Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

  • 4 months later...

Sziasztok!

Nincs valakinek véletlenül az autójában Autosonik riasztó!

Használati leírás kellene hozzá, mert azt nem kaptam meg amikor az autót vettem!

És elemcsere után újra kellene tanítanom a távírányítómat!

Segítséget előre is köszönöm!

Villl

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Sziasztok.

Olyannal találkoztatok már, gyári (Opel F) riasztónál+kp zár rákötve hogy néha magától kinyílik ?

Mert az még OK, hogy egyszer-kétszer elfelejtem bezárni, de ennyire béna nem lehetek. Sokszor van mostanában olyan hogy

lemegyek az autóhoz és nyitva van. Nem egy helyen történt már ez, igy ki van rázva az is hogy esetleg egy ugyanolyan tipúsú riasztóval szerelt autó tulaja kinyitja

véletlenül.

Viszont úgy látom hogy kapcsolatba van az esővel a dolog, mert amikor ez előfordul, akkor esik/esett az eső.

Szerintetek ? Új riasztót vegyek ?

Enforcer riasztó van benne, gyári.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyannal találkoztatok már, gyári (Opel F) riasztónál+kp zár rákötve hogy néha magától kinyílik ?

Mert az még OK, hogy egyszer-kétszer elfelejtem bezárni, de ennyire béna nem lehetek. Sokszor van mostanában olyan hogy

lemegyek az autóhoz és nyitva van. Nem egy helyen történt már ez, igy ki van rázva az is hogy esetleg egy ugyanolyan tipúsú riasztóval szerelt autó tulaja kinyitja

véletlenül.

Viszont úgy látom hogy kapcsolatba van az esővel a dolog, mert amikor ez előfordul, akkor esik/esett az eső.

Szerintetek ? Új riasztót vegyek ?

Enforcer riasztó van benne, gyári.

Szerintem valahol valami beázik, és zárlatot csinál, az nyitja ki. Nekem is kontaktos az egyik ajtóban a nyitásérzékelő, ha kinyitom azt az ajtót beriasztózva, nem mindig kap jelet, így nem is riaszt. Nálad pont fordítva lehet, akkor is kap jelet, amikor nem kéne. Átkéne nézni, beméregetni, hogy hol lehet zárlat, bár így elég nehéz, hogy csak ritkán/néha csinálja.

Link to comment
Megosztás:

addig is pótmegoldás; told rá a retesz funkciót vagy minek mondják.. már ha van nálad.. nálam ez olyan, hogy állok az ajtóval szemben, asszem alapban függöleges a kulcs helye, és elfordítom jobra vizszintre..

Így nem lehet kinyitni központival.. meg ha benyomják az ablakot a kis fülecskét se lehet felhúzni..

Hátránya, nyitás elött kulcsozni kell.. én mindig ráteszem, kivéve ha csak pár percre, fél órára ugrok be vhova...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
addig is pótmegoldás; told rá a retesz funkciót vagy minek mondják.. már ha van nálad.. nálam ez olyan, hogy állok az ajtóval szemben, asszem alapban függöleges a kulcs helye, és elfordítom jobra vizszintre..

Így nem lehet kinyitni központival.. meg ha benyomják az ablakot a kis fülecskét se lehet felhúzni..

Hátránya, nyitás elött kulcsozni kell.. én mindig ráteszem, kivéve ha csak pár percre, fél órára ugrok be vhova...

Nem akarlak riogatni de 5perc vagy fél óra alatt is ellophatják a kocsit.

Én úgy reteszelem v. nem reteszelem, hogy hol állok meg.

Pl reteszelek lakótalepen, és bp-en bárhol és nem reteszelek melóhelyen (kapun belül) szüleimnél udvarban...

Ezzel a reteszeléssel elveszik sajna az a kényelmi funkció, hogy a riasztóval gombnyomásra nyitok-zárok de hát ha el akarják lopni akkor legalább küzdjenek meg érte :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Nálam is előjött a jelenség kb. fél éve. Időnként kinyitja a zárat, vagy csak ha kedve van megszólal a riasztó, de csak ha be van kapcsolva. Úgy oldottam meg a dolgot hogy nem használom a riasztót. Simán központi meg retesz. Lehet nálam zárlat okozhatja, mert ha megmozgatom a bizti táblát akkor is megszólal. Ha lesz rá időm szétkapom az egészet. Ha jól tudom Scorpió riasztó van az enyémben.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hát kicsit leült ez a topic. :)

Viszont én most éppen riasztó vásárlás előtt állok ezért kérdezném, hogy milyet, hol, mennyiért érdemes?

