Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

de engem is zavar :lol:

szóval komolyan, visszatérve a témához

van valami konkrét típus, amit használtok és/vagy jónak tartotok?

Én amikor megvettem a gépem, 2 héten belül rakattam is bele riasztót. Központis az autóm, úgyhogy azt is vezérli. Az ablak viszont nem elektromos, pedig azt is tudná. Ez Portman márkájú, pont 1 éve van bent, 2 távirányítót adtak mellé. Az elem még bírja benne, pedig sokat játszottam vele, mikor meglett :sowwy: . Asszem 28000 volt beszereléssel együtt. Elég sok mindent lehet rajta állítani, de nekem beszereléskor be lett állítva minden, és így jó is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mennyire kell félteni egy 98-as F astrát? Érdemes valami drágább riasztót tenni bele, vagy nem nagyon valószínű, hogy al akarnák vinni?

Hát én féltem az én 16 évesemet is :sowwy: . Meg attól is függ, hogy milyen érték van szem előtt a kocsiban, pl. zene, egy ott felejtett fényképező, vagy ilyesmi... De az Astrát szerintem már nem nagyon lopkodják.

Link to comment
Megosztás:

Hát én féltem az én 16 évesemet is :lol: . Meg attól is függ, hogy milyen érték van szem előtt a kocsiban, pl. zene, egy ott felejtett fényképező, vagy ilyesmi... De az Astrát szerintem már nem nagyon lopkodják.

Szerintem ezt igy nem lehet egyértelműen kijelenteni. Lehet, hogy elviszik alkatrésznek, vagy valami gyökérnek nincs kedve hazáig gyalogolni vagy bármi. Sajna amig valaki meg nem nyomja a nagy prios gombot és nem kreál egy jópofa nukleáris telet addig semmi sincs biztonságban.

De ez az Allianzos cucc engem is érdekel, utánna fogok járni. Amikor vettem az autót rákérdeztem a Generali-nál, hogy mennyi lene a Casco...azt mondta a tag, hogy 546.000Ft/év :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

A törékárral együtt ugyanez 70/év lett volna. Így megúszom bő 10/évből, és vigyázok rá, hogy saját

hibámból ne törjön össze :sowwy:

Én is pont így gondolkodom. Viszont ma beugrottam reggel ugyenehhez a céghez, és nekem is ugyanennyit hoztak ki az astra-ra, csak épp a havi ennyi. Sztem neked is, nem? Kb. 31-32e az éves.

Ami az vicc, hogy ebből kb. 2e egy évre az elemi kárra, de csak akkor kötik meg, ha látják előtte az autót, és a maradék a lopásra, de egy szóval nem kérdeznek annyit se, hogy van-e benne legalább egy riasztó, vagy bármi...

Ja, és a díj 1/3-a a korosztályi szorzóból jön... :lol: Nem értem, 32 évesen még túl fiatal vagyok hozzá, hogy ne lopják el, vagy ne dőljön rá egy fa?! :lol:

Mindegy, azt hiszem, ennyiér is megkötöm. Lehet máshol esetleg olcsóbb lenne, be a piacvezetőben megbízom.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem te valami mást néztél...

Nézd meg a honlapjukat, ott részletesen le van írva, és kalkulátor is van hozzá!

Én 30 éves vagyok(de nem is emlékszem, hogy ez kellett volna nekik), és így 2600/negyedév! Ez a lopás+elemi kár.

Ja, és igen, be kell menni szemléztetni az autót.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem te valami mást néztél...

Nézd meg a honlapjukat, ott részletesen le van írva, és kalkulátor is van hozzá!

Én 30 éves vagyok(de nem is emlékszem, hogy ez kellett volna nekik), és így 2600/negyedév! Ez a lopás+elemi kár.

Ja, és igen, be kell menni szemléztetni az autót.

Nincs ott esetleg köteleződ? A kalkulátor is ilyesmit hoz ki nekem, és előttem töltötte ki a fickó (sőt, még irányítószám, meg autó motor, váltó típus, teljesítmény is kellett, pont úgy, mint egy kötelezőhöz...), aztán kifordította a monitort és én magam is láttam. 14.000 körül volt a korosztályi "felár", 7.000 körül az autó kora miatt a kedvezmény. De még így is 31e valamennyi volt az éves.

Link to comment
Megosztás:

Nincs más biztosításom ott. És az én autóm 115LE :lol:

Továbbra is fenntartom, hogy te valami extrát is jelölhettél, vagy valami más bibi van :sowwy:

Nem, nem, a fickó töltötte ki, nem a netes kalkulátort használják, hanem van egy saját progijuk. De aszerint kötnek. A netes kalkulátorral magamnak kiszámolva is ez jön ki. Nem jelöltem/ő sem jelölt semmi extrát. Esetleg még az lehet, hogy a te kocsid több kedvezményt kapott a korára. Mert ha a korosztályi plussz sikerül a kor miatti kedvezményen eltüntetni, akkor simán lehet.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Még új vagyok itt de röktön lenne egy kérésem ha tud valaki segíteni! Kaptam egy Laserline 974-es riasztot ami távirányitó hibás volt de azt sikerült meg javítnaom de most jó lenne hozzá esgy bekötési rajz ha valaki tudsegítni az e-mail címemre küldhetne egy razot vagy egy linket hogy hol találom előre is kössz!

email:gaborka86@freemail.hu

Sikerült már szerezni bekötési rajzot? Ha kell irj és elküldöm . Én elkértem az olasz gyártótól egy pár honapja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem caesar CT-206 típusú riasztóm van. Be volt szerelve és ment is. De kihúztam az egészet mert azt hittem elromlott, mert beriasztott párszor. Aztán rájöttem,h csak a távirányítón beragadt a 2 gomp, és "pánik" funkció szerűen beriasztott. Most visszatenném, szerintem mindent jó helyre dugtam (a széles scart szerűt a helyére, mellette van még egy érpár csatlakozóval (fekete), és a LED-nek egy szürke érpár kivezetés). Nem tudom működésre bírni. Próbálkoztam, hogy gyújtással nyomogatom, anélkül stb. Annyit tudtam elérni, hogyha gyujtás alatt mind2 gombot nyomva tartom, a bezár-kizár-bezár... leveszem a gyújtást, akkor még párszor zár... és ennyi. Van az IC-n egy jumper, ami szerint 2 mód van: serien/chirp. Amikor ezt állítgattam akkor a LED is villogni kezdett, meg az egyik relé kattogott, de se index, se hang stb.. és a centrálzár is összevissza működött. Végül úgyhagytam, és most úgy tűnik, hogy a centrálzár megy gombnyomásra (nemtom, hogyan sikerült elérni).

Mi lenne a módja az üzembe helyezésnek? Érthető volt, vagy tegyek fel képeket?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.