Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

16 perce, tuskes írta:

Sziasztok!

Éjjel bekábeleztem, és befogattam a központi zárakat, illetve csak az első kettőt. Beállítottam a riasztót is, így azzal vezérlem, azok már működnek. Mivel fapados a drágám, így a hátsó ajtókat fúrnom lell mivel nincs hely vezetéknek, és a középső osztlopokat is, hogy átvezessem a kábeleket a hátsó ajtókba. Egy dolog érdekelne, méghozzá hogy van-e valami egyszerű, és jó megoldás arra, hogy valami hasonló kifúrt lyukba " bepattintható " harmónika gumicsövet szerezzek? Nem kell vastag, csak 2 vezeték, de lövésem sincs ilyesmit lehet-e kapni, vagy mókolnom kell valamit? 

Valami tipp esetleg?.....

 

A hátsó ajtónál más az átvezető mint elöl, végülis csak egy cső, és alul van.  Nincs kifúrva a bódé-ajtó...tuti?

2699426-20171120-oi4hrB.jpg

2699427-20171120-yCqnyf.jpg

Link to comment
Megosztás:

Just now, zotya975 írta:

A hátsó ajtónál más az átvezető mint elöl, végülis csak egy cső, és alul van.  Nincs kifúrva a bódé-ajtó...tuti?

2699426-20171120-oi4hrB.jpg

2699427-20171120-yCqnyf.jpg

Nincs. Ezt furcsállom én is, mert ha még gyárilag nem is extrás, akkor is szoktak lukat hagyni, múanyag kipattintható dugóval lezárva. 

Link to comment
Megosztás:

Just now, tuskes írta:

Annyira én sem, cserébe most törpölhetek rajta, milyen gumicsövet pattintsak be oda.... 

Úgy emlékszem olyan van ott aminek a bódéban van pereme, ott ugye nem is mozog, csak az ajtó felőli része jár ki-be ahogy csukódik az ajtó. Bontóban lehetne esetleg kivenni egy autóból.

Link to comment
Megosztás:

41 perce, zotya975 írta:

Úgy emlékszem olyan van ott aminek a bódéban van pereme, ott ugye nem is mozog, csak az ajtó felőli része jár ki-be ahogy csukódik az ajtó. Bontóban lehetne esetleg kivenni egy autóból.

Hát igen, csak errefelé nem annyira engedik be az embert, ráadásul közelemben nincs is bontó. Ezt pedig tuti nem fogom futárral kihozatni. Nézegettem pl. a cromaxon is, de nincs beszállítónál sem. Máshol nem nagyon látok, amit nem is értek. Szerintem egy olyan, mint pl a csomagtérajtóban van vékonyabb, az bőven elég lenne. Csak sajna nem találok. Mindegy, vlahoogy lesz. Ha másnem, kiszedek egy darabot a mosógépből, ott már úgyis volt eleget. :hehe: 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, tuskes írta:

Hát igen, csak errefelé nem annyira engedik be az embert, ráadásul közelemben nincs is bontó. Ezt pedig tuti nem fogom futárral kihozatni. Nézegettem pl. a cromaxon is, de nincs beszállítónál sem. Máshol nem nagyon látok, amit nem is értek. Szerintem egy olyan, mint pl a csomagtérajtóban van vékonyabb, az bőven elég lenne. Csak sajna nem találok. Mindegy, vlahoogy lesz. Ha másnem, kiszedek egy darabot a mosógépből, ott már úgyis volt eleget. :hehe: 

Hát sajna későn szóltál pár hete voltam bontóban. A csomagtér ajtónál legalábbis caravannal harmonika van, lehet elakadna csukáskor az ajtóban a lyukban. :confused:

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Hát sajna későn szóltál pár hete voltam bontóban. A csomagtér ajtónál legalábbis caravannal harmonika van, lehet elakadna csukáskor az ajtóban a lyukban. :confused:

Tévedtem! Megnéztem még este, és tényleg van ott hely kihagyva az átvezető csőnek. Csak annyira lennt van, hogy nem is vettem észre, a képeid alapján néztem meg tüzetesebben. Miért tették annyira lenntre? Így be tud csúszni a kasztniba csukáskor? Nekem furi, mert így elég necces, az amúgy is kényes Astra rozsdásodás miatt, hogy jó helyen vanaz ott, ahol azért nincs elzárva víztől. 

Igen, nálam is harmónika van a csomagtér ajtónál.  