Ha esetleg van valakinek riasztós ismerőse, az külön jó lenne. :D

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Hát kicsit leült ez a topic. :)

Viszont én most éppen riasztó vásárlás előtt állok ezért kérdezném, hogy milyet, hol, mennyiért érdemes?

Ha esetleg van valakinek riasztós ismerőse, az külön jó lenne. :D

Előre is köszi a segítséget.

Nekem pécsen van beszerelő ismerős (T-Mobile hivatalos beszerelő, faterom kollégája végülis, mert ő meg T-Mobile üzletkötő). Nekem is ő szerezte, és ő segített beszerelni.

De gondolom ez nem lenne túl nagy segítség ;)

Nekem amúgy SPAL lett berakva, ami hát... biztos nem a legcsúcsabb, de a célnak szerintem megfelel. Központi zárral együtt lett berakva, a riasztó + zárak meg minden együtt volt 25k.

Link to comment
Megosztás:

Nekem pécsen van beszerelő ismerős (T-Mobile hivatalos beszerelő, faterom kollégája végülis, mert ő meg T-Mobile üzletkötő). Nekem is ő szerezte, és ő segített beszerelni.

De gondolom ez nem lenne túl nagy segítség :)

Nekem amúgy SPAL lett berakva, ami hát... biztos nem a legcsúcsabb, de a célnak szerintem megfelel. Központi zárral együtt lett berakva, a riasztó + zárak meg minden együtt volt 25k.

Én is valami ilyesmi árban gondolkodom, csak nekem van központizár, úgyhogy arra már legalább nem kell költeni.

Link to comment
Megosztás:

Beriasztott ma este a verdám, kicsit megijedtem, hogy már megint feltörték?! Lementem a kocsihoz, aztán csak annyi volt, hogy a vészvillogó bekapcsolt (leesett a kitámasztó kartonlapocska, merugye a kapcsoló már rég kuka :)). De azt nem értem, hogy emiatt miért indult be a riasztó? Persze ez tök jó, hiszen így nem merült le az akkum, rögtön jelzett, amikor bekapcsolt a villogó, reggelre tuti teljesen lemerült volna, ha nem jelez! Van a riasztóban valami feszültség esés figyelés, vagy mi?

Silver: vagy oda, de talán még jobb, ha riasztós szervízbe viszed, vagy egy mobiltelefon beszerelőhöz (nekem ilyen szerelő rakta be az enyémet), azok is szoktak érteni a riasztókhoz, meg autóhifi cuccokhoz (tehát úgy általában az alap villanyos dolgokat kenik vágják). Szóval attól függ, hogy villanyos, vagy riasztós szervíz van e a közeledben, vagy hol van ismerősöd, stb. A lényeg, hogy nem csak autóvillamosági szerelő a megoldás.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Nem tudom mennyire aktuális még a téma, de én is jártam már hasonló képpen ugyanis egyik haverom autójába én építettem be a központi zárat működtető távirányítót nem is volt vele semmi gond addig, amíg be nem jöttek a párás, esős idők aztán egy szép esős reggelen a srác melegítette a kocsit,és az pedig magától bezárt később pedig napi szinten 2x3 is megcsinálta ezt. szétszedtem és kiderült, hogy a zármozgató szervómoci 2 vezetékét (erre kötöttem rá a távirányítót) zárta össze egy egy csep víz. újra forrasztottam, és jobban elszigeteltem őket egymástól és most semmi baja nincs. Szerintem neked is ott kéne körülnézni.

remélem tutdam segíteni.

Üdv.: thomasp

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyannal találkoztatok már, gyári (Opel F) riasztónál+kp zár rákötve hogy néha magától kinyílik ?

