Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok. Van egy kis problémám !! Van egy omega B 2.5 v6-om 95 évjárat. Kérdésem a következő. Ha szembe állok a motorral hogy van a hengerek sorrendje ?? Melyik az egyes vagy a hatos !?? egymás után jönnek vagy oldalanként váltakozva !?? Megmondom miért . Az autó gyujtástrafó cserés arra rá van írva a henger száma a bekötéshez, de mivel ilyen jól hozzáférhető helyen van hogy esélytelen megnézni hogy most melyik kábel hová meg ezért nem merem szétszedni !! Sajnos rajzot sem találok hozzá sehol !! Kérlek segítsetek hogy melyik henger melyik !! Köszönöm. Valéamint nem mindig működik a vízhőfok mérő sem. z előző tulaj azt mondta hogy kontaktos néha, de én nem tudom hogy hol található ez a jeladó gomba !?? Válaszotokat előre is köszi. Sziasztok szép napot !! :)

 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!Még nem jártam itt nálatok,de a segítségeteket szeretném kérni.Nem világít az olajnyomás visszajelző lámpám.A műszerfalban az égő jó az olajnyomás érzékelő jó.Akkor még mi lehet?Köszönöm a válaszotokat.2,5 td kombi 2000-es évjárat.

Módosítva : B95
Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Üdv kedves fórumlakók olyan hibába ütköztem , hogy egy 2.0 benzines (x20se) omegába a motor nem akar leállni , kb két napja este arra mentem ki h világít a kocsiban a műszerfal és szól a rádió kulcs nálam autó zárva . Az autó szépen indul , de hiába szeretném leállítani az nem sikerül . Cseréltem gyujtáskapcsoló betét hátha az de így sem jó , külön a betéttel is próbáltam leállítani , de nem hajlandó leállni mi lehet a baj ???

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Pooli90816 írta:

Üdv kedves fórumlakók olyan hibába ütköztem , hogy egy 2.0 benzines (x20se) omegába a motor nem akar leállni , kb két napja este arra mentem ki h világít a kocsiban a műszerfal és szól a rádió kulcs nálam autó zárva . Az autó szépen indul , de hiába szeretném leállítani az nem sikerül . Cseréltem gyujtáskapcsoló betét hátha az de így sem jó , külön a betéttel is próbáltam leállítani , de nem hajlandó leállni mi lehet a baj ???

Ha közben bekapcsolod a vészvillogót nem történik semmi? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Pooli90816 írta:

Kedves zotya semmi változás az autó nem akar leállni:confused::cry:

Hát igazából sok ötletem nincs, egy véletlen átkötés alkalmával vettem észre hogy a vészvillogó  kapcsoló hiba esetén akadályozza a gyujtás elvételét ezáltal a motor leállítást. Ezért gondoltam erre. Alapból a kulcs elfordításakor megszűnik a motorvezérlő, befecskendezés, gyujtás áramellátása ezért leáll a motor. Várj türelemmel majd előkerül egy omegás és többet tud mondani.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Hát igazából sok ötletem nincs, egy véletlen átkötés alkalmával vettem észre hogy a vészvillogó  kapcsoló hiba esetén akadályozza a gyujtás elvételét ezáltal a motor leállítást. Ezért gondoltam erre. Alapból a kulcs elfordításakor megszűnik a motorvezérlő, befecskendezés, gyujtás áramellátása ezért leáll a motor. Várj türelemmel majd előkerül egy omegás és többet tud mondani.

Ehhez nem kell Omegásnak lenni. El kell vinni villanyászhoz...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok

Gondom akadt az ülés fűtéssel ,konkrétan a bal első ülés nem fűt egyik fokozatban sem ,alap dolgok leellenőrizve,áram, csatlakozó, kábel oké!

a kapcsolási rajzon van egy P87 jelölésű hőfok szenzor(az üléslap részbe berejtve) ,annak valaki tudja esetleg a tipusát vagy  ohmikus értékét,most igy 4,5 k ohm -ot mérek rajta.

nem melegedéskor kéne ilyen értéket adnia ? hidegen pedig simán vezetni?

a kis vezérlődoboznak  jellemző a meghibásodása esetleg?

Tisu

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Kedves omega szakértők. 

Segítséget szeretnék kérni. Omega 1996os évjárat, 3.0 Mv6os motorral ( régi opel klubos autó rendszáma alapján valószínű többen ráismernétek. ) nemrég vettem át a tulajtól. A gondom az, hogy 5perc parkolás után mostanáig se indul. Olykor egyet pöffen felpörren a motor majd azzal a lendülettel le is áll. Amit eddig cseréltem. Vezérlőt, transzpondert, indítógyűrűt, (ezeket vissza is cseréltem arra ami bene volt) majd főtengely és vezérmű jeladókat is cserélt a szerelő, de még mindíg semmi.

Mivel ODB egyes igy az ötös hatos port peckelése után két kódot villogott ki.

12  és 31

Vagyis diagnisztika indul és nincs fordulatszám jel (motor nem megy)

Valóban nem. A kérdés már csak az, hogy mivel orvosolható ez a hibajelenség?

