Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

On 2018. 02. 20. at 15:56, kobraCode írta:

Hideg motornál is fogja visszafelé nyomni a vizet azon a csövön!

Termosztát csere megvolt. Nem mondom, hogy közben nem tartottam rögtönzött bemutatót nyelvünk szépségeiből, annak is a káromkodások fejezetéből. :-)

Viszont fűtés még mindig nincs. Megjártam Szeged - BP távot és közben majd kifagytam. Visszaút előtt volt egy kis pihenő időm, így kikaptam a kesztyűtartót, hogy megnézzem a hőfokszabályzást. A tekerő forgatja a bowdenen keresztül a kart, de érzetre olyan, mintha a meleg oldalnál tekerve túl könnyű lenne. Még próbáltam rajta szuszakolni egy kicsit és megjelent a langyos, de menet közben ismét eltűnt. Azt gyanítom, hogy a kar nem mozgatja megfelelően azt, amit mozgatnia kellene.

De mi van ott mögötte és hogyan tudok ahhoz hozzáférni? Mi törhetett el, vagy akadhatott ki?

A vízcsövek (a motortér felől nézve) melegek. Csak a levegő hideg, amit fúj. Nincs valakinek erről egy robbantott rajza?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Dovi írta:

Termosztát csere megvolt. Nem mondom, hogy közben nem tartottam rögtönzött bemutatót nyelvünk szépségeiből, annak is a káromkodások fejezetéből. :-)

Viszont fűtés még mindig nincs. Megjártam Szeged - BP távot és közben majd kifagytam. Visszaút előtt volt egy kis pihenő időm, így kikaptam a kesztyűtartót, hogy megnézzem a hőfokszabályzást. A tekerő forgatja a bowdenen keresztül a kart, de érzetre olyan, mintha a meleg oldalnál tekerve túl könnyű lenne. Még próbáltam rajta szuszakolni egy kicsit és megjelent a langyos, de menet közben ismét eltűnt. Azt gyanítom, hogy a kar nem mozgatja megfelelően azt, amit mozgatnia kellene.

De mi van ott mögötte és hogyan tudok ahhoz hozzáférni? Mi törhetett el, vagy akadhatott ki?

A vízcsövek (a motortér felől nézve) melegek. Csak a levegő hideg, amit fúj. Nincs valakinek erről egy robbantott rajza?

Valószínleg akkor kiakadt a bovden a helyéről. Azt sajnos hogy hova megy, vagy mi van mögötte nem tudom. De egyszer F Astraval jártam így. Igaz csak 80km-t mentem, de majdnem megfagytam mire odaértem...

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Dovi írta:

Termosztát csere megvolt. Nem mondom, hogy közben nem tartottam rögtönzött bemutatót nyelvünk szépségeiből, annak is a káromkodások fejezetéből. :-)

Viszont fűtés még mindig nincs. Megjártam Szeged - BP távot és közben majd kifagytam. Visszaút előtt volt egy kis pihenő időm, így kikaptam a kesztyűtartót, hogy megnézzem a hőfokszabályzást. A tekerő forgatja a bowdenen keresztül a kart, de érzetre olyan, mintha a meleg oldalnál tekerve túl könnyű lenne. Még próbáltam rajta szuszakolni egy kicsit és megjelent a langyos, de menet közben ismét eltűnt. Azt gyanítom, hogy a kar nem mozgatja megfelelően azt, amit mozgatnia kellene.

De mi van ott mögötte és hogyan tudok ahhoz hozzáférni? Mi törhetett el, vagy akadhatott ki?

A vízcsövek (a motortér felől nézve) melegek. Csak a levegő hideg, amit fúj. Nincs valakinek erről egy robbantott rajza?

2003 előtt mechanikus fűtéscsapot építettek be. Ez az ami ha tönkremegy akkor akkor megjelenik a hűtővíz az utastérben. Úgy tudom, hogy ez bowdenes mozgatású (bár lehet, hogy tévedek). Le kellene ellenőrizned, hogy nem e a csap ment tönkre és folyamatosan zárva van.

https://cromax.hu/futorendszer/futesrendszer_alkatreszei/futescsap/futescsap_opel_astra_g_zafira_a_delphi_50097

2003 után elhagyták ezt a csapot.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gezoli írta:

2003 előtt mechanikus fűtéscsapot építettek be. Ez az ami ha tönkremegy akkor akkor megjelenik a hűtővíz az utastérben. Úgy tudom, hogy ez bowdenes mozgatású (bár lehet, hogy tévedek). Le kellene ellenőrizned, hogy nem e a csap ment tönkre és folyamatosan zárva van.

