Jump to content
Qpack

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer

Recommended Posts

Sziasztok! Az én klímahűtőmet is elérte a végzet! Kilyukadt! Vettem unixnál bele egy újat, viszont a két cső ami rámegy a klímahűtőre ahhoz nem találok "o" gyűrűket! Valaki megtudná mondani, hogy milyen méretű tömítések kellenek bele!? Esetleg link? Egyenlőre a régi tömítésekkel lett összerakva, de addig nem akarom feltöltetni míg ki nincsenek cserélve! A klímahűtő típusa Nissens 94650! (Autó: G astra, Z12XE, 2002-es) 

Módosítva : Tarcsika

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 04. 07. at 18:14, Krajcso írta:

A klimakompresszor tetejen van a behuzotekercs csatlakozoja, kicsit nehez hozzaferni, de huzd szet es merj ellenallast a tekercsen. 3 ohm koruli ertek a jo. Azt is megnezheted, hogy a klima kapcsolasakor a tekercsre meno csatlakozon megjelenik-e a 12Volt. Vigyazz, hogy csatlakozok erintkezoit ne hajlitsd el, mert kontaktos lesz utana. 

Szia!

Mértem ellenállást a tekercsen 3,9 és 4,2 közötti értéket.

Nem tudom, hogy ez most jót jelen-e vagy rosszat.

A tápkábelen megjelenik a 12 V úgyhogy valószínű a tekercs halt meg.

Üdv!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, vaszabi79 írta:

Szia!

Mértem ellenállást a tekercsen 3,9 és 4,2 közötti értéket.

Nem tudom, hogy ez most jót jelen-e vagy rosszat.

A tápkábelen megjelenik a 12 V úgyhogy valószínű a tekercs halt meg.

Üdv!

Ezek alapjan a tekercs rendben van, ha meghal (vagy csak a hobiztositek megy ki) akkor szakadast mutat a multimeter. Klima bekapcsolasakor hallani eles kattanast? Mechanikailag nem akadalyozza valami? Ha van egy jo zeger gyuru fogod, le tudsz bontani mindent a kompesszor tengelyerol es ellenorizni tudod az elektromechanikus kuplung mozgasat.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 04. 14. at 8:04, Mixi88 írta:

https://ibb.co/i8FPMn
https://ibb.co/jNdB1n

Tud valaki segíteni -.-" 

Van baj.

A motorhuto modult a kocsival szemben allva a jobb oldalon az elso lokharito mogott talalod, alulrol hozzaferheto. Ellenorizd a ket csatlakozojat es a kabelkoteget, mert ez tul sok hiba egyszerre. A csatlakozon a lila fület ki kell huzni a kioldashoz, ha jo a tomitese belul szinte uj kinezetu tuskeket kell talalnod.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Azt már cseréltem nincs baja.

A probléma a klíma kompresszor nem kapja meg a 12v ot.

Előtét ellenállások rendben. 

Ha megnyomom az ac gombot kattan a mágnes kapcsoló meg világít rajta a kis lámpa de az áram nem jut el a Brhúzó tekercsig 

https://kephost.com/image/Bh8g

Ezek közül melyik lehet köze a klímához?

Köszi;)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 órája, Mixi88 írta:

Azt már cseréltem nincs baja.

A probléma a klíma kompresszor nem kapja meg a 12v ot.

Előtét ellenállások rendben. 

Ha megnyomom az ac gombot kattan a mágnes kapcsoló meg világít rajta a kis lámpa de az áram nem jut el a Brhúzó tekercsig 

https://kephost.com/image/Bh8g

Ezek közül melyik lehet köze a klímához?

Köszi;)

Klima rele akkor van a dobozban, ha nincs motorhutes vezerlo modulod. Ha van, kozvetlenul a modulbol jon ki a jel ami megy a magnestekercshez.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 6/17/2013 at 9:37 PM, kobraCode said:

Valamiért nem kap jelet -.-" 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

A láb alatti fűtéscsövet szeretném levenni. Kivettem a patentot, ami alul (a biztosítéktábla alatti részen) fogta. Kivettem a középkonzolt. Látom és elérem a csatlakozási pontot, ahol bele van toldva a másik csőbe. De nem engedi el. Hogyan lehetne kíméletesen lehúzni? (Behr klíma, ha lényeges.)

Szerk.: Kinyomtam a kuplungpedált, hogy több hely legyen forgatni. Izomból húztam (téptem), tekertem,  minden irányból próbáltam. Meg sem mozdul. TIS szerint le kell venni hozzá a műszerfal burkolatot, előtte a fél autót lebontani.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok a következőt találtam a 40es biztosíték ki van égve az egyik oldalán 12v van a kimenő oldalon 5v nem tudom hogy mit lehetne ezzel kezdeni gondolom ezért nem kapcsok a kompresszor. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok.

Sajnos a tanácsok ellenére sem jutok előrébb a klímámmal kapcsolatban.

