Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X20XEV - mi a probléma vele (ha egyáltalán van)?


ravenlord

Recommended Posts

  • Hozzászólások 78
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Egy X20XEV akármire is jó. Például autót hajtani vele. Mondjuk egy Corsát... :rolleyes:

Na olyat nem vállalok be.Elég necc lesz a C20NE is, amiért a 7végén elkajtatunk.Azzal is éppen elég lesz egyáltalán elindulni anélkül, hogy ne füstöljem majd el a gumikat! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Annyi baj legyen, legalább nem kopik el a váltó ha az egyest, kettest nem használod... amúgy az X20XEV az már csak +21LE a C20NE-hez képest. Ez semmi ha azt nézzük, mekkora szakadék van az E12GV (jól írtam?) meg a C20NE teljesítménye között...

Nos hát igen! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 years later...

Nekem B vectra-ba van X20xEV,,,180-ezertől használom,,de igy 200 után már egyre erőtlenebb,,,már nem ugrik,,és nem húz úgy mint régen,,,de felpörögve még csodákra képes...esetleg valami tanács hogy újra a régi legyen...nézegettem ilyen motorfelújítást,,,de biztos nem lenne olcsó..Ha valaki csináltatott ilyet,,akkor érdekelnének a részletek...

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
Nekem B vectra-ba van X20xEV,,,180-ezertől használom,,de igy 200 után már egyre erőtlenebb,,,már nem ugrik,,és nem húz úgy mint régen,,,de felpörögve még csodákra képes...esetleg valami tanács hogy újra a régi legyen...nézegettem ilyen motorfelújítást,,,de biztos nem lenne olcsó..Ha valaki csináltatott ilyet,,akkor érdekelnének a részletek...

Üdv!

Nekem A vectrában dohog az X20XEV. 220000 km-nél vettem és olajcsere után veszettül füstölt mert zabálta az olajat.

222888km-nél motorgenerál tételesen:

-Gépmunka (HF síkolás, szelepfészek marás, szelep csiszolás,) 30000 HUF + 16db szelepvezető csere 16000HUF

-Ebayről rendeltem motyókat 60000Ft összértékben 2 helyről (német + brit)

Ebben volt minden amit kellett cserélni még, Elring tömítésszett, GoodYear vezérműszett vízpumpával, Hosszbordásszíj, Termosztát, Légszűrő, Gyertyák

-Mahle hajtókarcsapágyszett, Mahle gyűrűszett (ha jól emlékszem) 9000+15000

Meg pluszban befigyelt egy önindítófelújítás is 20valahányezerért...

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ez csak az anyag. A munkadíjat nem tudom, mert mindent magamnak csináltam.

Eredmény:

Az elején iszonyatosan vigyáztam rá, aztán 2000 km-nél lecseréltem az Opel olajat, Valvoline Durablendre. Még utána is finomkodva mentem vele, majd 5-6000km környékén kezdett megjönni benne az erő, de valami félelmetesen :D. Utána már bátrabban kapta fordulatot is. De a nyomaték az még a mai napig is elkápráztat. 5 személlyel felüljárón alig érzek különbséget az "üreshez" képest amikor gyorsítok.

És ugye nem eszi az olajat és nem is füstöl :rolleyes:

Kompressziót mértetek már? Hol tankolsz (nem gagyi a benzin) ?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Üdv!

Nekem A vectrában dohog az X20XEV. 220000 km-nél vettem és olajcsere után veszettül füstölt mert zabálta az olajat.

222888km-nél motorgenerál tételesen:

-Gépmunka (HF síkolás, szelepfészek marás, szelep csiszolás,) 30000 HUF + 16db szelepvezető csere 16000HUF

-Ebayről rendeltem motyókat 60000Ft összértékben 2 helyről (német + brit)

Ebben volt minden amit kellett cserélni még, Elring tömítésszett, GoodYear vezérműszett vízpumpával, Hosszbordásszíj, Termosztát, Légszűrő, Gyertyák

-Mahle hajtókarcsapágyszett, Mahle gyűrűszett (ha jól emlékszem) 9000+15000

Meg pluszban befigyelt egy önindítófelújítás is 20valahányezerért...

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ez csak az anyag. A munkadíjat nem tudom, mert mindent magamnak csináltam.

Eredmény:

Az elején iszonyatosan vigyáztam rá, aztán 2000 km-nél lecseréltem az Opel olajat, Valvoline Durablendre. Még utána is finomkodva mentem vele, majd 5-6000km környékén kezdett megjönni benne az erő, de valami félelmetesen :lol:. Utána már bátrabban kapta fordulatot is. De a nyomaték az még a mai napig is elkápráztat. 5 személlyel felüljárón alig érzek különbséget az "üreshez" képest amikor gyorsítok.

És ugye nem eszi az olajat és nem is füstöl :lol:

Kompressziót mértetek már? Hol tankolsz (nem gagyi a benzin) ?

Elég a gyűrűket cserélni? Nem kell fúratni, plusz túlméretes dugó?

Link to comment
Megosztás:

Elég a gyűrűket cserélni? Nem kell fúratni, plusz túlméretes dugó?

A hengerfal semmit sem kopott a gyárihoz képest!!!!!! Látszik a gyári hónolás, és ez nem csak egyedi eset, mert sógorén ugyanígy volt. Szóval az "rendes" anyagból van :lol:

Ha szét van bontva, akkor mindenképp érdemes lenne megnézni a csapágyakat is, ha kopottak akkor csere azt is egy füst alatt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szevasztok lenne egy kérdésem az X20XEV-s motor vezérműtengely jeladóját hogy lehet legegyszerűbben kicserélni és kb mennyibe kerülhet ,mert melegen már egyfolytában világit a motor elektronika visszajelző lámpa a segítséget előre is köszönöm .

