Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

Sziasztok!

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem tudom kideríteni, hogy a képeken látható riasztó milyen márkájú és típusú. Ha valaki ráismer, akkor ne tartsa magában. Semmilyen azonosító szám, szöveg nincs rajta. B)

Előre is köszönöm.

BIG_0004294265.jpg

BIG_0004294270.jpg

BIG_0004294273.jpg

BIG_0004294276.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nagyon tetszenek a GSM-el kombinált riasztókütyük. Nem túl drágán meg lehetne építeni, némi forrasztással.

A risztónyüszítést lesz@rják az emberek. Még arra sem fordítják a fejüket.

Egy ilyen kütyü a riasztáskor felhívja a te telefonodat. Felvenni sem muszáj ha riaszt, (csak spurizni! :D ) így nagyon olcsó a működtetése.

Egy mikrovezérlővel és egy működőképes telefonnal meglehetne építeni, szerintem nem túl nagy költséggel. Egy bemenete lenne, ami a riasztóból kapna jelet.

Esetleg még lehet, hogy érdemesebb lenne "néma" riasztással működtetni, mert a fazon nem is gondolja, hogy mindjárt kupánvágom!

Nekem például van egy tropa Siemens telefonom. A töltése nem megy, de a telefon (esetleg külső akksival) működik.

Persze tudom, hogy vannak olyan GSM forgalomblokkolók amik megbénítják az ilyen kütyüket, de azért elképzelhető, hogy nem nézik ki az én tizenéves Opelemből, hogy ilyen van benne.

Nagyon jó kis közösség van itt a fórumon. Nem volna kedvetek egy ilyen sufnituninghoz?

Persze csak akkor ha valaki vállalná a progi megírását! (Figyelsz Gábor! :D )

Gondolom összeforrasztani, már sokan tudnánk. Vagy ha lenne egy kitt, azért némi pénzt is áldoznék.

Link to comment
Megosztás:

nem kell ahhoz kontroller, meg program... rákötöd valamelyik gombra a riasztó kimenetéről a jelet

egy relén keresztül, beállítod arra a gombra a gyorshívás funkciót a számodra, és kész :D

de tényleg nem sokat ér, ugyanis 5e huf a gsm zavaró kütyü, amivel szaladgálnak azok, akik

viszik az autót :P szerinted melyiknél nincs ilyen? :D

Link to comment
Megosztás:

Én azt szeretném kérdezni, hogy hová érdemes rakni a riasztót. Nem akarom csak szimplán a biztik alá, mert úgy tudom oda szokták. Valami jó helyre kellene, amit a szerelő el is válall és nem egy vagyonért.

Amúgy van valami jó riasztó amit ajánlotok? Én eddig a Magicar-t néztem ki.

Link to comment
Megosztás:

Magicar-ral én is szemeztem anno.. a jó kis pageres verzióval.. csak drágának találtam...

Aztán vettem egy kicsivel kevesebbet tudó szintén pageres riasztót, de nem jött be.. :D

Sokszor fals jelzéseket ad a pager.. de legalább működik :D :P

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

elöször is üdvözlök mindenkit...

a múlt héten vásároltam egy 94es 1.7D caravan-t...

van kulcsom, van távirányítóm és van a motortérben egy "kulcsos" doboz... csak éppen távirányítóval nem műkszik, se riasztó, se központi... segítseteeek, lécciii...

gamma alarm system van ráírva...

le is fényképeztem... hogyan tudom ide beilleszteni?

mindent előre is köszönök!!! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nagyon tetszenek a GSM-el kombinált riasztókütyük. Nem túl drágán meg lehetne építeni, némi forrasztással.

A risztónyüszítést lesz@rják az emberek. Még arra sem fordítják a fejüket.

Egy ilyen kütyü a riasztáskor felhívja a te telefonodat. Felvenni sem muszáj ha riaszt, (csak spurizni! :rolleyes: ) így nagyon olcsó a működtetése.

Egy mikrovezérlővel és egy működőképes telefonnal meglehetne építeni, szerintem nem túl nagy költséggel. Egy bemenete lenne, ami a riasztóból kapna jelet.

Esetleg még lehet, hogy érdemesebb lenne "néma" riasztással működtetni, mert a fazon nem is gondolja, hogy mindjárt kupánvágom!

Nekem például van egy tropa Siemens telefonom. A töltése nem megy, de a telefon (esetleg külső akksival) működik.

Persze tudom, hogy vannak olyan GSM forgalomblokkolók amik megbénítják az ilyen kütyüket, de azért elképzelhető, hogy nem nézik ki az én tizenéves Opelemből, hogy ilyen van benne.

Nagyon jó kis közösség van itt a fórumon. Nem volna kedvetek egy ilyen sufnituninghoz?

Persze csak akkor ha valaki vállalná a progi megírását! (Figyelsz Gábor! ;) )

Gondolom összeforrasztani, már sokan tudnánk. Vagy ha lenne egy kitt, azért némi pénzt is áldoznék.

Mire eljutsz oda,hogy jól is müködjön,én inkább ezt javasolnám.

pager_b.jpg

Egy relé kimenet kell csak a riasztóról és kész is.

Én elég sokat raktam már ebből fel risztóközpontba,csak ajánlani tudom.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Tud valaki leírást adni gamma alarm system típusú risztóhoz?

A probléma a következő: gyakorlatban a riasztó önmagában tökéletesen működik, vezérli a központi zárat, riaszt. A távirányító a műszerész szerint tökéletesen működik, adja a jelet. Az a baj, hogy a kettő nem kommunikál egymással. Hogy lehetne tanítani?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Én azt kérdezném, hogy milyen pontokat érdemes tiltatni az immoval, hogy a computer ne zavarodjom meg? Gyujtáson és üzemanyagszivattyún kivül.

Másik kérdésem, hogy a gyári immot ki lehet e kerülni, vagy kikapcsolni ha a motorháztetőt nem lehet nyitni ill. a belső computer csatlakozó ki van kötve?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.