Link to comment
Megosztás:

14 perce, tuskes írta:

Tévedtem! Megnéztem még este, és tényleg van ott hely kihagyva az átvezető csőnek. Csak annyira lennt van, hogy nem is vettem észre, a képeid alapján néztem meg tüzetesebben. Miért tették annyira lenntre? Így be tud csúszni a kasztniba csukáskor? Nekem furi, mert így elég necces, az amúgy is kényes Astra rozsdásodás miatt, hogy jó helyen vanaz ott, ahol azért nincs elzárva víztől. 

Igen, nálam is harmónika van a csomagtér ajtónál.  

Az kasztninál áll fixen valószinűleg ott van neki pereme és az ajtóba csúszik be. 

Link to comment
Megosztás:

23 perce, zotya975 írta:

Az kasztninál áll fixen valószinűleg ott van neki pereme és az ajtóba csúszik be. 

Nem fordítva? Vagy rosszul értelmezem a képeket. Úgy lenne értelme szerintem. Lényegében mindegy. Most beszéltem egy bontóval, kiderült tőlem 10 percre is van egy. :blush: Megnézi az ember, elvileg van náluk, kb. 500 Ft/db áron. Azt gondolom, ha nincs szétrepedezve, tehát nem engedi át a vizet, annyit még megérhet. Jó lenne, mert szeretném ha teljes lenne az ajtózár is.Így kicsit furin néz ki, hogy ott fekszenek a vezetékek hátul. :-)

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Nem fordítva? Vagy rosszul értelmezem a képeket. Úgy lenne értelme szerintem. Lényegében mindegy. Most beszéltem egy bontóval, kiderült tőlem 10 percre is van egy. :blush: Megnézi az ember, elvileg van náluk, kb. 500 Ft/db áron. Azt gondolom, ha nincs szétrepedezve, tehát nem engedi át a vizet, annyit még megérhet. Jó lenne, mert szeretném ha teljes lenne az ajtózár is.Így kicsit furin néz ki, hogy ott fekszenek a vezetékek hátul. :-)

Az ajtoba csuszik be.

Es elvileg az ajtok aljan vannak lyukak, ahol a viz ki tud folyni. Tehat nem kene hogy rozsdaljanak

Link to comment
Megosztás:

4 órája, aholy írta:

Az ajtoba csuszik be.

Es elvileg az ajtok aljan vannak lyukak, ahol a viz ki tud folyni. Tehat nem kene hogy rozsdaljanak

Igen, igaz. Sikerült vennem végül, igaz nem ott, és nem 500-ért, de van végül. Elöttem szedte ki az ember... Nem tudtam, új infó volt nekem hogy az ajtól alul lyukasak, pont az ember is mutatta. Nem baj, megnyugodtam. Holnap szerintem be is fejezem.

Az kasztninál áll fixen valószinűleg ott van neki pereme és az ajtóba csúszik be. 

Mindenkinek köszönöm az infókat!

 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...

Sziasztok nekem van egy f astrám amin pár év kihagyás után újra működésbe hoztam a cetrálzár távirányítóját. Ám mikor a távirányítóval zárom be az autót fél perccel később elindul az elakadásjelzőm majd egy újabb félpercre abba hagyja és ezt ismétli. De ha kulccsal zárom nincs semmi ilyen probléma

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok! 

Ma délutánra megzakkant a központi záram. 

A riasztó pittyen, de egy gomb sem jön se fel se le. Kézzel sem. 

Persze hogy bénáztam sokat mire sikerült elindulni, úgy hogy ne jajgasson. 

Jól gondolom, hogy a bal első ajtónál keressem a hibát? Esetleg lecsúszott valami a csapkodástól, vagy kábelszakadás van? Netán a vezérlő hunyt el? 

Köszönöm szépen a válaszokat előre is. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

21 perce, pasla09 írta:

Sziasztok! 

Ma délutánra megzakkant a központi záram. 

A riasztó pittyen, de egy gomb sem jön se fel se le. Kézzel sem. 

Persze hogy bénáztam sokat mire sikerült elindulni, úgy hogy ne jajgasson. 

Jól gondolom, hogy a bal első ajtónál keressem a hibát? Esetleg lecsúszott valami a csapkodástól, vagy kábelszakadás van? Netán a vezérlő hunyt el? 

