mindenki nyugodtan nekiállhat otthon is, csak olvassa el az itteni hozzászólásokat is figyelmesen, mert sok időt spórol magának.

Igen egyébként télleg 5-ös csavarok, de elsőre én 6-ossal is lecsavartam őket... :oops:

Link to comment
Megosztás:

Én csak a sajátoméhoz értek (Delphi rendszer). Neked, ha jól láttam másfajta van... :roll: De majd egyszer ránézhetünk (kiszedjük a kesztyűtartót, azt majd meglátjuk). Mer hát ugye a szűrőt elvileg ki kell venni a habozáshoz...

Én meg egyikhez sem értek :oops:

Link to comment
Megosztás:

Kitalálom Qpack válaszát erre:

"Mert előírás szerint használod..." :roll:

:oops: :oops: :oops:

Sajnos tényleg nem mind1, hogy hogyan használod, de itt már sokan leírták, hogy nem egyszerűen lekapcsolom és ott hagyom, mert akkor büdi lesz, ha nem is az első ilyen után, de tuti, hogy gond lesz vele. Ha minden használat után normálisan kiszárítod ventillátorral, akkor sokkal később kel újra pucolni. 8)

Sorry az előző kurta(majdnem morgósnak tűnő)válaszért :oops: :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy ez használ-e, de én amikor nagy meleg van, megvárom hogy a víz teljessen felmelegedjen, és a fűtést maximumra kapcsolva 2-3000-es fordulaton járatom kb. 3percig a beáramlást irányito kapcsoló lassu körbe forgatásával. Úgy gondolom, hogy a 90-95fokos levegő nem használ a baktériumoknak. Jól gondolom?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv Mindenkinek!

A következő klímaproblémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:

A kocsi '99-es G Astra Club, 1.4 16V, 122e km. 1 évvel ezelőtt pont ugyan ilyenkor /2 hét híján/ egyszer csak menet közben miközben a klíma is ment a fordulat elkezdett le-föl ugrálni, gázadásra nem reagált a kocsi aztán fehér füst jött a levegő befújóból és elszállt a klímakompresszor. Kicserélték 1 bontottra. Mostanáig ment.

Ma jövök haza az autópályán és 3500-as fordulat fölött érdekes turbina hang szerű jött a motortérből. /Már egyszer tapasztaltam ilyet, de akkor megszűnt./ Ha kikapcsoltam a klímát akkor elhallgatott. Aztán visszakapcsoltam, fehér füst a a közékonzolon lévő levegő beömbőből. Na gyorsan ki is kapcsoltam, mielőtt szétmegy megint a kompresszor. Aztán kb 30 perc múlva megálltam otthon és belenéztem a motortérbe. A klíma gázbetöltőjét vagy mit megnéztem, megnyomtam, volt nyomás. A klímát bekapcsoltam, hűtött.

Szerintetek??? Most mit kellene tenni?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A következő klímaproblémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:

A kocsi '99-es G Astra Club, 1.4 16V, 122e km. 1 évvel ezelőtt pont ugyan ilyenkor /2 hét híján/ egyszer csak menet közben miközben a klíma is ment a fordulat elkezdett le-föl ugrálni, gázadásra nem reagált a kocsi aztán fehér füst jött a levegő befújóból és elszállt a klímakompresszor. Kicserélték 1 bontottra. Mostanáig ment.

Ma jövök haza az autópályán és 3500-as fordulat fölött érdekes turbina hang szerű jött a motortérből. /Már egyszer tapasztaltam ilyet, de akkor megszűnt./ Ha kikapcsoltam a klímát akkor elhallgatott. Aztán visszakapcsoltam, fehér füst a a közékonzolon lévő levegő beömbőből. Na gyorsan ki is kapcsoltam, mielőtt szétmegy megint a kompresszor. Aztán kb 30 perc múlva megálltam otthon és belenéztem a motortérbe. A klíma gázbetöltőjét vagy mit megnéztem, megnyomtam, volt nyomás. A klímát bekapcsoltam, hűtött.

Szerintetek??? Most mit kellene tenni?

Előre is köszönöm.

