Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

vicces ez az autóriasztó kütyü

ha van az embernek egy csöpp türelme meg egy multimétere akkor magától beteszi :)

én kaptam egy haveromtól egy 2 éves eurocar 25-öst

se leírás, se címkézés, csak egy távirányító meg egy fekete dobozka amiből ezer fekete kábel jön kifele

annyit azért elárult hogy van tiltás meg kp-i zár kimenet, a többi meg a feszfigyelés. van egy vékonyabb ami negatívot figyel (ez az ajtónyitás), és a másik a gyújtásérzet. emellé kapsz még egy szirénakimenetet oszt hali.

elszöszmötöltem vele 2 órát majd a kocsi lebontásával másik 4-et de belement :)

és azért annyiból jobb hogy ha valami bekakál rajta akkor tudom hova nyúljak :(

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Látom a fórumnak ez a része meghalt

Azért írok... :huh:

Na, az autómon elvileg van riasztó, de az előzőeket olvasva sem az elakadásjelző alatt nincs led, sem távírányítóm nincs.

Viszont belülről (sziréna, miegymás) nagyon eredetinek tűnik.

És mióta volt problémám (akkufeszcsökkenés miatt) a riasztóval ( egyszerűen letiltott) azóta tudom, hogy van az én kis gépsasomban egy rejtett kapcsoló a bal lábamnál a motortető nyitó mögött, ami a riasztót hatástalanítja.

Na az szerintem nem eredeti :lol:

GL verziót '94-ben adhattak ki gyári riasztóval szerintetek vagy az egyémbe utólagosan került és a távirányító meg el lett dobva?

Link to comment
Megosztás:

És mióta volt problémám (akkufeszcsökkenés miatt) a riasztóval ( egyszerűen letiltott) azóta tudom, hogy van az én kis gépsasomban egy rejtett kapcsoló a bal lábamnál a motortető nyitó mögött, ami a riasztót hatástalanítja.

Akkor ezt most már mindenki tudja. :huh: Szerintem nem okos dolog ilyeneket írni egy nyilvános fórumba. Az ördög nem alszik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A riasztóm számomra teljesen érthetetlenül működik. :huh:

Azt gondoltam, hogy gyári, de van hozzá távirányító...Nyáron semmi gond nem volt vele.Rendesen érzékelte messziről is. Ahogy jött az ősz úgy jöttek elő az érdekes jelenségek.Az első gond az elem merülésére utalt, megmértem és kitisztítottam, de továbbra is csak közvetlen közelből veszi.A következő volt, hogy záráskor néha megszólal a sziréna röviden.Egy hosszabb jelzéssel pedig szintén rendszertelenül nyitáskor.Az utóbbira majdnem rájöttem.Beriasztva megkopogtatva az ablakot 3 rövid hangal riaszt.És ezután nyitáskor közli velem, hogy volt riasztás.Igenám, de néha akkor is csinálja mikor nem volt.A következő pedig az a bizonyos reteszelés.Szintén nyáron még vízszintes állásba lehetett fordítani a kulcsot, most már azt sem. Olvastam itt, hogy lehet eltört.

Valakinek van ezekre magyarázata?

üdv.: Dani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A riasztóm számomra teljesen érthetetlenül működik. :huh:

Azt gondoltam, hogy gyári, de van hozzá távirányító...Nyáron semmi gond nem volt vele.Rendesen érzékelte messziről is. Ahogy jött az ősz úgy jöttek elő az érdekes jelenségek.Az első gond az elem merülésére utalt, megmértem és kitisztítottam, de továbbra is csak közvetlen közelből veszi.A következő volt, hogy záráskor néha megszólal a sziréna röviden.Egy hosszabb jelzéssel pedig szintén rendszertelenül nyitáskor.Az utóbbira majdnem rájöttem.Beriasztva megkopogtatva az ablakot 3 rövid hangal riaszt.És ezután nyitáskor közli velem, hogy volt riasztás.Igenám, de néha akkor is csinálja mikor nem volt.A következő pedig az a bizonyos reteszelés.Szintén nyáron még vízszintes állásba lehetett fordítani a kulcsot, most már azt sem. Olvastam itt, hogy lehet eltört.

Valakinek van ezekre magyarázata?

üdv.: Dani

Azt hiszem, nekem a céges autómban ilyen riasztó van.

Ha jól emlékszem Galaxy a tipusa. Legalábbis a távkapcsoló így működik. Ha neki pattant egy labda egy játszótér mellett, akkor nekem is háromszor csippantott. Ha eldübörgött valami mellette, sokszor beriasztott. Ráadásul még SkyGuard is van benne, és ilyenkor rögtön hívtak, hogy mi van az autóval. Be lehet úgy riasztani, hogy a belső tér védelem ne aktiválódjon. Akkor van rá szükség, ha pl. kutyát hagysz az autóban, de az ajtó nyitásra kell, hogy riasszon. Ezt úgy éred el, hogy ha gyorsan kétszer nyomod meg a gombot a távirányítón. Ilyenkor csippant 1-et. Ez jelzi, hogy csak az ajtókapcsolók működnek és a belső térvédelem nem. Lehet állítani a különböző bemenetek érzékenységét. Ha úgy gondolod, hogy a te riasztód is ilyen, akkor tudok neked leírást küldeni. De ha jól emlékszem neten is meg lehet találni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez a típus van beszerelve.