Szép napot

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok lenne egy kérdésem az X20XEV-s motor vezérműtengely jeladóját hogy lehet legegyszerűbben kicserélni és kb mennyibe kerülhet ,mert melegen már egyfolytában világit a motor elektronika visszajelző lámpa a segítséget előre is köszönöm .

Szép napot

Ki lett villogtatva?Tuti az a baj?

Link to comment
Megosztás:

Igen ki lett olvasva ezt a szenzort hozta hibának elmentem 20 km-ert aztán leállít beindít és irja a hibát ha melegen meggurítom és nem önindítóval indítom be akkor 10-böl 6 szór eltűnt ezelőtt , de most már ez se használ egyébként egy G Astrában van a motor csak azért ide írtam mert ti már beszéltetek erről a motorról.

Link to comment
Megosztás:

Igen ki lett olvasva ezt a szenzort hozta hibának elmentem 20 km-ert aztán leállít beindít és irja a hibát ha melegen meggurítom és nem önindítóval indítom be akkor 10-böl 6 szór eltűnt ezelőtt , de most már ez se használ egyébként egy G Astrában van a motor csak azért ide írtam mert ti már beszéltetek erről a motorról.

Hali!

Ha tényleg az a baja elméletileg 4500 fordulat körül tiltania kéne, ez a jelenség is megvan?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Szevasztok lenne egy kérdésem az X20XEV-s motor vezérműtengely jeladóját hogy lehet legegyszerűbben kicserélni és kb mennyibe kerülhet ,mert melegen már egyfolytában világit a motor elektronika visszajelző lámpa a segítséget előre is köszönöm .

Szép napot

Igaz lassan 1 hónapja volt, de nem írtad azóta, hogy ki lett cserélve :)

Szóval aktuális még?

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok!

X20XEV motorom van és meleg motornál alapjáraton világít a motor ellenőrző lámpája.

Magasabb fordulaton 10-15 mp. után elalszik.

Megnézték TECH1-gyel és a computer légtömrgmérő hibát jelez (0100 hibakód).

Szereztem egy bontott gyári légtömegmérőt és kicseréltem, de a hiba ugyanaz, tehát nem az érzékelő hibás.

Találkozott valaki már ilyen hibával?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X20XEV motorom van és meleg motornál alapjáraton világít a motor ellenőrző lámpája.

Magasabb fordulaton 10-15 mp. után elalszik.

Megnézték TECH1-gyel és a computer légtömrgmérő hibát jelez (0100 hibakód).

Szereztem egy bontott gyári légtömegmérőt és kicseréltem, de a hiba ugyanaz, tehát nem az érzékelő hibás.

Találkozott valaki már ilyen hibával?

Igaz kicsi az esély, hogy ugyanolyan hibája van a bontottnak is, de nem elképzelhetetlen. Nincs ismerős akinek ilyen verdája van és abban is ki tudnátok próbálni?

Én átnézném még a csatlakozót és a vezetékeket, hátha ott van a kutya elásva.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Gyártottak azért belőle.Szám szerint 21921 darabot.Turbósból ,V6-ból jóval kevesebbet.Németország,Svájc számára ahonnan a hazai calibrák többsége származik alig több mint 1600 db készült.Eddig itthon én is talán csak két X20XEV calit láttam testközelből.

Link to comment
Megosztás:

Ne ezt nem tudtam.

Érdekes adat egyébként, de akkor hová kerültek a gyárból az X20XEV Calik (mármint az a hiányzó ~20e ami nem a németeknél meg Svájcban landolt)? Olaszba talán?

Csak mert nem csak a hazai Calibrák többsége származik az előbb említett két országból, de sztem úgy általában a legtöbb Calibrát ezekre a piacokra gyártották... ezek szerint kell lennie valahol egy (vagy több) országnak, ahol a teljes legyártott mennyiséghez képest arányaiban nincs túl sok Calibra, viszont annak a többsége X20XEV.

Link to comment
Megosztás:

Ne ezt nem tudtam.

Érdekes adat egyébként, de akkor hová kerültek a gyárból az X20XEV Calik (mármint az a hiányzó ~20e ami nem a németeknél meg Svájcban landolt)? Olaszba talán?

Csak mert nem csak a hazai Calibrák többsége származik az előbb említett két országból, de sztem úgy általában a legtöbb Calibrát ezekre a piacokra gyártották... ezek szerint kell lennie valahol egy (vagy több) országnak, ahol a teljes legyártott mennyiséghez képest arányaiban nincs túl sok Calibra, viszont annak a többsége X20XEV.

Gondolom ez szám a Vauxhall-okat nem tartalmazza. Mert a briteknél láttam pár eladó X20XEV motorost.

Link to comment
Megosztás:

Ne ezt nem tudtam.

Érdekes adat egyébként, de akkor hová kerültek a gyárból az X20XEV Calik (mármint az a hiányzó ~20e ami nem a németeknél meg Svájcban landolt)? Olaszba talán?

Csak mert nem csak a hazai Calibrák többsége származik az előbb említett két országból, de sztem úgy általában a legtöbb Calibrát ezekre a piacokra gyártották... ezek szerint kell lennie valahol egy (vagy több) országnak, ahol a teljes legyártott mennyiséghez képest arányaiban nincs túl sok Calibra, viszont annak a többsége X20XEV.

Volt egy kis időn utánanéztem.Igazad van Olaszországba viszonylag jelentős mennyiség került (1275db) és ami engem meglepett Japánba 1742 db-ot szállítottak.

A legtöbb 8453db Egyesült Királyság,Franciaország 2436db majd sorrendben Japán következik.A 21 921 db-os teljes mennyiségeben benne vannak a Vauxhall-ok is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.