Az enyém 2002-es, de Behr rendszerű. Szerencsére a hűtővízzel nincs bajom, nem jelent meg az utastérben, de én is sanszosnak gondolom, hogy ha ott csap van (és nem mondjuk egy terelő lemez) akkor az ment el. A bowden fenn van a helyén, mozgatja is az a műanyag izét. Csak meleg nincs.
A fő bajom az, hogy úgy kellene leellenőrizni, hogy ne kelljen szétbombázni az egész középkonzolt.

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki megvan a bibi.
Az anyós ülés felől, alulról oda lehet nyúlni és pont elérhető az a kis kar, amit a tekerő állít. Úgy tűnik, hogy maga a tekerő két lépcsőben állít. Egyszer a meleg oldalnál, de ezt csak akkor amikor a tekerő a piros sávban mozog. Ilyenkor alul a kis csap nem mozdul. Utána pedig a hideg oldalnál - ekkor mozgatja a csapot.
Azt meg tudtam csinálni, hogy eltekertem végállásba, kézzel alul megfogtam, majd tekertem a középkonzol kapcsolóján. Engedett. Akkor megint végállásba, ami tovább mozdította a kis kart alul. Egyből megjelent a meleg levegő. Ezt még talán kétszer meg tudtam csinálni, de ekkor elpattant valami. Kézzel elmozgattam végállásba ---> meleg.

Szóval szerintem vagy nem rá való a bowden, vagy pedig nem jól van összerakva. De babrálni majd csak a jobb idő beköszöntével tudom, mert nem akarok letörni semmit.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
20 órája, kelly írta:

Sziasztok

 

Valószínű tönkre ment a fűtő ventilátor előtét ellenállás a kocsiba. Meg tudja mondani valaki, hogy a klímás autóba másfajta való mint a nem klímásba?

Hajjaj! Az se mindegy hogy Behr vagy Delphi rendszerű fűtésed van!

Behr klímás: 13200646

Delphi klímás: 93180051

Ez a két cikkszám ahogy írtam mind a klímás verziókhoz valók, ha nincs klímád, akkor a 93180051 kell bele, mindegy hogy Behr vagy Delphi rendszered van!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tgabika76 írta:

Hajjaj! Az se mindegy hogy Behr vagy Delphi rendszerű fűtésed van!

Behr klímás: 13200646

Delphi klímás: 93180051

Ez a két cikkszám ahogy írtam mind a klímás verziókhoz valók, ha nincs klímád, akkor a 93180051 kell bele, mindegy hogy Behr vagy Delphi rendszered van!

Köszi

Elméletileg Behr, mert patentos a ház felfogatása.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

A következőben szeretném a tanácsotokat kérni. Van egy 2005 1,6 XEP-s, klímás Astrám, amiben kigyulladt a 1482-s kód.

Hogyan tudok arról meggyőződni, hogy mi a hiba oka? Szervíz azt mondja vezérlőpanel hiba, közben pedig néztem a neten az okosságokat.

Van aknám, széthúztam a venti csatlakozót, és a venti csatlakozó mögött van ez a klasszikus zöld ellenállás tekercs. Nézegettem műszerrel az egyik szélétől 11-12 Ohm ellenállást mértem a középső és a másik szélső csatlakozó között. Ez a normális érték? Nem szakadt az látszik, illetve a felületén sem láttam olyan, mint amit mutogatni szoktak. Érdekes volt, hogy a középső és a másik szélső állás között nem volt ellenállás nem tudom, hogy itt kell-e lennie.

Kérdés merre induljak tovább, mi lehet a baj?

Szorulhat  venti? Próbáljam 12V-al meghajtani? Nincs valakinek ehhez egy bekötési rajza?

Azt hogy tudom azt megnézni, hogy megy-e a venti, amikor mennie kellene?