Van róla leírás Kattints Ide!

Vajon hova szokták ezt eldugni? Műszerfal alá, vagy máshova?

Csak egy távirányítóm van hozzá, és tartok tőle, hogy ha egyszer elhagyom akkor nem tudom kiiktatni.

Majd megpróbálok valahol venni egy második távkapcsolót.

Sztem a műszerfal alatt jó helyen van. Itt tudsz venni hozzá második távirányítót. Leírásom nekem is van hozzá, be is építettem ez alapján, de a központi zárat nem tudta rendesen kezelni, amikor élesítettem a riasztót, akkor nyitotta az ajtókat, amikor meg kikapcsolatm, akkor zárta be. A zármotorok mindig duplán működtek vele, mintha egymás után kaptak volna egy zárási és egy nyitási parancsot is.

Link to comment
Megosztás:

Sztem a műszerfal alatt jó helyen van. Itt tudsz venni hozzá második távirányítót. Leírásom nekem is van hozzá, be is építettem ez alapján, de a központi zárat nem tudta rendesen kezelni, amikor élesítettem a riasztót, akkor nyitotta az ajtókat, amikor meg kikapcsolatm, akkor zárta be. A zármotorok mindig duplán működtek vele, mintha egymás után kaptak volna egy zárási és egy nyitási parancsot is.

Helló!

Akkor is fordítva működne a nyitás-zárás ha megcserélnéd a vezérlőszálakat? Mert szerintem az a baj.

Egyébként szerintem 20e alatt az egyik legjobb riasztó. Nagyon stabilan működnek.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Akkor is fordítva működne a nyitás-zárás ha megcserélnéd a vezérlőszálakat? Mert szerintem az a baj.

Egyébként szerintem 20e alatt az egyik legjobb riasztó. Nagyon stabilan működnek.

Próbáltam, úgy még rosszabb lett. Az volt az érdekes, hogy az akkusaru visszarakásakor pár nyitás-zárás ciklusig mindig jó volt, aztán megkeveredett, és utána össze-vissza vezérelte a központizárat. Sztem egyszerűen nem kompatibilisek. Majd belepróbálom a Caravanba, abban gyári központizár van, azzal hátha jobban szót ért. Az enyémben valami utólagos van, nem tudom, miféle lehet, de a zármotorokon Made in Hungary felirat van. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam, úgy még rosszabb lett. Az volt az érdekes, hogy az akkusaru visszarakásakor pár nyitás-zárás ciklusig mindig jó volt, aztán megkeveredett, és utána össze-vissza vezérelte a központizárat. Sztem egyszerűen nem kompatibilisek. Majd belepróbálom a Caravanba, abban gyári központizár van, azzal hátha jobban szót ért. Az enyémben valami utólagos van, nem tudom, miféle lehet, de a zármotorokon Made in Hungary felirat van. :huh:

Talán az első ajtókban lévő vezérlő motorok kavarnak be. Ki kéne kötni a vezérlőszálaikat, hogy csak egyszerű motorként funkcionáljanak,

hátha úgy jó. Kompatibilitási probléma szerintem nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

97-es Diesel Caravan-om van. (X17DTL) A riasztó nem gyári. Állítólag immobiliser van benne.

Olvastam egy riasztós cég lapján, hogy 3 helyen gátol a riasztójuk.

A kérdésem az, hogy az immobiliser hol avatkozik be? Hogyan gátolja az indítást?

Elvileg a mágnes szelepről veszi el a gyujtáskapcsolt 12V-ot,így nem indul el a moci,de aki ért a dízelhez,úgyis direktáramot ad neki és már ketyeg is a düzel.

Link to comment
Megosztás:

97-es Diesel Caravan-om van. (X17DTL) A riasztó nem gyári. Állítólag immobiliser van benne.

Olvastam egy riasztós cég lapján, hogy 3 helyen gátol a riasztójuk.

A kérdésem az, hogy az immobiliser hol avatkozik be? Hogyan gátolja az indítást?

Elvileg lehet tenni egy mágnesszelepet valahova a gázolajcsőbe, azzal egy ideig eljátszik az illető, mire megtalálja.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Még új vagyok itt de röktön lenne egy kérésem ha tud valaki segíteni! Kaptam egy Laserline 974-es riasztot ami távirányitó hibás volt de azt sikerült meg javítnaom de most jó lenne hozzá esgy bekötési rajz ha valaki tudsegítni az e-mail címemre küldhetne egy razot vagy egy linket hogy hol találom előre is kössz!

email:gaborka86@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.