Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X20XEV - mi a probléma vele (ha egyáltalán van)?


ravenlord

Recommended Posts

Sziasztok! Mi okozhat olyan jelenséget a motornál, hogy nem indul el csak néha amikor kedve van pöffen egyet kettőt és kész. A kontroll lámpa elalszik és nem jelez hibát, viszont nem indulbe. Egyedi építés, és nincs csatlakozóm hogy laptoppal megnézzük. összeérintettem a két diagnosztikai szálat, de semmi sem történik. Nem kezd el villogni a kontroll lámpa. A motor egy F astrából származik, és egy C Kadettbe került bele. A motor járt mielött a kábelezés bekerült a hejére a műszerfal mögé. Mióta bennvan nem indul. Remélem valaki összefutott már ilyen jelenséggel.

65077_1306429153.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 78
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Benzinnyomás van?

Holtpontjeladó és főtengelyjeladó ok?

Imo?

Imo jó, fötengely jeladó új (már ment vele a motor) holtpont jeladó is jóvolt idáig. injektor eltömődhet? Mert a benyahídon lévő szelepen kleresztül elég csúnya színü benzin folyt ki, mikor nyomást ellenőriztem.

Link to comment
Megosztás:

Rákellene tenni egy op-com-ra vagy tech-2-re látni élő adatokat.

Gyújtás tuti rendben van?

Minden csati a helyén?

Csatik rendben. De mindjárt átnézem megint. sajnos nincs belső kábelkorbácsom amire rátudnám kötni a komputert, csak az a két szál ami a motortéri kábelkorbácsból jön. EGR szelepet cseréltem rajta, meg komplett vezérlést. A vezérlés jelen van mind a 3 ponton. Néztem hogy a főtengely nem fordult-e el egy fokot, de nem. EGR meg gondolom nem játszik bele ennyire.

Link to comment
Megosztás:

levettem a benzincsövet hogy meglessem mennyire dzsuvás, és majdnem sírva fakadtam. 1*1mm-es fekete pöttyökkel van tele a benzin, pedig az ac elött is és utána is van szűrőm. Sajnos az autó éveket állt mielött elkezdődött az átépítés és sajnos a csövekben leült a retek gondolom. teszek bele egy szűröt közvetlenül a benzinhíd elé is egy ideig, és meglátjuk hogy mi lesz. Injektorokat kilehet valahogy tisztítani? ha nem oldódik meg a dolog akkor jövök vissza és zaklatlak titeket tovább a hülyeségeimmel! Üdv!

Link to comment
Megosztás:

levettem a benzincsövet hogy meglessem mennyire dzsuvás, és majdnem sírva fakadtam. 1*1mm-es fekete pöttyökkel van tele a benzin, pedig az ac elött is és utána is van szűrőm. Sajnos az autó éveket állt mielött elkezdődött az átépítés és sajnos a csövekben leült a retek gondolom. teszek bele egy szűröt közvetlenül a benzinhíd elé is egy ideig, és meglátjuk hogy mi lesz. Injektorokat kilehet valahogy tisztítani? ha nem oldódik meg a dolog akkor jövök vissza és zaklatlak titeket tovább a hülyeségeimmel! Üdv!

Lehet,valami állott sz@r lőrét szívott fel.azzal mást nem csinál,csak szív,szuszog,b@szik menni........ :D

Link to comment
Megosztás:

Csatik rendben. De mindjárt átnézem megint. sajnos nincs belső kábelkorbácsom amire rátudnám kötni a komputert, csak az a két szál ami a motortéri kábelkorbácsból jön. EGR szelepet cseréltem rajta, meg komplett vezérlést. A vezérlés jelen van mind a 3 ponton. Néztem hogy a főtengely nem fordult-e el egy fokot, de nem. EGR meg gondolom nem játszik bele ennyire.

Nem.

Link to comment
Megosztás:

Lehet,valami állott sz@r lőrét szívott fel.azzal mást nem csinál,csak szív,szuszog,b@szik menni........ :D

Kapott új szűrőt, benzinhidat, injektorsort, és pöccre indult. A kávézacc méretű kosz miatt nem indult a paripa. Már csak elkell vinnem kitisztítani a másik injekto készletet, mert azért eldobni nem fogom. Még jó hogy 3 motornyi alkatrész van készleten itthon. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! olyan jelenséget képez a motorom, hogy alapon járatva pár pillanat után elkezd világítani a kontroll lámpa majd elalszik és ugyanannyi idő mulva megint világít és ezt így szaggatva játsza. Hiába érintem össze a két szálat ami a motortéri kábelkorbácsból jön (Datalink connector barna-sárga és barna-fehér) nem kezd el villogni a kontroll lámpa. menetközben nem próbáltam mit reagál, nem mertem vele így még nagyon menni, és még a visszajelző műszerek sincsenek rendesen elrendezve. Ez még mindíg a C Kadettben X20xev projekt.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok! Keresek A Vectra X20XEV ecut. Ha valakinek van infólya azt megköszönném. Igazából ha valaki lefényképezni, vagy leírná a rajta lévő számokat amivel eltudok indulni azt megköszönném! Tudom hogy ez nem Calibra, de itt van erre kihegyezett fórum. Előre is köszönöm! Üdv: -Bálint-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Keresek A Vectra X20XEV ecut. Ha valakinek van infólya azt megköszönném. Igazából ha valaki lefényképezni, vagy leírná a rajta lévő számokat amivel eltudok indulni azt megköszönném! Tudom hogy ez nem Calibra, de itt van erre kihegyezett fórum. Előre is köszönöm! Üdv: -Bálint-

Ha a vezérlőn lévő GM szám egyezik, jó lesz. Szóval olyat keress ami egyezik a tiéddel.