Valószínűleg ki van kötve a fagyás érzékelőd, avagy túl sok benne a gáz, a lényeg, hogy valószínűleg túl hűt a klímád és lefagy, aminek következtében nagyon megnő a rendszerben a nyomás és vagy a klíma kompresszor megy tönkre vagy vmi szétcsattan....az hogy mi lehette a füst azt csak tippelem..a ventid működőképes?

vki más? :?

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam 2 szervízben és Én is arra következtetésre jutottam, hogy az a "füst" a hideg levegő lehetett, mert semmi nyomot nem hagyott. Se olajos lerakódás, se UV alatt világító festék, semmi.

Az a baj, hogy eddig sehol nem mondták azt, hogy "ááá, sima ügy, ez+ez lehet a gond, meg tudjuk csinálni.". :lol:

Szóval annyi derült eddig ki, hogy gáz van benne, nyomás van benne, hűteni hűt, szivárgásnak nyoma nincsen. Kb 5 perc /mikor mennyi/ után ha a motort járó klíma mellett 3500as fordulat fölé forgatjuk jön egy turbina szerű hang.

A márkaszervízben azt mondták, hogy nem normális ez a hang, de nem tudják mi lehet. Kérdeztem tőlük ezt a lefagyásos dolgot amit írtatok. Azt mondták, hogy igen van ez a lefagyás gátló cucc, meg lehet nézni, meg valami szelepet emlegettek még, de azt nem tudom mi lehet. Azt mondták, hogy nagyon szét kell szedni a műszerfalat ahhoz, hogy megnézzék, de inkább valami klímás emberkét kéne keresnem, mert ők csak találgatni tudnak. Ajánlottak valakit 60km-re, de az szabin van /természetesen/.

Lenne egy laikus kérdésem: Nem okozhatja pl. a pollenszűrő eldugult állapota??? Csak mert visszolvastam a topicot, és nálam is van a szélvédő párásodás esős időben. /Most már tudom miért/.? Vagy valami dugulás?

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam 2 szervízben és Én is arra következtetésre jutottam, hogy az a "füst" a hideg levegő lehetett, mert semmi nyomot nem hagyott. Se olajos lerakódás, se UV alatt világító festék, semmi.

Az a baj, hogy eddig sehol nem mondták azt, hogy "ááá, sima ügy, ez+ez lehet a gond, meg tudjuk csinálni.". :lol:

Szóval annyi derült eddig ki, hogy gáz van benne, nyomás van benne, hűteni hűt, szivárgásnak nyoma nincsen. Kb 5 perc /mikor mennyi/ után ha a motort járó klíma mellett 3500as fordulat fölé forgatjuk jön egy turbina szerű hang.

A márkaszervízben azt mondták, hogy nem normális ez a hang, de nem tudják mi lehet. Kérdeztem tőlük ezt a lefagyásos dolgot amit írtatok. Azt mondták, hogy igen van ez a lefagyás gátló cucc, meg lehet nézni, meg valami szelepet emlegettek még, de azt nem tudom mi lehet. Azt mondták, hogy nagyon szét kell szedni a műszerfalat ahhoz, hogy megnézzék, de inkább valami klímás emberkét kéne keresnem, mert ők csak találgatni tudnak. Ajánlottak valakit 60km-re, de az szabin van /természetesen/.

Lenne egy laikus kérdésem: Nem okozhatja pl. a pollenszűrő eldugult állapota??? Csak mert visszolvastam a topicot, és nálam is van a szélvédő párásodás esős időben. /Most már tudom miért/.? Vagy valami dugulás?

1 új pollenszűrő biztos nem ártana ha párásodik :wink:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

mindenki irja, hogy ha a pollenszuro el van dugulva parasodik esoben az ablak. 1 hetes az autom de mar parasodik, meg nem lehet eldugulva a szuro. Csak a klimaval lehet leszaritani a parat.

uff.

Igen, ez nálam is így van, hiába cseréltem szűrőt, esőben párásodik az ablak, csak a klímával tudom leszárítani.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek,

Üdv Mindenkinek!

...

Ma jövök haza az autópályán és 3500-as fordulat fölött érdekes turbina hang szerű jött a motortérből. /Már egyszer tapasztaltam ilyet, de akkor megszűnt./ Ha kikapcsoltam a klímát akkor elhallgatott. ...

