Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

computer- ??


macska

Recommended Posts

Nem igazán tudtam, milyen címet adjak...

Segítséget szeretnék kérni, nem rég vettem egy Caravan 2,5-t és a computer azt írja ki:

KÜHLMITTEL STAND.

mivel még nem vagyok gyakorlott omegás:), és most épp nem érek rá (money) szervízbe vinni, (meg nem is nagyon akarom:) , légyszíves, aki tudja, írja meg, hogy ez pontosan mit jelent.

Elképzelésem van, de igazából nem találtunk hibát.

Köszönöm előre is!

macska

leendő klubtag:))

Link to comment
Megosztás:

Nem igazán tudtam, milyen címet adjak...

Segítséget szeretnék kérni, nem rég vettem egy Caravan 2,5-t és a computer azt írja ki:

KÜHLMITTEL STAND.

mivel még nem vagyok gyakorlott omegás:), és most épp nem érek rá (money) szervízbe vinni, (meg nem is nagyon akarom:) , légyszíves, aki tudja, írja meg, hogy ez pontosan mit jelent.

Elképzelésem van, de igazából nem találtunk hibát.

Köszönöm előre is!

macska

leendő klubtag:))

Hütővíz kevés.

Többmintvalszin szar a jeladó! Megettte a fagyálló:) De töltsé utána a kiegyinlítő tartályban.

Link to comment
Megosztás:

Egy németszótár csodákra képes! :) :) :)

:o ;) Hát ez az, hogy értem én, mit ír, és elvileg minden ok is, épp ezért zavar, és megakarom oldani. Biztos, hogy valami nagyon egyszerű dolgot nem látok, de feleslegesen nem akarom buherálni...:D

Nem mai járgány, most vettem nemrég (3 hete), és ki tudja, még mi jön ki rajta.. :roll: nagyjából egybe van a gép, apró szépséghibák, de szeretném, ha minden klappolna :P

macska

Link to comment
Megosztás:

:o ;) Hát ez az, hogy értem én, mit ír, és elvileg minden ok is, épp ezért zavar, és megakarom oldani. Biztos, hogy valami nagyon egyszerű dolgot nem látok, de feleslegesen nem akarom buherálni...:D

Nem mai járgány, most vettem nemrég (3 hete), és ki tudja, még mi jön ki rajta.. :roll: nagyjából egybe van a gép, apró szépséghibák, de szeretném, ha minden klappolna :P

macska

az bord computerek érzékenyek a hütővizszintre. egy picit csökken, és máris kiabál.

töltsd egy picit a max fölé. ha ugy is jelez, akkor sajnos a kiegyenlitőtartályban lévő jeladó a szar.

viszont drága jó opelék ugy készitették eme remekmüvet, hogy csak komletten lehet cserélni, aza a kiegyenlitőt kell cserélni.

haviszont szegény vagy, akkor a csatit lehuzod, és egyszerüen rövidrezárod a két vezetéket. ugyanis szakadásra jelzi avizszint alacsonyságát, ha összekötöd, akkor többet nem jelez.

ennek az a hátulütője, hogy akkor sem jelez, ha már kiszáradt a kiegyenlítőd...

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu!

Köszönöm a korrekt magyarázatot!

Addig én is eljutottam, hogy 'hűtővíz tölt - még többet tölt - most meg mi van má? még mindig? ... :) Szavaidat követve, akkor biztos a jeladó kampec.. ok, akkor zárunk..össze. Egyelőre. (sivatagosodásra meg majd figyelünk:)

Köszi még1x!

macska

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Sziasztok

Kérdésem a következő:

Lecseréltem a gyári rádiót egy Sony-ra. megoldható-e (gondolom valami elektronikával), hogy a a kormányról ezt a rádiót is vezérelni tudjam?