Ha eléri az üzemi hőfokot akkor automatikusan mennie kell? (nyomja a gázt az asszony a kocsiban én meg nézem a felnyitott motorháztetőnél?

Itt van egy opel bolt a sarkon, azt mondják rossz a venti ellenállás, cseréljem ki az egészet ventit. Mielőtt ezt megtenném, jó lenne végig járni az összes lehetőséget, hogy tényleg a ventinek van-e baja.

Másik kérdés: olvastam, hogy valamilyen diagnosztikai műszerről értekeztetek, meg tudnátok ennek adni a típusát (valami opcom). Ha nem egy horror ár, szívesen beruháznék egybe.

Köszönöm a segítségeteket,

Üdv, Tamás

Extra hibajelenség nincs a kocsival, kb 1 éve világít a lámpa, az utóbbi időben elkezdett nehezen gyorsulni 2-s, 3-sban, ezért is szeretném ezt a dolgot megoldani.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 28. at 8:34, csicsó írta:

Klima bekapcsolása után ki-be kapcsolgató ventilátor jelentheti a gáz hiányát a rendszerből?

Vagy az elötétellenállás  hibája ez mindenképpen?

Nekem is ilyen....előző oldalon leírtak alapján működik....
Nézd meg, ha tudod OP-COM-al, kiváncsi lennék a te értékeidre.
Még én sem kaptam választ senkitől erre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni valaki hozzáértőtől!

A helyzet, hogy tavaly tavasszal javíttattam a klímámat, szárító szűrőt cseréltek, meg feltöltötték, jó ideig ment is rendesen de nyár végére újra kezdett egyre kevésbé hideget generálni.

Azt gyanítottam, hogy szökik valahol a gáz. Pár nap múlva már el sem indult a kompresszor (pont egy nyaralás előtt). Elvittem újra szerelőhöz ott azt mondták a hűtőközeggel semmi gond, gáz van a rendszerben, hanem a kompresszor behúzótekercse vagy annak az ellenállása hat meg. Vagy újat veszek vagy meg tudják "sarkantyúzni".

Mivel ott volt a nyaralás és nem akartam végig izzadni ezt az opciót választottam.

Meg is csinálták, öröm volt és bódottág.

Jó volt mindösszesen 4 hétig.

Most ugyan az a helyzet mint a javítás előtt, el sem indul a kompresszor de gáz van a rendszerben.

Valaki tudna tanácsot vagy útmutatást, hogyan tudom megállapítani hogy a behúzótekercs-e a bűnös vagy ne adja isten a kompresszor halt meg?

Előre is köszi a válaszokat!

 

Üdv!

Módosítva : vaszabi79
Link to comment
Megosztás:

21 órája, bonat írta:

Nekem is ilyen....előző oldalon leírtak alapján működik....
Nézd meg, ha tudod OP-COM-al, kiváncsi lennék a te értékeidre.
Még én sem kaptam választ senkitől erre.

Miután írtam a fentieket...otthon megnéztem hogy most 20 fokban hogy is működik a dolog.
Hát máshogy mint az előzőekben írtam.
Itt már 900kPa után megy a venti 1-es fokozaton végig...egészen 1300kPa körül mozog a nyomás míg be van kapcsolva a klíma!
Szóval akkor szerintem minden rendben nálam. Illetve remélem :D .
Az, hogy ki be kapcsol a venti folyamatos klíma mellett, az sztem nem kóser.
 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 04. at 9:55, vaszabi79 írta:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni valaki hozzáértőtől!

A helyzet, hogy tavaly tavasszal javíttattam a klímámat, szárító szűrőt cseréltek, meg feltöltötték, jó ideig ment is rendesen de nyár végére újra kezdett egyre kevésbé hideget generálni.

Azt gyanítottam, hogy szökik valahol a gáz. Pár nap múlva már el sem indult a kompresszor (pont egy nyaralás előtt). Elvittem újra szerelőhöz ott azt mondták a hűtőközeggel semmi gond, gáz van a rendszerben, hanem a kompresszor behúzótekercse vagy annak az ellenállása hat meg. Vagy újat veszek vagy meg tudják "sarkantyúzni".

Mivel ott volt a nyaralás és nem akartam végig izzadni ezt az opciót választottam.