AC gomb megnyom, nagyon halk kattanás, visszajelző led kigyullad de semmi.

Mértem feszültséget a kompresszor csatiján ott volt 12 V... ezek szerint a biztosítékok és a klíma relé jó ( egyébként a klíma relét hol találom a motortérben ? ).

Mértem ellenállást a behúzótekercsen 3,5 -4 Ohm volt, ezek szerint az is jó. ( a komentek alapján már tekercset is tudnék cserélni de addig amíg biztosan nem tudom, hogy az a baj addig nem bontanám meg a rendszert)

Mi lehet még a baj?

Tud esetleg valaki egy jó klímás szakembert Szigetszentmiklóson vagy környékén, aki nem csak a pénzt látja bennem?

Előre is köszönöm!

Üdv! Sz

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
23 órája, Mixi88 írta:

Te most nekem válaszolsz? Nem tudom hogyan keveredtél vissza 2013-ba, de nézd meg a hozzászólásomat. Köze nincs annak amire válaszolni próbálsz....

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 hours ago, kobraCode said:

Most látom hát nem tudom hogy mentem vissza az időben sorry.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!  

Ma rászántam magam és elmentem egy klímáshoz.

Nyomáspróbázta a rendszert és kiderült a lényeg, egy gramm gáz nem volt a rendszerben ezért nem indult. Nyomás alatt azonnal indult és kiderült, hogy a tavaly  cserélt szárítószűrő mellett ereszt de rendesen.

Mondta a szaki hogy megpróbálhatja megcsinálni és feltölteni de valsz mivel a szárítószűrő háza fel van puposodva az a hűtő kuka.

Megrendeltem a unixba a hozzávalót és szeretném a beszerelést magam elvégezni hogy csak töltetni keljen szerelőhöz vinnem.

Tudnátok tanácsot, tippeket adni mik a buktatók, esetleg szerelési trükköket mire figyeljek. A két csatlakozó klímacső pl. hogyan csatlakozik?

Megoldható a szerelés házilag vagy hagyjam szerelőre?

A válszokat köszönöm és üdv!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, vaszabi79 írta:

Sziasztok!  

Ma rászántam magam és elmentem egy klímáshoz.

Nyomáspróbázta a rendszert és kiderült a lényeg, egy gramm gáz nem volt a rendszerben ezért nem indult. Nyomás alatt azonnal indult és kiderült, hogy a tavaly  cserélt szárítószűrő mellett ereszt de rendesen.

Mondta a szaki hogy megpróbálhatja megcsinálni és feltölteni de valsz mivel a szárítószűrő háza fel van puposodva az a hűtő kuka.

Megrendeltem a unixba a hozzávalót és szeretném a beszerelést magam elvégezni hogy csak töltetni keljen szerelőhöz vinnem.

Tudnátok tanácsot, tippeket adni mik a buktatók, esetleg szerelési trükköket mire figyeljek. A két csatlakozó klímacső pl. hogyan csatlakozik?

Megoldható a szerelés házilag vagy hagyjam szerelőre?

A válszokat köszönöm és üdv!

Minden megoldható otthon, ( szinte) de lehet azért jobb lenne rá bízni, mert akkor fog rá garanciát vállalni ha minden részét ő építette be. Sőt azt sem árt előre tisztázni hogy ha te veszed meg az alkatrészt, akkor hogy alakul a garancia. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2016. 07. 05. at 8:07, bucynus írta:

Kiszedtem a zsalut (Delphi). Nem tört el teljesen, javíthatónak tűnik. Tudtok tippet adni a megerősítő bilincsre, miből legyen, hirtelen nem találtam semmit?

Valami ilyesmire gondolok: o8gubaziv6zyvb575yljihuenpxpvk.jpg 

Kellene egy áramkorlátozó is, rajz is jó lenne, most kezdek nyomozni az ügyben.

A legegyszerűbb megoldás lenne egy újat venni, ha már ennyire szét van szedve.

És akkor - "Kellene egy áramkorlátozó is, rajz is jó lenne, most kezdek nyomozni az ügyben"
Én úgy oldottam meg a kérdést - a folyamatosan áram alatt, ámde végállásában folyamatosan befékezett szervomotor kártevéseinek megelőzését - hogy a kismotorban magában csak átvágtam a fóliát és áthidaltam egy 330 ohmos ellenállással. Ha a kismotor "kényszermegállási" pozicióba kerül (valamelyik zsalu végállás), a terhelését egyből átveszi az ellenállás.
1eb555c97e873b89c3e58612fdfd5fbd.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

A legegyszerűbb megoldás lenne egy újat venni, ha már ennyire szét van szedve.