Az én 2003/12-es NJoy (manuális klíma) G astramban a kezdetek óta adja a turbina-szerű hangot a klíma. De csak ha nagyon magas a külső hömérséklet, és csak 2500 1/min felett. Hűt rendesen, nincs túlhűtött levegő (pedig a hétvégen nyomtam neki rendesen az M7-esen :-)) )

A fórumon olvasottak szöget ütöttek a fejembe. De ha nem nagyon akarnak/tudnak csinálni vele semmit a szakszervízben, akkor mi a megoldás? A kocsi még garanciális, így a nem szakszervíz megoldás kiesik, viszont ha az esedékes éves szervizre viszem decemberben, akkor meg nem tudom bemutatni a problémámat. Kíváncsian várom ATM fejleményeit... :-)

Mondjuk azok után, hogy a múltkor a vezetőoldali légzsákot kicserélték a kormányelőlap deformációja miatt (a rádió távveztérlő kormánygombok szétestek miatta), akár még a klíma is lehet gyárihibás.. :-(

üdv,

Oaks

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek,

Az én 2003/12-es NJoy (manuális klíma) G astramban a kezdetek óta adja a turbina-szerű hangot a klíma. De csak ha nagyon magas a külső hömérséklet, és csak 2500 1/min felett. Hűt rendesen, nincs túlhűtött levegő (pedig a hétvégen nyomtam neki rendesen az M7-esen :-)) )

A fórumon olvasottak szöget ütöttek a fejembe. De ha nem nagyon akarnak/tudnak csinálni vele semmit a szakszervízben, akkor mi a megoldás? A kocsi még garanciális, így a nem szakszervíz megoldás kiesik, viszont ha az esedékes éves szervizre viszem decemberben, akkor meg nem tudom bemutatni a problémámat. Kíváncsian várom ATM fejleményeit... :-)

Mondjuk azok után, hogy a múltkor a vezetőoldali légzsákot kicserélték a kormányelőlap deformációja miatt (a rádió távveztérlő kormánygombok szétestek miatta), akár még a klíma is lehet gyárihibás.. :-(

üdv,

Oaks

Ilyenkor viszont be kell írni a szervíz könybe, hogy neked ilyen meg olyan panaszod volt és nem tudták ezt orvosolni.

Így ha később, ha meghal akkor lehet mutogatni, hogy te szoltál

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Ma jövök haza az autópályán és 3500-as fordulat fölött érdekes turbina hang szerű jött a motortérből. /Már egyszer tapasztaltam ilyet, de akkor megszűnt./ Ha kikapcsoltam a klímát akkor elhallgatott. Aztán visszakapcsoltam, fehér füst a a közékonzolon lévő levegő beömbőből. Na gyorsan ki is kapcsoltam, mielőtt szétmegy megint a kompresszor. Aztán kb 30 perc múlva megálltam otthon és belenéztem a motortérbe. A klíma gázbetöltőjét vagy mit megnéztem, megnyomtam, volt nyomás. A klímát bekapcsoltam, hűtött.

Szerintetek??? Most mit kellene tenni?

Előre is köszönöm.

Én legelőször ellenőríztném a rendszerben lévő gáz mennyiségét. Nagyon gyanús, hogy gázhiányos a klimád ezért jegesedik. A fehér füst lehet, hogy vízpára volt a jegesedéstől.

Link to comment
Megosztás:

Én legelőször ellenőríztném a rendszerben lévő gáz mennyiségét. Nagyon gyanús, hogy gázhiányos a klimád ezért jegesedik. A fehér füst lehet, hogy vízpára volt a jegesedéstől.

Az az igazság, hogy épp nyáron nő a nyomás a rendszerben, tehát ahogy a kollega írta "nagy melegben" az meg éppen arra utal, hogy sok benne a gáz és ráadásúl a meleg is rátesz, ezért túlhűt a klímakompresszor és túl is terhelődik, emiatt van a turbó szerű hang bár az sem kizárt, hogy csak a klíma hűtő ventillátor magasabb fordultát halljátok esetleg...nekem is ilyen nagy melegben a magasabb nyomás miatt a klímahűtő venti is magasabb fordulaton jár... :?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.