Link to comment
Megosztás:

Ha a vezérlőn lévő GM szám egyezik, jó lesz. Szóval olyat keress ami egyezik a tiéddel.

Na ez a baj! Nekem nincs! F astra elektronikával és szívótorokkal használom, de szeretném rá visszatenni a vectra szívótorkot, meg a kábelkorbácsot, mivel jóval kevesebb szenzor és kütyü van rajta, vagy csak szimplán nem látszik. Részben bemutató autónak készül, így minél kevesebb dolog látszik annál esztétikusabb. Ezért kell nekem a GM száma az A Vectrának.

Link to comment
Megosztás:

Van belőle 3 féle...

Ezek itt mind Vectra A motorvezérlők cikkszámai:

Először is van rajtuk egy két betűből álló kód is, az alapján még könnyebb azonosítani mint cikkszám alapján.

90357623 - S1030735 alvázszámig, gyári kód: SB

90506400 - S1030736 alvázszámtól, gyári kód: TH

90461296 - ez is a régebbi S1030735 alvázszámig való autókhoz tartozik, de a gyári kódja SD (nem tudom miben különbözik az elsőtől)

Link to comment
Megosztás:

Van belőle 3 féle...

Ezek itt mind Vectra A motorvezérlők cikkszámai:

Először is van rajtuk egy két betűből álló kód is, az alapján még könnyebb azonosítani mint cikkszám alapján.

90357623 - S1030735 alvázszámig, gyári kód: SB

90506400 - S1030736 alvázszámtól, gyári kód: TH

90461296 - ez is a régebbi S1030735 alvázszámig való autókhoz tartozik, de a gyári kódja SD (nem tudom miben különbözik az elsőtől)

GM számot nem tudsz? Mert nekem ez így nem sokat mond.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok vettem egy c20xe calibrát,azt szeretném kérdezni hogy holl találom a benya szűrűt?sehogy nem bírok rájőnni hogy holl van.Esetleg képel is tudnátok illusztrálni?előre is köcce.

Az autó alján keresd a tank előtt, nagyjából a jobb hátsó kerékkel egy vonalban.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Elég erőteljesen füstölt az autóm, plusz az alapjárat is intenzíven ingadozott kb. 1000-3000 értékek között. Elvittem egy autószervizbe az autót, hogy kezdjenek már vele valamit. Azt mondták, hogy fel kell újtani a hengerfejet, eszi a gép az olajat, ezért füstöl. Az olajevésről már előtte is tudtam. Mondtam nekik, oké, akkor csináljuk a hengerfejezést. 2 kilót kicsengettem nekik, de nemhogy jobb lett volna a végeredmény, hanem talán még rosszabb, mint előtte. Ugyanúgy megmaradt a füstölés, az alapjárat ingadozás. Plusz ráadásul a generátor is megadta azóta magát, illetve az olajnyomás visszajelző lámpa is folyamatosan világít. Visszavittem nekik a verdát, most is épp ott van náluk. De én már nem nagyon bízok meg bennük. Van valakinek ötlete, hogy mit lehetne kezdeni a motorral, hogy használhat(óbb) legyen? :S

Köszönöm előre is az ötleteket!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nincs valakinek egy X20XEV-ről robbantott rajza véletlenül konkrétan az érdekelne ha leveszem az olajteknő és a blokk között lévő alu öntvényt akkor abban mi lesz és az mit fog , tömítést kellene cserélni a blokk alja és az alu teknő között mert folyik .

Előre is köszönöm a segítséget .

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Elég erőteljesen füstölt az autóm, plusz az alapjárat is intenzíven ingadozott kb. 1000-3000 értékek között. Elvittem egy autószervizbe az autót, hogy kezdjenek már vele valamit. Azt mondták, hogy fel kell újtani a hengerfejet, eszi a gép az olajat, ezért füstöl. Az olajevésről már előtte is tudtam. Mondtam nekik, oké, akkor csináljuk a hengerfejezést. 2 kilót kicsengettem nekik, de nemhogy jobb lett volna a végeredmény, hanem talán még rosszabb, mint előtte. Ugyanúgy megmaradt a füstölés, az alapjárat ingadozás. Plusz ráadásul a generátor is megadta azóta magát, illetve az olajnyomás visszajelző lámpa is folyamatosan világít. Visszavittem nekik a verdát, most is épp ott van náluk. De én már nem nagyon bízok meg bennük. Van valakinek ötlete, hogy mit lehetne kezdeni a motorral, hogy használhat(óbb) legyen? :S

Köszönöm előre is az ötleteket!

ujak a szelepszär szimeringek?

merj egy kompressziot :) ugy többet tudsz meg

az olajnyomas lämpa vilägit es füstöl rossz elöjel

altaläba kopott csapägyakra utal de ezt mäs is megmondja

üdv Tas

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.