Mert az még OK, hogy egyszer-kétszer elfelejtem bezárni, de ennyire béna nem lehetek. Sokszor van mostanában olyan hogy

lemegyek az autóhoz és nyitva van. Nem egy helyen történt már ez, igy ki van rázva az is hogy esetleg egy ugyanolyan tipúsú riasztóval szerelt autó tulaja kinyitja

véletlenül.

Viszont úgy látom hogy kapcsolatba van az esővel a dolog, mert amikor ez előfordul, akkor esik/esett az eső.

Szerintetek ? Új riasztót vegyek ?

Enforcer riasztó van benne, gyári.

Nekem 9 évig volt utólagosan, de a kocsi vadi új korában beszerelt Enforcerem. A központi készülékre örök garancia van, a perifériák pedig olyanok amilyenek. A kocsi ma is, 12 évesen (nem nálam) hibátlanul működik vele.

Tehát szerintem tartsd meg a kütyüt de a kapcsolókat ellenőriz(tes)d le. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

Szeretnék megosztani veletek egy kis infót.

Nem tudom, hogy gyári riasztó-e az ENFORCER, nekem az van.

Úgy vettem az autót, hogy a riasztó nem volt jó. A távirányító látszólag működött,

de semmi nem reagált. El is fogadtam, hogy rossz. Voltak is némi problémáim vele (ez kb 1 évig tartott),

mert ha áramtalanítottam (levedtem az aksirol a sarut) akkor bekapcsolt és nagyon-nagyon nehezen sikerült csak kikapcsolni, de magam sem tudom hogyan. Ez jópárszor megtörtént még be nem rágtam egy vasárnapi nap, és felhívtam egy riasztó szerelőt. Ő azt a válaszolta, hogy az egészet ki kell cserélni egy újra, mert ezek be szoktak dögleni. 30 ezerért meg is csinálta volna. De ugye ez egy vasárnapi nap volt, és akkor a fű se nől (mondta ő). Lőn hétvége és marhán unatkoztam. Nagyon nem hagyott nyugodni a dolog ezért elkeztem piszkálgatni.

És a lényeg: A legelső gondolatom az volt, hogy elmászott a frekvencia a távvezérlőbe. Szét is szedtem és ládtam benne egy kis csúszópoti szerü tekercset (amit lehet csavarhúzóval állítani).

Úgy hogy nyomtam közben a gombot elkeztem finoman tekerni, és lőn müködik a riasztó!!!!! Nagy örömömre még az általam bekötött központi zárnak (ennek nem volt távvezérlője) a vezérlését, is rákötöttem a riasztó központi egységére, és kaptam a végeredményt: Egy gomb nyomására riaszt és zár.

Az a röhej, hogy majdnem buktam 30 ezret, de az egésznek a kijavítása nem telt bele 2 percbe. Én meg egy évet szenvedtem miadta!!

Bocs, hogy sokat írtam de lehet,hogy valaki ugyan ebben a cipőben jár.......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szeretnék megosztani veletek egy kis infót.

Nem tudom, hogy gyári riasztó-e az ENFORCER, nekem az van.

Úgy vettem az autót, hogy a riasztó nem volt jó.

És a lényeg: A legelső gondolatom az volt, hogy elmászott a frekvencia a távvezérlőbe. Szét is szedtem és láttam benne egy kis csúszópoti szerü tekercset (amit lehet csavarhúzóval állítani).

Úgy hogy nyomtam közben a gombot elkeztem finoman tekerni, és lőn müködik a riasztó!!!!! Nagy örömömre még az általam bekötött központi zárnak (ennek nem volt távvezérlője) a vezérlését, is rákötöttem a riasztó központi egységére, és kaptam a végeredményt: Egy gomb nyomására riaszt és zár.

Az a röhej, hogy majdnem buktam 30 ezret, de az egésznek a kijavítása nem telt bele 2 percbe. Én meg egy évet szenvedtem miatta!!

Gratulálok a vállalkozó kedvedhez és az ügyességedhez. Én nem kezdtem volna bele, pedig van egy autóvillamosságis végzettségem 41 éve, igaz azóta sem műveltem hivatásszerűen. Ami érdekes az az ár amit írtál, ugyanis az én vállalati Astrámba 12 éve pont ennyiért szerelték az Enforcert. Ha az előző beírásomat megnézed, kiderül, hogy azóta is hibátlanul működik, tehát jó az Enforcer!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.