Köszi, Dénes

nemnagyon.

csak a gyári és bizonyos VDO magnók tudják ezt a funkciot.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Én már átkötöttem az enyémet, de nem tudom már hogy melyik volt.Nekem a magnóm alján van egy ábra az ISO csatlakozó lábkiosztásáról,én abból okoskodtam ki.Sztem az alsó sor bal szélén lévő vmelyiket( a felső felirata:SDV.az alsóé egy test jel. Ha nem jutsz semmire,csütörtökön megtudom nézni neked :idea:

Link to comment
Megosztás:

Én már átkötöttem az enyémet, de nem tudom már hogy melyik volt.Nekem a magnóm alján van egy ábra az ISO csatlakozó lábkiosztásáról,én abból okoskodtam ki.Sztem az alsó sor bal szélén lévő vmelyiket( a felső felirata:SDV.az alsóé egy test jel. Ha nem jutsz semmire,csütörtökön megtudom nézni neked :idea:

Az alsó ISO csatlakozóban van a kapcsolt 12V, állandó 12V, test, motoros antenna, műszerfalvilágítás, telefonnémítás.

Ha a motoros antennát lekötöm, akkor jó, de ilyenkor nem megy az autó beépített antenna erősítője sem...

Szóval ha van ötleted akkor OK.

Link to comment
Megosztás:

Az alsó ISO csatlakozóban van a kapcsolt 12V, állandó 12V, test, motoros antenna, műszerfalvilágítás, telefonnémítás.

Ha a motoros antennát lekötöm, akkor jó, de ilyenkor nem megy az autó beépített antenna erősítője sem...

Szóval ha van ötleted akkor OK.

Induljon a piramisépítés:

Én kiiktattam a kijelző átkapcsolását,de igazán nem tünt fel hogy az antenna erősítője ilyenkor nem megy,az igaz,hogy az antenna nincs a helyzet magaslatán, de azért nem olyan rossz.Neked mi volt a tapasztalatod?

Link to comment
Megosztás:

az igaz,hogy az antenna nincs a helyzet magaslatán, de azért nem olyan rossz.Neked mi volt a tapasztalatod?

Már meg is adtad a választ... Húzd ki a rádiót, keress egy állomást ami k szarul jön be, és menet közben kösd vissza a motoros antenna vezetékét, és észre fogod venni a különbséget. A BC-t szerintem valahol máshol kell átkötni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segítséget kérnék. Opel Omega 2.0 16v alapjárati problémára (leállás, stb.). A pillangó szelepet megtisztitottam és az alapjárati motort is kitakaritottam amennyire tudtam. Jobb lett a helyzet de nem frankó még mindig. Tudtok valami hatásos gyógyszert a problémára?

Link to comment
Megosztás:

Hello Dark :!:

megszületett a megoldás:műszeregység kiszed(két csav.tartja 1.középső légfűvók mögött,2.kormány felső burkolata mögött)BC-ről a hosszú sárga csati leszed,gyorskötözőmüa.levág,csati széthúz,majd a piros fehér vezeték kihúz(előbb a rögzítő láb betol) és már király is. :) Amúgy az antenna erősítővel kapcs.igazad volt.Remélem most már nem lesz olyan szar a rádióm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segítséget kérnék. Opel Omega 2.0 16v alapjárati problémára (leállás, stb.). A pillangó szelepet megtisztitottam és az alapjárati motort is kitakaritottam amennyire tudtam. Jobb lett a helyzet de nem frankó még mindig. Tudtok valami hatásos gyógyszert a problémára?

ki kő cserélni az alapjárati motort....

van egy itthon ha érdekel....

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Szijasztok!

Én most tudtam meg, hogy van ez a remek forum! Kérdeznék is 1-et.

Van 1 95'-ös x20x-es motor tipusú 2.0L omega caravánom. Evvel nem is lenne baj, csak váltásnál nem esik vissza a fordulatszám. Olyan mintha folyamatosan nyomnám a gázt. Kérdésem: szerintetek mi a hiba????!!!! És tudtok-e jó szervizt????

Elore is köszönöm a segitséget Barthez

Link to comment
Megosztás:

Szia Barthez! Pucold ki az alapjárati motort féktisztítóval. Sajna nagyon érzékeny rá. Ha beleolvasgatsz az omega topikokba, akkor bőven esett szó a dologról.

(Amúgy egy kb 10 cm hosszú hengerszerú biszbasz, a folytószelepház elé van 2 torx csavarral (tán 30-as...) fölszerelve. Tömítésre vigyázni, elektromos csatit a rugó összenyomásával levenni, leszerelés után még két csavar kiszedésével kettészedni az egész kütyüt, majd alaposan beáztatni a nem elektromos részét moondjuk féktisztítóba akár órákig, sőt egy napig is lehet, opelfórumot rendszeresen látogatni!)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.