Köszönöm szépen a válaszokat előre is. :icon13:

A gyári kp zár vezérlő ugye a jobb oldalon van az ECU mögött, az utólagos általában a bal oldalon a burkolat alatt. Ha megvan a vezérlő ki lehet mérni illetve direkt táppal mozgatni a motorokat hogy azok jók-e. Ha igen, akkor a vezérlő a gyanús. A gyári motorok végállással működnek, az utólagosak viszont nem, azoknak csak pár pillanatig adható táp, mert különben leégnek. Biztosítékot is nézhetsz, hátha csak az ment ki. 

Link to comment
Megosztás:

Asszem nagyobb a gond mint gondoltam. 

Gyári a centrálzár, mert az ecu mögött kattog gomb húzgálásra. A riasztó lehet utángyártott, az van a bal oldalon. De a riasztó jó. És ráadásul a belső világítás is elment. Nem test hiba lesz valahol vajon? Akkumulátor negatívja is szép rózsás, a kocsiszekrény is megcsíp állandóan. :blink:

Módosítva : pasla09
Link to comment
Megosztás:

2 órája, pasla09 írta:

Asszem nagyobb a gond mint gondoltam. 

Gyári a centrálzár, mert az ecu mögött kattog gomb húzgálásra. A riasztó lehet utángyártott, az van a bal oldalon. De a riasztó jó. És ráadásul a belső világítás is elment. Nem test hiba lesz valahol vajon? Akkumulátor negatívja is szép rózsás, a kocsiszekrény is megcsíp állandóan. :blink:

Hát végignézheted a testpontokat, rémlik hogy ott az ECU-mellett is van egy. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi! 

Az fog következni, de mikor levettem a jobb küszöbbirítást, éreztem, hogy vizes a szőnyeg alatti szivacs. Úgyhogy először azt pakolom ki elől mindkét oldalon, aztán még a végén lehet a száradás megoldja. 

A belső világításom is hirtelen visszatért. :hiya:

Link to comment
Megosztás:

53 perce, pasla09 írta:

Köszi! 

Az fog következni, de mikor levettem a jobb küszöbbirítást, éreztem, hogy vizes a szőnyeg alatti szivacs. Úgyhogy először azt pakolom ki elől mindkét oldalon, aztán még a végén lehet a száradás megoldja. 

A belső világításom is hirtelen visszatért. :hiya:

Lehet sima beázás is, nekem egyszer a bal hátsó lámpám diszkózott beázás miatt. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, pasla09 írta:

Hát ez bizony a Kikert márkájú vezérlő halála lesz. Csak kattan mikor manuálisan mozgatom

A 12V mind megvan ami jön, de nem emeli fel egyiket sem. Ráadásul zörög is valami a nyáklapon lévő két kis kockába. 

Valahonnan keríteni kell majd egyet. :blink:

Nekem egyszer ment tönkre a kp-zár vezérlő, de elvitte magával az összes motort, kivéve a csomagtartó zárét, ami jó, mert ez szerintem gyári volt, és horror árú. A többi nem volt érdekes, 5 ezerért vettem ugyanolyan komplett univerzálisat. Az anyósoldalit kapásból 5 vezetékesre szereltem át, onnan is lehetett nyitni az ajtókat kulccsal. 

Link to comment
Megosztás:

26 perce, pasla09 írta:

Hát én ehhez gyenge képességű vagyok

:-)

A gyári csatlakozón teszt jelleggel össze lehet zárni valamit, hogy egyáltalán lezárnak a motorok? Abból a vezeték katyvaszból nem nagyon jövök ki, pláne az én szintévesztésemmel.. :blink::-)

Hát az ajtók felé induló vezetékeknél lehet próbálgatni direkt táppal ( de egy 9 Voltos elem is elég) hogy mozdulnak-e a motorok. Mondjuk a színtévesztés az nem előny ilyenkor ( máskor sem persze). 

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...

üdv!

Tudja valaki, hogy hol lehet a riasztó rendszer biztosítékja egy kereskedésben beszerelt 1993-as riasztónak? Valószínűnek tartom, hogy amikor egyszer nagyon lemerült az akkumlátor és próbált beindulni a riasztó kiment a biztosíték. De fogalmam sincs hol keressem. A központi zár tökéletesen működik, csak a távirányító és a riasztó nem. Amíg működött a riasztó ha lekötöttem az akkut majd vissza azonnal beindult, de most nem csinál semmit. A biztosíték táblán csak a központi zár biztosítéka van, ami feltételezem gyári.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.