Meg is csinálták, öröm volt és bódottág.

Jó volt mindösszesen 4 hétig.

Most ugyan az a helyzet mint a javítás előtt, el sem indul a kompresszor de gáz van a rendszerben.

Valaki tudna tanácsot vagy útmutatást, hogyan tudom megállapítani hogy a behúzótekercs-e a bűnös vagy ne adja isten a kompresszor halt meg?

Előre is köszi a válaszokat!

 

Üdv!

A klimakompresszor tetejen van a behuzotekercs csatlakozoja, kicsit nehez hozzaferni, de huzd szet es merj ellenallast a tekercsen. 3 ohm koruli ertek a jo. Azt is megnezheted, hogy a klima kapcsolasakor a tekercsre meno csatlakozon megjelenik-e a 12Volt. Vigyazz, hogy csatlakozok erintkezoit ne hajlitsd el, mert kontaktos lesz utana. 

Módosítva : Krajcso
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az én klímahűtőmet is elérte a végzet! Kilyukadt! Vettem unixnál bele egy újat, viszont a két cső ami rámegy a klímahűtőre ahhoz nem találok "o" gyűrűket! Valaki megtudná mondani, hogy milyen méretű tömítések kellenek bele!? Esetleg link? Egyenlőre a régi tömítésekkel lett összerakva, de addig nem akarom feltöltetni míg ki nincsenek cserélve! A klímahűtő típusa Nissens 94650! (Autó: G astra, Z12XE, 2002-es) 

Módosítva : Tarcsika
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 07. at 18:14, Krajcso írta:

A klimakompresszor tetejen van a behuzotekercs csatlakozoja, kicsit nehez hozzaferni, de huzd szet es merj ellenallast a tekercsen. 3 ohm koruli ertek a jo. Azt is megnezheted, hogy a klima kapcsolasakor a tekercsre meno csatlakozon megjelenik-e a 12Volt. Vigyazz, hogy csatlakozok erintkezoit ne hajlitsd el, mert kontaktos lesz utana. 

Szia!

 

Mértem ellenállást a tekercsen 3,9 és 4,2 közötti értéket.

Nem tudom, hogy ez most jót jelen-e vagy rosszat.

A tápkábelen megjelenik a 12 V úgyhogy valószínű a tekercs halt meg.

Üdv!

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, vaszabi79 írta:

Szia!

 

Mértem ellenállást a tekercsen 3,9 és 4,2 közötti értéket.

Nem tudom, hogy ez most jót jelen-e vagy rosszat.

A tápkábelen megjelenik a 12 V úgyhogy valószínű a tekercs halt meg.

Üdv!

 

Ezek alapjan a tekercs rendben van, ha meghal (vagy csak a hobiztositek megy ki) akkor szakadast mutat a multimeter. Klima bekapcsolasakor hallani eles kattanast? Mechanikailag nem akadalyozza valami? Ha van egy jo zeger gyuru fogod, le tudsz bontani mindent a kompesszor tengelyerol es ellenorizni tudod az elektromechanikus kuplung mozgasat.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 14. at 8:04, Mixi88 írta:

https://ibb.co/i8FPMn
https://ibb.co/jNdB1n

Tud valaki segíteni -.-" 

Van baj.

A motorhuto modult a kocsival szemben allva a jobb oldalon az elso lokharito mogott talalod, alulrol hozzaferheto. Ellenorizd a ket csatlakozojat es a kabelkoteget, mert ez tul sok hiba egyszerre. A csatlakozon a lila fület ki kell huzni a kioldashoz, ha jo a tomitese belul szinte uj kinezetu tuskeket kell talalnod.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Mixi88 írta:

Azt már cseréltem nincs baja.

A probléma a klíma kompresszor nem kapja meg a 12v ot.

Előtét ellenállások rendben. 

Ha megnyomom az ac gombot kattan a mágnes kapcsoló meg világít rajta a kis lámpa de az áram nem jut el a Brhúzó tekercsig 

https://kephost.com/image/Bh8g

Ezek közül melyik lehet köze a klímához?

Köszi;)

Klima rele akkor van a dobozban, ha nincs motorhutes vezerlo modulod. Ha van, kozvetlenul a modulbol jon ki a jel ami megy a magnestekercshez.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.