Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ascona VS. Kadett


gabo007

Recommended Posts

Én az Asconára szavazok, mert nagyobb és kényelmesebb.. Szerkezetileg elég egyformák mivel majdhogynem ugyanazokból az alkatrészekből rakták össze öket, de mivel az Asconákból több öreg fut még és nem is olyan dizájnos mint a csepp Kadett tesókája, előbb látni szétrohadt példányokat.

Én egyenlőre nagyon ragaszkodom hozzá, igaz sokat küzdök a korrózió okozta fejfájással :roll:

Várom az új opelesek régi tapasztalatait eme két tipusról!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Kadett! Kadett! Csak hogy legyen más vélemény is :o

Mondjuk az Ascona sem rossz autó csak kicsit alulmotorizált az 1.3N-es és 1.6D-s motorokkal...

ez igaz, de az ebben az időben gyártott diesel motorok egyike sem jobb ennél... sem a fordnál, sem fócvágennél...

nekem van egy egyhat dém, és egész jól mozgatjha a kasznit.

egyszer mentem vele 140-et is ám! :)

igaz utána szét kellett szedni a motort :) ,de arra hogy a ból b be elvigyen szép nyugiba, 5 L fogyival, arra teljesen alkalmas.

igaz 5 személyt már nemszereti :)

Link to comment
Megosztás:

Kadett! Kadett! Csak hogy legyen más vélemény is :)

Mondjuk az Ascona sem rossz autó csak kicsit alulmotorizált az 1.3N-es és 1.6D-s motorokkal...

igaz az 1.3N motort nem ismerem, de az 13S motor a 75 LE-vel nagyon jó...

nekem a Kadett D bem volt és nagyon kellemes volt, 5 sebességes váltóval nagyon kényelmesen lehetett kocsikázni vele...

Link to comment
Megosztás:

Mé kellett szétszedni 140 után a motort? Hisz 141 a gyári vége.. :) bírnia kell :)

Én mentem sík úton 1x 150 et.. igaz bütykölt adagolóval, evett rendesen, de ment is mint állat (igaz Siófoktól Bp ig gyorsított szegény :D :D)

Hja és adagoló visszaállítás után azóta is azt használom :) ill. bocsánat a múlt hónapig használtam. 8) :wink: (Hja mielött belemennénk a csaló km órába, épp elötte fotóztak le nem sokkal és pontos volt a km órám... sajna :P) Hja, és tartosan 130-as tempót vígan vitte nagyanyóval meg motyóval is (tudod kis sebességnél félek :roll: )!

Neked 5 litert evett? :shock: Hm... :idea: lehet nem sportosan kellett volna vezetnem... :roll: Me 6 l alatt ritkán álltam meg ;) Igaz ha kell, most is megnyikkantom 2 esben :o :D

Link to comment
Megosztás:

Asszem, egyik autót sem a dizájn miatt választják a boldog tulajok. Ancsám előtt másfél évig E Kadettel jártam (hála és köszönet érte akkori főnökömnek), így van némi tapasztalatom:

Oldszkóna pozitívumok: kanyarban stabilabb, nagyobb csomagtartó (lépcsőshátú), hátul picivel nagyobb lábtér és összességében az egész bele is nagyobbnak tűnik.

Negatívumok: bűnranda, műszerfalnak nevezett konyhaszekrény, éppen ezért ki is cseréltem Kadettéra - az se sokkal szebb, de legalább a csokis shake megáll rajta :) ; a csomagtartó a rendszám fölött nyílik, nem fért be a régi mélyládám... (mondjuk Vectrába is nehezen).

Nagyjából ennyi. A rohadásról meg csak azt tudom mondani, hogy láttam már Astrát kiszakadt hátsó futóművel...!

Link to comment
Megosztás:

..láttam már Astrát kiszakadt hátsó futóművel...!

Lehet h. előtte rátolatott egy nyerges IFA.. 8)

..Az 1.3 moci kicsit valóban kevés az asconába, bár attól függ kinek. Vannak sokan akik meg vannak elégedve, én a 2.0-ás 8 szelepesemmel sem vagyok teljesen..

És ehhez azt is hozzá kell tenni h. fogyasztásban sincs túl nagy különbség, az enyém automata létére 10-et kajál, haver manuális 1.3-as cseppkadettje 8-at..

..csak az a kötelező biztositás.. :x

Az Ascona egy szép autó! :twisted:

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
sziasztok!!! van egy asconám! 1.6 sh  rohad mindkét oldal hátul a küszöböm. mit javasoltok mivel javítsam ki?