A legngyobb gond ezzel, hogy egy hét múlva vinném a családot nyaralni de így nagyon nehéz lesz.

Ha esetleg egy szakértővel konzultáhatnék, akár privátban vagy telefonon és szakértelmével előrébb jutnánk az életre keltésben azt nagyon  sokat segítene és megköszöm.

Módosítva : Yag
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 18. at 19:46, B95 írta:

 

sziasztok omegások!

olyan problémával fordulnák hozzátok (és ha valaki tud valamit  mondani azt megköszönném)hogy van egy 2000-es évjáratú  2,5TD kombi omegám.Egyik indításkor magától ad egy gázfröcsöt,kigyullad a sárga motor control lámpa és nincs erő a motorba.Gépet rádugtuk,azt írja,hogy mágnesszelep elzáródás(talán 56-os kód).Szépen jár a motor alapjárat is van csak erő nincs.Áprilisban javittattam az adagolót.Most amióta fenn áll ez a probléma cseréltem:Leállító szelep,az elektromos porlasztót,HDK fedék,és semmi változás.

Tudnátok valami okosságot?

Köszi.

Módosítva : B95
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 08. 02. at 0:03, Yag írta:

Kedves omega szakértők. 

Segítséget szeretnék kérni. Omega 1996os évjárat, 3.0 Mv6os motorral ( régi opel klubos autó rendszáma alapján valószínű többen ráismernétek. ) nemrég vettem át a tulajtól. A gondom az, hogy 5perc parkolás után mostanáig se indul. Olykor egyet pöffen felpörren a motor majd azzal a lendülettel le is áll. Amit eddig cseréltem. Vezérlőt, transzpondert, indítógyűrűt, (ezeket vissza is cseréltem arra ami bene volt) majd főtengely és vezérmű jeladókat is cserélt a szerelő, de még mindíg semmi.

Mivel ODB egyes igy az ötös hatos port peckelése után két kódot villogott ki.

12  és 31

Vagyis diagnisztika indul és nincs fordulatszám jel (motor nem megy)

Valóban nem. A kérdés már csak az, hogy mivel orvosolható ez a hibajelenség?

A legngyobb gond ezzel, hogy egy hét múlva vinném a családot nyaralni de így nagyon nehéz lesz.

Ha esetleg egy szakértővel konzultáhatnék, akár privátban vagy telefonon és szakértelmével előrébb jutnánk az életre keltésben azt nagyon  sokat segítene és megköszöm.

Szia. Nem tudom megoldódott-e a gondod, de hirtelen elektromos ac hibára tippelnék. Vegyél egy op-comot, nagyon szuperül együttműködik az Omegával.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 06. at 8:42, B95 írta:

sziasztok omegások!

olyan problémával fordulnák hozzátok (és ha valaki tud valamit  mondani azt megköszönném)hogy van egy 2000-es évjáratú  2,5TD kombi omegám.Egyik indításkor magától ad egy gázfröcsöt,kigyullad a sárga motor control lámpa és nincs erő a motorba.Gépet rádugtuk,azt írja,hogy mágnesszelep elzáródás(talán 56-os kód).Szépen jár a motor alapjárat is van csak erő nincs.Áprilisban javittattam az adagolót.Most amióta fenn áll ez a probléma cseréltem:Leállító szelep,az elektromos porlasztót,HDK fedék,és semmi változás.

Tudnátok valami okosságot?

Köszi.

Inkább EGR-re tippelnék, vagy jeladós csúcsra...

Link to comment
Megosztás:

Üdv kedves fórumtársak, nagyon nagy gondom lenne az autóm 97es x20se  múlt héten leállt az autópályán, hazahúzattuk próbáltuk beindítani , de semmi a Gyújtás ráadása után egyből villog a chek engine lámpa, ebből kifolyólag vettem bele egy másik motor vezérlőt és a hozzá tartozó immobilisert és a csippet kicseréltük a cuccos, de nincs változás az engine check ugyan úgy villog és bármit is csinálok nem indul be,  cseréltem már főtengely jeladót  gyertákat, gyujtótrafót de semmi, tekeri a motort de nincs szikrám mi lehet a baj? Vagy esetleg segítsetek hogyan lehet kiiktatni az immot please nagyon fontos lenne. Válaszokat előre is köszönöm 

Módosítva : Pooli90816
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Pooli90816 írta:

Üdv kedves fórumtársak, nagyon nagy gondom lenne az autóm 97es x20se  múlt héten leállt az autópályán, hazahúzattuk próbáltuk beindítani , de semmi a Gyújtás ráadása után egyből villog a chek engine lámpa, ebből kifolyólag vettem bele egy másik motor vezérlőt és a hozzá tartozó immobilisert és a csippet kicseréltük a cuccos, de nincs változás az engine check ugyan úgy villog és bármit is csinálok nem indul be,  cseréltem már főtengely jeladót  gyertákat, gyujtótrafót de semmi, tekeri a motort de nincs szikrám mi lehet a baj? Vagy esetleg segítsetek hogyan lehet kiiktatni az immot please nagyon fontos lenne. Válaszokat előre is köszönöm 

Talán vidd el szakemberhez...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.