És akkor - "Kellene egy áramkorlátozó is, rajz is jó lenne, most kezdek nyomozni az ügyben"
Én úgy oldottam meg a kérdést - a folyamatosan áram alatt, ámde végállásában folyamatosan befékezett szervomotor kártevéseinek megelőzését - hogy a kismotorban magában csak átvágtam a fóliát és áthidaltam egy 330 ohmos ellenállással. Ha a kismotor "kényszermegállási" pozicióba kerül (valamelyik zsalu végállás), a terhelését egyből átveszi az ellenállás.
1eb555c97e873b89c3e58612fdfd5fbd.jpg

Egy 2016-os bejegyzésre válaszoltál-reagáltál (On 2016. 07. 05. at 8:07, bucynus írta:)... Talán már nincs is meg az autója, de azért biztos örülni fog így lassan két év elteltével a tanácsodnak... 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 05. 04. at 7:28, Janó32 írta:

Egy 2016-os bejegyzésre válaszoltál-reagáltál (On 2016. 07. 05. at 8:07, bucynus írta:)... Talán már nincs is meg az autója, de azért biztos örülni fog így lassan két év elteltével a tanácsodnak... 

Csatlakozót le tudom szedni a motorról anélkül, hogy kiszedném? Csak, hogy ne járjon folyamatosan.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, AstryG írta:

Csatlakozót le tudom szedni a motorról anélkül, hogy kiszedném? Csak, hogy ne járjon folyamatosan.

Nekem Delphi van és le tudtam szedni. Kesztyűtartót kiszeded és hozzáférsz. Jól fel kell nyúlni.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
16 órája, AstryG írta:

Tudtommal le... 

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
22 órája, Bmájki írta:

Nekem Delphi van és le tudtam szedni. Kesztyűtartót kiszeded és hozzáférsz. Jól fel kell nyúlni.

Nálam is Delphi van. Az jó akkor ezt is megejtem hamarosan ne búgjon feszt.

8 órája, Janó32 írta:

Tudtommal le... 

Nemrég olvastam, hogy ennek a javítása pár ezer forintos tétel. No én nem lelem ezt a pár ezres tételt. Ellenben találtam 8 ezres szettet amivel ki lehetne ezt a hibát javítani. Szóval nem túl olcsó dolog :blink:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
18 órája, AstryG írta:

Nálam is Delphi van. Az jó akkor ezt is megejtem hamarosan ne búgjon feszt.

Nemrég olvastam, hogy ennek a javítása pár ezer forintos tétel. No én nem lelem ezt a pár ezres tételt. Ellenben találtam 8 ezres szettet amivel ki lehetne ezt a hibát javítani. Szóval nem túl olcsó dolog :blink:

A pár ezres megoldáson valami házi barkácsos (ragasztás és szegecselés vagy egyéb) megoldást kell érteni. A csere az csere, annak vannak költségei. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, Janó32 írta:

A pár ezres megoldáson valami házi barkácsos (ragasztás és szegecselés vagy egyéb) megoldást kell érteni. A csere az csere, annak vannak költségei. 

Á vagy úgy. Nem gondoltam, hogy a totalcar-on ezt értik a ,,vidd el szerelőhöz mer neki rutin munka" alatt. Kendácsul csak nem az igazi azért.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
53 perce, AstryG írta:

Á vagy úgy. Nem gondoltam, hogy a totalcar-on ezt értik a ,,vidd el szerelőhöz mer neki rutin munka" alatt. Kendácsul csak nem az igazi azért.

Lehet jobb/tartósabb mint a gyári egy-egy ilyen megoldás. A baj az, ha a gyárit megveszed bele, azt a terhelést (folyamatos feszítést) egy idő után pont ugyanúgy nem fogja bírni. Körbe lehet pl lemezelni (attól függ mi tört el és hol) és mondjuk valami brutál erős ragasztóval kiönteni vagy egyéb ötlet, leleményes nép a magyar. (Pl vannak munkahelyek ahol a fő technológiai profil a ragasztás, ahol fémet-fémmel, gumit fémmel és műanyagot gumival ragasztanak, ott nem akármilyen ragasztók léteznek. Képzelj el egy olyan kétkomponensű Henkel terméket, amivel fémet lehet egymáshoz ragasztani. A 2"-os felületre 0,04g kell mindegyikből és néhány óra száradás után a szakító vizsgálati érték 15000-17000N. Na ha pl ilyennel ragasztod, az örök lesz mint a nyomorúság... Tehát a házi barkács erről szól, h ki-mihez fér hozzá, mit talál a ház körül és egyebek...)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok ! Egy kis segítséget szeretnék kérni, járt-e már valaki így ?

Klíma rendszer lett cserélve tegnap és kíváncsiak voltunk, hogy ereszt-e valahol ezért kompresszorral 6 bar-ra felnyomattuk. Elinditottuk a kompresszort is, hogy megnézzük, az is működik-e.
A klímás ember csak hétvégén ér rá és elmondtam neki telefonba, hogy mit csináltunk és azt mondta, ezzel, hogy így indítottuk el a kompresszort elég nagy kárt okozhattunk a rendszernek mivel kondenzvíz kerülhetett a rendszerbe.
Valóban ekkora a baj szerintetek ?

KÖszi a segítséget :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.