Ha hátul rohad, rohad elölrébb is. Nyomj be egy csavarhúzot a B oszlop közelében, ha bemegy akkor teljes küszöbcsere, ~ 3-5 e ft/ db.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem klokkerholm cuccokat vegyél,azok nagyon jók,bár árban középkategóriát képviselnek.Igaz mostanában már ezeket is hamisítják.Az eredeti az biztos hogy sötétbordó színű,de ha fekete akkor az lehet hogy más gyártóé,csak ráragasztották a klokkerholm matrinyát.Példa Ford tranzit javítóív:két matrinyaaz egyiken rajta klokkerholm:made in belgium,a másikon vmi noname:made in itali.Magyarul jól át vagyunk bszva :evil:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szükségem lenne Opel Asconához gyári 4-ajtós elektromos ablak emelö kapcsolót,ez négy kapcsolót foglal magában egy konzolon,valamint lökhárító alá való spoilert,ködlámpa kivágással!

Ha valaki tud valami ilyesmit kérem irjon!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Na hali Opeles tesók!!! :D

nekünk van 1 84es !svájci! 1.8 SR/E C csapotthátuljú Asconánk. nagyon megvagyunk vele elégedve.eddig igazából csak a két hátsó tornyot kellett cserélnünk,mert odalett :) nagyon szeretjük,Recaro ülésgarnitúra van benne,tehát a gyári sport változat.8-9 literekkel elmegy,ha sietünk 10.nem kell túl sokat idegeskedni,h 190et menjünk,160at lehet utazni vele,gond nélkül.sokáig úgy volt,h az én autóm lesz,csak közben tulajdonomba került egy 83 as 3ajtós D Kadett (1.3S) aminek megmondom őszíntén,nagyon örülök,mert nekem nagyon tetszik személy szerint,és ugyanezt elmondhatom az Asconáról,biztos az is hozzájárúl ehhez,h már nagyon megszerettem. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Te, a Kadetted is SR felszereltségű, mint az Ascona? Nekem olyan volt, 1.3SR gyári spojlerekkel, Recaro belsővel. Imádtam, csak sajna el kellett adnom. Itt nálunk Veszprémben van egy tűzpiros, ahányszor meglátom, úgy járom körbe, mintha valami Ferrari lenne :)

Kép mikor lesz a tiedről?

Link to comment
Megosztás:

Na hali Opeles tesók!!! :lol:

nekünk van 1 84es !svájci! 1.8 SR/E C csapotthátuljú Asconánk.

Épp kérdezni akartam, hogy mie ez a nagy Kadettmánia, és hova tünt az Asci képe? (Mondjuk tény, Te erősen rontottad az összhatást :lol: :lol: :D :) )

Link to comment
Megosztás:

Na hali Opeles tesók!!! :lol:

nekünk van 1 84es !svájci! 1.8 SR/E C csapotthátuljú Asconánk. nagyon megvagyunk vele elégedve.eddig igazából csak a két hátsó tornyot kellett cserélnünk,mert odalett :) nagyon szeretjük,Recaro ülésgarnitúra van benne,tehát a gyári sport változat.8-9 literekkel elmegy,ha sietünk 10.nem kell túl sokat idegeskedni,h 190et menjünk,160at lehet utazni vele,gond nélkül.sokáig úgy volt,h az én autóm lesz,csak közben tulajdonomba került egy 83 as 3ajtós D Kadett (1.3S) aminek megmondom őszíntén,nagyon örülök,mert nekem nagyon tetszik személy szerint,és ugyanezt elmondhatom az Asconáról,biztos az is hozzájárúl ehhez,h már nagyon megszerettem. :wink:

Nekem is volt SR kadettom :D

SR 1.6-os, 3 ajtós, ezüstmetál, recaro belső, tetőablak, gyári aluk :lol:

Qrva jó kis gép volt!

Link to comment
Megosztás:

az Asci képe mindig előttem van ha kinézek a ház elé! :) :D

a Kadettmánia nem új dolog,mindig is nagyon tetszett a D Kadett,most pedig van is egy!!!! 8) 8)

uhh király lehett az SR Kadetted :wink: :wink:

miért adtad el???ha szabad megkérdeznem???

üdv

Link to comment
Megosztás:

az Asci képe mindig előttem van ha kinézek a ház elé! :) :D

a Kadettmánia nem új dolog,mindig is nagyon tetszett a D Kadett,most pedig van is egy!!!! 8) 8)

uhh király lehett az SR Kadetted :wink: :wink:

miért adtad el???ha szabad megkérdeznem???

üdv

Uhh már elég rég volt! Jött helyette egy OFF R19 1.8 16V ON

Link to comment
Megosztás:

Hali Opelek! Én már a harmadik "D" Kadett-omat gyűröm és elmondhatm hogy a legjobb autó a wilágon! Az első kettő 1.3S volt, a jelenlegi 1.6S-ből lett 18E. Ez már nagyon sirály! Az első eghármasba magam faragtam a motort. Eccer magméztem a végét:195km/h volt! ja, és 4-es váltóval! Az egnyócnak nyárra tervezem az izmositását. Az Asconárol annyit hogy a cimbimé /83-as,1.6-os/ gyári matálzöld és még 1 deka rozsda sincs rajta! Jó utat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.